Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:07 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 46  Następna strona
 Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Jak zwykle wymijającą odpowiedź i jeszcze okraszona cytatem z Pisma, który nijak się ma do sytuacji. Wszędzie widzicie ruskich agentów, tutaj klapki na oczach. Zero konsekwencji. A może dysonans poznawczy.


Śr maja 04, 2022 8:03 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Papież jest po prostu konsekwentny w swych poglądach. Problem w tym, że sztuką jest podać rozwiązanie konfliktu i wkroczyć do akcji na czas, czyli wówczas, gdy można jeszcze rozmawiać. Nic nie wiemy o dyplomacji watykańskiej, więc jak to oceniać? To było także zadanie wyperswadowania możnym tego świata o zaprzestaniu myślenia logiką wpływów i zamykania oczu na zbrodnie temu kto sobie przywłaszczył moc decydowania o innych. Tymczasem kolejne błędy Ostpolityk Watykanu zebrano w obszerne opracowanie i przesłał je abp S. Gądecki papieżowi. Czytam, że Polskę drogo kosztowała zgoda wejście w optykę zachodnią (brak zainteresowania Ukrainą, gdy ona wyciągała do nas ręce)) oraz 2,5 mld pożyczki USA na emerytury dla Rosjan, bo kasa Jelcyna była pusta.
Papież Benedykt zakończył - jak sam powiedział - erę starego świata. Nowego jeszcze nie odczytujemy, bo panuje chaos i potrzeba spojrzenia wstecz. Widzimy więc chaos i świetnie wpisujesz się w tę opcję...byle kogoś skłócić. Jest polexit, musisz być jego echem.

Papież Franciszek uważa, że w stanie obecnego stanu mentalnego ludzi (pozostał na poziomie życzeniowym) i poziomu środków niszczenia wyczerpała się formuła katechizmowa wojny sprawiedliwej. To już sprawa Boga, który kieruje historią, ludzkość siedzi na beczce prochu. My widzieliśmy rozbiory w postaci wielkiego piątku i złożenia do grobu, widzieliśmy Konstytucję 3 maja. Nie widzieliśmy kary za nasze grzechy a ona ma trzy konsekwencje i P. Skarga o tym mówił, ale też nie wiedział czy kara Rzeczpospolitej jest pokutą i zmartwychwstaniemy czy to kara definitywna. Zniknęło państwo drugie co do wielkości w Europie.

Patrząc w kategoriach duchowych na wojnę, jest jak zwykle. Każdy z nas może patrzeć w innym kluczu, więc będzie interpretował inaczej to co się dzieje. Nie nawrócicie się ...wszyscy zginiecie. Ludzie tymczasem idą drogą utopii. Wystarczy sprawiedliwych Bogu czy czas się skończył i przyjdzie drogo nam wszystkim zapłacić? Zwrotu w historii/na wojnach dokonują ludzie myślący inaczej. Sytuacje trudne i nierozwiązywalne zamieniają na rozwiązywalne. Dziś na scenie widzimy ludzi myślących utorowanymi schematami, jak od wieków. Ich myślenie oddaje flaga unijna: 12 gwiazd otaczających nic (miał być krzyż w środku), hymn unijny o którym na łożu śmierci F.Schiller powiedział, że jest tam iluzoryczny świat i greckie znaczenie skrótu EU, czyli nic.

Kiedy na scenie pojawia się w pierwszym akcie pistolet to w piątym musi wypalić. Zaczął się kolejny szał w zbrojeniach. Ponad sto razy jakaś niewidzialna ręka uratowała nas od odpalenia bomby atomowej. Tam, gdzie być powinni byli ludzie a nie automaty i nie uruchomili 'odwetu'.


Śr maja 04, 2022 9:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
koziels napisał(a):
Jak zwykle wymijającą odpowiedź i jeszcze okraszona cytatem z Pisma, który nijak się ma do sytuacji. Wszędzie widzicie ruskich agentów, tutaj klapki na oczach. Zero konsekwencji. A może dysonans poznawczy.
Wymijająca? Napisałem, że według mnie, nie ma racji.
Niestety, jak widać, katolik @koziels nie jest usatysfakcjonowany, jeśli wyrażeniu negatywnej opinii o wypowiedzi papieża nie towarzyszy parę epitetów...

A cytat adekwatny. I z treścią totalnie, permanentnie przez Ciebie lekceważoną

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr maja 04, 2022 9:41 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
koziels napisał(a):
Jak zwykle wymijającą odpowiedź i jeszcze okraszona cytatem z Pisma, który nijak się ma do sytuacji. Wszędzie widzicie ruskich agentów, tutaj klapki na oczach. Zero konsekwencji. A może dysonans poznawczy.

Ależ ma się. Po prostu pokazuje, że wasza postawa jest nie do zaakceptowania z katolickiego punktu widzenia. To zacytujmy:
Cytuj:
Dz23,5 «Nie wiedziałem, bracia - rzekł Paweł - że to arcykapłan. Napisane jest bowiem: Przełożonemu ludu Twego nie będziesz złorzeczył»2.

Co wielokrotnie tak zwani "tradycyjni katolicy" tutaj uskuteczniali. Wiem, że do nich to nie dotrze. Piszę to raczej dla tych którzy wejdą i przeczytają.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr maja 04, 2022 11:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
A dodać tu trzeba, że Paweł wypowiedział te słowa bezpośrednio po tym, jak dostał na rozkaz tego przełożonego niesłusznie w twarz.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr maja 04, 2022 11:57 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Wyciągniecie jeszcze jakiś cytat z Pisma, niczym świadkowie Jehowy, który daje wam zezwolenie na obrzucanie epitetami inaczej myślących niż wy?


Śr maja 04, 2022 1:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Barney, ale nadal nie wiem, czy to, że "nie ma racji" oznacza w tym przypadku ruską onucę? Bo generalnie każdego innego, kto wg was "nie ma racji" w jakiejkolwiek sprawie związanej z Rosją, wojną, uchodźcami itd., kwalifikujecie a priori do któreś z szufladek z ruskimi trollami. Tu natomiast jakaś taka dziwna powściągliwość w szafowaniu etykietkami...


Śr maja 04, 2022 3:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
A polexit jak zwykle nie zrozumiał. Co mnie akurat nie dziwi patrząc na poglądy jakie ma. Słowo z Dziejów Apostolskich 23,5 mówi wszystko na temat postawy Barneya. Ale polexit jak zwykle nie rozumie. Pewnie dlatego ze omija ten fragment szerokim łukiem żeby przez przypadek nie przeczytać i nie zachowywać się jak to św Paweł mówi. To wersja optymistyczna. Pesymistyczna to taka ze nie rozumie nic z tego cytatu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr maja 04, 2022 4:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Ależ rozumiem doskonale - rozumiem, że mamy do czynienia z dwiema możliwościami:
a) albo w duchu uważacie Franciszka za ruskiego trolla, tylko nie wypada wam tego powiedzieć głośno, więc wetujecie to sobie wylewaniem żółci na wszystkich innych, którzy nie mówią tego, co chcielibyście usłyszeć (czyli jesteście hipokrytami i obłudnikami)
b) albo naprawdę uważacie, że "ruskimi onucami" są ludzie, którzy jednoznacznie potępiają rosyjską agresję, tylko nie zgadzają się np. ze wszystkimi decyzjami polskiego rządu dotyczącymi pomocy uchodźcom, ale już nie jest "ruską onucą" jeden z najważniejszych światowych liderów, który od początku wojny unika nazywania rzeczy po imieniu, zalicza wypowiedzi zrównujące katów i ofiary, krytykuje pomoc napadniętym itp. W tym przypadku jesteście zwyczajnie niekonsekwentni albo odklejeni od rzeczywistości.

Tak czy inaczej cała wasza narracja jest funta kłaków warta.


Pt maja 06, 2022 9:40 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
@polexit To, co miałem powiedzieć o tych słowach papieża powiedziałem (i to dość jednoznacznie), i nie sprowokujesz mnie swoimi wpisami do niczego innego.
koziels napisał(a):
Wyciągniecie jeszcze jakiś cytat z Pisma, niczym świadkowie Jehowy
Zatem Pismem posługują się w Twoim mniemaniu tylko Świadkowie Jehowy?
Cytuj:
, który daje wam zezwolenie na obrzucanie epitetami inaczej myślących niż wy?
No cóż, kłamiesz, akurat jest całkowicie odwrotnie. "Wyciągnąłem ten cytat z Pisma" żeby wyjaśnić, dlaczego domaganie się @polexita bym wyraził swoją krytykę papieża w ostrzejszych słowach niż wyraziłem uważam za niewłaściwe.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt maja 06, 2022 10:47 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Barney napisał(a):
"Wyciągnąłem ten cytat z Pisma" żeby wyjaśnić, dlaczego domaganie się @polexita bym wyraził swoją krytykę papieża w ostrzejszych słowach niż wyraziłem uważam za niewłaściwe.

Kompletnie nie rozumiesz o co chodzi - ja się nie domagam, żebyś krytykował papieża w ostrych słowach. Ja tylko pokazuję, że stosujesz podwójne standardy. Jeśli Ci z kimś nie po drodze, to nie widzisz przeszkód, by wymyślać mu od trolli i siewcy ruskiej propagandy. Bez mrugnięcia okiem szafujesz etykietkami i szufladkami (choć nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością). W przypadku, gdy Twoje radosne oczernianie i walenie w kogoś "ruską onucą" napotyka na dysonans poznawczy, jak zauważył koziels, bo trzeba by tą samą miarą ocenić wypowiedzi papieża, a to tak trochę nieładnie, to nagle chowasz się za wygodnym cytatem z Pisma. To tylko pokazuje, że używasz pałki ruskiego trollingu bezmyślnie i na wyrost.


Pt maja 06, 2022 11:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Oczywiście, że inaczej traktuję polexita niż papieża. Dlatego, że papież - oprócz tego, że reprezentuje siebie, reprezentuje także Kościół i Jego majestat.
Ty nie reprezentujesz niczego.
Potwierdziłeś właśnie, że nie szanujesz nakazu Pisma w tej sprawie.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt maja 06, 2022 11:34 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Polexit. Bardzo dobrze kulturowo mają to rozpracowane w Korei. Sposób odnoszenia się do osób zależy od ich pozycji społecznej. Gubią się, gdy tego nie wiedzą z kim mają do czynienia. Stosuje się więc różne kody w komunikacji. Tego uczyła u nas kindersztuba. Inaczej to było w społeczeństwie stanowym, inaczej w demokracji. Szacunek jest jednak zawsze bardziej okazywany osobom stojącym wyżej w hierarchii społecznej. Nawet podczas wojen inaczej traktowano oficerów, zwłaszcza wyższych niż zwykłych żołnierzy (obracamy się jednak w przestrzeni kultury a nie barbarzyństwa).

Proponujesz to co zwykle odczytuje się u osób, którzy urwali się z choinki (brak umiejętności w zakresie komunikacji) lub zakompleksiałych wykształciuchów. Oni mają pewną cechę charakterystyczną; są bardzo wrażliwi na krytykę ich samych, natomiast próbują osoby stojące wysoko w hierarchii społecznej (ona istnieje rzeczywiście) ściągnąć do swego poziomu. Jeśli nie mogą to obrzucą błotem. Taki wykształciuch z naszgo forum (już mu podziękowaliśmy) traktował profesora (ten czlowiek nie ukrywał swych danych) jak swego kumpla. Raz mu ten człowiek odpowiedział, potem zamilkł. Co było? Oberwał od zakompleksiałego wykształciucha, że jest zarozumiały i takie tam...

Mnie Barney powie w oczy bez ogródek, gdy go wkurzę. Zamilczy innym razem a jeszcze innym odpowie tak, by nie urazić. Raz mu się coś podoba, innym razem nie, ale widzi raczej sprawę a nie osobę. Znaczy żyje w nim człowiek rozumny.
Ty próbujesz go zniżyć do swego poziomu i zmusić, by o papieżu pisał emocjami i walił jak w pomroczności jasnej. I wracamy znów do polexitowego myślenia emocjami. Jeśli o tym napisałam, znaczy, że to zauważyłam jako stałą tendencję. Znów wychodzi w tym wpisie. Po prostu chciałeś Barneyowi dowalić. On napisał co myśli o wypowiedzi papieża i to bardzo jasno. Zaostrzenie wypowiedzi znalazło się z zacytowanym fragmencie. Każdy myślący odczyta, że niewypowiedziane czasem jest najważniejsze. BXVI zacytował Flp, by podkreślić, że milczenie może oznaczać być a gadanie może być pleceniem trzy po trzy.


Pt maja 06, 2022 11:46 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Barney napisał(a):
Oczywiście, że inaczej traktuję polexita niż papieża. Dlatego, że papież - oprócz tego, że reprezentuje siebie, reprezentuje także Kościół i Jego majestat.

Któremu takie, a nie inne wypowiedzi papieża z pewnością nie pomagają.

Cytuj:
Potwierdziłeś właśnie, że nie szanujesz nakazu Pisma w tej sprawie.

Potwierdziłeś, że nie rozumiesz, o czym mowa.


merss, powtarzam po raz ostatni, bo to jak walenie grochem o ścianę. Tu nie chodzi o kindersztubę, o obrażanie autorytetów czy osób "z pozycją". Ja się nie domagam, by Barney nagle zaczął lżyć papieża. Pokazuję tylko, że zakręcił w swojej krucjacie przeciwko wyimaginowanemu wrogowi "ruskiego trollingu", który zwalczał tak zaciekle strzelając z armaty do komara. Trzeba znać proporcje, bo można potem na koniec głupio wyglądać. Ot, taka mała nauczka.


Pt maja 06, 2022 12:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
polexit napisał(a):
Barney napisał(a):
Oczywiście, że inaczej traktuję polexita niż papieża. Dlatego, że papież - oprócz tego, że reprezentuje siebie, reprezentuje także Kościół i Jego majestat.

Któremu takie, a nie inne wypowiedzi papieża z pewnością nie pomagają.
Niestety, tu masz rację.

Cytuj:
Cytuj:
Potwierdziłeś właśnie, że nie szanujesz nakazu Pisma w tej sprawie.

Potwierdziłeś, że nie rozumiesz, o czym mowa.
;)


Cytuj:
merss, powtarzam po raz ostatni, bo to jak walenie grochem o ścianę. Tu nie chodzi o kindersztubę, o obrażanie autorytetów czy osób "z pozycją". Ja się nie domagam, by Barney nagle zaczął lżyć papieża. Pokazuję tylko, że zakręcił w swojej krucjacie przeciwko wyimaginowanemu wrogowi "ruskiego trollingu", który zwalczał tak zaciekle strzelając z armaty do komara. Trzeba znać proporcje, bo można potem na koniec głupio wyglądać. Ot, taka mała nauczka.
A niby jak "pokazujesz"? 8O

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt maja 06, 2022 2:49 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL