Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:55 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Walka z Kosciolem 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Walka z Kosciolem
1. Maksymilian Kolbe byl antysemita
2. Matka Teresa zabronila uzywac srodki przeciwbolowe
3. Kardynal Sapieha byl homoseksualista.
4. Ratzinger nalezal do Hitlerjugend
5. Bergoglio wspoldzialal z junta wojskowa
6. Wojtyla tolerowal ksiezy pedofilow.
Czym jeszcze pozyteczni idioci sie entuzjazmuja?


N mar 12, 2023 12:29 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka z Kosciolem
O kard Sapieże i Janie Pawle II. To także wyjaśnianie sposobu budowania nastroju w filmie o JPII przestępcy (to powinien zobaczyć widz, który zamknięty jest na szukanie szerszej perspektywy), by wpływać na ludzkie emocje. Ta konferencja (bardzo ciekawa moim zdaniem) to inicjatywa oddolna ludzi, którzy są znawcami tematu.
Naród bez swoich wielkich przedstawicieli i patriotów zostaje wykorzeniony i łatwo nim manipulować. Ostatnim hamulcowym jest Kościół. Należy go zawstydzać tak długo aż całkiem zamilknie. Ogromnym jednak niebezpieczeństwem jest to, ze ludzie dorośli zajęci walką i obroną Kościoła będą niezrozumiali dla młodego pokolenia, które może wybrać drogę odejścia od religii, bo uzna, że tu tkwi przyczyna konfliktów międzyludzkich. Nie będą wiedzieli, że opowiedzieli się po ciemnej stronie mocy.
Edit
Bielmo czy wściekły atak?


N mar 12, 2023 9:04 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka z Kosciolem
"Ostatnim hamulcowym jest Kościół."
Masz na myśli, że Kościół jest ostatnią rzeczą, która sprawia, że nie można manipulować ludźmi i, że nie da się wykorzenić?

" Ogromnym jednak niebezpieczeństwem jest to, ze ludzie dorośli zajęci walką i obroną Kościoła będą niezrozumiali dla młodego pokolenia, które może wybrać drogę odejścia od religii, bo uzna, że tu tkwi przyczyna konfliktów międzyludzkich."
Myślę, że jedynie margines ludzi jakoś aktywnie walczy z Kościołem.
Badania pokazuję, że Twoja obawa jest bezpodstawna:https://www.niedziela.pl/artykul/83741/CBOS-dlaczego-Polacy-odchodza-z-Kosciola


Śr mar 15, 2023 5:50 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka z Kosciolem
Na czym ta manipulacja ludźmi polega? Potrafisz to wyłuszczyć, by miało umocowanie w antropologii? To odniesienie się do tego kim jest człowiek. Wówczas, gdy to wyjaśnisz można zastanowić się nad oszukiwaniem, dopiero wówczas. Kto czuje się oszukiwany? Zasadzek intelektualnych widzę jak na polu minowym Ukrainy, ale spróbuj...
Kościół to jednak depozytariusz nauki Chrystusa. Tak się to definiuje. To nie ludzie typu pan Obirek, donosiciele czy wrogowie Kościoła. Porad medycznych nie szukamy u ludzi wykluczonych z zawodu lekarza. Są niewiarygodni, bo pewne cechy eliminują ich z grona tych, którym można ufać, więc i obiektywizmu. Potrafisz wyjść od nauki i dojść do świadomego oszukiwania nieświadomych ludzi? Łopatologicznie: od nauki wyjść a nie ideologii.


Śr mar 15, 2023 6:41 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka z Kosciolem
Czyli masz na myśli że KK jest ostoją poprawnego pojmowania tego, czym jest człowiek?

"Potrafisz wyjść od nauki i dojść do świadomego oszukiwania nieświadomych ludzi? Łopatologicznie: od nauki wyjść a nie ideologii."
Powiedziałbym, że tak - potrafię. Jednak wiem, że jesteś przekonana o czymś przeciwnym, dlatego od razu zadam pytanie:
Co masz na myśli mówiąc poprzez wyjście od nauki? Chodzi Ci o metodę naukową, czy np o naukę Kościoła?
Jakbyś jeszcze mogła powiedzieć: co sprawia, że uważasz, że wychodzę od strony ideologii?


Śr mar 15, 2023 7:51 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka z Kosciolem
Rzuciłeś oskarżenie pod adresem Kościoła. Widzę, że nie dasz rady z antropologią. Mamy spójność: nie wiesz kim jest człowiek w zamyśle teologicznym i dlaczego tak to się przedstawia. Należało do tego dorzucić antropologię, którą ideolodzy dziś prezentują i wyszedłby nam zróżnicowany obraz człowieka. Zupełnie inny. Mając te obrazy można dochodzić tego czy manipulacja jest manipulacją czy tylko ktoś Kościół o oszustwo pomawia.
No to mamy walkę z Kościołem. Rzucasz pomówienie, ale nie potrafisz sobie z nim poradzić na drodze, którą sobie przypisujesz, czyli naukowej. :)
Nie wiesz po co żyjesz. Nie wiesz kim jest człowiek w antropologii chrześcijańskiej, ale wiesz, że jest manipulowany. Nazywamy to płynięciem z prądem rzeki...żyje się
Chrześcijanina świadomego swej tożsamości cechuje czujność. Manipulację odczytuje ze skrzyżowania się nauki Kościoła i wypowiedzi tych co ją wykrzywiają. Inaczej nie odczytam manipulacji; muszę znać zasady. Podobnie z wymaganiami moralnymi. Nie wzięły się z księżyca i mają rozmaitą wagę. :)


Śr mar 15, 2023 9:55 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka z Kosciolem
merss, proszę nie doszukuj się oszczerstw i ataków na KK w moich pytaniach, bo ich tam nie ma. Przeczytaj je na spokojnie, a zobaczysz, że ciągle staram się zrozumieć, co masz na myśli i co sprawia, że myslisz tak, a nie inaczej.
Jeśli rzuciłem jakieś oskarżenie, to zacytuj je proszę i jeśli chcesz, to będziemy mogli o nim porozmawiać. Wolałbym jednak pierw zrozumieć, co masz na myśli w tym wątku.

Choć oczywiście przyznaję, że moje nastawienie do KK jako takiego nie jest pozytywne. Jednak jest to odrębne od chęci zrozumienia tego, co chcesz powiedzieć.


Śr mar 15, 2023 11:03 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka z Kosciolem
Cytuj:
Masz na myśli, że Kościół jest ostatnią rzeczą, która sprawia, że nie można manipulować ludźmi i, że nie da się wykorzenić?

Pytanie nic nie zmienia, bo sprawdza się w jaki sposób zadaje się pytania. To przekaz, więc coś chciałeś uzyskać przekazując to co w tobie siedzi. Zareagowałeś na hamulcowego i dodałeś, że Kościół zajmuje się manipulacją. To były myśli się z tym kojarzące. Myślałam o tworzeniu nowego człowieka. Mamy na ten temat bogatą literaturę świecką i wyraźne wskazanie na Kościół, który należy wyeliminować z gry. Na forum pisałam sporo na ten temat. Nawrócona dzięki abp Sheenowi komunistka amerykańska zeznawała przed senatem (?) o praktykach niszczenia Kościoła w USA, podawała też liczby (wysłano do seminariów 1100 mężczyzn, mieli już swoich hierarchów). U nas liczono, że 1/3 kleryków to wysłani przez władze komunistyczne do niszczenia Kościoła (ksiądz mi to powtarzał, że tak im przekazywano w seminarium). Nie wszyscy jednak byli wyświęcani. To są fakty a nie skojarzenia. Uogólniając potrafię wskazać na fakty, ty nie. Pytajnik tego nie zmienia. On nie zawsze wskazuje na chęć zrozumienia. Poprowadziłam cię drogą zrozumienia, wiedzy, ale nie dałeś rady. Z osiągnięć nauki należy korzystać a nie popisywać się pytaniami, które mają sprawiać wrażenie, że ktoś myśli logicznie, zgodnie z prawidłami nauki. Wierzący też myślą naukowo, bo ukształtowały ich szkoły. Księdza, który ukończył socjologię nie da się pozbawić zmysłu naukowego. Ks. prof. J.Tischner mawiał, że jest filozofem, JPII podobnie. W sprawach trudnych teologicznie korzystał z pomocy kard. J. Ratzingera.


Cz mar 16, 2023 10:55 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 797
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka z Kosciolem
abp Jędraszewski rządzi TVN-em
https://youtu.be/N-aueSQROtM
Totalna odklejka.
Lis z Giertychem....

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


Pt mar 17, 2023 4:28 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka z Kosciolem
Wrogom Kościoła chodzi o przepędzenie go z przestrzeni publicznej. Robaczek wskazał inny mechanizm niż ty. Ostatnio modne jest posługiwanie się nieszczęściem pedofilii. Tak było w Irlandii i dało błyskawicznie efekty. Najpierw doszło do zmasowanego ataku na Kościół a gdy przyparci do muru pasterze zamilkli, poszły za tym szybko wprowadzone szybko zmiany legislacyjne na rzecz liberalizacji obyczajów.
Włoski socjolog M.Introvigne opisał ten mechanizm; wychodzi się od jakiegoś faktu, konkretnego, negatywnego zjawiska o dużym kalibrze moralnym. W ślad za tym próbuje się wzbudzić w ludziach uczucie paniki moralnej, by wytworzyć wrażenie całkowitego zepsucia ludzi reprezentujących określone środowiska. W efekcie otrzymuje się społeczne przyzwolenie na zdyskredytowanie danej grupy. Nie uleczy się problemu i nie uchroni dzieci od kolejnych nieszczęść. Nie o to zresztą chodzi.

Kościół zostaje wciągnięty w tę absurdalną walkę. Milczenie będzie przyznaniem się do winy a zareagowanie skutkuje jeszcze bardziej absurdalnymi oskarżeniami. Słupki laicyzacji w Polsce zachęcają do rozegrania ostatniej bitwy, rzucenia autorytetami w bagno oszczerstw
Z oczu traci się misję Kościoła, czyli ewangelizację. Ma prowadzić człowieka do prawdy także o samym sobie. Jeśli ludzie nie chcą prawdy, w porządku. Niech odejdą.

Wchodzi niewierzący na forum i zaczyna snuć podejrzenia w stosunku do JPII. Kiedy prawda o autorach paszkwilu telewizyjnego wyszła na jaw i okazało się, że metodologia fałszywa a dostęp do archiwów nie jest zamknięty, bo korzysta z nich wiele osób, także dziennikarzy. brnie dalej. Ludzie zdystansowali się od tych rewelacji, bo zdrowy rozsądek ich nie zawodzi to mamy zarzut, że archiwa powinny zostać otwarte. A dałam link w tym wątku, że są otwarte dla bezstronnych badających.
https://www.youtube.com/watch?v=q3Y1WGe6xQk


Pt mar 17, 2023 10:58 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka z Kosciolem
Merss, mam wrażenie, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem lub z ogólnym nastawieniem do mnie.
Zadałem Ci zwyczajne pytanie, a Ty doklejasz tam jakieś oszczerstwa.
Popatrz na to, co ja robię, aby zrozumieć Twoją prawdziwą postawę i porównaj do tego, jak inputujesz mi różne rzeczy. Chciałoby się zapytać "kto jest bliżej Jezusa?"


Pn mar 20, 2023 10:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka z Kosciolem
merss napisał(a):
Ostatnio modne jest posługiwanie się nieszczęściem pedofilii. Tak było w Irlandii i dało błyskawicznie efekty. Najpierw doszło do zmasowanego ataku na Kościół a gdy przyparci do muru pasterze zamilkli, poszły za tym szybko wprowadzone szybko zmiany legislacyjne na rzecz liberalizacji obyczajów.

Eeee, jakos tak cicho jak gdyby do innych swietych czy blogoslawionych nie bylo zadnych zastrzezen. Chyba robaczek musi pobawic sie w detektywa. Np zdanie jakiejs anonimowej czytalniczki o Joannie Molla "bo w zasadzie ta kobieta popełniła samobójstwo, samolubnie chcąc zasłużyć na aureolę. Tak przynajmniej zrozumiałam punkt widzenia mojej Czytelniczki" Na razie srodki masowego oglupiania nie zauwazyly czy czekaja z kampania oglupiania narodu. Chociaz Czytelniczka swoj krag znajomych ma wiec moze swoj poglad dzielic z innymi.

Oczywisce zjawisko ktore poruszylas jest nieszczesciem ale to co sie dzieje dla mnie jest znakiem jak ogromna wiekszosc spoleczenstwa moze sie dac oglupic. Poczawszy na "ukrzyzuj Go" poprzez "chleba i igrzysk", palenie czarownic, wladze robotnikow i chlopow, zydow i propagande poczynan Putina. No bo tak - to jest zlo ale uczciwy czlowiek powinien troche pomyslec o proporcjach. Na innym forum zwrocilem uwage na to jak liczna jest grupa dzieci ktore doswiadczaja o wiele wieksze traumy ze wzgledu na rozwod rodzicow i ze musza wigilie spedzac z mamusia i jej partnerem a jajko wielkanocne jesc z tatusiem i jego partnerka. Lub jak sie czuje dziecko ktore ma dwie mamusie gdy odwiedza kolegow majacych oboje rodzicow.
Nie mowiac o porownaniu pedofilii z ofiarami aborcji, eutanazji lub wiecznym przebywaniu w zamrazarce. Dla mnie nie ma zadnego porownania ale juz sie tak przyzwyczailismy ze to wszystko normalka. Ukrzyzuj go.
Jednoczesnie glupia sprawa bo robaczek moze tak napisac ale idolom internetu, prawicowym dziennikarzom, politykom, ksiezom lub hierarchii to oczywiscie nie przystoi no bo jak to - te biedne tak strasznie pokrzwdzone dzieci. Proporcje. I sumienie.
No to co z tym Andrzejem Bobola. Juz sie biore za uslugi detektywistyczne.


Wt mar 21, 2023 9:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka z Kosciolem
Fajny tytul wymysliles Jimmyblack: JP 2 a krycie pedofilii.
I juz wszystko wiadomo. Gratulacje.

Przede wszystkim chyba czesto a niescisle uzywa sie slow w stosunku do JPII i innych przedstawicieli hierarchii - czy wiedzial?
Oczywiscie ze wiedzial. Moze nie o wszystkich przypadkach ale o wielu i wielu innych przestepstwach/grzechach podleglego mu personelu. Np o tym ze taki a taki proboszcz mieszka z gospodynia lub chce 3000 za pogrzeb.
Problem jest tylko w tym jak na to czy tamto zareaguje. Bo moze to zignorowac, porozmawiac z delikwentem, udzielic takiej czy innej kary przewidzianej w kodeksie, itp. I tutaj to juz sprawa sumienia. JP II, takiego czy innego przedstawiciela Kosciola, robaczka lub Jimmyblacks.
Szczegolnie dwaj ostatni maja dostep do wszystkich informacji i sumien przestepcow ze maja calkowite prawo podejmowac ostateczne decyzje.


Wt mar 21, 2023 9:48 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka z Kosciolem
@robaczek
Żadnych ostatecznych decyzji nie podejmuję ^^
Nie bolą mnie też sprawy, które są problemami Kościoła o których wspominasz. Boli mnie jednak brak empatii w stronę dzieci - jeśli faktycznie miało to miejsce.
Staram się jeszcze nie obierać żadnej ze stron, choć brak chęci szybkiego otwarcia archiwów aby oczyścić imię JP2 coś mi mówi.
Jestem ciekaw jak ta sprawa się rozwinie.


Wt mar 21, 2023 10:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2409
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Walka z Kosciolem
jimmyblack napisał(a):
Boli mnie jednak brak empatii w stronę dzieci

Mam do Ciebie pytanie abys przedstawil kolejnosc jaka wedlug Ciebie pokazuje brak empatii dla czlowieka wogole.
1. Aborcja
2. Zamrazanie nadliczbowych zarodkow
3. Eutanazja
4. Dzieci z rozbitych malzenstw/dzieci nieslubne
5. Dzieci czujace w grupach rowiesniczych ze sa inne (rude, grube, z rodzin jednoplciowych, itd )
6. Dzieci wykorzystywane seksualnie przez doroslych.
Prosze odpowiedz.
Wg mnie kolejnosc jest taka jak przedstawilem 1, 2, 3, 4, 5, 6
i mozna dodawac brak troski o srodowisko naturalne, psy na lancuchach, znecanie sie nad konmi itd.


Śr mar 22, 2023 1:10 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL