Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:26 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 745 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 50  Następna strona
 Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Myślę, że nie pozbędziemy się sprzecznych informacji, więc pozostanie zdrowy rozsądek. Najlepszą reklamę dla szczepionki dają chyba afery w szpitalach. Jedna została nagłośniona. Jeśli to nie miała być reklama promocyjna to chyba wyszło, że jest. Przymus szczepień i jakieś tam certyfikaty uważam za słabość rządów. Nie potrafią przymusić, gdy to powinny uczynić, bo nie chcą brać za nic odpowiedzialności. Ignorujuę więc te działania i nie wiążę z faktem zaszczepienia. To, że szukają możliwości wymiksowania się z demokracji to zwykła ludzka pokusa. Widzą skuteczność totalitaryzmów w Azji. Każdy chciałby mieć tak spolegliwych obywateli.

Z opinii lekarzy: jeden uważa, że czekać bo ta szczepionka bardziej uczula, inni mnie dopytywali czy już poczyniliśmy rozeznanie o to gdzie szczepią. Chyba też są zmęczeni bezczynnością. Zabrano im anastezjologów (i tak ich brakowało), więc zabiegi operacyjne planowe praktycznie zawieszono.
Szczepionka nie obejmuje dzieci. Przygotowano ją dla osób od 16. lat.
Usłyszałam argumenty, że śmiertleność covida to 1%, a szczepienia milionów ludzi nie przyniosły ofiar. Mamy też sporo powikłań pocovidowych: płucnych (wiele osób ze zwłóknieniem czeka na przeszczepy), kardiologicznych i innych. Lekarze dostrzegają więc niebezpieczeństwo przechorowania inaczej niz grypy.


Wt sty 05, 2021 7:24 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Dla mnie największa reklama jest to ze wszyscy moi znajomi czy to lekarze czy pielęgniarki czy ratownicy medyczni pracujący na codzień z chorymi zakażonymi SARS CoV 2 są zwolennikami szczepionki i wszyscy się zaszczepili.
Osoby które wyczytały coś na sieci i im się wydaje ze coś wiedza należy po prostu zignorować. Prawda jest ze im się wydaje. W każdym razie poprawiaja mi humor i zastępują kabaret. Wszak kabarety zeszły na psy. Tak wiec antycovidowcy zapełnili u mnie te lukę.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt sty 05, 2021 10:21 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Jockey napisał(a):
Dla mnie największa reklama jest to ze wszyscy moi znajomi czy to lekarze czy pielęgniarki czy ratownicy medyczni pracujący na codzień z chorymi zakażonymi SARS CoV 2 są zwolennikami szczepionki i wszyscy się zaszczepili.
Osoby które wyczytały coś na sieci i im się wydaje ze coś wiedza należy po prostu zignorować. Prawda jest ze im się wydaje. W każdym razie poprawiaja mi humor i zastępują kabaret. Wszak kabarety zeszły na psy. Tak wiec antycovidowcy zapełnili u mnie te lukę.

Myślę, że Twoi znajomi mogą z racji tego, że akurat mają ponadprzeciętnie duży kontakt z osobami poważnie przechodzącymi covid, ulegać "biasowi". Oni nie patrzą na problem statystycznie, globalnie, tylko widzą ten mały wycinek świata, który im przykrywa resztę. Więc ja bym się zdecydowanie tym nie sugerowała, a tym bardziej nie chwaliła się publicznie uleganiem takiej sugestii.

Przypomina mi to członków mojej daleszej rodziny, którzy postanowili się hurtowo zaszczepić po tym, jak się dowiedzieli, że ktoś z sąsiedztwa umarł na covid. Ta zmarła osoba była po 80-tce.

Moja siostra współpracuje ściśle ze środowiskiem szpitalnym, zwykły szpital niezakażny i tam praktycznie nikt się nie chce szczepić i panuje przekonanie, że cała pandemia jest rozdmuchana.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt sty 05, 2021 10:48 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 04, 2014 1:33 pm
Posty: 841
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
merss napisał(a):
...
Szczepionka nie obejmuje dzieci. Przygotowano ją dla osób od 16. lat.


Szczepionki nie przepadano (nie było testów klinicznych) na grupie osób poniżej 16 roku życia, stąd nie są ujęci w grupie osób do szczepienia. Bardzo trudno jest przebadać akurat tę grupę osób, bo jest trudno pozyskać ochotników. Tak samo jest z lekami, często onkolodzy radzą sobie w ten sposób, że podają leki młodszym dzieciom (niż te we wskazaniach) w procedurze off label, zapewne w niektórych przypadkach będą lekarza stosować to przy szczepieniu.
Poważny problem jest taki, że na razie mamy bardzo mało szczepionek a i te nie są dobrze wykorzystywane. Robi się aferę z 18 zaszczepionych celebrytów, a pomija się fakt, że 26 dawek szczepionek wyrzucono do kosza po upływie 120 godzi czasu przydatności (mówiła o tym Prof. dr hab. Alicja Chybicka).
Sam już na początku jak ruszył program szczepień, pomyślałem że tak zrobię, czyli będę się dowiadywał czy nie ma szczepionki, na którą brak chętnych, a kończy się termin. Nie uważam takiego postępowania za nieetyczne, wręcz przeciwnie,lepiej żeby to ja był zaszczepiony niż szczepionka miałaby wylądować w koszu. Jak to będzie nie wiem, moja żona jest w grupie zero, a na razie ani słychu, ani widu.
I dziwnie się czuje pisząc post w temacie, który jak dla mnie jest..., nie chcę by modzi używali czerwonego koloru

_________________
Chwalę Boga każdym przebiegniętym metrem - JarStary
I watched the small free birds fly.
ישוע


Wt sty 05, 2021 10:55 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 08, 2017 10:59 am
Posty: 736
Lokalizacja: W myśli Boga, w mamie i tacie, później przez chwilę w brzuchu, a teraz w Warszawie i oby do Nieba ;)
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Podziwiam cierpliwość i silną psychikę w dyskusji z feelkiem, Barneyem, Jockeyem, Yarpenem.

Według mnie Oni nie rozumieją istoty wolności. Dla Nich bezpieczeństwo jest w hierarchii wartości ponad wolność. Dyskusja z Nimi będzie trwać w nieskończoność( chyba że zmienią myślenie).
Trzymajcie się, powodzenia.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=k86d1-2lQEU
https://youtu.be/x2p6pmm3_zQ


Wt sty 05, 2021 11:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Maciek napisał(a):
Według mnie Oni nie rozumieją istoty wolności. Dla Nich bezpieczeństwo jest w hierarchii wartości ponad wolność.

Wzniosłe słowa, a prawda jest taka, że żyjecie w ciągłym strachu, bo wszyscy wokół czyhają by odebrać wam wasze prawa i wolności. Boicie się szczepionek, rządów, międzynarodowych organizacji, korporacji itp. Lęk z wolnością nie ma nic wspólnego.


Wt sty 05, 2021 12:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Maciek napisał(a):
Podziwiam cierpliwość i silną psychikę w dyskusji z feelkiem, Barneyem, Jockeyem, Yarpenem.

Według mnie Oni nie rozumieją istoty wolności. Dla Nich bezpieczeństwo jest w hierarchii wartości ponad wolność. Dyskusja z Nimi będzie trwać w nieskończoność( chyba że zmienią myślenie).
Trzymajcie się, powodzenia.

Ja myślę, że problem leży gdzie indziej, w religijnej wierze w "ekspertów".

Gdybyśmy mieli straszną chorobę, od ktorej ludzie padaja jak muchy na ulicach i nie byłoby żadnych podstaw, żeby węszyć w tym jakiejś podpuchy albo przykrywki dla "wielkiego resetu" etc., to każdy normalny człowiek, nawet zagorzały wolnościowiec, podporządkowałby się obostrzeniom z własnej nieprzymuszonej woli. W takich sytuacjach priorytety się zmieniają.

Problem w tym, że wersja podawana przez "ekspertów" rozmija się z tym, jak "pandemie" odbieraja ludzie. Coraz bardziej na jaw wychodzą kłamstwa, potknięcia, irracjonalne dzialania rzadów, bezkraność, łamanie przez nich prawa, poporzadkowanie intersom koncernów farmaceutycznych, coraz wiecej ludzi docieka prawdy w niezaleznych źródłach. Zaczyna łączyć fakty.

Ja sama na początku popierałam politykę rządu, siedziałam karnie w kwarantannie i krzywda mi się nie działa. Inni już wtedy byli czujni. Ja się obudziłam po paru miesiącach. I daj Boże, żeby i inni się obudzili w porę, zanim zrobią z nas niewolników.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt sty 05, 2021 12:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
feelek napisał(a):
Maciek napisał(a):
Według mnie Oni nie rozumieją istoty wolności. Dla Nich bezpieczeństwo jest w hierarchii wartości ponad wolność.

Wzniosłe słowa, a prawda jest taka, że żyjecie w ciągłym strachu, bo wszyscy wokół czyhają by odebrać wam wasze prawa i wolności. Boicie się szczepionek, rządów, międzynarodowych organizacji, korporacji itp. Lęk z wolnością nie ma nic wspólnego.

To też prawda, że możemy się rozmijać w odbiorze pandemii, bo każde z nas gdzie indziej węszy niebezpieczeństwo.

Ja się znacznie mniej boje tego wirusa niż tych globalistycznych planów, które realizują się na naszych oczach. Szczerze przyznam, że jestem przerażona, ale staram się nie ulegać stresowi, tylko mobilizować sily do walki. Przekuć strach w gniew.

Jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt sty 05, 2021 12:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Maciek napisał(a):
Podziwiam cierpliwość i silną psychikę w dyskusji z feelkiem, Barneyem, Jockeyem, Yarpenem.

Według mnie Oni nie rozumieją istoty wolności. Dla Nich bezpieczeństwo jest w hierarchii wartości ponad wolność. Dyskusja z Nimi będzie trwać w nieskończoność( chyba że zmienią myślenie).
Trzymajcie się, powodzenia.

Tak to jest jak komuś wolność się myli z anarchia.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt sty 05, 2021 12:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
donchichot napisał(a):
Sam już na początku jak ruszył program szczepień, pomyślałem że tak zrobię, czyli będę się dowiadywał czy nie ma szczepionki, na którą brak chętnych, a kończy się termin. Nie uważam takiego postępowania za nieetyczne, wręcz przeciwnie,lepiej żeby to ja był zaszczepiony niż szczepionka miałaby wylądować w koszu.

Ok, ale tylko pod warunkiem, że rzeczywiście nie będzie chętnych z grup, które są przewidziane do szczepienia jako pierwsze. Z tego co wiem, to w sytuacji ze szczepieniem celebrytów nic takiego nie miało miejsca. Nadal są chętni z grupy '0', którzy szczepionki nie dostali. Sam pisałeś o swojej żonie. Może właśnie "jej" szczepionkę dostała Janda albo inny Materna? Jeśli jakieś szczepionki się marnują, to jest to wina kulawej organizacji, a nie nadmiaru dawek.

Maciek napisał(a):
Podziwiam cierpliwość i silną psychikę w dyskusji z feelkiem, Barneyem, Jockeyem, Yarpenem.

Według mnie Oni nie rozumieją istoty wolności. Dla Nich bezpieczeństwo jest w hierarchii wartości ponad wolność. Dyskusja z Nimi będzie trwać w nieskończoność( chyba że zmienią myślenie).
Trzymajcie się, powodzenia.

Wiesz, jak dla mnie każdy może sobie mieć taką hierarchię wartości jaką chce - ich życie, ich sprawa. Chciałbym tylko, by podobne prawo miał każdy, także ten, kto swoją wolność ceni wyżej niż bezpieczeństwo sanitarne.

feelek napisał(a):
Wzniosłe słowa, a prawda jest taka, że żyjecie w ciągłym strachu, bo wszyscy wokół czyhają by odebrać wam wasze prawa i wolności. Boicie się szczepionek, rządów, międzynarodowych organizacji, korporacji itp. Lęk z wolnością nie ma nic wspólnego.

Sądzę, że to dużo poważniejsze zagrożenia niż napompowany medialnie wirus. Ale wcale nie one mnie najbardziej przerażają, bo w sumie nie są niczym nowym - teraz co najwyżej przyspieszyły dzięki "pandemii". Najbardziej przeraża mnie krótkowzroczność i bierność tak wielu ludzi, którzy bez słowa protestu gotowi są podporządkować się tej "nowej nienormalności". Nie zarzucaj mi życia w strachu, jeśli sam tak panicznie boisz się tej epidemii, że jesteś gotów poświęcić swoją wolność w imię walki z zarazkami...


Wt sty 05, 2021 12:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w- ... OjEa1pTGxg

Cytuj:
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu orzekł, że ograniczenie lub zakazanie prowadzenia działalności jest niezgodne z polską konstytucją. Sprawa dotyczyła kary za złamanie obostrzeń, nałożonej na przedsiębiorcę.

Sprawa dotyczyła zakładu fryzjerskiego. Podczas lockdownu ta działalność usługowa została zakazana pod karą grzywny. Mimo to jeden z fryzjerów nie zastosował się do zaleceń rządowych i został nakryty przez policję na tym, jak strzyże na fotelu klienta. Mężczyzna tłumaczył, że nie pobrał opłaty za usługę, ponieważ był to jego przyjaciel.

Fryzjer nie przyjął nałożonej przez sanepid 10 000 zł kary i odwołał się do sądu administracyjnego. Ten orzekł, że sanepid ma odstąpić od wymierzania kary i zwrócić mężczyźnie koszty procesowe.

"Żaden przepis upoważnień ustawowych zawartych w art. 46 ust. 4 i art. 46b ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nie zawiera umocowania do określania w rozporządzeniu zakazów prowadzenia działalności gospodarczej. Rada Ministrów upoważniona była wyłącznie do wprowadzenia rozporządzeniem ograniczeń w zakresie korzystania z wolności działalności gospodarczej" - czytamy w orzeczeniu sądu.

Sąd stwierdził ponadto, że kontrolowane rozporządzenie zostało wydane bez upoważnienia ustawowego, nie wykonuje też ustawy, gdyż wprowadza do systemu prawnego treści nieznane ustawie, w tym przypadku zakaz prowadzenia działalności gospodarczej ze względu na stan epidemii, co stanowi naruszenie art. 92 ust. 1 Konstytucji RP. Wyrok nie jest prawomocny. Służby mogą się od niego odwołać do wyższej instancji.


Czyli rząd nielegalnie wprowadził lockdown. Myślę, że ta sprawa zmotywuje przedsiębiorców do powrotu do normalności.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt sty 05, 2021 2:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Wojewódzki Sąd Administracyjny nie ma uprawnień do orzekania czy coś jest lub nie jest zgodne z Konstytucją RP.


Wt sty 05, 2021 2:50 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
A niech się sadza. Będą ponosić koszty postępowania.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt sty 05, 2021 3:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wojewódzki Sąd Administracyjny nie ma uprawnień do orzekania czy coś jest lub nie jest zgodne z Konstytucją RP.

A cały artykuł przeczytałeś? Czy tylko rzuciło Ci się w oczy "Konstytucja" i już odtrąbiłeś nieważność tego wyroku?


Wt sty 05, 2021 3:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
I owszem, bo ten sąd nie ma uprawnień do wydawania takich orzeczeń. O zgodności przepisów prawa z Konstytucją czy ustawami jest TK.


Wt sty 05, 2021 4:14 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 745 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 50  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 110 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL