Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 7:28 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Bojkot trolli itp - propozycja listy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moja propozycja dotycząca zasad panujących na forum.
joannaa napisał(a):
Serio? Jak inaczej można było zrozumieć to?

ale dalej było:
Jozek napisał(a):
Oczywiście to tylko pomysł ,który jeśli spotka się z zainteresowaniem można dopracować.

i tu chodziło o wspólne wypracowanie stanowiska, a więc o zdanie innych, co też uczyniliśmy i myślę, że Jopek zgodzi się z uwagami.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pt sie 10, 2012 12:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 04, 2009 3:20 am
Posty: 2982
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moja propozycja dotycząca zasad panujących na forum.
Małgosia napisał(a):
ale dalej było:

No, dla mnie zabrzmiało kapeczkę inaczej ale nie mam zdrowia się wykłócać.


Cytuj:
i myślę że Jopek zgodzi się z uwagami.

Hm... Małgoniu jaki Jopek ;-)? O kim... pardon o czym Ty myślisz ;-) ?

_________________
Omnis sapientia a Deo venit


Pt sie 10, 2012 2:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moja propozycja dotycząca zasad panujących na forum.
joannaa napisał(a):
, dla mnie zabrzmiało kapeczkę inaczej ale nie mam zdrowia się wykłócać.

Zabrzmiało tak jak zabrzmiało, ale była propozycja przedyskutowania i ustalenia kryteriów.
joannaa napisał(a):
Hm... Małgoniu jaki Jopek ? O kim... pardon o czym Ty myślisz ?

Przestań się czepiać literówki :PPPP . Miało być Jozek. Najprawdopodobniej wcisnęłam dwa klawisze (o i p) a "z" nie wskoczyło. Piszę bezwzrokowo (nie patrząc na monitor) i nie sprawdzam tego, co napisałam, bo nigdy bym nie skończyła (zawsze sto razy poprawiam, jeśli przeczytam :D)

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Pt sie 10, 2012 3:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Moja propozycja dotycząca zasad panujących na forum.
joannaa napisał(a):
Małgosia napisał(a):
Nie chodzi o podawanie nicków, bo to byłoby nieetyczne?


Serio? Jak inaczej można było zrozumieć to?


Również mam mieszane uczucia ,ze względu na osądzanie drugiego człowieka.
W związku z powyższym odnalazłem pewne mądre słowa ,które w mojej ocenie są kluczowe.

Krótko mówiąc, nieomylnym sprawdzianem, czy taką lub inną naukę Ewangelii rozumiemy autentycznie, jest to, że pobudza nas ona do miłości. Jeżeli zaś pobudza nas ona także do potępienia, niech to będzie wyłącznie potępienie jakichś złych czynów lub postaw, nigdy zaś konkretnych ludzi. Gdyby ktoś w Ewangelii znalazł jakieś usprawiedliwienie dla swojego wywyższania się nad innych albo dla pogardy drugiego człowieka, niech z góry wie, że odczytał Ewangelię fałszywie.

Proponuje więc ,abyśmy indywidualnie czerpali przykład z Jezusa ,czyli ...

białogłowa napisał(a):
Chrześcijanie w ferworze walki z kąkolem zapomnieli, że przede wszystkim trzeba pielęgnować wiarę, to cenny dar, wielka łaska.
Kąkol ma róść aż do żniwa, pozwólmy mu rosnąć.
Tymczasem większość czasu poświęca się na udowadnianiu,
że nie jest się wielbłądem, bez żadnego efektu, słychać
tylko coraz donośniejszy rechot.
No ok, całkowity ignor chyba nie byłby zbyt etycznym pociągnięciem,
choć nadal uważam, że to dla dobra samych prześmiewców...
ale może trochę zmieńmy proporcje czasu, który poświęcamy
na obalanie bezsensownych zarzutów a na pielęgnowanie wiary.


Czerpmy odpowiednio z poniższej mądrości i upominajmy siebie na wzajem (PW).To będzie najlepsze rozwiązanie.

Milczenie Boga, milczenie człowieka
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD ... zenie.html

opowiadaniu o procesie Jezusa przed Piłatem jest wielu, którzy mówią: kapłani, Piłat, tłum, żołnierze, którzy z Niego drwią. Jezus jednak nic nie mówi. Tak jakby to, co się wokół Niego dzieje, Jego nie dotyczyło. Jezus jest gotów mówić o sobie z kimś, kto szuka prawdy, a nie z kimś, kto już podjął decyzję (jak kapłani) albo chce bronić czegoś, co jest dla niego ważniejsze od prawdy (jak Piłat) czy też kieruje się zwykłą ciekawością i pragnieniem ujrzenia widowiska (jak Herod; Łk 23,6-12).




Również w Janowym opisie rzymskiego procesu Jezusa wspomina się o Jego milczeniu (J 19,9). Jezus odpowiedział na pytanie na temat swojej królewskości, zatrzymując się nawet przy tym temacie, by wyraźnie ukazać swoją inność. Nowość Jezusa nie może być pozostawiona bez słowa wyjaśnienia. Potrzebuje jednak również milczenia. Jezus zachowuje milczenie w dwóch momentach kulminacyjnych: gdy Jego królewskość zostaje wyszydzona (J 19,1-3) i gdy zostaje ona ukazana publicznie (J 19,5). Właśnie wówczas, gdy Jego królewskość, wyszydzona i odrzucona, najbardziej potrzebowała jakiegoś słowa czy znaku, Jezus nie wypowiada żadnego słowa ani niczego nie czyni.


Zacytowałem tylko dwa fragmenty ,ale konieczne jest ,abyśmy wszyscy przeczytali całość.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


So sie 11, 2012 1:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2007 11:20 pm
Posty: 2880
Lokalizacja:
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bojkot trolli itp - propozycja listy
Ludzie, dajcie spokój. Istnieje taka opcja jak Ignoruj, każdy może sobie z niej skorzystać, jeśli czuje potrzebę. A nawet, jeśli ceni sobie walor edukacyjny i chce takiego trolla uświadomić, że go zignorował, napisać o tym w stosownym wątku:
viewtopic.php?f=4&t=15971

_________________
Tak, to znowu ja. Wiem, że nie tęskniliście.


Pn sie 13, 2012 11:49 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bojkot trolli itp - propozycja listy
Tak sobie myślę, że może by dawać ignora wszystkim, z którymi nie daję rady rozmawiać? Po co tracić czas i słuchać zaczepek. Szkoda tylko, że mogę wtedy nie zauważyć, kiedy da się z nimi porozmawiać i minie mnie wiele ciekawych rzeczy.

Ot, konflikt tragiczny.


Cz wrz 06, 2012 9:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bojkot trolli itp - propozycja listy
wittwelsh napisał(a):
Tak sobie myślę, że może by dawać ignora wszystkim, z którymi nie daję rady rozmawiać? Po co tracić czas i słuchać zaczepek. Szkoda tylko, że mogę wtedy nie zauważyć, kiedy da się z nimi porozmawiać i minie mnie wiele ciekawych rzeczy.

Ot, konflikt tragiczny.

Też próbowałam wejść w dyskusję, kiedy wydawało mi się, że już zaczynają pisać rzeczowo. Niestety, po krótkim czasie okazywało się (przykład nesto, którego już ignorowałam), że to tylko pozory.
Może warto zacząć ćwiczyć się w powściągliwości języka i ignorować tylko te posty, które są ewidentnym trollingiem? Tylko, czy dam radę, z moim temperamentem? :D

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz wrz 06, 2012 9:34 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 6:24 am
Posty: 153
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bojkot trolli itp - propozycja listy
a ja uważam że troll jak każde inne stworzenie ma swoje miejsce w ekosystemie i usunięcie go może wywołać poważne zaburzenia równowagi.
:mrgreen:

_________________
"Ludzie są nierozsądni, nielogiczni i zajęci sobą, kochaj ich mimo to" Matka Teresa


Cz wrz 06, 2012 10:43 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bojkot trolli itp - propozycja listy
Małgosia napisał(a):
Też próbowałam wejść w dyskusję, kiedy wydawało mi się, że już zaczynają pisać rzeczowo. Niestety, po krótkim czasie okazywało się (przykład nesto, którego już ignorowałam), że to tylko pozory.
Może warto zacząć ćwiczyć się w powściągliwości języka i ignorować tylko te posty, które są ewidentnym trollingiem? Tylko, czy dam radę, z moim temperamentem? :D


Barek mam pełny, jakby co to się znieczulę :wink:

margasik napisał(a):
a ja uważam że troll jak każde inne stworzenie ma swoje miejsce w ekosystemie i usunięcie go może wywołać poważne zaburzenia równowagi.
:mrgreen:


To wszystko przez Schengen, z Norwegii przyleciały :wink:


Cz wrz 06, 2012 10:50 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16880
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bojkot trolli itp - propozycja listy
To mam problem...trollować czy nie trollować, oto niezwykle trudne pytanie... :wink:
Też mam, Małgosiu, niezwykle żywy temperament.
Wiem, że tam gdzie dostrzega się głupotę, fundamentalizm religijny czy ateistyczny nie należy wchodzić. A tak korci... :oops:


Cz wrz 06, 2012 11:02 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bojkot trolli itp - propozycja listy
merss napisał(a):
To mam problem...trollować czy nie trollować, oto niezwykle trudne pytanie... :wink:
Też mam, Małgosiu, niezwykle żywy temperament.
Wiem, że tam gdzie dostrzega się głupotę, fundamentalizm religijny czy ateistyczny nie należy wchodzić. A tak korci... :oops:


Dlatego mój znajomy wystrzega się forów religijnych i muzycznych - "czasem czytam to i tak mnie męczy, wejść, napisać... Ale potem myślę, po co, co to da." :)


Cz wrz 06, 2012 11:03 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16880
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bojkot trolli itp - propozycja listy
Zdenerwujesz się tylko i to na własne życzenie. Spojrzałam sobie na jedną forumową wypowiedź z dzisiejszego wpisu i odpisałam. Po przejrzeniu podglądu uznałam, że to nic nie da....pisałam o tym wielokrotnie i jak nie dotarło, to nie dotrze. Nie wysłałam.


Cz wrz 06, 2012 11:28 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bojkot trolli itp - propozycja listy
merss napisał(a):
Zdenerwujesz się tylko i to na własne życzenie. Spojrzałam sobie na jedną forumową wypowiedź z dzisiejszego wpisu i odpisałam. Po przejrzeniu podglądu uznałam, że to nic nie da....pisałam o tym wielokrotnie i jak nie dotarło, to nie dotrze. Nie wysłałam.


Zatem porzucam idealizm i przerzucam się na dadalizm ;)


Cz wrz 06, 2012 11:37 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bojkot trolli itp - propozycja listy
Bojkotuję się :wink:


Cz wrz 06, 2012 11:53 am
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pn kwi 16, 2012 11:37 pm
Posty: 27
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bojkot trolli itp - propozycja listy
Pan Bog wszystkie swoje dzieci kocha-nawet,tzw.trolli.Oprocz tego,ze pisza,to tez czytaja i moze cos pod czaszka kiedys im zaswita.Osobiscie bawia mnie filisterskie wywody i moge sie jedynie usmiechnac. Nie wchodze jednak w takie dyskusje,bo po co mam sobie nerwy strzepic?Mysle,ze to indywidualna sprawa kazdego z Nas-Pozdrawiam. Ps.Chcialem odpowiedziec,a przez pomylke zalozylem temat tej tresci jak powyzej-mea culpa :?


Cz wrz 06, 2012 12:13 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL