Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 6:42 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 46  Następna strona
 Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
mniszek_pospolity napisał(a):
Chiny zaatakują Rosję, będzie krew, śmierć, cierpienie. Pamiętajmy, żeby wtedy nie mówić broń Boże o 17 września ani Katyniu, bo będzie to chińska propaganda...

Prawda historyczna nigdy nie może być kneblowana bez względu na okoliczności. Bo prawdę I historię ma się jedną.

Mniszku. Na wszystko jest odpowiedni czas. Przeczytaj sobie Koheleta. Teraz jest czas pomocy Ukraińcom uciekającym i tym co zostali aby bronić swojej Ojczyzny. Przyjdzie czas pokoju będzie czas na rozmowy i rozliczenia. Temat nie ucieknie. A trzeba pamiętać ze w naszym narodowym interesie jest to żeby Ukraińcy obronili się. Jak to Lech Kaczyński mówił Gruzja, Ukraina potem państwa nadbałtyckie a potem Polska. Jesteśmy już na drugim kroku. Jak na razie widać ze Lech Kaczyński widział to czego nie widzieli inni. Nie był jedynym który o takim porządku mówił. Wielu ostrzegało a ówcześnie nam rządzący tylko się z tego śmiali.
Co do Rosji to powinni wyłapać wszystkich co maja krew na rękach i postawić ich przed trybunałem międzynarodowym jak to miało miejsce po IIWŚ. Tam powinni tez być sądzeni sowieci ale z racji ze Stalin sprytnie się zachował to unikając odpowiedzialności za swoje zbrodnie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn kwi 04, 2022 6:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Jockey
Oczywiście, że Lech Kaczyński miał rację i też to pisałem. Pisałem o Smoleńsku, Katyniu, to co Rosjanie wyprawiali na Lubelszczyźnie w 1945 roku. I powiem więcej: nie uważam, że winny jest tylko Putin, ale i naród rosyjski, który w 83% uważa, że po Ukrainie trzeba dalej atakować i 75% z nich wskazuje na Polskę...

Nie chodzi mi też o to absolutnie, żeby teraz Polacy mieli urządzać demonstracje pod ambasada Ukrainy np w Lublinie krzycząc o Wołyniu, Małopolsce czy tłumieniu i zabijaniu Polaków w Powstaniu Warszawskim ramię w ramię z Niemcami.

Pragnę zaznaczyć, że nie można popaść w drugą skrajność i zarzucić sobie na usta knebel a najlepiej na tę część historii, która jest bolesna i tragiczna. Oczywiście, że na wszystko jest czas, ale do tej pory gdzieś ten czas był przespany. Nie chodzi o życie przeszłością ,ale o teraźniejszość, bo sympatie Ukrainy są, jakie są, a pamięć tamtym ofiarom się należy i nie można się wycofywać rakiem z niewygodnych tematów, zwłaszcza, że podawaliśmy rękę niejednokrotnie. A sam wiesz co zrobiła rada obwodowa Lwowa o kogo ogłosiła patronem tegoż tragicznego roku, UPA i to było teraz a nie 80 lat temu...

"Z Bandera na sztandarach Ukraina do Europy nie wejdzie " - to Jarosław Kaczyński z kolei.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn kwi 04, 2022 7:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
WCZYTAJ WRESZCIE, ŻE W TEJ CHWILI NIE SĄ DLA NAS ZAGROŻENIEM "BANDEROWCY".
Zresztą Ukraina będzie miała teraz nowych bohaterów, nie związanych z Banderą. Opierali się na nim ze względu na brak mitu założycielskiego Ukrainy. Paradoksalnie, ta wojna im go dała.
Tak czy owak, jedziemy z Ukrainą na jednym wózku - i doprawdy, to nie jest moment żeby im to wytykać. Bo jedynym beneficjantem takiego wytykania jest w tej chwili Putin.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn kwi 04, 2022 11:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
A Ty wczytaj, że ogłoszenie roku 2022 rokiem UPA ogłosiła obwodowa rada Lwowa TERAZ a nie blisko 80 lat temu... Tu chodzi o gloryfikację zbrodniarzy wojennych na moment przed wybuchem wojny I wiedziała o tym polska dyplomacja i władze na kilka miesięcy przed inwazją Rosji na Ukrainę i co z tym zrobiła? Nic. Też był nieodpowiedni czas jak przez wszystkie dekady?

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt kwi 05, 2022 12:03 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
mniszek_pospolity napisał(a):
A Ty wczytaj, że ogłoszenie roku 2022 rokiem UPA ogłosiła obwodowa rada Lwowa TERAZ a nie blisko 80 lat temu... Tu chodzi o gloryfikację zbrodniarzy wojennych na moment przed wybuchem wojny I wiedziała o tym polska dyplomacja i władze na kilka miesięcy przed inwazją Rosji na Ukrainę i co z tym zrobiła? Nic. Też był nieodpowiedni czas jak przez wszystkie dekady?

Przeczytaj mniszku jeszcze raz co Barney napisał.
To tak jakbyś nie czytał na co odpowiadasz. Właśnie Barney napisał to co ja od dawna próbuje ci uzmysłowić. Na doliczanie przyjdzie czas. Po drugie. I może ważniejsze. To powołujesz się na coś co było przed wojna. Nawet 5 minut przed to była inna sytuacja niż jest teraz. Co właśnie Barney próbuje ci wytłumaczyć. Po wojnie będzie czas na rozliczenia. A przed wojna opierali się na banderowcach bo nie mieli innych swoich bohaterów. Podejrzewam ze po wojnie nie będą już tak bardzo do nich przywiązani.
A teraz sytuacja obecna. W naszym interesie jest aby Ukraina wojnę wygrała i zatrzymała bandytę w Rosji aby nie dokończył planu o którym wspominał Kaczyński. I co ty również uznałeś za prawdziwe. Kto dzisiaj zajmuje się rozliczeniami to tak jakby wspierał ruska propagandę. Każde działanie które osłabiać będzie Ukrainę i rozbijać nasza pomoc dla nich i osłabiać nasz głos w świecie żądający pomocy dla Ukrainy i zwracający uwagę na zbrodnie Putina to działanie proputinowskie.
Jest czas rozliczeń i czas powstrzymywania się od rozliczeń. Przyjdzie czas rozliczeń. Dzisiaj jest czas powstrzymywani się od rozliczeń.
Wielokrotnie pisałem ze ja co do ukrainy i Ukraińców mam uczucia mieszane. Ale powstrzymuje je właśnie dlatego ze nie czas na rozliczenia. Noe zapominamy a pomagamy. Jak skończy się ten kocioł z Putinem będę pierwszy który będzie nawoływał do poważnej rozmowy z Ukraińcami. Ale dopiero jak się skończy wojna.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt kwi 05, 2022 12:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
I zgadzam się z tym co napisałeś, na spokojnie. Ja jedynie zwróciłem uwagę, że nie powinno się zaniechać jakiegokolwiek wspominania o tym przykrym wydarzeniu delikatnie to ujmując. A nawet wryzucić w niepamięć, a uwierz mi na słowo, są w Polsce ludzie, którzy nienawidzą Rosji tak mocno (i trudno się im dziwić) ,że chcą słuszny gniew hurtowo zamienić w całkowity reset relacji trudnych z Ukrainą, ale przecież nie tędy droga. Nie wylewa się dziecka z kąpielą...

I to nie ma nic wspólnego z rozliczeniem teraz i tu, w tym momencie. Nie o to mi chodziło jak wspominslem wcześniej, żeby nachalnie przypominać Wołyń, bo nie czas teraz na to.
Teraz mamy wspólnego wroga, musimy się jednoczyć i zbudować dobre relacje, ale w oparciu o prawdę historyczną, bo ona nie leży po środku, tylko tam gdzie leży.

Cieszę się, że będziesz pamiętał o tych rozliczeniach po wojnie. I jednocześnie żywię głęboką nadzieję, że to co napisał Barney i Ty okaże się prawdą, a mianowicie, że Ukraina odnajdzie prawdziwe wzorce bohaterów a w nas nie będzie widzieć wroga a przyjaciela...

Uważam, że wyraziłem się jasno, a tematu nie ma dalej co wałkować
Podsumuję to tak: Pomagamy, ale pamiętamy: a gdy nastanie upragniony pokój, wówczas przypomnimy o swojej pomocy i przyjaźni zaznaczając, że wzorce sprzed wojny Ukrainy będą tę przyjaźń niszczyły...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt kwi 05, 2022 2:20 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
No po takim zdaniem to się spokojnie moge podpisać. Generalnie i ja i Brney właśnie o czymś takim mówimy. Skoro twoje stanowisko jest zbieżne z naszym to można powiedzieć kończymy rozmowę na ten temat. Miałem wrażenie (i z tego co pisał Barney to on również), że razem z pewnym chórem obecnym i na tym forum również, namawiałeś do rozliczeń tu i teraz.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt kwi 05, 2022 4:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Myślę, że kogoś zainteresuje, a w sposób szczególny użytkowników posiadających potomstwo. Rozmawiacie z pociechami o wojnie tak w ogóle? Nie mam dzieci, ale chyba Ameryki nie odkryję, jeżeli napiszę, że chyba wszystko zależy od wieku dziecka...

https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl ... Id,5853477

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt kwi 05, 2022 7:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Dobrze, że się wyjaśniło.
DLa mnie osobiście problemem jest to, że w czasie wojny jednak się generalizuje. Nie wybielam w żaden sposób tych bandytów od zbrodni wojennych, ale... są, nieco zapomniani, Rosjanie, którzy siedzą w więzieniach (albo i na "białych niedźwiedziach") za to, że wyrazili swój sprzeciw wobec wojny mieszkając w kraju totalitarnym.
Przerąbane mają też Rosjanie żyjący od lat na Zachodzie (nie piszę tu ani o oligarchach i ich dzieciach, ani o tych, co ostatnio w Niemczech demonstrowali poparcie dla Putina, ale o tych, którzy po prostu uciekli z tego rosyjskiego syfu).

I jeszcze jedno, takie... nie wiem jak to nazwać. Miałem taką - BAAAARDZO niepokojącą myśl, gdy podróżowałem po tych miejscach na Bałkanach, gdzie była - niedawno jeszcze przecież - wojna. Tacy fajni, pogodni, przyjaźni ludzie.
A przecież kilka lat wcześniej mordowali swoich sąsiadów tylko dlatego, że inny naród, inna wiara itd. I przyszło mi do głowy: jeżeli tacy fajni ludzie mogą w czasie wojny wpaść w taki amok, to chyba znaczy że KAŻDEMU to grozi...
brrrr....
Uważajmy na to, żeby jednak naszego stosunku do Rosjan nie opierać na ślepej nienawiści.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr kwi 06, 2022 9:45 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Barney,
W odniesieniu do
Cytuj:
Przerąbane mają też Rosjanie żyjący od lat na Zachodzie (nie piszę tu ani o oligarchach i ich dzieciach, ani o tych, co ostatnio w Niemczech demonstrowali poparcie dla Putina, ale o tych, którzy po prostu uciekli z tego rosyjskiego syfu).

czy masz jakieś przykłady na to, że tacy Rosjanie mają przerąbane? Co ich spotyka i z której story?


Śr kwi 06, 2022 12:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Zostają poddani ostracyzmowi. Czytałem ostatnio (nie podam - nie pamiętam gdzie) o rosjaninie - kierowcy cieżarówki pracującym u nas. Już dwa razy dostał w dziób na parkingu.
Turyści rosyjscy utknęli w Japonii, bo Rosja zablokowała im karty, a loty przestały być wykonywane.. Problem z powrotem mają zresztą wszyscy Rosjanie, którzy w chwili wybuchu wojny znaleźli się w krajach z których nie mogą wrócić samolotem. Firmy rosyjskie nie mogą prowadzić dzialalności, co przełoży się na życie także ich przedstawicieli na Zachodzie.

Żebym nie był źle zrozumiany: przy cierpieniach Ukraińców to mało wazne sprawy. Trudno też kogoś winić (no, może tych na parkingu trochę).
A jednak trzeba na to uważać, bo coraz częściej słyszę "wojenną" generalizację (niestety, często usprawiedliwioną rosyjskimi zbrodniami) typu "kacapy takie są" itd. I znów trudno się dziwić. A jednak... coś tracimy.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr kwi 06, 2022 1:02 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Barney
Generalizować nie można ale patrząc jak większość Rosjan jednak popiera wojnę i popiera Putina i jak u nich idea wielkiej Rosji jest wciąż żywa. Po tych telefonach co to żołnierz mówi ze zgwalcili 16latke a rodzic pyta a czy jeść macie co. No sorry ale to jest totalne zdziczenie.
Zobacz jak traktują cywilów. To nie są jednostkowe przykłady. Ten naród jest zdegenerowany. Ciężko powiedzieć coś konstruktywnego o nich.
Po sieci krąży coś takiego. Pewnie tez się z tym spotkałeś.
Cytuj:

"Za każdym razem, gdy będziecie mi mówić o wielkim rosyjskim balecie, ja będę wam opowiadać historię młodej nauczycielki z Browarów, wielokrotnie gwałconej na oczach rodziców, a następnie porwanej przez rosyjskich niedoludzi. O dziesiątkach, a może setkach zgwałconych Ukrainek. Często w obecności dzieci. O nastoletnich dziewczynkach z Borodyanki, które doznały okropnej przemocy ze strony kadyrowców. O ciałach pięciu zgwałconych młodych dziewcząt, zabitych i pozostawionych na drodze. O tym obrzydliwym „będziemy p***dolić ukrainki” w podsłuchanych rozmowach. Oto co wam powiem o prześladowanym wielkim balecie rosyjskim.

Za każdym razem, gdy będziecie mi opowiadać o wielkich rosyjskich kompozytorach, będę wam opowiadać historię dziewczynki, której matka umierała na oczach jej i młodszego brata w piwnicy w Mariupolu. A potem, wraz ze zwłokami zmarłej matki, dzieci musiały nadal ukrywać się w piwnicy przed ostrzałem. O chłopcu z Hostomla, który widział, jak rosyjscy żołnierze zastrzelili jego ojca. A potem chcieli zabić również syna, ale przeżył. O dziewczynce, której strzelono prosto w twarz. O maluchu, który uciekał z babcią na łodzi. Babcia utonęła. A chłopiec jest poszukiwany prawie od miesiąca. Oto co wam powiem o wielkich kompozytorach rosyjskich.

Za każdym razem, gdy będziecie mi mówić o wielkim rosyjskim malarstwie, ja będę opowiadać o cywilach ukraińskich z rejonu makarowskiego rozstrzelanych w plecy. A przed strzelaniem orki związały im ręce. O setkach trupów na ulicach Buczy, Irpenia, Hostomla. O mogiłach zbiorowych na podwórkach osiedli. Mogiłach zbiorowych ludności cywilnej - mieszkańców do niedawna przytulnych i bezpiecznych miast. Mogiłach zbiorowych. W 21. wieku. Oto co wam powiem o wielkim rosyjskim malarstwie.

Za każdym razem, gdy będziecie mi opowiadać o wielkim rosyjskim teatrze, ja będę opowiadać historię kobiety z rejonu browarskiego, z domu której rosyjscy łupieżcy podczas wycofywania się zabrali dachówkę. O czołgach i transporterach opancerzonych „drugiej armii świata”, naładowanych po brzegi łupem z ukraińskich domów. O skradzionych telefonach, tabletach, telewizorach, pralkach, dywanach, biżuterii, butelkach z alkoholem, patelniach, ubraniach, zabawkach, butach – o wszystkim, co przytrafiło się tym łotrom. O tym, jak po dotarciu na Białoruś jeden przed drugim wysyłali łup swoim rodzinom do Rosji. O tym, jak handlowali kradzieżą na białoruskich bazarach. Oto co wam opowiem o prześladowanym wielkim rosyjskim teatrze.

Za każdym razem, gdy będziecie mi opowiadać o wielkim rosyjskim kinie, będę opowiadać o brutalnie zastrzelonych koniach w stajniach pod Kijowem. O zamorzonych głodem i pragnieniem zwierzętach w zoo w Jasnohorodce. O spalonej w wyniku wybuchu skórze jelonka. A teraz maksymalna dzikość… O zabitym i zjedzonym przez rosyjskich okupantów owczarku środkowoazjatyckim. Tak, owczarku. Tak, o psie. Tak, zjedzonym. Oto co wam opowiem o wielkim rosyjskim kinie.

Za każdym razem, gdy będziecie mi opowiadać o wielkiej literaturze rosyjskiej, będę wam opowiadać o dziesiątkach przechwyconych rozmów rosyjskich żołnierzy z ich matkami i żonami. Rozmów, w których nie ma nic oprócz ch*ja. Rozmów, w których żony namawiają ich jak kraść w ukraińskich domach. Rozmów, podczas których matki się śmieją, gdy ich synusie opowiadają, jak ich kumple gwałcą kobitki. A jeśli usunąć z tych rozmów wszystkie przekleństwa, zostaną same „cześć” i „na razie”. Oto co wam opowiem o prześladowanej wielkiej literaturze rosyjskiej.

Nie ma już wielkiej rosyjskiej kultury, literatury, kina, malarstwa, teatru i baletu. Jest kraj zwyrodnialców, zdzierców, gwałcicieli i morderców. Dzikusów, dla których nie ma miejsca w cywilizowanym świecie!
A boleśni nowi dysydenci rosyjscy w przytulnych mieszkaniach Berlina, Londynu, Larnaki, Mediolanu, Tbilisi, Nur-Sułtana, Wiednia i innych tymczasowych schronach - niech podążają szlakiem rosyjskiego statku, dumnie niosąc w swoich rękach wielką rosyjską kulturę!"


I drugie co krąży to wypowiedz pewnego Rosjanina
Cytuj:
"Dzisiaj straciłem Ojczyznę...
Żegnając się w 2012 roku z Rosją i wyjeżdżając do Polski, stałem na trapie i patrzyłem przez spadający śnieg na lotnisko rodzimego miasta. W słuchawkach leciała piosenka „Ostatnia zima”, w języku ukraińskim...
Chciałem w pełni świadomie przeżyć ten moment. Moment pożegnania z Ojczyzną, żeby potem po latach nie wracać się do tego momentu w ciężkich nocnych koszmarach. Pożegnałem się.
Oczekiwałem od samego siebie, że w takim momencie będę bardzo wzruszony, będę miotał się wśród myśli i uczuć. Będę czuł to samo co pasażerowie statku filozofów. Intelektualistów deportowanych 1922 roku z bolszewickiej Rosji, po uprzednim pozbawieniu obywatelstwa.
Intelektualistów oskarżonych o wrogość do państwa sowieckiego i nieakceptowanie ideologii tego państwa.
Myślałem, że poczuję się podobnie, lecz tak się nie stało. Wierzyłem, że po jakimś czasie wrócę do Rosji, więc pożegnanie moje było raczej tymczasowe.
I faktycznie, byłem w Rosji z powrotem za kilka miesięcy, a potem za dwa lata. Kiedy wiesz, że masz możliwość dowiedzieć rodzinę i rodzime strony, nawet jeśli to jest powiązane z uzbieraniem sporej kwoty – czujesz się pewniej. Wiesz, że to rozstanie jest tymczasowe i niech za kilka lat, ale wy się zobaczycie. Zrozumienie tego daję ulgę.
Lecz od roku 2014, z rosyjskiej okupacji Krymu sytuacja zaczęła się zmieniać.
Mając już znacznie wcześniej odmienne polityczne poglądy niż znaczna większość Rosjan, wyrażając swoje zdanie czy na temat wojny z Czeczenią, czy na temat katyński, czy odnośnie do wojny z Gruzją – spotykałem się nie tylko z niezrozumieniem, ale i ciągłym wyśmiewaniem, szykanowaniem i nawet agresją.
Więć, kiedy do tego doszła jeszcze okupacja ukraińskiego Krymu – wydawać się mogło że nie wiele się zmieniło.
Jednak mój pobyt w tym okresie w Rosji, pokazał, że przez odmienne poglądy jestem traktowany już nie tylko jako dziwak, ale i wróg Rosji. Wtedy właśnie po raz pierwszy usłyszałem od własnego ojca, że wyglądam mu na „faszystskiego zdrajcę Ojczyzny”. Tak też zacząłem być odbierany przez znajomych.
Słowa raniły, mimo że wiedziałem, że nie jestem zdrajcą. To ustrój polityczny i ludzie z dziwnym światopoglądem nie chcą mnie. Ale nie tym jest moja Ojczyzna. Ja nadał kocham ją a ona mnie.
Szedł czas Rosja zaczęła okupować Donbas. Rosjanie znowu nie widzieli oczywistego i wierzyłi że jakaś nieliczna grupa miejscowych opanowała miasto z milionem mieszkańców i dąży do niepodległości, ponieważ źle im się żyje i wymagana od nich jest znajomość ukraińskiego, który od dziesięcioleci byl językiem Państwowym.
Nie zostawiłem swoich prób rozmów ze znajomymi Rosjanami o tym, że wierzenie w tak wyglądającą sprawę jest absurdalne, a wsparcie, nawet milczące jest przestępstwem.
Tłumaczyłem to na przykładzie, że co by było, gdyby grupka uzbrojonych Kazachów w rosyjskim Orsku (przy granicy z Kazachstanem), zażądałaby referendum w sprawie niezależności od Rosji, i referendum zostało przez nich przeprowadzone, i Orsk stał się by niezależnym Państwem, ale nadal żądał by wodę, prąd, emerytury i usługi pocztowe od Rosji? Oczywiście Rosja by zareagowała i to dość brutalnie, no bo są naruszone granice i Państwo traci swoje terytorium. Tymczasem Kazachstan pomaga, w tym militarnie nowo powstającemu pseudo-państwu, i jako jedyny w świecie ogłasza, że przyznaje suwerenność państwa Orskiego, a jakby co to jest gotów przyłączyć go do siebie.
Jak reagowali rosjanie ktorym podawałem taki przykład? Najczęściej śmiejąc się mowiąc że Donieck to co innego, on tak naprawdę zawsze był naszym, w sumie jak Alaska, Petsamo, a i wasza Warszawa.
A niektórzy znajomi jeszcze ze czasów szkoły grozili że za takie przykłady, dla takich jak ja na czasie został stworzony paragraf 280.1 KK Federacji Rosyjskiej -wzywanie do separatyzmu, karane do 4 lat pozbawienia wolności.
Marzec roku 2022, Rosja rozpoczęła wojnę z Ukrainą, której świat się spodziewał jeszcze 8 lat temu. Rosja rozpoczęła trzecią wojnę światową. Nadał jest mi trudno w to uwierzyć, lecz stało się to faktem.
Nie jest to jak sądzą wojna Putina, za nim stoją dziesiątki milionów popierających wojnę Rosjan. Tych, co mnie uczyli, tych z którymi się uczyłem, tych, których uczyłem.
Moja rodzina, moje rodzice wspierają wojnę, uwazają że Rosja walczy o pokój nie tylko na Ukrainie, ale i na całym świecie.
Mój jedyny w całym życiu przyjacieł żegnając się z blokowanym w Rosji Instagramem zamieścił obrazek przedstawiający literę Z ułożoną ze wstęgi Św. Jerzego, i hashtag #swoichnie zastawiamy. Symbole Putinowskiej propagandy, symbole zniszczeń i nienawiści.
Mój jedyny przyjaciel w całym życiu. To on był najlepszym uczniem, miał długie włosy, dżinsy z napisem Peace and love i koszulkę z Doors, to on praktykował zen buddyzm i czytał Sartra.
Kilka dni temu umieściłem swoje zdjęcie na tle kolorów flagi ukraińskiej, jako profilowe na wszystkich rosyjskich portalach na których jestem zarejestrowany. Setki znajomych...i tylko jedno polubienie. Od mojej cioci, urodzonej na Ukrainie a żyjącej w Kazachstanie.
Dlaczego nie dostałem polubień? Bo Rosjanie w większości wspierają wojnę i są przeciwko Ukrainie, przeciwko pokojowi i rozsądkowi!
Natomiast dostałem dziewięć wiadomości, w tym nawet od osób co nie odzywały się do mnie od ponad piętnastu lat
Wiadomości z krytyką mojej pozycji, o której zresztą nie wiele wiedzą, wiadomości, w których jestem posądzony o zdradę...bo dla nich już same w sobie kolory flagi ukraińskiej są symbolem zdrady Rosji.
Wiadomości w których „ostrzegają” mnie przed odpowiedzialnością karną zgodnie z kolejnym nowym artykułem 207.3 KK Rosji.
Odezwała się tez Alexandra, moja miłość z lat koledżu kultury. Napisała krótko: Twoje zdjęcie mnie zdenerwowało ... Szkoda, że​ tak wielu nie ma krytycznego myślenia, od słowa - W OGÓLE! Strasznie jest nie widzieć nic poza własnym nosem! Bóg Ci sędzią! Po czym zablokowała mnie.
Cały dorobek lat znajomości, cały ogrom wspomnień – został przekreślony jednym zdjęciem na zólto-blękitnym tle...
Teraz nie mogę dowiedzieć Ojczyzny bo większość ludzi co tam żyję straciło rozsądek.
Nie moge odwiedzić Ojczyzny, bo nie mam pewności czy Rosja w jedną chwilę nie zamknie się za żelazną kurtyną i czy nie ogłosi mobilizacji?
Nie mogę odwiedzić Ojczyzny, bo za głoszoną przeze mnie publicznie opinie, niezgodną z ideologią Kremla grozi mi ogromny mandat a nawet więzienie!
Nie mogę odwiedzić Ojczyzny...bo nie mam już do kogo jechać!
Dzisiaj straciłem Ojczyznę...:". (Władimir Kułakow).

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 06, 2022 1:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Wiesz, ja piszę przede wszystkim o tych, co uciekli z tego rosyjskiego syfu na Zachód.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr kwi 06, 2022 2:05 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Barney napisał(a):
Wiesz, ja piszę przede wszystkim o tych, co uciekli z tego rosyjskiego syfu na Zachód.

Taki sam efekt był wobec muzlumanów po WTC, to minie.


Śr kwi 06, 2022 2:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Barney napisał(a):
Wiesz, ja piszę przede wszystkim o tych, co uciekli z tego rosyjskiego syfu na Zachód.

Ci co uciekli to OK masz racje. Ale ci co siedzą dalej w SU czy jak kto woli ZSRS bis to poziom ... nawet słów nie mam, żeby to opisać. Bo przecież to nie jest zezwierzęcenie bo zwierzęta aż takie nie są. Jak dla mnie to hasło Regana Imperium Zła jest jak najbardziej prawidłowe. Diabelski system i to co robią to czyste diabelstwo.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 06, 2022 2:58 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 201 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL