Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:20 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Społeczeństwo bezgotówkowe 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Niektórzy całkiem odlecieli...

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn lut 21, 2022 6:29 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
towarzyski.pelikan napisał(a):
Świat bezgotówkowy jest zły przy założeniu, że w świecie działa Antychryst. A chrześcijanin nie powinien mieć co do tego wątpliwości. Stąd, nie dziwi, że ateiści nie mają problemu ze światem bezgotówkowym, im wolno być naiwnym, ale taka naiwność u wierzącego jest zastanawiająca.

Antychryst był już w czasie, gdy powstawała Ewangelia Jana. Tam, gdzie działa Duch Święty działa z automatu mąciciel. To jest stan świata i od początku jego księciem jest Szatan, przynajmniej tak się mu wydaje (Bóg prowadzi na innym poziomie historię świata). Chrześcijanin idzie drogą, jak napisałam wyżej, między przepaściami. Nie wpada w żadną skrajność.
To założenie, które przywołujesz to lęk. Nie jest zły nóż i nie noża ma się bać chrześcijanin, ale tego co uczyni z niego narzędzie zbrodni. Noże używamy powszechnie. Powiem więcej: 200 siekier posłużyło pewnemu misjonarzowi jako narzędzie ewangelizacji ludów pierwotnych. Inne oczy...


Pn lut 21, 2022 6:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
merss napisał(a):
To założenie, które przywołujesz to lęk. Nie jest zły nóż i nie noża ma się bać chrześcijanin, ale tego co uczyni z niego narzędzie zbrodni.

Zła analogia. Sprzeciw wobec świata bezgotówkowego to nie jest sprzeciw wobec świata z nożami (z faktu, że chcę zachować gotówkę nie wynika, że chcę zakazać obrotu bezgotówkowego), tylko do świata, w którym jeżeli do władzy dostanie się nożownik, obywatel nie będzie mógł uniknąć zarżnięcia. Godząc się na świat bezgotówkowy prowokujesz złego, stwarzasz my wyborne warunki do sprawowania władzy absolutnej.

Brak skrajności to nie jest świat bezgotówkowy, tylko świat w którym jest gotówka i obrót bezgotówkowy.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pn lut 21, 2022 7:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Cytuj:
Brak skrajności to nie jest świat bezgotówkowy, tylko świat w którym jest gotówka i obrót bezgotówkowy.

To daje poczucie bezpieczeństwa obywatelowi. Brak prądu wystarczy, że nie masz pieniędzy i nic nie kupisz, jeśli masz kasy w marketach też na prąd a nie dysponuje sklep agregatem prądotwórczym. Tu nie potrzeba żadnych antychrystów. Poza tym chodzi chyba o to, by się człowiek nie zorientował, że zmieniono mu pojęcia, system wartości a nie pieniądze. O dusze idzie walka, więc nie chodzi o zabranie chleba. Pokusa szatańska, której podlegał Jezus to wskazuje: daj chleb a będziesz miał człowieka podległego. A o to chodzi: nie masz chodzić głodny, ale mieć możliwość życia na poziomie zmysłowym i ulegać zachciankom. Musisz być syty, by nie wyjść na ulicę. Z powodu utraty Boga nie wyjdziesz walczyć. Pomaszerujesz tańcząc do piekła.


Pn lut 21, 2022 8:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
"Reagujący na każdą wzmiankę o planach globalistów histerycznym rechotem, będą nadal odsądzać innych od „szurów”, „foliarzy” i „płaskoziemców”, nawet gdy owe komentarze opublikują w Metaverse, zajadając się przy tym schabowym z in vitro, którego zakup podsunęły im algorytmy, a transakcję online zatwierdzili wszczepionym pod skórą implantem NBP. A wszystko to dzięki środkom z programu dochodu podstawowego Prekariat+"

https://m.pch24.pl/chipy-teorie-spiskow ... publiczna/


Pn wrz 19, 2022 4:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Bank Santander udostępnił licznik śladu węglowego:

https://www.green-news.pl/3066-santande ... -weglowego

Na razie jako pierwszy bank w Polsce i jako ciekawostkę, za kilka/kilkanaście lat po wykorzystaniu limitu (każdy z nas dostanie przydział) nic już nie kupisz. O ile wcześniej całkowicie zastąpią gotówkę pieniądzem cyfrowym.


N sty 29, 2023 10:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Ja tu jestem pośrodku: uważam że duże kwoty powinny być bezgotówkowe, przelewami na konto, a małe za pomocą gotówki.
Można by zlikwidować duże nominały, po co komuś banknoty 500 zł?
Za to wyjmując 100 zł z bankomatu wolałbym dostać 10x10zł a nie jeden banknot 100 zł.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N sty 29, 2023 10:20 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
A ja jestem za wolnością wyboru.
Najczęściej używam nowych sposobów rozliczeń bo to jest wygodne. Ale jak komuś lepiej płacić gotówką to powinien mieć taką możliwość.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sty 29, 2023 2:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Gdyby nie płatność dużych sum gotówką, trudniej byłoby np. o wymuszenia okupów.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N sty 29, 2023 2:29 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
i tak samo z praniem brudnych pieniędzy. Zgadzam się. Prawo może narzucić pewne ograniczenia. W tej chwili chyba są powyżej 15 tyś. I to uważam za OK. Natomiast jestem przeciwnikiem ograniczenia tylko do płatności bezgotówkowych

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sty 29, 2023 2:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Społeczeństwo bezgotówkowe
Od przyszłego roku ma to być już tylko 8 tysięcy, dla przedsiębiorców. To jeszcze pół biedy, ale ten limit jest systematycznie zmniejszany. W końcu dojdzie do tego, że będzie można rozliczać się tylko bezgotówkowo. Sam korzystam i z karty i z gotówki, ale nie można się zgodzić na fizyczne wycofanie gotówki.


N sty 29, 2023 3:34 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL