Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:28 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 46  Następna strona
 Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Po pierwsze, to że Twoim rodzicom dobrze się żyje, to nie jest żaden wyznacznik. Uważasz, że ten fakt sprawi, że zmieni postać rzeczy i nikt ma już "nie marudzić", bo sachol dobrze. Idź do mojej sąsiadki i powiedz jej, że jest wspaniale. Nie musisz wspominać za co kupi węgiel, tona za 3000 zł z głodowej emerytury, z której 1/3 wydaje na leki..

Dwa, to wielokrotnie wspominałem, że znam osoby (z mojej parafii ), które przyjęły uchodźców do swoich domów . Wiedziałabyś o tym gdybyś czytała całość wątku i wszystkie wpisy a także potrafiła odnieść się do całości przekazu a nie wyskakiwała jak Filip z Konopii z tematem, do którego wcześniej praktycznie się nie odnosiłaś.

Trzy, to od 1 lipca nie będzie już tego 40 zł za goszczenie Ukraińców w swoich domach, więc osoby mające swoje małe dzieci przy szalejącej inflacji, ogromnych rachunkach i opłatach, drożyźnie w sklepach, paliwie za 8 zł nie będą np utrzymywać kobiety z Ukrainy z jej dziećmi, nie że nie chcą, tylko, że ich na to nie będzie stać.

Cztery, to Ty uważasz naiwnie, że 4 miliony ludzi z dnia na dzień ma swoje mieszkania na "dzień dobry" ?

Pięć, to wyobraź sobie, że wszelkie socjalne świadczenia nie biorą się z pieniędzy rosnących na drzewach, tylko podatków ludzi pracujących.

Sześć, to wiele razy pisałem, że nie wszyscy z Ukrainy nie pracują i sam mam w firmie dwie panie i chłopaka, którzy pracują, zarabiają, i mam z nimi super kontakt, zawsze razem rozmawidmy, mamy wspólnie przerwy

Siedem, i znowu szok, to właśnie ci pracujący ciężko obywatele Ukrainy najczęściej wspominają o przywilejach dla swoich rodaków, które uważają za wysoce niestosowne i niesprawiedliwe

Osiem, to ludzie w godzinach 07.00 -12.00 w zdecydowanej większości są w pracy a nie sklepach z ubraniami

Dziewięć, to sprawdź sobie ile osób dokładnie podjęło pracę i wyciągnij procent z liczby przybyłych, nawet zakładając, że milion to osoby nieletnie

Dziesięć, to są i tacy co żebrzą a jak pani sprzedająca truskawki zaproponowała, że weźmie ich do zbioru, to wyciągnęli telefony robiąc jej zdjęcia... Może uznali propozycję pracy za dyskryminacje czy jakieś poniżenie?

Jedenaście, to pracujący legalnie pomagają gospodarce, ale ci nie pracujący i pobierający socjale powodują, że budżet jest na minusie

Dwanaście, to temat dotyczył tego, że 432 tysiące mężczyzn przekupiło swoich pograniczników i wjechało do Polski a nasza straż nie odesłała ich z powrotem, mimo że tam jest mobilizacja wojskowa i obowiązek obrony kraju przed Rosją. To decyzja prezydenta Ukrainy, uważasz, że się myli i mężczyźni w sile wieku mają uciekać tutaj zamiast bronić granic Ukrainy?

Przywykłem dawno, że każdy wyrwie z całej wypowiedzi to co mu pasuje, nawet jedno zdanie czy słowo, żeby zbudować sobie pod to nieprawdziwą tezę.

Argumenty, wypowiedzi samych obywateli Ukrainy, nic nie znaczą. Większość myśli hurtowo, czyli za słowem "pomoc" rozumie dosłownie WSZYSTKO a prawdziwa pomoc nie na tym człowiekowi polega.

Zapraszamy do swoich domów gości, na obiad, grilla, ciasto, kawę, herbatę, proponujemy nocleg, mają pokój gościnny, łazienkę, dostęp do wody, lodówki, ale NIE dajemy im przecież pieniędzy za to, że do nas przyjechali a zwłaszcza kiedy np samym nam się nie przelewa, mamy chore dziecko, zaległy rachunek za prąd, teściową ubogą. Goście otrzymują gościnę i wszystko co potrzebne, ale nie oddajemy im pieniędzy przeznaczonych na remont naszego domu czy leki dla matki.

To jest ta różnica w pojmowaniu pomocy i raz jeszcze podkreślę - o tym mówią SAMI UKRAIŃCY a nie zielone ludziki z Kremla czy planety X. Kolejna sprawa, że Polska absolutnie nie była przygotowana na przyjęcie aż takiej ilości ludzi.

Pomagać można i trzeba też tam na miejscu - stąd wysyłamy leki, broń, amunicję, ubrania, wodę, żywność, przyjmując na miejscu też zapewniamy im co niezbędne do życia, ale np usługi stomatologiczne to naprawdę nie są niezbędne i konieczne do życia rzeczy, zwłaszcza, że wiadomo ile trzeba czekać, stać w kolejkach, płacić, itp,

I po rsz dwudziesty, to nie wina obywateli Ukrainy, tylko rządzących, że tego typu nadgorliwością psują relacje polsko-ukraińskie, bo pomoc humanitarna, militarna to nasz obowiązek, ale naszym obowiązkiem nie jest I nigdy nie było przymykanie oczu na uciekających młodych mężczyzn w sile wieku kiedy ogłoszona jest mobilizacja, to jest w polskim interesie? Naprawdę?

Kto obiektywnie podchodzi do tematu i czyta całość ten wcześniej czy później zrozumie o co mi konkretnie chodzi i gdzie właściwie dostrzegam niebezpieczeństwo. Na pewno nie w obywatelach Ukrainy, do których absolutnie nic nie mam a z kilkoma jak wspomniałem żyję we wzorowych wręcz stosunkach.

Dziękuję za uwagę każdemu kto dotrwał do końca :wink:

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn cze 13, 2022 2:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Cytuj:
Przywykłem dawno, że każdy wyrwie z całej wypowiedzi to co mu pasuje, nawet jedno zdanie czy słowo, żeby zbudować sobie pod to nieprawdziwą tezę.
Przecież DOKŁADNIE to właśnie robisz: podajesz jakieś incydenty jako obraz całej rzeczywistości.
DOKŁADNIE tak jak opisałem już niemal 3 miesiące temu - i DOKŁADNIE na to się nabierasz:
Obrazek

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt cze 14, 2022 12:21 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Moi rodzice też muszą kupić węgiel, emerytur ni mają wielkich ale nie narzekają. Serio zmień patrzenie, od ciągłego narzekania nic się jeszcze nikomu nie poprawiło.


Wt cze 14, 2022 12:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Barney, tekst znowu nieaktualny...

Owe "incydenty" były dostępne na ogólnopolskim portalu internetowym, jakbyś nie zauważył (Interia), więc proponuję pretensje mieć i wznieść skargę do tego portalu, który włączył możliwość komentowania. Taka rada, przeczytaj co tam piszą i porównaj z tym co ja napisałem. Takie miejsce miało zdarzenie i to jest fakt, a nie "cała rzeczywistość". Niech wprowadzą znowu cenzurę i będzie święty spokój.


Odezwała się autorka słów: "Antyrosyjskość jest sztucznie wywoływana" :cfaniak: , a potem oburzenie, że Yarpen Putina do Hitlera porównał (Ta, Putin całą Europę zaatakował i pół Afryki... - ależ to oczywiście żadne "narzekanie" tak jak doradzanie mi w szczycie pandemii, żebym jeździł po kościołach gdzie Pan Jezus na rękę nie jest podawany i najlepszy kwiatuszek: "Katolik nie powinien głosować na Dudę "

A potem bronienie PiS, żeby za chwilę z krytyką wyskoczyć, konia z rzędem temu kto wie o co Ci chodzi, bo ja się już dawno zgubiłem w tym Twoim byciu chorągiewką, z której strony zawieje, tam się nachylasz...

A co do wojny to Włochy, Francja, Niemcy, Węgry i Austria płacą rublami za ruski gaz i to jest prawdziwy problem i przyczyna tego, że Rosja wciąż ma pieniądze i jakoś wspierana unijnymi rublami nie zamierza rezygnować z dalszej agresji. A nie, że ktoś link poda. Moje opinie nie mają nawet najmniejszego wpływu na przebieg wojny tylko pieniądze i Ukrainę mają odbudowywać firmy z Nieniec, Węgier i Bułgarii, i jakoś to też nikomu nie przeszkadza i nie widzi w tym nic nadzwyczajnego...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt cze 14, 2022 1:51 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
mniszek_pospolity napisał(a):
Odezwała się autorka słów: "Antyrosyjskość jest sztucznie wywoływana" :cfaniak: , a potem oburzenie, że Yarpen Putina do Hitlera porównał (Ta, Putin całą Europę zaatakował i pół Afryki... - ależ to oczywiście żadne "narzekanie" tak jak doradzanie mi w szczycie pandemii, żebym jeździł po kościołach gdzie Pan Jezus na rękę nie jest podawany i najlepszy kwiatuszek: "Katolik nie powinien głosować na Dudę "

A to ma być argument na co w temacie dyskusji?
Cytuj:
A potem bronienie PiS, żeby za chwilę z krytyką wyskoczyć, konia z rzędem temu kto wie o co Ci chodzi, bo ja się już dawno zgubiłem w tym Twoim byciu chorągiewką, z której strony zawieje, tam się nachylasz...

Dla Ciebie widać niepojęte jest to że można oceniać konkretne działania rządu. A nie być tylko ślepym przeciwnikiem PiS i krytykować i narzekać na wszystko bo tak.


Wt cze 14, 2022 5:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Ty robisz jakieś wyponinki z argumentami? Serio? Po tym jak napisałem post z 12 punktami odniosłaś się połowicznie do...jednego, więc uderz się czasem we własne piersi zamiast wchodzić w temat tylko dlatego, żeby się nie zgodzić dla samego niezgodzenia...

Jesteś autorką na tym forum szeregu kontrowersyjnych wypowiedzi, radykalnych a czasem wręcz fanatycznych jak z niejakim Pelanowskim nieposłusznym zakonowi, Kościołowi, papieżowi, którego broniłaś jak dogmatów, więc jesteś ostatnią osobą, która może mi czynić wyrzuty z jakimś "narzekaniem" - przejrzyj swoje wpisy wzdłuż i wszerz na forum ile tam było przyczepiania się, pretensji, marudzenia... ale Tobie wolno było, jak ja coś napiszę to od razu: narzekanie. Zmień płytę, kończę ten jałowy off top, więc EOT



Wracając do tematu wojny Papież Franciszek zabrał głos w sprawie wiadomej wypowiedzi... celowo został wprowadzony w błąd??

https://dorzeczy.pl/religia/313180/szcz ... maczy.html

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt cze 14, 2022 6:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
mniszek_pospolity napisał(a):
Ty robisz jakieś wyponinki z argumentami? Serio? Po tym jak napisałem post z 12 punktami odniosłaś się połowicznie do...jednego, więc uderz się czasem we własne piersi zamiast wchodzić w temat tylko dlatego, żeby się nie zgodzić dla samego niezgodzenia...

Jesteś autorką na tym forum szeregu kontrowersyjnych wypowiedzi, radykalnych a czasem wręcz fanatycznych jak z niejakim Pelanowskim nieposłusznym zakonowi, Kościołowi, papieżowi, którego broniłaś jak dogmatów, więc jesteś ostatnią osobą, która może mi czynić wyrzuty z jakimś "narzekaniem" - przejrzyj swoje wpisy wzdłuż i wszerz na forum ile tam było przyczepiania się, pretensji, marudzenia... ale Tobie wolno było, jak ja coś napiszę to od razu: narzekanie. Zmień płytę, kończę ten jałowy off top, więc EOT



Wracając do tematu wojny Papież Franciszek zabrał głos w sprawie wiadomej wypowiedzi... celowo został wprowadzony w błąd??

https://dorzeczy.pl/religia/313180/szcz ... maczy.html

Chyba puściły Ci nerwy i rzucasz jakieś oskarżenia od d czapy zupełnie nie związane z tematem, zarzucając mi wpisy z sprzed kilku lat xd .Weź sobie urlopz odpocznij odsapnij, może spojrzysz na życie z innej strony.


Wt cze 14, 2022 6:30 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Czego nie zauważają nasi krytycy papieża.
https://www.gosc.pl/doc/7644233.Papiez- ... 2HWi20lEO0

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N cze 19, 2022 3:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Czego nie zauważają krytycy Konfy

Tak na szybko:

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/ ... iebie.html


N cze 19, 2022 4:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Brawa i czapki z głów dla żołnierzy Ukrainy: :brawo:

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/10079 ... bardowania

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N lip 03, 2022 7:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Temat na czasie, gorąco polecam jeśli ktoś może - greckokatolicka Caritas zbiera środki na zakup generatorów prądu dla Ukrainy
https://misyjne.pl/greckokatolicka-cari ... a-ukrainy/

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn gru 12, 2022 5:55 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Wczoraj minął miesiąc od tragedii w Przewodowie. Do tej pory nie było oficjalnych przeprosin strony ukraińskiej za śmierć dwóch polskich obywateli. Cóż, czekamy dalej...


So gru 17, 2022 1:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
A ruskie trolle dalej jątrzą... pretekst nie jest ważny.
Okazuje się, że leninowskimi "użytecznymi idiotami" mogą być nie tylko lewicowi intelektualiści...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So gru 17, 2022 6:08 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
Od ukraińskiej rakiety zginęło dwóch polskich obywateli. To jest fakt. Uważasz, że nie zasługujemy choć na słowo przeprosin? Korona by z głowy spadła? Czy jako "sługom narodu ukraińskiego" już nam nie wypada się o takie rzeczy upominać?


So gru 17, 2022 6:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wojna na Ukrainie czy to początek 3 WŚ?
To właśnie metody trolli. Rozdmuchiwać, by jątrzyć.
Bez bladego pojęcia, jakie są skutki.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So gru 17, 2022 10:25 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 677 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 46  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL