Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 09, 2024 9:24 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 177  Następna strona
 Kowid 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
PeterW napisał(a):
Iustus napisał(a):
Taka logika prosi się o pomyłki. Gdyby jakiekolwiek dociekania naukowe na niej polegały, to łatwo byłoby wykazać, że arszenik jest mniej trujący od kwasu cytrynowego...


Ależ Wasza Znakomitość właśnie to robi. Zgodnie z logiką Waszej Wspaniałości dając gigantyczne ilości kwasu cytrynowego udowadnia Wasza Niesamowitość że kwas cytrynowy jest trucizną bo zatruł taką, a taką populację, a arszenik podawany podprogowo krzywdy nie zrobił, więc nie jest trucizną. Ja wiem że to trudne do zrozumienia, ale to taka odwrotna analogia.
Pan właśnie wykazał, że nie rozumie, co się do niego piszę. Przecież ja nie pisałem o różnicy w dawce, tylko różnicy w próbie badawczej. Nie wiem, jak mam do Pana pisać. Pan podstawowe rzeczy przekręca.
Analogia nie polegała na wielkości dawki, bo wtedy nie było by żadnej analogii do dyskutowanego zagadnienia. Analogia polegała na liczbie osób badanych w jednym i w drugim badaniu.
Pan mnie totalnie nie zrozumiał i na bazie tego nieporozumienia coś napisał. W takim wypadku należy dyskusję nad tym szczegółem odpuścić.
Z tego miejsca bym prosił o odpuszczenie sobie kontynuowania tego nieporozumienia. Prosiłbym o komentarze w temacie, rzeczowe, argumenty poparte danymi, badaniami, etc.. Jakby się dało to bym prosił o odrobinkę pojednawczego tonu. Nie ma sensu się nakręcać.


So maja 22, 2021 8:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Iustus napisał(a):
To, co napisał Wespacjan ma potwierdzenie w danych. Dane dotyczące wyszczepionych medyków pokazują, że śmiertelność wśród wyszczepionych medyków jest znacząco większa od okresu sprzed szczepień, z 0,17% na 1,31%.
źródła:
Szczepienia działają, czyli umieralność lekarzy i pielęgniarek bez szczepień i po zaszczepieniu. (spoiler: tytuł jest przewrotny)
Jeśli ktoś nie lubi czytać, to poniżej jest filmik z wyraźną tabelą komentujący ten wzrost:
Obostrzenia nie zdają egzaminu? Płaczek: Rząd nas okłamuje

To jak pasztet zajęczo - wołowy o zawartości zając sztuk - 1 i wół sztuk 1. Cóż, naiwnych zawsze można szukać.

Jaki był poziom zachorowań na kowid w obu okresach?


So maja 22, 2021 9:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Proszę podać. To nie jest przesłuchanie prokuratorskie. Tutaj dochodzimy prawdy.


So maja 22, 2021 9:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Na dzień 2021.01.04, czyli pierwszego badania, było w Polsce 1322947 chorych i 29161 zgonów na Covid-19.
Na dzień 2021.03.29, czyli drugiego badania, było w Polsce 2267964 chorych i 51932 zgonów na Covid-19.

Stosunek zgonów w populacji Polski z 05.01.2021 w porównaniu do okresu od początku pandemii do 04.01.2021 wzrósł 1,1 razy (czyli prawie się nie zmienił). W tym samym okresie stosunek zgonów do zachorowań wśród medyków po rozpoczęciu wyszczepienia wzrósł 7,71 razy.

Z porównania tych wzrostów widać, że w tym samym okresie wzrost śmiertelności wśród wyszczepionych medyków był 7-krotnie wyższy niż w całej populacji. Przy czym współczynnik zgonów dla populacji Polski w tym okresie był niemal bez zmian.

źródło: https://covid.ourworldindata.org/data/o ... -data.xlsx


So maja 22, 2021 10:48 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Iustus napisał(a):
Na dzień 2021.01.04, czyli pierwszego badania, było w Polsce 1322947 chorych i 29161 zgonów na Covid-19.
Na dzień 2021.03.29, czyli drugiego badania, było w Polsce 2267964 chorych i 51932 zgonów na Covid-19.

Stosunek zgonów w populacji Polski z 05.01.2021 w porównaniu do okresu od początku pandemii do 04.01.2021 wzrósł 1,1 razy (czyli prawie się nie zmienił). W tym samym okresie stosunek zgonów do zachorowań wśród medyków po rozpoczęciu wyszczepienia wzrósł 7,71 razy.

Wasza Wysokość Iustus ma elementarne problemy z matematyką i jeszcze jest z tego dumny. Podobnie jak u Wespecjana 5=50, albo jeszcze lepiej 5>50.
Moje grabulacje.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N maja 23, 2021 12:43 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Ad Iustus

Są kłamstwa, kłamstewka i statystyki. :-D Peter podsumował tę "statystykę" celnie..

Przecież co wszyscy (prawie) rozumieją, że nie chodzi o całość zgonów, lecz o gwałtowny przyrost zakażeń w IV fali Koronawirusa od końca lutego, a co za tym idzie wzrost obłożenia łóżek szpitalnych, a także zakażeń wynikających ze zwykłych kontaktów. Szczepionka też nie działa natychmiast. Gdybyś chciał rzeczywiście rozstrzygnąć te kwestie rzetelnie musiałbyś wziąć pod uwagę stopień zmęczenia medyków, średnią ilość dyżurów w obu przedziałach czasowych, zmianę wirusa na brytyjski i jeszcze parę innych rzeczy. To dałoby dopiero rzeczywisty obraz i zapewne będzie to badane.

Przypominam sobie scenkę z TV, kiedy to podczas dyskusji red Basiński (chyba) z GW z dumą omawiał odnalezioną tzw Ewangelie Judasza oraz wynikające z tego odkrycia dalekosiężne skutki dla ludzkiej wiary i Kościoła. W końcu odezwał się niekwestionowany w tej materii autorytet prof Starowiejski mówiąc, że badanie tego manuskryptu zajmie jemu ok 3-4 lat, a Gazecie Wyborczej wyciągnięcie wniosków zajęło 3-4 dni.
(Redaktor z GW mało nie spadł z krzesła na te słowa kajając się w pas przed prof Starowiejskim z głębokim zrozumieniem głupoty własnej - widok bezcenny :D )

Wypisz wymaluj podobne podejście do tematu.


N maja 23, 2021 9:19 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
PeterW napisał(a):
Wasza Wysokość Iustus ma elementarne problemy z matematyką i jeszcze jest z tego dumny. Podobnie jak u Wespecjana 5=50, albo jeszcze lepiej 5>50.
Moje grabulacje.
Kalumnie. No ale ja nie jestem Jokejem, co to ma narzędzia i zapędy cenzorskie, więc postawić cię przed jednoosobowym własnym trybunałem formowym nie zamierzam i nie mogę.
Mogę tylko powtórzyć pytanie, gdzie to pogwałciłem matematykę, w którym miejscu?

Jak napisał Iustus procenty są sposobem normalizacji zbiorów różnych by stały się porównywalne. Kilka milionów podmiotów badań (zaszczepieńców) - o takich liczbach firmy farmaceutyczne mogą pomarzyć przy próbach klinicznych II i III stopnia na inne leki, po których wypuszcza się medykament na rynek.


N maja 23, 2021 10:39 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Wespecjan napisał(a):
Wg propagandy śmiertelność na kowid wśród zaszczepieńców w określonej grupie wiekowej powinna być niższa o 95% od paralelnej wiekowo grupy niezaszczepionych, bo taką skuteczność "szczepionek" głosi propaganda rządowa.
Jest niższa o 95%?

Nie wiem, jaka jest propaganda, wiem jak określono skuteczność szczepionki.

Ale skoro powinna być niższa, to skąd wiesz jaka jest? Powinieneś porównać grupę zaszczepionych z grupą niezaszczepionych w tym samym wieku, z podobnym stanem zdrowia etc. Tutaj masz grupę zaszczepionych (przeważnie starsi ludzie, którzy mieli powody, by się zaszczepić) porównaną do całej populacji chorych (czyli zdecydowanie młodszej).
Musiałbyś też określić w którym momencie po przyjęciu szczepionki nastąpiło zachorowanie.

Iustus napisał(a):
Mam wrażenie, że tutaj się udaje, że nie widzimy słonia w rogu pokoju.
Dane pokazały, że po rozpoczęciu szczepień wśród medyków śmiertelność wśród nich wzrosła prawie 8-krotnie. Tam nie ma co dyskutować wieku, to jest ta sama grupa badawcza.

Argument, że szczepienia rozpoczęły się wśród starszych może mieć sens, ale żeby miał ścisły i właściwy sens, to porównanie w takim przypadku powinno obejmować takie same grupy wiekowe. Całe szczęście ktoś już to za nas zrobił i według tego zestawienia wynika, że wśród starszych ludzi, którzy poszli na pierwszy ogień wyszczepiania śmiertelność wcale nie spadła, wręcz wzrosła:
Śmiertelność na Covid-19 wśród 75-85 latków
To samo jest w przedziale 70-74 lata oraz 31-40 lat, co też jest w powyższym materiale.

Żeby te analizy miały sens, to nie powinny być porównaniami do przeszłych okresów, ale do bieżących. Tj. trzeba przeanalizować w tym samym czasie grupę zaszczepionych i niezaszczepionych. Bazowanie na różnych okresach powoduje, że analizujemy zgony zakażonych w innych okresach, możemy mieć do czynienia z innymi szczepami wirusa, inną wydolnością służby zdrowia etc.
Zresztą ja nie wiem, jaki byłby efekt. Być może faktycznie krótkoterminowo okazuje się, że zaszczepieni 1 dawką mają wyższą śmiertelność, bo przyjęcie szczepionki przez już zarażonych lub zarażenie nim pojawią się przeciwciała może mieć takie skutki.

Na koniec miarodajne jest sprawdzenie ile zgonów z powodu covida ma miejsce w grupie zaszczepionych i ile w grupie niezaszczepionych per 100k. Co z tego, że śmiertelność zaszczepionych będzie 2x większa, jeśli zapadalność będzie 10x mniejsza? Na koniec umrze 5x mniej ludzi. Tak?


N maja 23, 2021 11:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Anawim napisał(a):
starsi ludzie, którzy mieli powody, by się zaszczepić
Tak, zaindukowany strach.
Anawim napisał(a):
Co z tego, że śmiertelność zaszczepionych będzie 2x większa, jeśli zapadalność będzie 10x mniejsza? Na koniec umrze 5x mniej ludzi. Tak?
Mogło by tak być teoretycznie. Tylko, że nie wierzę w tą 10x mniejszą zapadalność na kowid u zaszczepieńców (wiem że wziąłeś ją z głowy jako eksperyment myślowy by równanie wypadło na korzyść "szczepień").


N maja 23, 2021 2:00 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Wespecjan napisał(a):
10x mniejszą zapadalność na kowid u zaszczepieńców (wiem że wziąłeś ją z głowy jako eksperyment myślowy by równanie wypadło na korzyść "szczepień").


Hm...

viewtopic.php?p=1194240#p1194240

Tylko mi nie mów że to źródło kłamie...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N maja 23, 2021 4:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Każda normalna dyskusja polega na tym, że każdy kto ma coś rzeczowego do powiedzenia, mówi to. Zostało tutaj podanych mnóstwo statystyk z których wnioski wydawałoby się, są oczywiste. Niestety okazuje się, że nie są...
Może dla odmiany niech państwo, którzy tak usilnie twierdzą, że mamy morderczą pandemię potwierdzą to czymkolwiek. Herbata nie robi się słodsza od mieszania. Proszę w końcu podać jakiekolwiek dane, które by to uwiarygadniało. Bo powtarzanie medialnych hasełek to nie jest argument. Pod tym powinna kryć się jakaś konkretna, merytoryczna treść. Czy ta treść się w końcu pojawi? Proszę o badania, statystyki, cokolwiek, co trafia do człowieka ściśle myślącego. Z góry dziękuję.


N maja 23, 2021 5:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Iustus napisał(a):
To, co napisał Wespacjan ma potwierdzenie w danych. Dane dotyczące wyszczepionych medyków pokazują, że śmiertelność wśród wyszczepionych medyków jest znacząco większa od okresu sprzed szczepień, z 0,17% na 1,31%.

  • po pierwsze - to zupełnie inne zagadnienie niż "prezentuje" omawiany wykres
  • po drugie - artykuł wyciąga daleko idące "wnioski" z dwu róznych badań, które mają inną bazę (m.in. zaliczania zdarzeń do grup)
  • po trzecie, nawet gdyby porównanie było rzetelne (nie wygląda na to, ale powiedzmy) to zupełnym idiotyzmem matematycznym jest porównywanie śmiertelności sprzed i po okresie szczepień (bo to sa również różne okresy epidemii). Gdyby ktoś chciał rzetelnie porównać, musiałby co najmniej porównać stosunek śmiertelności wśród szczepionych i nieszczepionych, a nie procent śmiertelności w ogóle wśród lekarzy
  • nawet takie porównanie byłoby bałamutne, bowiem jest silna korelacja wśród lekarzy pomiędzy wystawieniem na ekspozycję wirusa (czyli pracy w środowisku zarażonym) a poddaniem się szczepieniu (banalny przykład: jak ktoś pracuje w szpitalu covidowym, to bardzo rzadko zdarza sie, by nie był zaszczepiony

Właśnie takie niedouczone "porównania statystyczne" są narzędziem w ręku foliarzy (zaczęło się od Pospieszalskiego w poczatkach epidemii w 2020). To bardzo groźne, bowiem przeciętny Kowalski ma niewielkie pojęcie o prawidłowym odczytywaniu danych statystycznych i niekiedy daje się nabrać.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N maja 23, 2021 7:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Badanie jest wręcz idealne, bo bada tych samych ludzi, w tym samym środowisku, według tej samej metody.
Te wszystkie magiczne komentarze o statystykach po prostu wołają o pomstę do nieba. To jest wywracanie zdrowego rozsądku do góry nogami. Czy jest tutaj jakikolwiek inżynier? Czy ktokolwiek tutaj rozumie liczby? Czy ktokolwiek tutaj podejmował się prawdziwych pomiarów, analiz, badania niepewności pomiarów, etc.? Przecież to jest degrengolada.

Od kilku dni dopraszam się o jakiekolwiek rzeczowe badania, dane, statystyki, które potwierdziły by, że ten bakcyl jest poważnym śmiercionośnym zagrożeniem. Czy ktoś w końcu to zrobi? Czy ciągle będzie powtarzanie medialnych hasełek i wkładanie magicznych hasełek do interpretacji danych, zamiast po prostu czytać je takimi, jakie są?


N maja 23, 2021 7:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
Dzięki Iustus. Właśnie znakomicie zilustrowałeś zjawisko, jakie opisałem :mrgreen:

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N maja 23, 2021 8:48 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kowid
PeterW napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
10x mniejszą zapadalność na kowid u zaszczepieńców (wiem że wziąłeś ją z głowy jako eksperyment myślowy by równanie wypadło na korzyść "szczepień").


Hm...

viewtopic.php?p=1194240#p1194240

Tylko mi nie mów że to źródło kłamie...
Nie wiem czy kłamie, ale nie ma z czym porównać. Nawet nie wiem czy będzie można to kiedykolwiek porównać skoro większość osób nie wykazuje objawów po zakażeniu: czy nie szczepionych czy zaszczepionych.


N maja 23, 2021 8:54 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2645 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 177  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 206 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL