Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:43 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
 Społeczeństwo bezgotówkowe 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Czeli jak zwykle Irbisol odtwarzacza kota ogonem. Jak tylko Niemka racji i wychodzi to to chowa głowę w piasek.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lut 01, 2021 4:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Yarpen Zirgin napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Więc jak odróżnisz promocję, o której wyżej napisałem od doliczenia 10% dla tych, co płacą gotówką?

Nijak. Wymyśliłeś to aby obejść wskazany przeze fakt, że Twój pomysł doliczania 10% do ceny płaconej gotówką jest bezprawny.

To nie ja wymyśliłem - takie sztuczki stosuje się nagminnie.
Zatem nie potrafisz odróżnić "promocji" od nie-promocji a to do mnie masz zarzut, że czegoś nie odróżniam.

Cytuj:
Prawo płacenia gotówką, a nie "kaprys". Kaprys to jest Twoje wymaganie, aby wszyscy płacili kartami, bo Tobie nie chce się stać w kolejce.

Kaprys może być zgodny lub niezgodny z prawem - to są różne wymiary, więc nie wiem, po co to mieszasz.
A co do mojego kaprysu by nie stać dłużej w kolejce bez sensu, to przyznaję się - takowy posiadam. Zupełnie niewytłumaczalne.

Cytuj:
Cytuj:
Rada jest głupia, bo nikt nie chce nikogo wpuszczać, bo i jemu "się spieszy".

A to już Twój problem, a nie mój, ani tym bardziej problem osoby, która płaci gotówką.

Oczywiście że to mój problem, co nie zmienia faktu, że twoja rada jest głupia.
Znowu próbujesz pisać o czym innym.

----------

Jockey napisał(a):
Czeli jak zwykle Irbisol odtwarzacza kota ogonem. Jak tylko Niemka racji i wychodzi to to chowa głowę w piasek.

Przypomnij, co to są te "posty przekrywające". Bo jak nie przypomnisz to znowu wam wyjdzie, że to ja chowam głowę w piasek.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn lut 01, 2021 4:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Irbisol napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Irbisol napisał(a):
Więc jak odróżnisz promocję, o której wyżej napisałem od doliczenia 10% dla tych, co płacą gotówką?

Nijak. Wymyśliłeś to aby obejść wskazany przeze fakt, że Twój pomysł doliczania 10% do ceny płaconej gotówką jest bezprawny.

To nie ja wymyśliłem - takie sztuczki (...)

To, jakie sztuczki stosują sklepy aby dać promocję bez promocji doskonale wiem. Nie zmieniaj tematu.

Cytuj:
Cytuj:
Prawo płacenia gotówką, a nie "kaprys". Kaprys to jest Twoje wymaganie, aby wszyscy płacili kartami, bo Tobie nie chce się stać w kolejce.

Kaprys może być zgodny lub niezgodny z prawem - to są różne wymiary, więc nie wiem, po co to mieszasz.

Nic nie mieszam. To Ty usiłujesz odwrócić kota ogonem do dołu i przedstawić korzystanie z przysługującego prawa płacenia gotówką jako kaprys, a możliwość płacenia kartą jako de facto obowiązek.

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Rada jest głupia, bo nikt nie chce nikogo wpuszczać, bo i jemu "się spieszy".

A to już Twój problem, a nie mój, ani tym bardziej problem osoby, która płaci gotówką.

Oczywiście że to mój problem (...)

Twój jedyny problem to niecierpliwość. Reszta, czyli rzekome blokowanie kolejki tudzież "kaprys" płacenia gotówką, to urojenia.


Pn lut 01, 2021 4:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Yarpen Zirgin napisał(a):
To, jakie sztuczki stosują sklepy aby dać promocję bez promocji doskonale wiem. Nie zmieniaj tematu.

Doskonale wiesz, ale dopiero co pisałeś, że nie odróżniasz "promocji" od podwyżki.
Mimo że twierdzisz, że "umknął mi detal w postaci różnicy pomiędzy promocją i doliczeniem 10% do ceny".
Przypomnieć ci?
A skoro zmieniam temat - to jaki on właściwie jest? Bo ja myślałem że taki, że jak będą chcieli podwyższyć gotówkowiczom, to i tak zrobią to zgodnie z prawem i na ten temat piszę. Jeżeli temat jest inny, to mnie skoryguj.

Cytuj:
Nic nie mieszam. To Ty usiłujesz odwrócić kota ogonem do dołu i przedstawić korzystanie z przysługującego prawa płacenia gotówką jako kaprys, a możliwość płacenia kartą jako de facto obowiązek.

Bo to JEST kaprys. Tak samo jak kaprysem na drodze jest np. niewpuszczanie jadących kończącym się pasem, czyli brak tzw. "jazdy na suwak". Nawet ponad rok temu prawo zmienili, żeby ten kaprys ukrócić. Teraz nadal jest to kaprys, ale już niezgodny z prawem a jazda na suwak jest obowiązkiem (przy pewnych warunkach, ale to logiczne).

Cytuj:
Cytuj:
Oczywiście że to mój problem (...)

Twój jedyny problem to niecierpliwość. Reszta, czyli rzekome blokowanie kolejki tudzież "kaprys" płacenia gotówką, to urojenia.

Skoro już o zmianach tematu mowa, to wyciąłeś fragment mojej wypowiedzi na temat.
Czyli o tym, że twoja rada była głupia. Zamiast tego powtarzasz to, o czym mowa wyżej.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn lut 01, 2021 5:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Irbisol napisał(a):

----------

Jockey napisał(a):
Czeli jak zwykle Irbisol odtwarzacza kota ogonem. Jak tylko Niemka racji i wychodzi to to chowa głowę w piasek.

Przypomnij, co to są te "posty przekrywające". Bo jak nie przypomnisz to znowu wam wyjdzie, że to ja chowam głowę w piasek.


Nie Irbisolu - nie chowasz głowy w piasek- nie masz co tego drążyć- nie było Cię na forum to nie rozumiesz.Po prostu przypuszczam, że Mod pomylił Cię z Inczuczuną.


Pn lut 01, 2021 5:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
A tak przepraszam. Pomyliłem z Inczuczuna

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lut 01, 2021 5:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Irbisol napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
To, jakie sztuczki stosują sklepy aby dać promocję bez promocji doskonale wiem. Nie zmieniaj tematu.

Doskonale wiesz, ale (...)

I ciach próbę zmiany tematu z bezprawnego podwyższania ceny dla osób płacących gotówką na to jak są tworzone promocję.

Cytuj:
Cytuj:
Nic nie mieszam. To Ty usiłujesz odwrócić kota ogonem do dołu i przedstawić korzystanie z przysługującego prawa płacenia gotówką jako kaprys, a możliwość płacenia kartą jako de facto obowiązek.

Bo to JEST kaprys.

Nawet jak powtórzysz to zaklęcie 1000 razy to i tak nie zmieni się nic w fakcie, że korzystanie z gotówki jest prawem kupującego, a nie jego zachcianką, zaś kaprysem są Twoje żądania, aby płacił kartą, bo wg. Ciebie "blokuje kolejkę".

Irbisol napisał(a):
Skoro już o zmianach tematu mowa, to wyciąłeś fragment mojej wypowiedzi na temat.

W kwestii wycinania, to sam sam pominąłeś istotny fragment mojego posta...
Yarpen Zirgin napisał(a):
Cytuj:
A ja też nie chcę się przed nikogo wpychać - wystarczy, żeby nikt sztucznie nie wydłużał czasu płatności.


Sztuczne wydłużenie czasu płatności to podanie worka z jednogroszówkami. Podanie setki, z której kasjer/ka wyda resztę, to normalne zachowanie w sklepie.

...a teraz masz pretensje o to, iż ja pomijam nieistotną, bo powtórzoną, część Twoich wypowiedzi? "Stuknij Ty się w łeb"*, bo taka hipokryzja z Ciebie wyłazi, że aż wstyd patrzeć.





*Hades do Herkulesa w "Herkules" (1997)


Pn lut 01, 2021 5:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Arwena napisał(a):
Nie Irbisolu - nie chowasz głowy w piasek- nie masz co tego drążyć- nie było Cię na forum to nie rozumiesz.Po prostu przypuszczam, że Mod pomylił Cię z Inczuczuną.

Inczuczuna? Nie znam człowieka ...

----------


Yarpen Zirgin napisał(a):
I ciach próbę zmiany tematu z bezprawnego podwyższania ceny dla osób płacących gotówką na to jak są tworzone promocję.

Ale promocje właśnie omijają "bezprawność" podwyższania ceny.
Myślałeś, że o tak sobie zacząłem gadać o promocjach bez związku z tematem?

Cytuj:
Cytuj:
Bo to JEST kaprys.

Nawet jak powtórzysz to zaklęcie 1000 razy to i tak nie zmieni się nic w fakcie, że korzystanie z gotówki jest prawem kupującego, a nie jego zachcianką

Jest i prawem i zachcianką. I płacąc gotówką - blokuje kolejkę. Taka jest rzeczywistość.

Cytuj:
Irbisol napisał(a):
Skoro już o zmianach tematu mowa, to wyciąłeś fragment mojej wypowiedzi na temat.

W kwestii wycinania, to sam sam pominąłeś istotny fragment mojego posta...
Yarpen Zirgin napisał(a):
Cytuj:
A ja też nie chcę się przed nikogo wpychać - wystarczy, żeby nikt sztucznie nie wydłużał czasu płatności.


Sztuczne wydłużenie czasu płatności to podanie worka z jednogroszówkami. Podanie setki, z której kasjer/ka wyda resztę, to normalne zachowanie w sklepie.

...a teraz masz pretensje o to, iż ja pomijam nieistotną, bo powtórzoną, część Twoich wypowiedzi? "Stuknij Ty się w łeb"*, bo taka hipokryzja z Ciebie wyłazi, że aż wstyd patrzeć.

Wyciąłeś fragment mojej wypowiedzi, zmieniając temat dotyczący głupoty twojej rady. Nie było to żadne powtórzenie - teraz też od tego uciekasz.

Płacenie zarówno groszówkami jak i gotówką jest tak samo (chociaż w różnym stopniu, więc różnica jest ilościowa, ale nie jakościowa) sztucznym wydłużaniem czasu płatności - dlatego to wyciąłem, bo to nic nie wnosi. Gdyby płacił 2-groszówkami, byłoby szybciej niż groszówkami, ale tak samo byłoby to blokowaniem. Jak płaci gotówką, też wydłuża czas płatności.

To samo jest na autostradach - i tak, groszówkami jest jeszcze dłużej.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn lut 01, 2021 6:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Irbisol napisał(a):
Cytuj:
Cytuj:
Bo to JEST kaprys.

Nawet jak powtórzysz to zaklęcie 1000 razy to i tak nie zmieni się nic w fakcie, że korzystanie z gotówki jest prawem kupującego, a nie jego zachcianką

Jest i prawem i zachcianką. I płacąc gotówką - blokuje kolejkę. Taka jest rzeczywistość.

Przykro mi, ale nadal rzekome "blokowanie kolejki" to jedynie Twoje urojenie, a nie rzeczywistość, bo wymyśliłeś sobie, że każdy ma płacić kartą abyś Ty nie "tracił czasu" na stanie w kolejce. To jednak, jak pisałem, jest wyłącznie Twój problem, bo nikt nie musi się stosować do Twoich kaprysów odnośnie tego, jak ma dokonywać zapłaty w sklepie. Jak masz z tym problem to możesz skorzystać z zakupów przez internet - tam nigdy nie będziesz musiał stać w kolejce. :D

Cytuj:
Płacenie zarówno groszówkami jak i gotówką jest tak samo (chociaż w różnym stopniu, więc różnica jest ilościowa, ale nie jakościowa) sztucznym wydłużaniem czasu płatności - dlatego to wyciąłem, bo to nic nie wnosi.

Wyciąłeś, proszę Ciebie, bo wskazałem na konkretnych przykładach (płacenie workiem jednogroszówek vs płacenie banknotem 100zł) jakie zachowanie jest niepotrzebnym blokowaniem kolejki, a jakie normalnym dokonywaniem płatności w sklepie. Ponieważ Ci to nie pasuje do przyjętej filozofii, to udajesz, że sprawy nie ma i chciałeś zamieść moją wypowiedź pod dywan.

Aha... Teksty o "głupich radach" sobie daruj bo i tak je zignoruję, podobnie jak inne zmiany tematu. Pokazują jedynie Twoją bezsilność w zderzeniu z prostymi rozwiązaniami, które obnażają Twoje, de facto dziecinne, kaprysy odnośnie tego jak ktoś ma płacić w sklepie. :D


Pn lut 01, 2021 6:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przykro mi, ale nadal rzekome "blokowanie kolejki" to jedynie Twoje urojenie, a nie rzeczywistość, bo wymyśliłeś sobie, że każdy ma płacić kartą abyś Ty nie "tracił czasu" na stanie w kolejce.

Ty sobie uroiłeś że ja sobie to uroiłem. Nikt wg mnie nie "ma płacić kartą". Po prostu faktem jest, że płacąc gotówką, blokuje kolejkę.
Płacąc groszówkami, blokuje jeszcze bardziej.

Cytuj:
To jednak, jak pisałem, jest wyłącznie Twój problem

Ale już to przyznałem. Po co się powtarzasz?
Oczywiście "tylko mój" oznacza że nie tego płacącego. Tych innych, czekających za nim, to też jest problem.
Podobnie tych czekających pół godziny przed bramkami na autostradzie. Tak, to wyłącznie ich problem.

Cytuj:
Wyciąłeś, proszę Ciebie, bo wskazałem na konkretnych przykładach (płacenie workiem jednogroszówek vs płacenie banknotem 100zł) jakie zachowanie jest niepotrzebnym blokowaniem kolejki, a jakie normalnym dokonywaniem płatności w sklepie. Ponieważ Ci to nie pasuje do przyjętej filozofii, to udajesz, że sprawy nie ma i chciałeś zamieść moją wypowiedź pod dywan.

Ależ mi to bardzo pasuje do przyjętej filozofii.
Kwestionujesz fakt, że płacenie gotówką też opóźnia płatność? Bo tu mamy do czynienia jedynie ze stopniem opóźniania, fakt opóźniania występuje tak czy owak. Czy nie?

Cytuj:
Aha... Teksty o "głupich radach" sobie daruj bo i tak je zignoruję, podobnie jak inne zmiany tematu.

Ale to ty udzieliłeś głupiej rady, nie ja. Po prostu podtrzymałem temat, który sam rozpocząłeś. Oczywiście w każdej chwili możesz się wycofać.
Tak jak wycofałeś się z rzekomej "zmiany tematu" przeze mnie z niezgodnych prawem podwyżek na zgodne z prawem "promocje".

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


Pn lut 01, 2021 6:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Irbisol napisał(a):
Nikt wg mnie nie "ma płacić kartą". Po prostu faktem jest, że płacąc gotówką, blokuje kolejkę.

Ciebie "blokuje", a nie kolejkę, dlatego to jest Twoje urojenie. Kolejka toczy się normalnym trybem.

Cytuj:
Oczywiście "tylko mój" oznacza że nie tego płacącego. Tych innych, czekających za nim, to też jest problem.

Nie. To jest Twój problem, bo to Ty skręcasz się z niecierpliwości, że ktoś płaci gotówką. Nie przypisuj swoich przekonań innym ludziom, bo zdaje się, że telepatą nie jesteś i ich myśli nie znasz.


Cytuj:
Kwestionujesz fakt, że płacenie gotówką też opóźnia płatność? Bo tu mamy do czynienia jedynie ze stopniem opóźniania, fakt opóźniania występuje tak czy owak. Czy nie?

Opóźnienie następuje jak ktoś płaci workiem groszówek, proszę Ciebie, a nie jak płaci w nominałach zbliżonych do wartości np. zakupionych produktów.


Pn lut 01, 2021 7:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Irbisol napisał(a):
Arwena napisał(a):
Nie Irbisolu - nie chowasz głowy w piasek- nie masz co tego drążyć- nie było Cię na forum to nie rozumiesz.Po prostu przypuszczam, że Mod pomylił Cię z Inczuczuną.

Inczuczuna? Nie znam człowieka ...



To user naszego forum.


Pn lut 01, 2021 7:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18242
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Przepraszam, ale właściwie na jakiej podstawie płacenie gotówką jest jakimś "prawem" kogokolwiek?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lut 01, 2021 8:10 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
bo inaczej to ci czipa wszczepią i będziesz miał znamię bestii.
Uciekaj Barney od nowoczesności tak jak tutaj radzą wzorowi katolicy jak Towarzyski Pelikan, Polexit...

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lut 01, 2021 8:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Barney napisał(a):
Przepraszam, ale właściwie na jakiej podstawie płacenie gotówką jest jakimś "prawem" kogokolwiek?

Na podstawie ustawy o NBP, która jasno stwierdza co następuje:

Art.32.Znaki pieniężne emitowane przez NBP są prawnymi środkami płatniczymi na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie karta płatnicza, nie przelew środków, nie aplikacja w telefonie, ale banknoty i monety wydawane przez NPB. Dlatego np. sklep ma prawo odmówić przyjęcia płatności kartą, ale nie ma prawa odmówić przyjęcia zapłaty dokonywanej za pomocą banknotów i monet (może co najwyżej zażądać odliczonej kwoty).


Pn lut 01, 2021 8:27 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL