Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 01, 2024 1:14 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 177  Następna strona
 Kowid 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Leszcz napisał(a):
A już pomijam ze on przecież okaz zdrowia, wiec covid to mu NIC by nie zrobił. Nawet CDC podaje, że z tych 800000 ludzi którzy zmarli na covid w USA...75% to miały CZTERY choroby towarzyszące tzn. np. otyłość, cukrzyca, rak, astma, nadciśnienie


Wymieniłeś 5 przypadłości na które cierpi (chyba) większość ludzi. Oczywiście niekoniecznie na wszystkie na raz, ale to albo cukier nie ten, a to ciśnienie, a to nadwaga, a to uczulenia. Nowotwory też nie zawsze się wykrywa na czas (dopiero kiedy objawy są wyraźne).. Wielu nawet o tym nie wie, albo lekceważy, bo to choroby bezbolesne, niemniej może to mieć przyczynek do większej podatności na pełnoobjawowy covid...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sty 15, 2022 7:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
PeterW napisał(a):
Leszcz napisał(a):
A już pomijam ze on przecież okaz zdrowia, wiec covid to mu NIC by nie zrobił. Nawet CDC podaje, że z tych 800000 ludzi którzy zmarli na covid w USA...75% to miały CZTERY choroby towarzyszące tzn. np. otyłość, cukrzyca, rak, astma, nadciśnienie


Wymieniłeś 5 przypadłości na które cierpi (chyba) większość ludzi. Oczywiście niekoniecznie na wszystkie na raz, ale to albo cukier nie ten, a to ciśnienie, a to nadwaga, a to uczulenia. Nowotwory też nie zawsze się wykrywa na czas (dopiero kiedy objawy są wyraźne).. Wielu nawet o tym nie wie, albo lekceważy, bo to choroby bezbolesne, niemniej może to mieć przyczynek do większej podatności na pełnoobjawowy covid...

Zakładając, że masz rację, to znakmita większość jakoś nie umiera na kowid. Umiera maleńki procent. Czyli naprawdę trzeba mieć ciężkiego pecha, żeby umrzeć z powodu kowida. A cała masa ludzi rzuciła sie po eliksir jak Reksio na szynkę.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


So sty 15, 2022 8:44 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Owszem. Maleńki procent... Jak to było? "Śmierć jednostki to tragedia, śmierć tysięcy to statystyka"...
Kolega z pracy, już emeryt miał takiego "niefarta". Mimo że zaszczepiony, ale z chorobami towarzyszącymi...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So sty 15, 2022 10:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
PeterW napisał(a):
Kolega z pracy, już emeryt miał takiego "niefarta". Mimo że zaszczepiony, ale z chorobami towarzyszącymi...
Może już był na niego czas.


So sty 15, 2022 11:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
towarzyski.pelikan napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Paradoksem jest dodatkowo to, że ludzie, obwiniając Chińczyków rzekomo z stworzenie czy wypuszczenie kowida, wzięli przykład z Chin jak reagować na kowid, i mówię to o zamknięciach (łokdałn - nie lubię tego obcego słowa), bo rzekomo skuteczne, bo Chińczycy tak "zdusili epidemię". Tymczasem chińska strategia zamknięcia to całkowita porażka, bo z "zamkniętego" Wuhan wirus wydostał się na cały świat.

Ja bym tak pochopnie nie odrzucała tej teorii, a już na pewno nie teorii o tym, że kowid jest bronią biologiczną.
Nie jest. Broń biologiczna ma za zadnie niszczyć przeciwnika w sile wieku.

Kowid to ostrzejsza grypa, pandemia jest całkowicie medialno-polityczna. Nadmiarowe śmierci pochodzą głownie z histerycznej reakcji na "pandemię". Świat wziął przykład z Chin, których reakcja na kowid nie była racjonalna, ale kulturowa (oni ganiali kiedyś masowo wróble!). Różne szatany korzystają jednak i surfują tą falę psychozy, od Szwaba, Gatesa po koncerny farmaceutyczne, próbując ugrać na tym swoje zarobki czy chore pomysły. Ujawniły się także totalitarne zapędy wielu państw, przeważnie "liberalnych" do tej pory. And last but not least, posoborowy kościół całkowicie się skompromitował porzucając pierwsze przykazanie dekalogu na rzecz kultu zdrowia, tym samym odsłaniając swoją niewiarę.


So sty 15, 2022 11:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
PeterW napisał(a):
Owszem. Maleńki procent... Jak to było? "Śmierć jednostki to tragedia, śmierć tysięcy to statystyka"...
Kolega z pracy, już emeryt miał takiego "niefarta". Mimo że zaszczepiony, ale z chorobami towarzyszącymi...

Ktoś musi składać się na ten niewielki procent. Jak widzisz, jak ktoś ma pecha, to nawet cudotwórczy eliskir nie pomoże.
A jak już się pochylamy nad tragedią jednostek, to nie zapominajmy o ludziach zmarłych po zażyciu "absolutnie bezpiecznej szczepionki" (cytuję telewizyjnego eksperta). O nich tym bardziej pamiętajmy, bo nad tymi zgonami nie roztacza się nawet w jednym procencie takiej żałoby jak po ofiarach kowida, ba - jakże często pomija się nawet w tych nieludzkich statystykach.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N sty 16, 2022 12:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
PeterW napisał(a):
Owszem. Maleńki procent... Jak to było? "Śmierć jednostki to tragedia, śmierć tysięcy to statystyka"...
Kolega z pracy, już emeryt miał takiego "niefarta". Mimo że zaszczepiony, ale z chorobami towarzyszącymi...

Owszem, zgaśnięcie ludzkiego życia jest przykrym doświadczeniem, zwlaszcza jeśli znaliśmy ją osobiście, ale nie zmienia to faktu, że przeżywalność na covid nieustannie oscyluje na poziomie 98%.
W ciągu 2 lat od początku pandemii zmarło na świecie ok. 5 mln. ludzi.
Grypa "hiszpanka" też w ciągu 2 lat zabiła co najmniej 50 mln. ludzi.
Może niech ten fakt będzie jakimś punktem odniesienia dla dzisiejszej sytuacji.


N sty 16, 2022 12:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Wespecjan napisał(a):
towarzyski.pelikan napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Paradoksem jest dodatkowo to, że ludzie, obwiniając Chińczyków rzekomo z stworzenie czy wypuszczenie kowida, wzięli przykład z Chin jak reagować na kowid, i mówię to o zamknięciach (łokdałn - nie lubię tego obcego słowa), bo rzekomo skuteczne, bo Chińczycy tak "zdusili epidemię". Tymczasem chińska strategia zamknięcia to całkowita porażka, bo z "zamkniętego" Wuhan wirus wydostał się na cały świat.

Ja bym tak pochopnie nie odrzucała tej teorii, a już na pewno nie teorii o tym, że kowid jest bronią biologiczną.
Nie jest. Broń biologiczna ma za zadnie niszczyć przeciwnika w sile wieku.

Kowid to ostrzejsza grypa, pandemia jest całkowicie medialno-polityczna. Nadmiarowe śmierci pochodzą głownie z histerycznej reakcji na "pandemię". Świat wziął przykład z Chin, których reakcja na kowid nie była racjonalna, ale kulturowa (oni ganiali kiedyś masowo wróble!). Różne szatany korzystają jednak i surfują tą falę psychozy, od Szwaba, Gatesa po koncerny farmaceutyczne, próbując ugrać na tym swoje zarobki czy chore pomysły. Ujawniły się także totalitarne zapędy wielu państw, przeważnie "liberalnych" do tej pory. And last but not least, posoborowy kościół całkowicie się skompromitował porzucając pierwsze przykazanie dekalogu na rzecz kultu zdrowia, tym samym odsłaniając swoją niewiarę.

Jedno nie wyklucza drugiego. Dobre kłamstwo działa, jeżeli ma w sobie źdźbło prawdy. Moim zdaniem, gdyby kowid był rzeczywiście tylko ostrzejszą grypą, ta cała plandemia by im się nie udała. Musi być coś wyjątkowego w tym wirusie, co uwiarygadnia tę całą histerię. i nie tyle mam na myśli uwiarygadnianie w oczach społeczeństwa, bo tutaj wystarczy sprzedać produkt w dramatycznej otoczce, co uwiarygadnianie w oczach tzw. uczonych, lekarzy itd.

Przekonuje mnie do tej tezy np. relacja Bodnara, którego uważam za człowieka wiarygodnego i który od samego początku głosi, że mamy do czynienia z czymś nowym i groźnym.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N sty 16, 2022 12:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Gregor napisał(a):
Owszem, zgaśnięcie ludzkiego życia jest przykrym doświadczeniem, zwlaszcza jeśli znaliśmy ją osobiście, ale nie zmienia to faktu, że przeżywalność na covid nieustannie oscyluje na poziomie 98%.
W ciągu 2 lat od początku pandemii zmarło na świecie ok. 5 mln. ludzi.
Grypa "hiszpanka" też w ciągu 2 lat zabiła co najmniej 50 mln. ludzi.
Może niech ten fakt będzie jakimś punktem odniesienia dla dzisiejszej sytuacji.

Przeżywalność jest zapewne wyższa niż 98%. Nie ma możliwości, żeby wyłapać wszystkie zakażenia.


N sty 16, 2022 12:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
towarzyski.pelikan napisał(a):
Przekonuje mnie do tej tezy np. relacja Bodnara, którego uważam za człowieka wiarygodnego i który od samego początku głosi, że mamy do czynienia z czymś nowym i groźnym.
Ja mam odmienne zdanie tutaj. Skreśliłem dr Bodnara z wiarygodności strategicznej, tak to nazwijmy, po tym jak ogłosił, że zakłada własną partię. Widać woda sodowa uderzyła mu do głowy, a z takich ludzi, moim zdaniem - nie warto robić wyroczni ani mędrców. Robiłby dobrą robotę gdyby pozostał w medycynie. Jakby nie patrzeć wybił się do sporej rozpoznawalności przez kowida tak samo jak jakiś Horban. Więc nie dziwne, że jego narracja będzie taka, że kowid to coś nowego i bardzo groźnego zarazem a on jest zbawcą. Tak samo uważa Horban, tylko ma inne pomysły. Trzeba sobie uzmysłowić, że narracja: kowid jest czymś nowym i unikalnym, broń biologiczna, "plany depopulacji" etc - tylko podkręcają "groźność kowida" a tym samym napędzają całą tą histerię przedłużając ten nieznośny stan zbiorowej psychozy.

koziels napisał(a):
Przeżywalność jest zapewne wyższa niż 98%. Nie ma możliwości, żeby wyłapać wszystkie zakażenia.
Ależ oczywiście. Dodatkowo oficjalna statystyka "śmierci kowidowych" jest skażona na plus przez: zarobki szpitali, lekarzy na kowidzie, przyporządkowywanie kowida osobie zmarłej na coś innego z testem pozytywnym i oraz przez zwykłe testy fałszywe pozytywnie.


N sty 16, 2022 12:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Wespecjan napisał(a):
towarzyski.pelikan napisał(a):
Przekonuje mnie do tej tezy np. relacja Bodnara, którego uważam za człowieka wiarygodnego i który od samego początku głosi, że mamy do czynienia z czymś nowym i groźnym.
Ja mam odmienne zdanie tutaj. Skreśliłem dr Bodnara z wiarygodności strategicznej, tak to nazwijmy, po tym jak ogłosił, że zakłada własną partię. Widać woda sodowa uderzyła mu do głowy, a z takich ludzi, moim zdaniem - nie warto robić wyroczni ani mędrców. Robiłby dobrą robotę gdyby pozostał w medycynie. Jakby nie patrzeć wybił się do sporej rozpoznawalności przez kowida tak samo jak jakiś Horban. Więc nie dziwne, że jego narracja będzie taka, że kowid to coś nowego i bardzo groźnego zarazem a on jest zbawcą. Tak samo uważa Horban, tylko ma inne pomysły.

Ja bym i tutaj była ostrożna z oceną. Sama myślałam o tym, czy nie zangazować się politycznie po tym, na co patrzyłam przez 2 lata. Moim zdaniem to dobrze, że tacy ludzie idą do polityki.
A co tej narracji, to może akurat dobrze. Gdyby twierdził że kowid to pryszcz na dupie, nie przebiłby się do ogółu społeczeństwa, którego spora część jest nim śmiertelnie wystarszona. Wszystkie media zrobiłyby z niego wariata i straciłby prawo do wykonywania zawodu. A tak, to mógłby osiągnąć sukces potwierdzając lęki społeczne, ale proponując zupełnie nieinwazyjne rozwiązanie. Nie wierzę w to, że Bodnar stanie się za chwilę orędownikiem lockdownów, kwarantanny, czy przymusowego wyszczepiania, a to jest przecież nasz problemem, a nie sam fakt, że poważnie traktuje się wirusa, leczy się pacjentów etc. Nie trzeba wirusa sprowadzać do pryszcza na dupie, żeby zwalczyć histerię.
Cytuj:
Trzeba sobie uzmysłowić, że narracja: kowid jest czymś nowym i unikalnym, broń biologiczna, "plany depopulacji" etc - tylko podkręcają "groźność kowida" a tym samym napędzają całą tą histerię przedłużając ten nieznośny stan zbiorowej psychozy.

Niekoniecznie. Ja jak najbardziej biorę pod uwagę, że kowid jest bronią biologiczną, jest czymś nowym, podkręconym w laboratorium, a jakoś nie histeryzuję. Dlaczego? Bo przecież widzę, że nawet jeżeli to prawda, to jakoś nie widać trupów wywożonych taczkam. Żadnej pandemii nie ma. Patrzę na to inaczej. Skoro te same osoby które dzisiaj stręczą eliksir, lockdowny, testy, kwarantanny etc. to osoby które maczały ręce przy powstaniu kowida, to ludziom sie powinna zapalić lampka ostrzegawcza. Wirus był tylko środkiem do tego, by zaprowadzić szereg zmian w społeczeństwie, gospodarce, finansach etc. a tym ludziom w żaden sposób nie można ufać. Tylko głupiec by przyjął lekarstwo na truciznę od tego, który go zatruł.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N sty 16, 2022 10:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
towarzyski.pelikan napisał(a):
Ja jak najbardziej biorę pod uwagę, że kowid jest bronią biologiczną, jest czymś nowym, podkręconym w laboratorium, a jakoś nie histeryzuję. Dlaczego? Bo przecież widzę, że nawet jeżeli to prawda, to jakoś nie widać trupów wywożonych taczkam. Żadnej pandemii nie ma.

A co to ma do rzeczy? Do zaistnienia pandemii trupy w ogóle nie są konieczne. Umieralność nie jest tu żadnym kryterium.


N sty 16, 2022 12:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
feelek napisał(a):
towarzyski.pelikan napisał(a):
Ja jak najbardziej biorę pod uwagę, że kowid jest bronią biologiczną, jest czymś nowym, podkręconym w laboratorium, a jakoś nie histeryzuję. Dlaczego? Bo przecież widzę, że nawet jeżeli to prawda, to jakoś nie widać trupów wywożonych taczkam. Żadnej pandemii nie ma.

A co to ma do rzeczy? Do zaistnienia pandemii trupy w ogóle nie są konieczne. Umieralność nie jest tu żadnym kryterium.

Przed 2009 rokiem było to kluczowe kryterium. W 2009 roku z okazji "pandemii" świńskiej grypy WHO zmieniła definicję, wyrzucając dotychczas obowiązujące kryterium wysokiej zjadlwości i umieralności, bo tylko w ten sposób można było uzasadnić masowe wyszczepianie.

Tutaj ciekawa wypwiedź Ewy Kopacz, ówczesnej Minister Zdrowia u Moniki Olejnik:
https://www.youtube.com/watch?v=aENz8P_EarY

Pokazuje, jak w przeciągu kilkunastu lat udało się wyprać mózgi i skorumpować polityków w stopniu, który pozwolił przeprowadzenia operacji plandemia. Niewykluczone, że scenariusz plandemiczny był już gotowy w 2009.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N sty 16, 2022 3:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
towarzyski.pelikan napisał(a):
Przed 2009 rokiem było to kluczowe kryterium. W 2009 roku z okazji "pandemii" świńskiej grypy WHO zmieniła definicję, wyrzucając dotychczas obowiązujące kryterium wysokiej zjadlwości i umieralności, bo tylko w ten sposób można było uzasadnić masowe wyszczepianie.

Czyli teraz przyznajesz, że jednak pandemia jest, tak?


N sty 16, 2022 4:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Feelek ty poważnie chcesz u pelikana racjonalności? Przecież on/ona wszędzie widzi tylko spiski. Przecież szczepienia są po to żeby wszystkim zrobić ogólnoświatowe id. A teraz jedzie po bandzie ze już Kopacz zapowiadała pandemie. Normalnie bomba. Tylko co to ma wspólnego z racjonalnością i ocena faktów? On/ona jak zreszta reszta antycovidowcow ocenia wszystko tylko z klucza spisek. Poczytaj zauważysz ze u wszystkich ten sam schemat. Odrzucenie dowodów naukowych a pójście ze bajkami foliarzy.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sty 16, 2022 5:19 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149 ... 177  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL