Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 2:32 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 173  Następna strona
 UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Masz racje merss.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sie 07, 2021 9:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
merss napisała
Cytuj:
Psuje atmosferę ten kto chce narzucać swe dziwaczne zwyczaje innym a potem się obraża, że to idzie w innym kierunku niż sobie założył a nie ci, którzy mają pretekst do zabawy.

Tu tworzy się miejsce na konsensus, przekazał sygnał, że chce to zmienić. Może więc dać szansę i nie docinać personalnie? Przekonamy się wówczas, czy okazany jemu szacunek przyniesie z jego strony zmianę zachowania.


N sie 08, 2021 3:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Robur napisał(a):
Jeżeli będzie pisał do ciebie per pan zgłoś. Na razie nic takiego nie zachodzi, więc nie ma tematu.

Roburze, chyba sobie kpisz. Iustus miał wielokrotnie zwracaną uwagę, aby dostosował się do zasad netykiety i zwracał do innych zgodnie z panującymi na forum zasadami. Jak pisałem: Jak Iustus zacznie zachowywać się normalnie, to ja przestanę pisać do niego per "wasza ekscelecnjo".

Inna kwestia, którą poruszył Jockey, więc teraz się wypowiem:

Dlaczego nie zwróciłeś uwagi PeterowiW czy Jockeyowi? Oni również tytułują Iustusa zgodnie z jego manią wielkości, więc powinieneś mieć pretensje również do nich, a nie jedynie do mnie.


Aha... Nie odpowiedziałeś na pytanie:
Yarpen Zirgin napisał(a):
Cytuj:
Iustus zobowiązał się nie pisać per pan do Yarpena (...)

O, to novum. Gdzie i kiedy to uczynił?

Czyżbyś sobie zmyślił to "zobowiązanie"?


N sie 08, 2021 7:47 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Cytuj:
Może więc dać szansę i nie docinać personalnie?

Jeśli go to razi i traktuje personalnie to mu już to powiedziano o koniu i siodle. Znaczy temat poruszano, od dawna. Ruch jest po jego stronie i teraz powinien uzbroić się w cierpliwość i ponieść konsekwencje swych dziwactw i prób szpanowania (mnie to nie przeszkadza, bo wiem jak się do tego ustosunkować, inni są ludźmi dorosłymi). Nie dyscyplinuje się innych, by dać komfort dziwactwom. Oni są elastyczni, więc dojrzą zmianę. To on powinien wystąpić a nie ukrywać się za plecami moderatora. Poza tym to nie inni mają zgłaszać, że im panowanie przeszkadza, bo to niczego nie rozwiązuje. Zabawa może nadal trwać, bo nie zlikwidowano jej przyczyny. Tu wszystko jest jak z nadopiekuńczym tatą. Odwrócone. Ponosi się konsekwencję swych działań a to wymaga czasu. Na razie zmiany nie zauważyłam: jest półśrodek lub próba obejścia. Być może to trudne dla niego, być może przyczyna jest inna. Pożyjemy, zobaczymy. Za takie gry nie wylatuje się z forum. Widziałam jego wcześniejsze próby, by nie wdawać się w awantury, ale to trwało zwykle dwa dni, zawsze je podejmował po powrocie z powodu nieobecności. Napisałam wcześniej, że mnie te zabawy nie przeszkadzały a to co widziałam i miałam mu do napisania wypunktowałam dawno temu. Nic więcej dziś bym nie dopisała. Wówczas zareagował tak jak zawsze.
Człowiek się zmienia, gdy zostanie przymuszony zewnętrznie-> nic nie zmieni w człowieku lub gdy to sam zauważy wewnętrznie. Bez tego przywoływania do porządku nie tych co trzeba; zauważyłam, że inaczej pisał (zwroty grzecznościowe a nie sposób wypowiadania się) do lajkonika czy lubczyk.
Zawsze należy dać człowiekowi czas na zmianę (zmiana jednej cechy to statystycznie 21 dni). Powinien też wiedzieć, że inni też muszą dostać czas i to znacznie dłuższy.


N sie 08, 2021 9:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
ad merss

Chodziło tylko, aby zrobić mały krok do przodu bez warunków. Stało jak się stało.


@Yarpen Zirgin

Napisałeś powyżej:
Cytuj:
Jak pisałem: Jak Iustus zacznie zachowywać się normalnie, to ja przestanę pisać do niego per "wasza ekscelecnjo".

A napisane w rzeczywistości jest:
Cytuj:
Jak Iustus przestanie do mnie pisać per "pan", to przestanę zwracać się do niego "wasza ekscelencjo".

Słów zachowywać się normalnie w orginale nie ma.
https://www.dyskusje.katolik.pl/viewtop ... 1#p1198021

Nie twierdzę, że kłamiesz, nie twierdzę, że manipulujesz. Dla mnie to skutek rozgorączkowania dyskusją, brania na serio wszystkiego, po prostu myślimy czasem inaczej niż jest. Tak się w ferworze dyskusji zdarza.
Próbuje tylko w tym wariatkowie wokół, nasyconym histeriami i emocjami zachować racjonalność. W wersja prawdziwej, to jasne i godne postawienie sprawy w kwestii adwersarza. Przekazałem wówczas deklaracje Iustusowi, a on podchwycił, niestety stało jak się stało. Większość animozji wynika z nieporozumień i przeświadczenia o czyjejś złej woli, a tak w rzeczywistości nie jest.


N sie 08, 2021 5:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Wiesz, mam Ci już tylko jedno do powiedzenia:

Odczep się ode mnie, bo każdy widzi, że nie chodzi Ci o to, że Iustus jest tytułowany per "ekscelencja/wysokość/miłość/wyniosłość", tylko o mnie osobiście.


N sie 08, 2021 5:35 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Yarpen ma racje. To ciąg dalszy rozgrywki jeszcze przed Yarpena urlopu. Niska zagrywka bo dokładnie przyczepił się Yarpen o to samo co pisze PeterW i ja. Ale do nas to już śmiałości nie ma bo doskonale wie jaka będzie nasza odpowiedz.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 08, 2021 6:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Do was nie ma śmiałości, bo macie identyczne uprawnienia, co on.


N sie 08, 2021 6:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Szkoda wałkować temat. Robur wykazał się inicjatywą (która mimo wszystko, będzie miała jakieś dobre skutki), wziął Yarpena za słowo, że zacznie się normalnie odzywać, jeśli nie będę do niego mówił per "Pan". Wstępnie taką gotowość wyraziłem, myślałem, że doszło do ugody za pośrednictwem Robura, ale czytając kolejne komentarze nie sposób dojść do wniosku, że żadnej umowy jednak nie ma, bo co to za umowa, kiedy jest jednostronna. Wygląda na to, że gdzieś tutaj doszło do serii nieporozumień, szkoda je roztrząsać, to nie jest warte tematu.

Wszelkie reklamacje pod adresem Robura można przekierować do mnie, niezupełnie się zrozumieliśmy i postawiłem go w niezręcznej sytuacji.

Co do nadawanych "tytułów", to nie są one bolesne. To nie czyni szkody na duszy. Trzeba się martwić o te dusze, które sobie tymi "tytułami" dokazują, ewentualnie o te dusze, które się tym zgorszą.

Jednym zdaniem: Proponowałbym nie ingerować w sposób wyrażania się kogokolwiek, pod warunkiem, że nikogo nie obraża i zachowuje podstawowe zasady dobrego wychowania i kultury.


N sie 08, 2021 7:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Do ugody nie doszło, bo ja żadnej deklaracji ze strony waszej ekscelencji nie widziałem. Może do niej dojść teraz:

Waść zobowiązuje się stosować do zasad netykiety i zwracać do innych userów forum zgodnie z obowiązującymi tutaj zasadami (czyli "po imieniu"), a my (Peter, Jockey i ja) zobowiązujemy się pisać do waści tak, jak do innych osób na forum (po imieniu).

Umowa stoi?


N sie 08, 2021 7:37 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Jest proste wyjście. Przestań się Iustus wywyższać. I zacznie stosować się do netykiety. To zasada która mówił PeterW. Yarpen i ja już dawno temu. Jednak wciąż ty wolisz cierpieć za myliony. Proste? Proste. Nie misi Robur podejmować jakiejkolwiek akcji bo cała sprawa leży po twojej stronie. Zacznij się po prostu normalnie zachowywać. Wiem za wysokie progi dla ciebie. Ale kto wie może tym razem ogarniesz sprawę.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 08, 2021 7:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
To brzmi jak jakiś żart. Już w tej samej "deklaracji" padło kilka tytułów to jedno. Drugie to to, że rzecz, na którą reflektowałem brzmiała inaczej niż to, co teraz słyszę. Nie żartowałem, że mnie te tytuły nie bolą. Zwracam na nie czasami uwagę, ale to nie dlatego, że coś mi się dzieje, to jest zwykłe braterskie upomnienie. Złośliwości to nie są rzeczy, które powinny być na porządku dziennym w publicznej przestrzeni, a w szczególności w przestrzeni katolickiej.

Zarzutów o wywyższanie szkoda komentować. Oszczerstwa nie materializują się poprzez ich namolne powtarzanie.

Zachowuję się normalnie, to jest i normalne i naturalne zwracać się do ludzi grzecznie, szczególnie do obcych. Egalitaryzm mierzi. Ani Kościół, ani społeczeństwa ukształtowane przez Kościół nigdy nie były egalitarne. To jest podejście rewolucyjne i humanistyczne.

Powtarzania nigdy za wiele: Krzyże można/należy pokochać. To nie żart, to zwykła, przyziemna katolicka ascetyka. Jeśli miałbym dać podpowiedź, jak wpływać na katolika, to zasugerowałbym nie odwoływać się do rzeczy ziemskich, tylko do tych nadprzyrodzonych.


N sie 08, 2021 8:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Przyklepie wasza miłość ugodę, to zaczniemy się do niej stosować.

Umowa stoi?

Tak/nie.


N sie 08, 2021 8:21 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt lut 14, 2012 12:39 pm
Posty: 445
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Nie daj się robić w konia. Zorganizuję jakąś grupę wsparcia, która zacznie zwracać się per Pan/Pani do 3 muszkieterów. Wymyślę im jakieś fajne ksywki nie, żeby tam od razu ad personam czy coś.


N sie 08, 2021 8:38 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: UWAGI DO OBSŁUGI FORUM V
Próbuj pod warunkiem ze nie będziesz łamał regulaminu jak będziesz łamał to poleca kary regulaminowe.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 08, 2021 8:44 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 173  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL