Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:17 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy Polska powinna opuścić Unię? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
Barney napisał(a):
Prosty, może mało ważny, ale wiele mówiący przykład: wejdź na 10-15 piętro budynku w centrum miasta, po zmroku.
Przyjrzyj się widocznym stamtąd świetlnym szyldom na budynkach. Przeczytaj w jakim są języku i czyją są własnością.

Idąc Twoją logiką to już dawno podbiliśmy USA. :mrgreen:
Obrazek


Śr sty 31, 2024 2:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1580
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
Barney napisał(a):
Jaaasne. Logika propagandy jest nieubłagana: za Stalina też wszystko było uzasadnione. Ja pamiętam tylko Gomółkę i Gierka - ale oni też doskonale uzasadniali, podając wzrost spożycia trzody chlewnej na głowę.
Daruj sobie, rozejrzyj się i nie bądź naiwniakiem.

Przejście na wolny rynek było nieodzowne, ale narażenie się na nagły wykup za bezcen - nie było. Komuniści nas okradali, a okres bezrozumnej reformy dokończył sprawę.

Ale wiem, ze wyznawców UE to nie przekona. Musi minąć jeszcze z 20 lat... społeczeństwa zachodnie już w dużej części wiedzą.

Tak jak wspomniałem, poproszę dane, liczby, to podyskutujemy, z twoimi romantycznymi wizjami dyskutować nie zamierzam.
Odniosę się natomiast do tych komunistów, bo to ciekawe że uważasz partię PiS za takową. Zupełnie świeża sprawa - sprzedaż Lotosu węgierskiemu koncernowi MOL (przypomnijmy, że aktualnie Węgry są krajem sympatyzującym z Rosją, działającym na szkodę UE, blokującym wejście Szwecji do NATO). Prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie, jednakże na dzień dzisiejszy ostrożne szacunki mówią o zaniżeniu wartości sprzedaży o co najmniej 5 mld zł.
Chyba jest więc tak jak piszesz, komuchy sprzedają nasz kraj za bezcen.

Ktoś wcześniej wspominał o branży mleczarskiej, jakoby również została sprzedana za bezcen zagranicznym podmiotom i doprowadzono do jej upadku, czyli zrobiono rzekomo to co z naszą "lokomotywą eksportową" czyli branża cukrową (przypomnijmy jesteśmy aktualnie 3 największym producentem cukru w UE), no to przyjrzymy się najświeższym danym:

Polska była w 2019 r. 13. największym producentem mleka na świecie; za Indiami, USA, Pakistanem, Chinami, Niemcami, Rosją, Brazylią, Francją, Turcją, Nową Zelandią, Zjednoczonym Królestwem i Holandią (źródło: FAO). Jeszcze w 2018 r. produkcją wyrobów mleczarskich zajmowało się 129 zakładów, w tym 118 zakładów zajmujących się przetwórstwem mleka i wyrobem serów oraz 11 wytwarzających lody (źródło: Rocznik statystyczny przemysłu, 2019, GUS). Dla porównania w 2012 r. produkcją wyrobów mleczarskich zajmowało się 148 podmiotów (136 – przetwórstwem i 12 – produkcją lodów).

Czołowe polskie spółdzielnie mleczarskie: Grupa Mlekovita i Mlekpol (SM) należą do największych firm nabiałowych Europy Środkowej i Wschodniej. Ich obroty oscylują wokół 1 mld euro i przewyższają skalą działania mleczarnie austriackie, czeskie, słowackie, bałtyckie, węgierskie, rumuńskie, bułgarskie i z krajów byłej Jugosławii. Firmy te dorównują jednocześnie największym rosyjskim firmom mleczarskim.


Przykład:

Grupa Polmlek – to największa w Polsce prywatna firma mleczarska ze stuprocentowym polskim kapitałem. Od 28 lat z powodzeniem realizuje założoną strategię i zdobywa coraz większy udział w rynku, w dużej mierze dzięki akwizycjom. W 2022 roku do Grupy Polmlek dołączyły trzy zakłady – Ceko w Goliszewie, Jagr w Warlubiu oraz Safilait w Maroku. Afryka to obecnie najszybciej rozwijający się rynek.

14 zakładów produkcyjnych, liczne powierzchnie magazynowe, wykwalifikowani pracownicy, unikalne receptury, nowoczesne technologie, dobre zaplecze logistyczne, a także hotele i pensjonaty – tak w telegraficznym skrócie można opisać Grupę Polmlek.

Grupa Polmlek liderem eksportu

Ponad 52% skupowanego mleka trafia pod postacią wyrobów gotowych na rynki zagraniczne.

Galanteria mleczarska sprzedawana jest przede wszystkim na rynkach europejskich, natomiast produkty proszkowe i produkty UHT i sery w blokach są dostarczane na rynki światowe.

Nasze produkty docierają do prawie każdego kraju na półkuli północnej.


Źródło: https://www.forummleczarskie.pl/firmy/top-polska/2022

Dla porównania udział firmy ZOTT, bo ona była przez kogoś podana jako przykład obcego kapitału, który miał udział w "zniszczeniu" rynku mleczarskiego, uplasował ją na miejscu 8 pod względem udziału na rynku mleczarskim w Polsce. Wszystkie największe firmy mleczarskie to firmy ze 100% polskim kapitałem.


Śr sty 31, 2024 8:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
Bardzo dziękuję za powyższy post - doskonały przykład efektu prania mózgu. Zastanawiałem się, skąd znam ten styl i już wiem: tak Gomułka uzasadniał, że wyprzedzamy Zachód :)
Gierek już mówił tylko o "doganianiu" - zatem w sprawie podejście do UE jesteśmy na razie na etapie, na którym byliśmy w sprawie komunizmu przed rokiem 1970...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 31, 2024 9:56 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N maja 22, 2005 11:05 am
Posty: 1580
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
Barney napisał(a):
Bardzo dziękuję za powyższy post - doskonały przykład efektu prania mózgu. Zastanawiałem się, skąd znam ten styl i już wiem: tak Gomułka uzasadniał, że wyprzedzamy Zachód :)
Gierek już mówił tylko o "doganianiu" - zatem w sprawie podejście do UE jesteśmy na razie na etapie, na którym byliśmy w sprawie komunizmu przed rokiem 1970...

Stałem się ofiarą "prania mózgów" forum mleczarskiego? Śmiała teza.
Jakiekolwiek dane z twojej strony raczej nie zagoszczą w twoim poście, po raz kolejny zresztą, więc znowu nie mam się do czego odnieść.
Ale podziwiam wiedzę na temat stylów, uzasadnień i wypowiedzi komunistycznych towarzyszy, gdybyś tyle energii poświęcił na zgłębianie ekonomicznych zawirowań branż, o których rozmawiamy, miałbyś z tego większy pożytek.


Śr sty 31, 2024 11:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
Zaiste, czekistowski odpór mi dałeś :)

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sty 31, 2024 1:04 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
Ciekawy post zamiścił Janusz Kowalski:

https://twitter.com/JKowalski_posel/sta ... 7252641981


So lut 03, 2024 11:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
koziels napisał(a):
Ciekawy post zamiścił Janusz Kowalski:

https://twitter.com/JKowalski_posel/sta ... 7252641981


Wszystko to było wiadome już w tamtym czasie gdy zdrajca Morawiecki likwidował naszą suwerenność. Kowalski nie odkrywa tu niczego nowego. Pytanie czemu wówczas SP mając tą wiedzę nie zerwała koalicji z pisowskim sprzedawczykami? Dziś wylewanie żali na Twitterze gdy jest już "po ptokach" jest z deka słabe.


Pt lut 09, 2024 11:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
Jaaasne, cokolwiek się dzieje wrogiem jest Morawiecki :)
Obrazek

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt lut 09, 2024 1:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
No przepraszam, a kto podejmował te decyzje? Tusk pewnie na jego miejscu też by się nie przejmował jakąś tam suwerennością, ale nie zmienia to faktu, że to Morawiecki sprzedał nas wtedy Brukseli za paczkę fajek. To że dziś rządzi ekipa jaka rządzi, nie wymazuje z automatu jego działań i zaniechań.


Pt lut 09, 2024 3:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
Obrazek

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lut 11, 2024 5:15 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N maja 23, 2010 8:57 pm
Posty: 216
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
Kiedy trzeba podać cytaty z Biblii to Barney sypie nimi jak z rękawa, zaś jeśli chodzi o podanie danych potwierdzających jego tezy w niniejszym wątku to jest już trochę gorzej... :> Trudno o merytoryczną dyskusję z kimś, kto zamiast danych, statystyk i dowodów woli używać skrytego ad personam, wrzucając jpg ukazujące domniemaną ślepotę adwersarzy.


N lut 11, 2024 8:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
Jest to standard w przypadku Barneya. Zawsze jak mu się przytaczane fakty nie zgadzają z tym co sobie zakodował, ucieka w personalne wycieczki.


N lut 11, 2024 9:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
creepingdeath napisał(a):
Kiedy trzeba podać cytaty z Biblii to Barney sypie nimi jak z rękawa, zaś jeśli chodzi o podanie danych potwierdzających jego tezy w niniejszym wątku to jest już trochę gorzej... :> Trudno o merytoryczną dyskusję z kimś, kto zamiast danych, statystyk i dowodów woli używać skrytego ad personam, wrzucając jpg ukazujące domniemaną ślepotę adwersarzy.

polexit napisał(a):
Jest to standard w przypadku Barneya. Zawsze jak mu się przytaczane fakty nie zgadzają z tym co sobie zakodował, ucieka w personalne wycieczki.

Z demagogią którą podaje polexit i z jego urojeniami się nie dyskutuje.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 11, 2024 10:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
Jak zarzucasz komuś demagogię to należałoby to wykazać i jakoś uargumentować a nie wklejać zdjęcia niewidomych muzyków... Jakoś Barney nie podważył zarzutów wobec Morawieckiego dotyczących jego antypolskiej działalności na forum unijnym.


Pn lut 12, 2024 9:52 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Polska powinna opuścić Unię?
Ależ oczywiście że podważył. Zdjęcia ślepych muzyków i innych niewidomych pokazują co myśli o rozmowie z tobą. Że ślepcem nie dyskutuje się na argumenty bo ten ich po prostu nie widzi. A demagogie wielokrotnie co zarzucano. Ja również to robiłem. I nie mam ochoty powtarzać tego wszystkiego. Szkoda mojego czasu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lut 12, 2024 11:23 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 103 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL