Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:14 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 177  Następna strona
 Kowid 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Tak, jest ważne i dlatego sam papież angażował się podczas IIWŚ w ratowanie życia Żydów a wielu Polaków pomagało im narażając swoje życie. Uzasadnione było wówczas fałszowanie dokumentacji i nadawanie dzieciom żydowskim nowej (fałszywej) tożsamości. Katolik, zgodnie z postanowieniami bioetycznym w tym zakresie ma prawo do rezygnowania z terapii uporczywych. Jeśli duchowieństwo angażuje się w fałszowanie certyfikatów zdrowotnych to jest to ideologia religijna. Certyfikat nie stanowi przepustki do szpitala, ale na urlop czy spędzanie czasu wolnego bez oglądanie się na innych, oszukiwanie ich.


Pn sty 17, 2022 5:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
No tak, bo przecież "nie ma" różnicy między oddaniem życia za wiarę w Chrystusa, a oddaniem życia za wiarę w nieistnienie COVID-19. :D


Pn sty 17, 2022 5:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Ech, może mam jakieś skłonności masochistyczne, że tutaj wchodzę ;), ale co tam. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Czasem może warto go nie pić? Covid w radiu, Covid w internecie, Covid w TV, Covid w prasie, Covid w pracy, autobusie, u fryzjera, przy wigilijnym stole. Chyba nawet sympatie i antypatie polityczne tak bardzo nie podzieliły naszego biednego społeczeństwa...

Na potrzeby dyskusji zgodnie z prawdą powinienem wprowadzić nowy termin /określenie dla pewnej grupy ludzi. Są to "zaszczepieni antyszczepionkowcy", może to paradoks, ale tak jest coraz częściej, więcej.

Staram się omijać temat, ale zawsze ktoś z tym wyskoczy.
Z nowinek wiem tylko tyle, że od dziś czy wczoraj paszport covidowy we Włoszech ważny będzie już nie 9 miesięcy a 6 miesiecy... Trochę pół żartem pół serio, to zastanawiam się kiedy jego ważność będzie wynosić tydzień...

Szufladkować ludzi na "kowidian", "foliarzy" ze względu na wyznawaną wiarę, status społeczny, wykształcenie czy poglądy polityczne nie ma najmniejszego sensu. Przekonałem się o tym dobitnie.

"Dziecko mentalne" Palikota, były anarchista, tzn był w subkulturze punków, uważający PiS i Konfederację za faszystów a wspierający Lewicę od początku pandemii jeździ bez maseczki w autobusie i każdemu gada, że to ściema, że wirusa nie ma, że maseczki to zabieranie wolności itd itd... Antyklerykał jak Urban...

Wyznawca hinduizmu zaszczepiony trzema dawkami broni szczepień, obostrzeń jak świętości. Każdego przekonuje (inna sprawa, że dodaje do tego tezę, że jedzący mięso będą się smażyć w piekle, sam wegetarianin od 16 lat)...

Wyborca Konfederacji w pełni zaszczepiony, choć w skuteczność szczepionek nie wierzy...

I zagorzała zwolenniczka PiS - u, moja sąsiadka, zaangażowana w życie parafii (chór parafialny, akcja katolicka). Fragment jej wypowiedzi :"... Ja tam się nigdy nie zaszczepię, lekarze też się nie szczepią, tylko biorą zaświadczenia od kolegów, bo wiedzą czym to grozi... Żydostwo do tego doprowadziło, dla pieniędzy, a ludzi nie leczą..."

Tak to wygląda w tej kwestii, niezwykłą różnorodność mamy (jest jeszcze Świadek Jehowy, który też się nie zamierza szczepić)

Dlatego nie ma sensu łączyć podejścia do Covida z wiarą, rytem Mszy świętej, poglądami, rodzajem wykonywanej pracy, hobby, ulubionym serialem itd... Poza tym jak już wspominałem bardzo wielu ludzi już zaszczepionych jest stanowczo przeciwna segregacji i obostrzeniom. Kim są? To ci zaszczepieni antyszczepionkowcy.

Dalej... Teoria spiskowa. Wiecie, fakt faktem, że wiele z teorii spiskowych sprzed dwóch lat mamy dzisiaj. Wtedy się z tego można było pośmiać, a dziś? Można tłumaczyć rzecz jasna, że o wirusie dwa lata temu nie wiedziano tyle co dziś. Racja. Tylko za dwa lata będzie można też tak to argumentować jak "aktualne teorie spiskowe" staną się faktem. Spójrzmy na tragedię w Smoleńsku.
Każdy, ale to każdy kto uważał, że doszło tam do zamachu był brany za wierzącego w to, że ziemia jest płaska. Oczywiście teoria spiskowa.

Teorie spiskowe to tak naprawdę nic innego jak poglądy oraz opinie, z którymi się absolutnie nie zgadzamy.

Mógłbym parafrazując Bogusława Lindę ze znanego filmu napisać : Co Wy (słowo na "k") wiecie o Covidzie? Nikt z tego forum (a przynajmniej nikt się tym nie chwalił) nie leżał całego miesiąca w szpitalu covidowym, na oddziale chirurgii, a ja tak. Jeden szybki test, 5 godzin izolatki, przewóz karetką do Puław, drugi test (wyniku nigdy nie poznałem), bez maski tlenowej, saturacja, która nie spadła nigdy poniżej 95, Temp 36.6, bez kaszlu, kataru, bólu głowy, ze smakiem i węchem, za to z sąsiadami, którzy kasłali non stop, mieli gorszą saturację mimo masek tlenowych na twarzach, jeden trafił pod respirator, innego piętro niżej zmarła żona. Inni wychodzili w pełni sił. Ja trafiłem do szpitala z bólem brzucha, nogi, pleców, spowodowanych 20-centymetrowym zbiornikiem przy śledzionie i lewej nerce. Covid "wyszedł" przy okazji.

Covid to nie jest doprawdy jakieś przeziębienie. Nigdy nie negowałem wirusa, od samego początku i tego się trzymam. Jednak testy od samego budziły moje zastrzeżenia i wątpliwości. Mój ojciec (wczoraj minął rok od jego śmierci) trafił w śpiączce cukrzycowej na SOR, hipoglikemia, poziom cukru 15, nigdy nie odzyskał przytomności. Na SOR wynik negatywny, na święta na oddziale bez Covida test drugi negatywny, ale "cud" i po nowym roku już oddział covidowy. Przyczyną zgonu Covid. Ani słowa o cukrzycy na którą chorował 15 lat, ani słowa o hipoglikemii.

Nie tak dawno zmarła sąsiadka, ponad 80 lat, chora na ciśnienie, serce, miała udar mózgu. Test pozytywny. Przyczyna zgunu? Covid...

W niewielkim mieście (Lublin) na naprawdę niewielkiej ulicy (63 domy) w ciągu roku dwoje ludzi umiera na hipoglikemię i udar mózgu i oboje są wliczani jako "zgony z powodu Covid". Jeżeli tak to wygląda, to sami zastanówcie się ile spośród tych "ponad 100 tysięcy zgonów na Covid" faktycznie na Covid zmarło... Takich historii są setki. Test pozytywny osoby umierającej na zawał, raka, wylew to "zgon na Covid"... Bez komentarza.

Co do szczepień, to nie jestem ani ich przeciwnikiem ani orędownikiem. Mamy wolny wybór, obowiązku nie ma. Póki go nie ma, to każdy wybiera sam, taka natura "demokracji". Zniechęcanie nic nikomu nie da. Niektórzy chcą się zaszczepić, ale np ze względów zdrowotnych nie mogą. Inni się zaszczepili i żałują, bo znowu zachorowali.

Dyskutowałem już dość dawno ze znajomym, że szczepionki przecież chronią przed ciężkim przebiegiem i powikłaniami.

Wiecie jaką otrzymałem odpowiedź?

"Powiedz to mojemu ojcu i teściowi, którzy w naprawdę ciężkim stanie leżą na Covid w szpitalu..." byli w pełni zaszczepieni. Dziś już nie żyją... Z kolei inni członkowie rodziny przechorowali, nie zaszczepili się i żyją, dobrze się mają. To nie spiskowa teoria, tylko fakty z życia codziennego wzięte...

Dlatego zawsze zwracam uwagę z tym durnym szufladkowaniem, wrzucaniem do worków z napisami, wylewaniem dziecka z kąpielą.

Ludziom dano wybór, były zachęcenia, billboardy, nagrody, loterie. I dobrze, fajnie, każdy ma prawo do czegoś zachęcać. Jednak skoro się daje człowiekowi wybór, to powinno się go uszanować i zaakceptować nawet jeżeli się z nim kompletnie nie zgadzamy i uważany za głupi. (tak jak z wyborami do parlamentu trochę). Lekarze też w cztery oczy potrafią mówić coś zgoła innego od tych wypowiadających się codziennie od dwóch lat w telewizji

Ten temat się nie skończy, można go wałkować non stop, też o tym pisałem. Mamy Omikrona, na wiosnę przyjdzie nowy wariant, i trzeba zdać sobie z tego sprawę a nie wprowadzać ludzi w błąd, "Wytrzymajmy jeszcze dwa tygodnie", " Ostatnia prosta"...

A ludzie zaszczepieni (nie wszyscy rzecz jasna) poczuli się bezpiecznie, bo zostali w fałszywą strefę bezpieczeństwa wprowadzeni. Niektórym się wydaje, że są teraz świętymi krowami. I dwa przykłady z życia.

Autobus, ludzi pełno, siedzi starsza pani, ma maskę, ale nos na wierzchu. Kicha, prycha, kaszle. Ktoś w końcu zwrócił jej uwagę, że niech założy tę maskę. Odpowiedź: "A po co? JA jestem zaszczepiona!" No tak...

Druga sytuacja w przychodni (nie mojej, w mojej są tylko cudowne i bardzo "pomocne" teleporady). Wchodzi paniusia bez maseczki, rąk nie dezynfekuje, idzie dalej jak gdyby nigdy nic. Pani z recepcji krzyczy za nią : Proszę włożyć maseczkę!
Jestem zaszczepiona!
Zaszczepieni też zarażają proszę pani!

Nie włożyła maseczki i wyszła z obrażoną miną z przychodni...

DDM stosuję od początku. Nie uważam, że tracę przez to wolność. Prawdziwa wolność jest w środku. Św Maksymilian Kolbe był w pełni wolnym człowiekiem. A wiemy gdzie przebywał, co się z Nim stało. Kiedyś usłyszałem, że nawet w obozie koncentracyjnym dopóki człowiek nie będzie pałał nienawiścią do swoich oprawców będzie wolny.
"Do maseczek można się przyzwyczaić" powiedział jeden z moich ulubionych polityków Krzysztof Bosak. Zgadzam się z nim. Poza tym jest w nich cieplej, zwłaszcza teraz ;)

Walka z koronawirusem to walka z mityczną hydrą: odetniesz jedną z głów, wyrosną trzy nowe. Dobrze w końcu to pojąć zamiast bez ustanku się spierać. Wigilia, wspólny stół, 4 osoby zaszczepione, 5 nie i się zaczyna...koniec świątecznej atmosfery.

Tym, którzy dotarli do końca mojej wypowiedzi dziękuję za cierpliwość :)
Na koniec zdrowia wszystkim życzę.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn sty 17, 2022 5:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
merss napisał(a):
Jeśli duchowieństwo angażuje się w fałszowanie certyfikatów zdrowotnych to jest to ideologia religijna.
Jesteś pewna, że o to chodzi? On jest lekarzem że mógł coś takiego fałszować?


Pn sty 17, 2022 5:15 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
To już wyjaśnią odpowiednie służby. Za namawianie do tego, by się nie szczepić nie stosuje się aż tak drastycznych środków przymusu. Są inne sposoby. Zobaczymy: wielkie pośmiewisko prokuratury czy jednak były podstawy zastosowania środków przymusu osobistego. Wygląda na to, że 48 h dawno minęło.


Pn sty 17, 2022 5:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
Bo przecież wszyscy wiedzą, że dla katolika ważniejsze jest życie doczesne niż wieczne. Kult zdrowia niż kult Jezusa Chrystusa.

Taa, życie wieczne. To dlaczego boicie się szczepionek?


Pn sty 17, 2022 5:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
feelek napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Bo przecież wszyscy wiedzą, że dla katolika ważniejsze jest życie doczesne niż wieczne. Kult zdrowia niż kult Jezusa Chrystusa.

Taa, życie wieczne. To dlaczego boicie się szczepionek?
Nie boimy się. Uważamy że są jednym z narzędzi zbiorowej psychozy, w której uczestnictwie odmawiamy brania udziału. Psychozie, która zabija katolicyzm a czci bałwana kultu zdrowia.
Chrześcijanie w cesarstwie rzymskim odmówili uznania cezara za boga i my katolicy odmawiamy uznania religii sanitaryzmu za nowego bożka.

merss napisał(a):
To już wyjaśnią odpowiednie służby. Za namawianie do tego, by się nie szczepić nie stosuje się aż tak drastycznych środków przymusu. Są inne sposoby. Zobaczymy: wielkie pośmiewisko prokuratury czy jednak były podstawy zastosowania środków przymusu osobistego. Wygląda na to, że 48 h dawno minęło.
Służby sa zbrojny ramieniem reżimu, który mści się ze na Mszach tradycyjnych w ogóle nie stosuje się limitów ani nie nosi się masek ani nie wierzy się rządowi.


Pn sty 17, 2022 6:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wespecjan napisał(a):
Nie boimy się. Uważamy że są jednym z narzędzi zbiorowej psychozy, w której uczestnictwie odmawiamy brania udziału. Psychozie, która zabija katolicyzm a czci bałwana kultu zdrowia.
Chrześcijanie w cesarstwie rzymskim odmówili uznania cezara za boga i my katolicy odmawiamy uznania religii sanitaryzmu za nowego bożka.

A dlaczego dbanie o własne zdrowie miałoby być sprzeczne z chrześcijaństwem?


Pn sty 17, 2022 6:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Leszcz napisał(a):
Nie ma znaczenia. Ludzie niech sami, osobiście decydują jakie działania maja podjąć w celu ochrony swojego zdrowia.

A co z dziećmi, też mają same za siebie decydować?


Pn sty 17, 2022 7:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
feelek napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Nie boimy się. Uważamy że są jednym z narzędzi zbiorowej psychozy, w której uczestnictwie odmawiamy brania udziału. Psychozie, która zabija katolicyzm a czci bałwana kultu zdrowia.
Chrześcijanie w cesarstwie rzymskim odmówili uznania cezara za boga i my katolicy odmawiamy uznania religii sanitaryzmu za nowego bożka.

A dlaczego dbanie o własne zdrowie miałoby być sprzeczne z chrześcijaństwem?
Nie chce mi się juz z tobą gadać, zaniżasz poziom.


Pn sty 17, 2022 7:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Niczego nie zaniża. Wskazał istotny, bolesny dla Ciebie fakt, że dbanie o zdrowie, czyli np. podejmowanie działań mających nie dopuścić do zarażenia się chorobą, która daje duże ryzyko zgonu, nie jest sprzeczne z wiarą chrześcijańską. Ba! Sprzeczne z chrześcijaństwem (a dokładniej z V przykazaniem) jest ignorowanie takiego zagrożenia tudzież lekceważenie go i podejmowanie niepotrzebnego ryzyka.


Pn sty 17, 2022 7:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Yarpen Zirgin napisał(a):
Niczego nie zaniża. Wskazał istotny, bolesny dla Ciebie fakt, że dbanie o zdrowie, czyli np. podejmowanie działań mających nie dopuścić do zarażenia się chorobą, która daje duże ryzyko zgonu, nie jest sprzeczne z wiarą chrześcijańską. Ba! Sprzeczne z chrześcijaństwem (a dokładniej z V przykazaniem) jest ignorowanie takiego zagrożenia tudzież lekceważenie go i podejmowanie niepotrzebnego ryzyka.
Obaj przekręcacie sens moich wypowiedzi, więc jak wyżej.


Pn sty 17, 2022 7:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
feelek napisał(a):
A dlaczego dbanie o własne zdrowie miałoby być sprzeczne z chrześcijaństwem?

Dbam o swoje zdrowie na różne sposoby, jednym z nich jest nienarażanie się bez sensu i aplikowanie preparatów nazywanych szczepionkami. A jak zejdę na covida to moja i tylko moja sprawa a nie stręczycieli szczepionkowych. Skoro się poszczepili to znaczy, że powinni być bezpieczni, niech żyją szczęśliwi i odp....się ode mnie i innych, którzy nie podzielają ich entuzjazmu.


Pn sty 17, 2022 7:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Yarpen Zirgin napisał(a):
Niczego nie zaniża. Wskazał istotny, bolesny dla Ciebie fakt, że dbanie o zdrowie, czyli np. podejmowanie działań mających nie dopuścić do zarażenia się chorobą, która daje duże ryzyko zgonu, nie jest sprzeczne z wiarą chrześcijańską. Ba! Sprzeczne z chrześcijaństwem (a dokładniej z V przykazaniem) jest ignorowanie takiego zagrożenia tudzież lekceważenie go i podejmowanie niepotrzebnego ryzyka.

Dwa nieprawdziwe stwierdzenia w jednym zdaniu. Jeszcze raz - zaszczepiony czy nie, może się zarazić i roznosić wirusa. To "duże ryzyko zgonu" to jakieś promile.
Bełkotu o V przykazaniu nawet nie chce mi się komentować.


Pn sty 17, 2022 7:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
koziels napisał(a):
Dbam o swoje zdrowie na różne sposoby, jednym z nich jest nienarażanie się bez sensu i aplikowanie preparatów nazywanych szczepionkami.

Wg Ciebie przyjecie szczepionki jest większym ryzykiem niż covid?


Pn sty 17, 2022 7:26 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152 ... 177  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL