Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:35 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 46  Następna strona
 Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Narracja jest taka. Piszesz, żeby pomagać. A co mamy potem? Zawsze pokazujesz patologię. Zapytałam wprost czy pomoc to wywalenie ich do siebie? Saga leci dalej...
Zarzucała UE Zelenskiemu, że korupcja w kraju. Postanowił zabrać się za nią. Ustalono sprzedajnych sędziów, znaleziono gniazdo i przygotowano ich do wyrzucenia. I co? On miał tak przeprowadzić reformę sądownictwa, by ich nie zwalniać.
Cały czas głodne kawałki o patologii, to się układa w ciąg. Kiedy to zostaje odczytane to wpadasz w uniesienie, że ty piszesz o konkretach. Nie ma w tym symetrii. Ja rozumiem, że tam, gdzie mieszkasz jest najwięcej problemów z Ukraińcami, bo jest to specyficzny teren. Tyle, że ja dowiaduję się tylko o problemach. Nie pracują, rozmawiają w autobusach po rosyjsku jeżdżąc za darmo, przesiadują w knajpach, kręcą się między Ukrainą i Polską, są roszczeniowi.
Jaką wartość ma opowiastka o szachrajstwie? Potrafisz rozwiązać ten problem? Kończysz post rozdzierając szaty. Jak rozwiązano problem z przestępcami z IIWŚ? Żydzi wzięli to w swoje ręce. Rosjanie do dziś nie zapłacili nam reparacji wojennych za 1920rok. Królewiec został uzgodniony jako polski i co? Za zniszczenie po IIWŚ nie tylko nam nie zapłacono, ale nas sprzedano. To sposób postępowania tych co sobie przywłaszczyli Europę i dyktują jak ma wyglądać praworządność.
Znów pojawi się opowiastka o złych Ukraińcach? Coś ci powiem: powinno się ich mieć z tyłu głowy a nie przed oczami. Zajmują ci życie i marnujesz sobie resztki zdrowia. Potem napiszesz post, że to na forum wprowadza się ciebie w stres a ty nie powinieneś się denerwować. Mam w domu oficera i pewnie sporo wie. Jest bardzo spokojny. Mam więc porównanie. Lekarz zabiegowy z rodziny pracuje w ościennym województwie, blisko Lublina. Pytałam o szpitale przepełnione Ukraińcami. Zdziwił się i odpowiedział, że chyba mają szpitale na Ukrainie. Oznacza to więc, że Ukraińcy nie rujnują nam opieki zdrowotnej a to niesie wieść gminna. Problemy się rozwiązuje lub zostawia, jeśli nie moje. Ty się nakręcasz śledząc Ukraińców i przemowy polityków, których zadaniem jest zajmować ci czas.


Pt maja 20, 2022 7:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Widzę, że dla Ciebie nawet jak napiszę, że woda jest mokra, to wysnujesz z tego wniosek, że chcę, żeby ludzi idących się kąpać do jeziora topić.

Sięgasz i obejmujesz wszystko tylko nie dany temat na konkretną sytuację. Tak szeroko patrząc widzisz wszystko i nic jednocześnie. Mamy więc 1920 rok, św Bobolę, św Matkę Teresę, Królewiec, Covid i Bóg wie co jeszcze.

I do tego zwykłe kłamstwa, bo nigdy i nigdzie nie pisałem, że Ukraińcy w autobusach po rosyjsku gadają, skąd takie bzdury wymyślasz? Tak samo jak bezczelnym pomówieniem jest, że pisałem tu kiedykolwiek o jakichś przepełnionych szpitalach przez Ukraińców. Kolejne pomówienie to, że zarzucałem, że uchodźcy WSZYSCY nie pracują i są rozszczeniowi. To był zarzut Ukraińca z Polski, a niektórzy nie pracują bo mają pieniądze zaoszczędzone z pracy na Ukrainie. Wszystko mieszasz przypisując mi okropne intencje a potem piszesz, że szaty rozrywam. I nie martw się o moje zdrowie, te wypominki o stresie na forum są po prostu żałosne.

Covid, pisałem tam miesiąc temu i zdawałem w sposób NEUTRALNY relację jak teraz wygląda testowanie, przyjęcie i izolacja na oddziale a nie żadnym interesie covidowym. Adresata pomyliłaś? Nie do mnie te bezpodstawne i absurdalne zarzuty kieruj, bo nic z tego co mi tu przypisujesz nie pisałem.

Ukraiński żołnierz mówiący o poważnym problemie to nie wyborca Kondederacji a darzący sympatią Kaczyńskiego, to nie ruski troll czy pożyteczny idiota. Ty to pominęłaś a ode mnie oczywiście oczekujesz gotowej recepty na rozwiązanie problemu przypisując mi cały szereg niedorzeczności samej nie tak dawno pisząc, że te wszystkie działania to próba tego, żeby potem Ukraińcy na PiS mogli głosować (przypomnij sobie swoją dyskusję z Barneyem) zanim mnie zrugasz z błotem jeszcze mając pretensje, że się unoszę czy agresywnie odpowiadam. Po tych postach tutaj dyskutuj sobie dalej sama ze swoimi chochołami, ja nie zamierzam brać udziału w tym pożal się Boże cyrku.

Rozpocznij swoje święte psychologie mieszając jeszcze do konkretnego problemu w danym miejscu św Franciszka, Juliusza Machulskiego , wybuch wulkanu i awarię metra. Robisz absurdalny misz masz oczerniając mnie na wszelkie możliwe sposoby.

Brakuje Ci Irisbola, Aquriusa, towarzyskiego pelikana, Wespecjana? Zbanowaliście cały szereg ludzi (nie moja sprawa czy słusznie czy nie, bo nie było mnie wtedy na forum) I brak teraz z kim się kłócić, więc jest pod ręką mniszek, któremu napluję w twarz, zniesławię , on się ukorzy, a ja pochełpię swoją próżność i odtrąbie kolejny sukces na forum jaka to jestem najlepsza w dyskusjach na każdy temat, baw się dobrze i szukaj dalej Kozłów ofiarnych choć śledząc liczbę aktywnych użytkowników nie zostało ci ich zbyt wielu, powodzenia.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt maja 20, 2022 7:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Żałośnie się tłumaczysz, mniszku. I to wszystko zamiast samorefleksji.
Szkoda.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pt maja 20, 2022 11:21 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Tak, szkoda, że nie stać Cię na minimum obiektywizmu, tylko jak zwykle pusty off top niemający nic wspólnego z dyskusją na dany temat...

Ja oczekuję dowodów (cytatów moich postów), w których piszę, że należy wywalać stąd Ukraińców, że rozmawiają po rosyjsku w autobusach, że mamy przez Ukraińców zapełnione szpitale i że kiedykolwiek pisałem o tym, że Covid to wymysł, spisek i interes na którym ktoś zarabia.

Tak to się tu zawsze odbywało. Dowody, a jak nie to "odszczekanie", przeprosiny itp. Nie wierzę, że nie dostrzegasz serii pomówień i w dodatku to akceptujesz przechodząc sprytnie do sprawy porządku dziennego.

Zadziwiające, że jak Papież Franciszek mówi, że to nie Rosja i Putin rozpętali wojnę na Ukrainie, to wtedy jest cały szereg wykrętów i cytat z Pisma Świętego. O "szczekaniu NATO..." cicho sza.

Temat uchodźców zakończyłem w Aktualnościach. Tu poruszyłem poważny problem, budzący emocje, ale pewnie nawet tej 2-minutowej wypowiedzi żołnierza z Ukrainy nie wysłuchałeś. A w zamian za link cały szereg kłamstw o uchodźcach, których tutaj nie wypisywałem. I jeszcze Bóg jeden wie wmieszany nie wiem po co temat covidowy

Ponawiam zatem pytanie: kiedy i gdzie pisałem, że uchodźców trzeba z Polski wywalać, że mówią po rosyjsku, że szpitale zapełniają i gdzie i kiedy pisałem, że Covid to jakiś "interes". Poproszę o cytaty.

Uczciwość w dyskusji to fundamentalna sprawa, i albo opieramy się na faktach i jesteśmy obiektywni albo stosujemy cały ciąg oszczerstw i pomówień nie podając na nie żadnych dowodów w postaci cytatów oponenta.

Dwukrotnie napisałem, że to absolutnie nie wina uchodźców, że pobierają socjale, tylko rządzących a więc Polaków, bo większość ludzi jak dają, to biorą. I zaznaczałem, że pomoc ma granice ludzkich, państwa możliwości, Ty uważasz, że nie powinno być granic, i masz do tego prawo. Ja tak nie uważam co nie znaczy, że kogoś stąd wyganiam na wojnę i na Ukrainę.

Swoją drogą to poznałem bardzo miłą panią z Ukrainy w pracy i już nawet na kawę jesteśmy umówieni :) normalnie szok ;-)

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So maja 21, 2022 10:20 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Nie twierdzę, że chcesz wywalać Ukraińców. Twierdzę, że Twoje wpisy są małoduszne, tworzą nieprzyjazną atmosferę i że są nieobiektywne.
I jeszcze, że stać Cię na więcej i że spodziewałem się po Tobie więcej.
Tyle.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So maja 21, 2022 1:03 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Mi pozostaje tylko zgodzić się z tym co w innym wątku merss napisała: że Polacy poradzą sobie z pomocą dla Ukrainy jak rządzący nie będą przeszkadzać. I to podtrzymuję. (to niedokładny cytat , z pamięci piszę Nic nadto.

Nie wiem czy link z wypowiedzią żołnierza broniącego Ukrainy jest małoduszny i nieobiektywny. Warto go posłuchać i jednoznacznie potępić rozkradanie sprzętu i pomocy przez niektórych oficerów, którym kasa w głowie a nie wolna Ukraina. I on sam prosi, żeby jego apel dotarł do prezydentów Polski, Ukrainy czy prezesa Kaczyńskiego. To ważne. Nie można przejść nad tym, że zawsze tak było i wciąż tkwić w jakimś chronicznym lęku, że jak jakiś fakt ujrzy światło dzienne, to mój Boże, Ukraina przegra, Putin wygra itp

Każdego stać na więcej, z pewnością. I Ciebie ,i mnie i merss. Najgorsza postawa w dyskusji to przekonanie o własnej nieomylności, każdy z nas powinien od czasu do czasu uderzyć się we własną pierś. Jesteśmy tylko ludźmi i aż ludźmi. Popełniamy błędy, uczymy się na nich, Jesteśmy w drodze, cały czas. Nie myli się ten kto nic nie robi, czyli w przypadku forum nie zabiera głosu, nie wyraża własnego zdania, poglądu, oceny. Cisza też jest złudna. Można milczeć, ale ważne, żeby milczeć na ten sam temat. W miłości czasem milczenie jest bardziej odpowiednie niż słowa, które mogą coś zepsuć, dwoje młodych i zakochanych w sobie ludzi patrzy sobie głęboko w oczy i nic nie muszą mówić w tej chwili, słowa mogłyby zepsuć tę piękną chwilę.

Temat wojny to miliony pytań, zagadnień, informacji, relacji, nie mamy na jej przebieg żadnego wpływu. Pozostaje ufność . Mi adoracje w parafialnym kościele w intencji pokoju na Ukrainie wystarczą. Nikt z nas tego problemu nie ogarnie po ludzku. Wszystko jest po coś. A często w nas samych toczy się wojna: odpisać czy nie, odpowiedzieć czy nie, dać linka czy nie...

Jeżeli jednak coś ma burzyć jedność i wspólnotę, to lepiej pewne sprawy zachować dla siebie. Po prostu . Monopolu na prawdę nie mam i nigdy nie miałem. Interpretacje nasze osobiste czyichś wypowiedzi też nie muszą być obiektywne a raczej subiektywne .

Ordo et Pax jak mają benedyktyni lub Pax et bonum, to z kolei franciszkanie Ład i pokój i Pokój i dobro , i tu i tam mamy pokój, więc o niego się módlmy.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So maja 21, 2022 1:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Takie pomysły pojawiają się ostatnio w mediach związanych z obozem władzy.
https://dorzeczy.pl/opinie/310606/budzi ... ytyki.html
Ukropolin coraz bliżej?


Śr cze 08, 2022 2:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
polexit napisał(a):
Takie pomysły pojawiają się ostatnio w mediach związanych z obozem władzy.
https://dorzeczy.pl/opinie/310606/budzi ... ytyki.html
Ukropolin coraz bliżej?

Ale rzadu Jerzego Buzka
Polexit rzetelny jak sowiecka Prawda"
https://instytutwolnosci.pl/team/marek-budzisz-2/

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr cze 08, 2022 2:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Pisałem w jakich mediach się ten tekst pojawił. A pojawił się w pisowskiej gadzinówce "Sieci", którego Budzisz jest publicystą, a główny rządowy lizus Karnowski, który ów tekst zachwalał, jest jej naczelnym.
Wiem, że czytanie ze zrozumieniem nie jest twoją najmocniejszą stroną, ale że aż tak z tym u ciebie krucho...?


Śr cze 08, 2022 3:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
432 tysiące obywateli Ukrainy objętych mobilizacją przekroczyła granice Polski, w tle korupcja wśród ukraińskich pograniczników...

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,6084047

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So cze 11, 2022 10:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
I co?
40% młodych Polaków deklaruje, że w razie napaści na Polskę nie broniłoby Jej, tylko wyjechało.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So cze 11, 2022 10:28 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Nie, oczywiście nie ma problemu, niech wszyscy zjadą. Deklaracje to nie korupcja chyba?

Gdzieś ten mit bohaterskiej Ukrainy pada, obraz biednego uchodźcy z kromką chleba i butelką wody ma się nijak do młodych Ukraińców z żonami, dzieci na trampolinach, McDonald, lody, pizza, całe tłumy, pracuję na galeriach handlowych i widzę zakupy polskich emerytów a "biednych uchodźców", to się w pale nie mieści, ale jeszcze więcej przywilejów, a dla nas wiązka chrustu na zimę, 500+, zaraz 700, +, 300+,

To Polsce zależy bardziej na wygranej z Rosją niż Ukrainie, a na pewno tym, którzy tu zjechali mimo mobilizacji ogłoszonej przez Zełenskiego, to że korupcja na Ukrainie zawsze była to nie żadna tajemnica, ich status finansowy jest lepszy od wielu milionów Polaków i taka jest obiektywna prawda

Widzą i słyszą to wszyscy

A polskie firmy nie są brane pod uwagę w odbudowie Ukrainy, tylko firmy z Niemiec, Węgier i Bułgarii, chichot losu... Ci prorosyjscy jeszcze na tym zarobią i już teraz widać jak na dłoni, że wyjdziemy na tej wojnie jak Zabłocki na mydle...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So cze 11, 2022 10:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Niby dlaczego "upada"? Ukraina się broni przed wielkim mocarstwem.
To, że jakiś tam ułamek zwiał, tego nie zmieni.
Zrobiłeś się gościu dziadek maruda, patrzący przez okno i narzekający, że sąsiadka kupiła wkładkę do zupy na obiad.
Wstyd.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So cze 11, 2022 11:48 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Nie wiem czy nie większym wstydem Barneyu nie jest zmaordyzm i bycie bardziej proukraińskim niż sami Ukraińcy i za pomocą całego szeregu wachlarza emocjonalnych i ckliwych hasełek zmuszać innych do milczenia

Ułamek handluje dobrami, sprzętem, amunicją, która tam trafia i czerpie z tego zyski (filmik, w którym skarży się na ten fakt ukraiński żołnierz)

Ułamek stworzył ten 15-kilometeowy korek od Zosina po Hrubieszów składający się z samochodów zakupionych w Polsce

Ułamek wyjechał w liczbie ponad 700 tysięcy na święta wielkanocne i z powrotem tu po kilku dniach powrócił...

Ułamek, bo co to pół miliona mężczyzn ? (oficjalnie!), dokonał korupcji i mimo mobilizacji swojego prezydenta spieprzył do Polski łamiąc tamtejsze rozporządzenie...

I w końcu ułamek podjął pracę w Polsce z tych 4 milionów...

A ja się pytam czemu polskie straże graniczne zezwoliły na wjazd tych ludzi tutaj? Prezydent Ukrainy każe im walczyć za swój kraj a my co? Dobry wujek Sam i Miłosoerny Samarytanin mówimy, zapraazamy, a wojna jakoś się tam "wygra"

Wszyscy, którzy mieli takie zdanie jak Barney zmieniło je a ostatnich tygodniach widząc PRAWDĘ , że ci, którzy naprawdę pomocy potrzebowali i w dalszym ciągu potrzebują zostali na Ukrainie, w okopach, na froncie, lesie i lepiankach
Na parkingach też pracuję i potrafię odróżnić rejestrację samochodów i widzę te ukraińskie auta...

Powiedz Barney komu i jak długo jeszcze zamierzasz wmawiać, że przybyli do nas biedni i niemający nic Ukraińcy, którzy "stracili wszystko", skoro to oczywista nieprawda?

Czy Ty w ogóle widziałeś tych ludzi poza przekazem telewizyjnym?

Skoro sami Ukraińcy mają za przeproszeniem w dupie tę wojnę, to i ja nie zamierzam nosić jej w sercu i udawać wciąż, że czegoś nie widzę, nie słyszę...

A obiektywnie to każdy kto ma oczy, zdrowy rozsądek, myśli logicznie widzi, że zjechała do nas w zdecydowanej większości elita ukraińskiego narodu. Nie dziesiątki, nie setki, ale TYSIĄCE obywateli Ukrainy widzę kiedy mam 12 godzinny dzień pracy ; parki, sklepy, galerie, parkingi, autobusy, tarasy zamkowe - każdy, ale to każdy dobrze ubrany , zegarki, przeciwsłoneczne, zakupy, modne ciuchy, całe rodziny w parkach rozrywki, fast foody, galerie, i każdy wesoły, uśmiechnięty, dowcipkujący, zadowolony z życia, niczego się niebojący, ci ludzie być może nawet wybuchu bomby nie słyszeli. Ci, którzy tam zostali NIE MIELI PIENIĘDZY na emigrację do Polski nie mówiąc o korupcji i przekupowaniu straży granicznej...

Obrazek biednego uchodźcy mógłbyś mi sprzedać gdybym mieszkał obok Ciebie w Gdyni a nie Lublinie, i widzą to już tutaj wszyscy, bo my klepiemy biedę słysząc, że możemy do lasu pójść kupić chrust na zimę i nikt tu nic nikomu nie daje a starsi i schorowani emeryci ledwo wiążą koniec z końcem a młodzi nie widzą dla siebie w tym kraju perspektyw, bo niczego tu się nie dorobią, może stąd niechętnie broniliby granic ojczyzny???

Polska jest zadłużona na bilion siedemset miliardów złotych (!), a ludzie żyją na granicy skrajnego ubóstwa i nędzy zaczynają głodować, Polacy, a wciąż tylko pomoc Ukrainie, pomoc Ukrainie, pomoc Ukrainie...

Czyli socjale, przywileje i darmocha kosztem ciężko pracujących Polaków, ot sprawiedliwość, korupcja to przestępstwo, ale przecież Ty tego nie potępisz, gdzie tam, znajdziesz szereg usprawiedliwień, że w sumie co z tego? W ANKIECIE Polacy też tak czy siak odpowiedzieli, i ot argument mamy i zaśpiewać można Nic się nie stało... To kto ma ich bronić jak sami faceci w sile wieku, zdrowe chłopy jak tury wolą tu bezterminowe wakacje zamiast walczyć za swój kraj? Pewnie uważasz, że Polska powinna tam swoje wojsko wysłać a w ogóle to NATO całe a my jeszcze więcej jeszcze więcej, bo stworzymy jedno państwo, jakąś unię czy federację... Utopia. Emocje i demagogia przestały działać.

Czas zrozumieć, że ciężko pracująca przez 38 lat i schorowana kobieta z emeryturą 1450zł niemająca na leki jest dla polskiego państwa WAŻNIEJSZA niż Ukrainka wjeżdżająca swoim samochodem z trojgiem dzieci i otrzymująca na starcie 1500zł, to nie ma NIC wspólnego z pomocą, uczciwością i sprawiedliwością.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N cze 12, 2022 2:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Trochę sam sobie zaprzeczasz, narzekasz na socjal na dodatkowe emerytury, za chwilę piszesz że biedni schorowanymi emeryci pozostawieni sami sobie. Trochę brak logiki w tym marudzeniu.
Mam dwoje rodziców na emeryturze i wcale tak nie narzekają jak ty. Tata wręcz mówi że mu wszystkiego starcza a żyją skromnie.. Więc może faktycznie przesadzasz?
A ci Ukraińcy którzy są przecież nie są utrzymywani przez Polaków. Znasz Polaka u którego żyje na jego koszt Ukrainiec? Bo ja tam co rusz widzę pracujących Ukraińców, a to w sklepach a to u fryzjera a to w mc Donaldzie.
A skoro pracują to chyba normalne że chodzą i robią zakupy?
Czy mają założyć łachmany i chodzić i zebrać.
Skoro pracują i wydają swoje pieniądze w Polsce to jest to na plus dla naszej gospodarki.

_____________________

Mam też ta koleżankę, co 2 lata temu zginął tragicznie jej mąż, została sama z trójką dzieci. Głównie też utrzymywała się z 500 plus i renty. Teraz będzie powoli wracała do pracy bo dzieci już większe, wcześniej mówiła że jak by miała dać najmłodszego do żłobka, płacić za żłobek i ledwo mieć czas odprowadzić pozostała dwojkwe do przedszkola i zarobić 2500, nie mieć kontaktu z dzieckiem to nie widziała tego a i tak najstarsze chodzące do przedszkola co chwilę przynosily choroby i wszyscy chorowali. Mówiła też że ważniejszy dla niej jest kontakt z dzieckiem niż pieniądze których by miała trochę więcej pracując. Ale mówiła że żyje skromnie, nic sobie nie kupuje itd.
Przez ten czas mimo dość częstych rozmów z nią nie usłyszałam od niej słowa żalu, narzekania, czy to na Pana Boga czy nas los, tym bardziej na politykę rządu czy na ukraincow. Chodzi często do kościoła jak moze, modli się na różańcu i żyje skromnie i pokornie.


Ostatnio edytowano Pn cze 13, 2022 12:59 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalono dwa posty



Pn cze 13, 2022 4:05 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL