Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 12:31 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 745 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Następna strona
 Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Epidemiolodzy zalecają chirurgiczne jako minimum. A rekomendują FFP2

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N kwi 18, 2021 11:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
polexit napisał(a):
Podstaw naukowych też nie ma.
Ale tu nawet nie potrzeba wnikać w artykuły naukowe, tylko wystarczy zadać sobie pytanie: skoro 99% ludzi chodzi w maskach (w sklepach na ulicach, kościółkach NOMowych [które grupują następne 99% dominikantes]) to czemu są II i III i kto ile jeszcze "fal"? Czemu większość zarażonych to ludzie chodzący grzecznie w kagańcach?

Do ograniczenia zjawiska nie potrzeba 100% posłuszeństwa, dawałem przykład z ulic Warszawy gdzie swego czasu ograniczono prędkość do 50 i 40km/h i choć tylko cześć kierowców się stosuje, to wypadki śmiertelne zauważalnie spadały.

To są rzeczy proste jak kij od mopa, ale nie do ogarnięcia przez ogłupiałe umysły.

Dam przykład mojego ojca, jest kowidianinem, raczej pasywnym niż ORMOwcem, grzecznie chodzi w kagańcu po sklepach. Jakiekolwiek próby rozumowego tłumaczenia mu czegokolwiek spływają po nim jak po kaczce, ale ciekawa była jego jedna odpowiedź do mnie, kiedy powiedział mi dosłownie tak: "nigdy mnie nie przekonasz że pandemia nie jest taka groźna bo ja oglądam premiera Morawieckiego, który mówi że jest". Ojciec ogląda tylko TVP a pamiętam dokładnie kiedy Morawiecki stał się bogiem dla niego, wtedy kiedy rozdali 13 emerytury, od tego czasu zintensyfikował oglądanie PiSowskich telewizji. Ojciec ma całkowicie wyprany mózg przez propagandę PiSowską, która jest mieszanką indukowanego strachu i wcześniejszych "prezentów" w rodzaju trzynastek.


N kwi 18, 2021 11:48 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Barney napisał(a):
Jaaasne, choroba rozpowszechnia się kropelkowo, ale maski nie pomagają.

Nie chronią przed zarażeniem osoby, która ją nosi (chyba, że jakieś bardziej wypasione filtrujące, którą rzadko widać. Ale do tego powinno się jeszcze mieć w komplecie gogle ;)). Mogą najwyżej ograniczać (bo też nie całkiem zatrzymać) rozprzestrzenianie się kropelek podczas kichania czy kaszlu. Podobny efekt uzyskam kichając w chusteczkę jednorazową. Nie muszę nosić tego na gębie przez cały dzień.
Przypomnij mi czy podczas którejś z poprzednich epidemii grypy zalecano noszenie masek jako sposób na ograniczenie roznoszenia wirusa.

Cytuj:
Cholerni głupcy z tych chirurgów - od dziesiątków lat noszą maski podczas operacji. Pewnie dlatego, że to fajnie wygląda :mrgreen: :mrgreen:

Ciekawe czy używają tych z popularnej sieci dyskontów, zrobionej z jakiegoś cienkiego jak majty materiału :D
A tak serio - nie porównuj noszenia maski przez chirurga tylko w trakcie operacji do tego, jakie maski i jak noszą zwykli ludzie każdego dnia, bo to drugie przynosi więcej szkody niż pożytku.

Wespecjan napisał(a):
Ale tu nawet nie potrzeba wnikać w artykuły naukowe, tylko wystarczy zadać sobie pytanie: skoro 99% ludzi chodzi w maskach (w sklepach na ulicach, kościółkach NOMowych [które grupują następne 99% dominikantes]) to czemu są II i III i kto ile jeszcze "fal"? Czemu większość zarażonych to ludzie chodzący grzecznie w kagańcach?

Trafna uwaga. Ale zadawanie sobie takich pytań nie leży w naturze człowieka zniewolonego, czyli typowego covidianina.

Cytuj:
Do ograniczenia zjawiska nie potrzeba 100% posłuszeństwa, dawałem przykład z ulic Warszawy gdzie swego czasu ograniczono prędkość do 50 i 40km/h i choć tylko cześć kierowców się stosuje, to wypadki śmiertelne zauważalnie spadały.

A propos pamiętam jak któryś z tych wszędobylskich profesorków, chyba Gut zapewniał onegdaj (nie wiem która to była "fala", albo interludium pomiędzy falami), że wystarczyłoby gdyby 70% zaczęło nosić maski, a wirus drastycznie by odpuścił. Nie wiem gdzie pan profesor żyje, ale jak chodzę po mieście, a jest to duże miasto, czyli dość reprezentatywny przykład, od dawna już liczby zakagańcowanych są znacznie wyższe. I co? Jesteśmy ponoć w apogeum III fali, a Niedzielski już wieści kolejne...

Cytuj:
Dam przykład mojego ojca, jest kowidianinem, raczej pasywnym niż ORMOwcem, grzecznie chodzi w kagańcu po sklepach. Jakiekolwiek próby rozumowego tłumaczenia mu czegokolwiek spływają po nim jak po kaczce, ale ciekawa była jego jedna odpowiedź do mnie, kiedy powiedział mi dosłownie tak: "nigdy mnie nie przekonasz że pandemia nie jest taka groźna bo ja oglądam premiera Morawieckiego, który mówi że jest". Ojciec ogląda tylko TVP a pamiętam dokładnie kiedy Morawiecki stał się bogiem dla niego, wtedy kiedy rozdali 13 emerytury, od tego czasu zintensyfikował oglądanie PiSowskich telewizji. Ojciec ma całkowicie wyprany mózg przez propagandę PiSowską, która jest mieszanką indukowanego strachu i wcześniejszych "prezentów" w rodzaju trzynastek.

Współczuję. Też mam wśród bliskich takie osoby, choć te są akurat ogłupiane przez drugą stronę barykady, bo u nich leci na okrągło WSI24. Ale przekaz jest ten sam. Morawieckiego akurat nie kochają, ale wyrocznią są tzw. eksperci medyczni. Próba podjęcia jakiejkolwiek racjonalnej rozmowy o sensie obostrzeń, lockdownu, masek kończy się fiaskiem. Najważniejszym tematem wszystkich dyskusji jest kto z rodziny czy znajomych już się zaszczepił, albo kiedy będzie się szczepił i którym preparatem.


N kwi 18, 2021 12:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Obczajcie tego geniusza:
https://twitter.com/Arachnidualny/statu ... 6601589761
Czujecie? Czy nie mają racji ci, którzy nabijają się, że decyzje o kolejnych obostrzeniach to jakieś ponure koło fortuny? Facet z rady medycznej przy premierze przyznaje na antenie z głupim uśmieszkiem na gębie, że decyzje o zamknięciu konkretnej branży nie są poprzedzone żadnym badaniem na temat tego jaki wpływ ma ta branża na rozprzestrzenienia się wirusa. Czyli rujnowanie ludziom biznesu, często dorobku życia jest w tym kraju podejmowane na podstawie wyssanych z palucha spekulacji grupy "ekspertów", którzy w dodatku za nic nie odpowiadają, bo przecież oni tylko doradzają. Odpowiada jednak rząd i mam nadzieję, że zostanie do tej odpowiedzialności kiedyś pociągnięty.


N kwi 18, 2021 3:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
To co napisałeś powyżej to jedno. Drugie to, że osoby podejmujące tak głupie i złe decyzje i ich doradcy nadal mają poparcie wśród społeczeństwa. Wystarczy popatrzeć na naszych forumowych sekciarzy kowidiańskich.


N kwi 18, 2021 4:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
koziels napisał(a):
To co napisałeś powyżej to jedno. Drugie to, że osoby podejmujące tak głupie i złe decyzje i ich doradcy nadal mają poparcie wśród społeczeństwa. Wystarczy popatrzeć na naszych forumowych sekciarzy kowidiańskich.
To jest właśnie ciekawszy problem niż co jakaś psychopatyczna i karierowiczowska gnida na rządowym stolcu wymyśla, bo pscyhopatów i ludzi wyprutych całkowicie z moralności nigdy w polityce nie brakowało, wystaraczy prześledzić historię bolszewizu w Rosji. Ale dlaczego ludzie idą za degeneratami i psychopatami- to jest właśnie najciekawszy aspekt do rozważań.

Jeszcze jest także problem tzw "ekspertów", którzy w zasadzie nie są ani ludem ani rządzącymi, ale coś w pomiędzy, ale ich postawa jest najłatwiejsza do rozkodowania: otóż zawsze tak było, że to władza państwowa tak naprawdę ustala jakie trendy są realizowane. Eksperci są dobierani już z klucza: ci którzy się zgadzają na politykę rządu.
Wola a nie racjonalność jest najwyższym determinantem w polityce a do tej woli wynajęty rozum ma się dostosować i uargumentować "co trzeba" post factum.
Jest to zjawisko powszechne w przewodach sądowych gdzie adwokat przyjmuje założenie, że jego klient lub powód jest niewinny/ma rację i dostosowuje przepisy prawa do celu jakim jest spełnić wolę klienta.

I dokładnie taką rolę pełnia przy rządzie ci "eksperci" medyczni.


N kwi 18, 2021 4:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Wespecjan napisał(a):
Robur napisał(a):
Konkretem jest ilość ludzi pod respiratorami po sprawdzeniu się matematycznych przewidywań fal wirusa. Reszta to narracja ....
Zdajesz się zapominać, że pod respiratory pacjenci się sami nie wkładają, tylko wkładają ich tam lekarze, którzy funkcjonują w umysłowym i społecznym stanie "pandemii".

Parę dni się dowiedziałem od znajomej, że pobliski, powiatowy szpital przemianowany w zeszłym roku na kowidowy - po raz pierwszy (od nawet już nie wiem od ilu lat) - wyszedł z długów. Czy tu potrzeba jakiegoś komentarza?

Czyli zupełnie nie masz odpowiedzi, po za niezwykle głębokim przekonaniem opartym na chciejstwie. Racjonalnych argumentów nie było i nie ma.

Jak chcesz można złożyć, że pod respiratorami leżą udający kowida, albo bez kowida w szpitalu kowidowym. Córka kuzynki żony ledwo wyszła spod kostuchy po tygodniu leżenia pod respiratorem. Teraz ledwo porusza się po mieszkaniu. Nie przeszkadza to twierdzić jej szwagierce, że udaje, no bo wiadomo - kowida nie ma. Podobnie jak z tym szpitalem.
Dopłaty do kowida są oczywiste ze względu na rygor sanitarny etcet. Jeśli szpital przyjął na siebie formę jednoimmieną i pozwoliła ona wyjść z długów to bardzo ok. Byłoby w nie w porządku, gdyby przyjmowali setki niezakażonych wirusem i mataczyli.


N kwi 18, 2021 4:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Robur napisał(a):
Czyli zupełnie nie masz odpowiedzi, po za niezwykle głębokim przekonaniem opartym na chciejstwie. Racjonalnych argumentów nie było i nie ma.
Dałem ci tylko ty je odrzucasz i im zaprzeczasz dając do zrozumienia, że pod respirator pacjent kładzie się z powodu jakiejś siły wyższej jakby z automatu - a nie decyzji konkretnego lekarza, którzy działają umysłami tkwiącymi w pandemicznej histerii jak 70% społeczeństwa a dodatkowo smarowanymi dużym skokiem wynagrodzeń. Takie zjawiska jak kowid to jest fala, jak tsunami, która zabiera ze sobą większość rzeczy po drodze i idzie do przodu póki nie zgaśnie.
Respiratorów jakoś starczało do roku 2020, a kiedy to co roku na zapalenie płuc umierało po 12 tysięcy Polaków.

Robur napisał(a):
Nie przeszkadza to twierdzić jej szwagierce, że udaje, no bo wiadomo - kowida nie ma.

Powtarzanie tych bzdur jako rzekomej postawy interlokutora dyskwalifikuje cię jako uczciwego rozmówcę. Dlaczego wy to robicie, dlaczego ustawiacie polemistów na jakiś absurdalnych pozycjach? To jakiś przymus psychiczny czy naprawdę nie rozumiecie co my mówimy?


Robur napisał(a):
Dopłaty do kowida są oczywiste ze względu na rygor sanitarny etcet.
Dopłaty do pensji lekarskich i ratowników są z tego samego powodu dla którego Jaruzelski nakazał rozdawanie większych przydziałów czekolady żołnierzom w stanie wojennym - by egzekutywa trzymała się ustalonej polityki rządzących.


N kwi 18, 2021 4:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Wespecjan napisał(a):
koziels napisał(a):
To co napisałeś powyżej to jedno. Drugie to, że osoby podejmujące tak głupie i złe decyzje i ich doradcy nadal mają poparcie wśród społeczeństwa. Wystarczy popatrzeć na naszych forumowych sekciarzy kowidiańskich.
To jest właśnie ciekawszy problem niż co jakaś psychopatyczna i karierowiczowska gnida na rządowym stolcu wymyśla, bo pscyhopatów i ludzi wyprutych całkowicie z moralności nigdy w polityce nie brakowało, wystaraczy prześledzić historię bolszewizu w Rosji. Ale dlaczego ludzie idą za degeneratami i psychopatami- to jest właśnie najciekawszy aspekt do rozważań.

Jeszcze jest także problem tzw "ekspertów", którzy w zasadzie nie są ani ludem ani rządzącymi, ale coś w pomiędzy, ale ich postawa jest najłatwiejsza do rozkodowania: otóż zawsze tak było, że to władza państwowa tak naprawdę ustala jakie trendy są realizowane. Eksperci są dobierani już z klucza: ci którzy się zgadzają na politykę rządu.
Wola a nie racjonalność jest najwyższym determinantem w polityce a do tej woli wynajęty rozum ma się dostosować i uargumentować "co trzeba" post factum.
Jest to zjawisko powszechne w przewodach sądowych gdzie adwokat przyjmuje założenie, że jego klient lub powód jest niewinny/ma rację i dostosowuje przepisy prawa do celu jakim jest spełnić wolę klienta.

I dokładnie taką rolę pełnia przy rządzie ci "eksperci" medyczni.

I mnie się wydaje, że dokładnie ten sam mechanizm zachodzi u kowidiotów z tą różnicą, że oni robią to w dużej mierze nieświadomie.
Najpierw z góry przyjmują, że rządzący działają dla ich dobra, są kompetentni, mają do nich zaufanie, a potem tłumaczą sobie ich wszystkie, choćby najbardziej absurdalne decyzje. Rozum służy w ich przypadku tylko racjonalizacji post factum podjętych przez rządzących działań. Jest to właściwie dom bez klamek, bo cokolwiek zrobi rząd, będzie to z założenia dobre i chwalebne.

Jedynie podważenie zaufania do władzy może tutaj pomóc, jednak przeszkodą będą silne mechanizmy obronne.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N kwi 18, 2021 8:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Tak mi się przypomniało w świetle powyższych rozważań:
Kto jest większym głupcem: sam głupiec, czy ten, który za nim idzie?
Obi-Wan Kenobi ;)


Pn kwi 19, 2021 9:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
towarzyski.pelikan napisał(a):
I mnie się wydaje, że dokładnie ten sam mechanizm zachodzi u kowidiotów z tą różnicą, że oni robią to w dużej mierze nieświadomie.
Najpierw z góry przyjmują, że rządzący działają dla ich dobra, są kompetentni, mają do nich zaufanie, a potem tłumaczą sobie ich wszystkie, choćby najbardziej absurdalne decyzje. Rozum służy w ich przypadku tylko racjonalizacji post factum podjętych przez rządzących działań. Jest to właściwie dom bez klamek, bo cokolwiek zrobi rząd, będzie to z założenia dobre i chwalebne.

Jedynie podważenie zaufania do władzy może tutaj pomóc, jednak przeszkodą będą silne mechanizmy obronne.
Podważenie jest możliwe, czasami wystarczy jakiś, jeden a paskudny smród spod listka figowego. Łaska ludu na pstrym koniu jeździ.

To niezasadne zaufanie do władzy bierze się z różnych czynników. Warto by to tutaj także szerzej omówić. Zaufanie to raz a jest jeszcze strach przed władzą. Ja akurat coś o tym wiem, bo w medzyczasie działam na pewnym polu, które daje mi uprawnienia do kontroli pewnej grupy ludzi i egzekucji ewentualnych kar. I powiem, że niepotrzebna i nieuzasadniona służalczość często wychodzi z Polaków. Jest to zupełnie niepotrzebne, aż zabawne czasami, ale dzięki temu wiem dlaczego Polacy tak pokornie noszą te kagańce.

Zastanawiam się gdzie jest granica, do której Polacy daliby się upodlić przez władzę, której wydaje się że może robić co chce. Np w Ontario w Kanadzie właśnie wprowadzono coś w rodzaju państwa policyjnego z totalnym zamknie ciem i zatrzymywaniem ludzi i samochodów po co i gdzie jadą i karaniu jeśli wg widzi mi się policji jest to "niezasadne".
Kanada przed kowidem była lewicowym państwem do bólu o to pokazuje że państwa lewicowe wbrew temu co same twierdzą, że są rzekomo "dla ludzi" tak naprawdę są państwami totalitarnymi gdzie prawa człowieka, obywatelskie mają za nic. W państwach lewicowych rządzi się na sposób turański, gdzie wola i kaprys aktualnego kacyka u władzy jest automatycznie prawem, wymuszanym przez aparat siłowy.


Pn kwi 19, 2021 9:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Hm, Wespecjan wyslal mi nawet prywatna wiadomosc zebym sie ustosunkowal do wprowadzenia w Ontario panstwa policyjnego z powodu epidemii, wiec troche wywolal mnie do tablicy. No wiec sie ustosunkowuje.
Nie jest to nic nowego, przerabiamy stan wyjatkowy i "stay at home order" juz trzeci raz bo jestesmy na krzywej wzrostowej zachorowan ( dzisiaj ponad 7.5 tys ) i szpitale pekaja w szwach. Ludzie o wiele mniej zdyscyplinowani niz na poczatku epidemii, co widac chocby porownujac ruch samochodowy sprzed roku i obecnie, stad tak daleko idace obostrzenia, choc z zatrzymywania ludzi przez policje rzad prowincjonalny musial sie wycofac. Nie jestesmy fanami tego konserwatywnego rzadu i wiele mozna im zarzucic jesli chodzi o zakres obostrzen z poczatku epidemii ( np zamkniecie gym i basenow utrzymane do dzis ) czy np niechec do wprowadzenia platnych dni chorobowych dla osob zarazonych covid przez caly okres pandemii, ale w mojej opinii robia co moga zeby z jednej strony trzymac jakos budzet w ryzach a z drugiej pomoc ludziom dotknietych epidemia przez zamykanie branz. Zakres pomocy finansowej jest dosc szeroki, zarowno dla biznesu, pracownikow jak rowniez ludzi na samozatrudnieniu jak my tak ze w naszej osobistej sytuacji nic to w gruncie rzeczy nie zmienia.
No moze trzeba bedzie znowu stac w kolejkach do sklepow zywnosciowych bo pracuja obecnie z 25% mozliwej klienteli, ale wiosna nie bedzie z tym problemu.
Tak czytajac wynurzenia Wespecjana z jego postu na temat Kanady jako panstwa "do bolu lewicowego" i dzialan wladz robionych tylko po to zeby ludzi "upodlic" przez kolejnego kacyka czy przez mitycznych "ich" zastanawiam sie jak trzeba byc oddalonym od rzeczywistosci w swoich wyobrazeniach. Anyway to juz kolejna osoba mowiaca o "upodleniu" obywateli i nie lapiaca prostego zwiazku przyczynowo skutkowego, polegajacego na tym ze pojemnosc szpitali na przyjmowanie nowych chorych sie po prostu konczy.


Pn kwi 19, 2021 5:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
No ale Adam, czy to możliwe jest by wam zrobić taki zamordyzm policyjny na podstawie zwykłych rozporządzeń (orders)? Nie macie tam praw obywatelskich umocowanych wyżej, w konstytucji?


Pn kwi 19, 2021 7:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Te "orders" sa wprowadzane na podstawie rowniez wprowadzonego stanu wyjatkowego ( zrobiono to z miesiac temu ) kiedy czesc praw i wolnosci obywatelskich mozna zawiesic. W momencie gdy krzywa zachorowan spada, ilosc wolnych lozek w szpitalach sie zwieksza to i stan wyjatkowy zostaje zniesiony i sila rzeczy "orders" przestaja dzialac. Zreszta teraz nawet w stanie maksymalnych obostrzen nie mamy zakazu wychodzenia z domu na zakupy, czy spacery, jak to bylo z rok temu we Francji czy Belgii ze na spacer mogles wyjsc tylko z psem i kilka psow z bloku mieszkalnego bylo bez przerwy "na spacerze" w ciagu dnia. Nie ma tez policji przed sklepami sprawdzajacej czy naprawde przyjechales po zakupy, powiedzialbym jak zwykle u nas wogole nie widac policji. Nie mamy obowiazku noszenia masek na swiezym powietrzu, tylko w pomieszczeniach zamknietych z jakas iloscia roznych ludzi, nie ma rowniez obowiazku noszenia masek w samochodach. Tak ze uwazam ze te obostrzenia nie sa przesadne. Jest podobno jakas kontrola ruchu na granicach prowincji, ale w ramach prowincji ( ktora jest 4 x wieksza od Polski ) mozna swobodnie sie przemieszczac.
Roznica z Polska od strony prawnej jest taka ze w Polsce do tej pory nie wprowadzono stanu wyjatkowego i wiekszosc ograniczen oprocz noszenia masek odbywa sie na podstawie zarzadzen. O maskach mowi ustawa wprowadzona w zeszlym czy tym roku.


Pn kwi 19, 2021 9:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Zeby dodac do powyzszego 700 pacjentow jest na oddzialach intensywnej terapii w Toronto i to jest 100% wykorzystania obecnych miejsc, nastepne 100 osob trzeba bylo wyslac na OIOMy w Windsor czy Ottawa a to dystans 350 i 450 km. To dla mnie jest wskazowka ze wlasciwe bylo wprowadzenie obostrzen, bo dotychczaspwe nie dzialaly przy bardziej zarazliwych wariantach wirusa. Czyli nie traktuje tego jako ograniczanie naszych praw, tylko jako troske o to by zmniejszyc ilosc zakazen.
Natomiast rzad dalej nie chce sie zgodzic na platne chorobowe, co uwazam za duzy blad jako ze bylo wiele ognisk w tej fazie wlasnie w zakladach pracy.


Wt kwi 20, 2021 7:01 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 745 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL