Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:20 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 745 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50
 Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
W zasadzie o kowidzie powiedziano już wszystko.

Kto słyszał a jeszcze nie z zrozumiał o co chodzi w przypadku przeciwstawnych duetów takich jak:
Dakoty Północnej vs Dakoty Południowej
Florydy Vs Kalifornii
Białorusi vs Polski
czy Afryki Vs Europy

temu już nic nie pomoże. Był rok na wyciągnięcie wniosków.


Wt kwi 20, 2021 7:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr sie 31, 2011 12:45 pm
Posty: 1261
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Wespecjan napisał(a):
W zasadzie o kowidzie powiedziano już wszystko.

Kto słyszał a jeszcze nie z zrozumiał o co chodzi w przypadku przeciwstawnych duetów takich jak:
Dakoty Północnej vs Dakoty Południowej
Florydy Vs Kalifornii
Białorusi vs Polski
czy Afryki Vs Europy

temu już nic nie pomoże. Był rok na wyciągnięcie wniosków.


Obrazek


Wt kwi 20, 2021 7:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Adam M. napisał(a):
Nie jestesmy fanami tego konserwatywnego rzadu
A można wiedzieć, co jest konserwatywnego w tym rządzie że go tak nazywasz?

Rozważania o współczesnym "konserwatyźmie" niewątpliwie ciekawe, niemniej jest to nie na temat. Dobre na inną okazje. R.


Wt kwi 20, 2021 8:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Adam M. napisał
Cytuj:
To dla mnie jest wskazowka ze wlasciwe bylo wprowadzenie obostrzen, bo dotychczaspwe nie dzialaly przy bardziej zarazliwych wariantach wirusa. Czyli nie traktuje tego jako ograniczanie naszych praw, tylko jako troske o to by zmniejszyc ilosc zakazen.

To jest oczywiste dla większości ludzi. Obostrzenia są różne w zależności od kraju, warunków, mentalności społecznej. W Europie protesty antykowidowców wymuszają interwencje policji, czasem bardzo brutalną. Z tego co można doczytać protesty w Kandzie są szczątkowe i bardzo łagodne w porównaniu z europejskimi.

ad temat

W przypadku zwolenników teorii antykowidiańskiej mamy jakże barwną i interesującą retorykę:

Cytuj:
sekciarzy kowidiańskich (...) psychopatyczna i karierowiczowska gnida na rządowym stolcu wymyśla (...) Kto jest większym głupcem: sam głupiec, czy ten, który za nim idzie? (...) łykać jak pelikan koronaświrusową propagandę (...) W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakżebyście to chcieli dowodami obalić, szeregu ogłupionych kowidian (...) Okładasz z lubością fantoma


Niestety nie brzmi to zbyt poważnie, ani przekonująco. Używając wespecjanowej retoryki trzeba przyznać, że niektóre umysły tkwią mocno zamknięte w pudełku antykowidiowej retoryki. :(

Jeżeli mamy Florydę bez lockdownu i Kalifornie z lokdawnem, gdzie na Florydzie nic strasznego się nie stało, to zadajemy pytanie dlaczego? Przynajmniej umysł otwarty tak czyni. Miały lockdowny i izolacje Australia oraz Nowa Zelandia, nie miał lockdownu Tajwan przy minimalnym rozwoju wirusa, kraje które pokonały koronawirusa. A Brazylia? Tam neguje się pandemie, brak lockdownu, a ilość ofiar rośnie. Dla pełnego obrazu należy wziąć możliwie dużo przypadków i choćby na gorąco rozstrzygać o przyczynach między innymi lockdownów i maseczek. Była by ciekawa dyskusja. Otwartość i rozum polega między innymi na braniu pełnego spektrum przypadków, a nie wybiórczości.

Fochy, obrażanie się, nieuznawanie interlokutora wynika w dużej mierze z nieuznawania istnienia faktów. Dopiero uznając rzeczywistość, czyli istnienie obiektywnych faktów jak najbardziej warto podać swoje interpretacje.

Na początek proponuje Brazylię, dlaczego jest tam tragicznie?


Wt kwi 20, 2021 9:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Robur napisał(a):
Na początek proponuje Brazylię, dlaczego jest tam tragicznie?
"Tragicznie" to już emocjonalna opinia. Nie wiemy jakie są dokładnie fakty w Brazylii.

Śmierć z kowidem to nie to samo co śmierć z powodu kowida, a Brazylia też może masowo testować ludzi chorych na co innego - na kowida. Co z tego, że w Brazylii rząd nie wprowadza restrykcji, skoro np inne warstwy społeczne np lekarze mogą być opanowane przez tą zbiorową falę histerii? I wpisywać kowida każdemu zmarłemu u którego test wypadł pozytywnie. Takie rozwarstwienie nastawienia się spotyka, np w Teksasie co prawda rząd zniósł wszystkie restrykcje, kagańce itp, ale nadal wiele miejsc, sklepów, banków a nawet kościołów nadal podtrzymuje to na własną rękę? Np była sprawa, że już po zniesieniu restrykcji ksiądz "katolicki" chciał wygonić z mszy kobietę w ciąży siedzącą bez maski z tyłu kościoła. Nie wyszła, wiec zawiadomił policję w trakcie mszy i ją wywlekli pod koniec i dostała całkowity zakaz chodzenia na msze do tego kościoła.

Podsumowując: absolutnie nie wierzę w żadne masowe śmierci kowoidowe u ludzi, u których zanotowano po prostu ślad koronawirusa. Obłożenie łózek szpitalnych też nie jest żadnym kryterium wyjątkowości kowida bo bywały już takie ciężkie sezony grypowe w Polsce, ale wtedy służba zdrowie sobie z tym radziła, bo nie była przestawiona na jedną chorobę.


Wt kwi 20, 2021 9:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Chcą nas inwigilować.
https://motoryzacja.interia.pl/news-inw ... e=worthsee
Najlepiej zebrać ludzi i wyjść na ulice. Bo to zabranie wolności. Czas się wypełnił czas na pucz. Zbieracie się?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz kwi 22, 2021 8:38 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Wg rządu kiedy wychodzimy z "górki zakażeń" jest to sukces rządu a kiedy pojawia się ich więcej jest to wina nieodpowiedzialności Polaków...

Rząd koincydencyjnie luzuje obostrzenia na sezony: letni i mrozowy (tradycyjnie post-grypowe) a wprowadza na sezony jesienno-przedwiosenne czyli tradycyjnie grypowe.

Mądry zrozumie w lot, głupiemu potrzebny młot.


Cz kwi 22, 2021 10:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
A tymczasem na lotnisku Chopina w Warszawie:
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... _najnowsze
Obostrzenia i restrykcje nie dotyczą widocznie narodu wybranego ;) Ciekawe czy postronni obserwatorzy bali się zadzwonić na policję, czy policja bała się przyjechać jak usłyszała o kogo chodzi. Trzeba sobie takie przebranie sprawić, to policja da spokój.


Cz kwi 22, 2021 11:59 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Wespecjan napisał
Cytuj:
"Tragicznie" to już emocjonalna opinia. Nie wiemy jakie są dokładnie fakty w Brazylii.

Fakty i rzeczywistość są zawsze wrogiem, czystej i nieskażonej wiary w irracjonalność. Irracjonalności opartej na emocjonalnej retoryce, której część przytoczyłem wcześniej.

ad temat

W jednej z nowel SF Theodore Sturgeona w załodze jest pewna dziewczyna o tak głębokiej niewierze we wszystko, że powoduje to odginanie rzeczywistości, wpływając na zdarzenia.
Niestety, jest i będzie to tylko SF...


Cz kwi 22, 2021 11:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Jesteśmy wolni, jeszcze przytomni - marsz o wolność
Robur napisał(a):
Wespecjan napisał
Cytuj:
"Tragicznie" to już emocjonalna opinia. Nie wiemy jakie są dokładnie fakty w Brazylii.

Fakty i rzeczywistość są zawsze wrogiem, czystej i nieskażonej wiary w irracjonalność. Irracjonalności opartej na emocjonalnej retoryce, której część przytoczyłem wcześniej.

ad temat

W jednej z nowel SF Theodore Sturgeona w załodze jest pewna dziewczyna o tak głębokiej niewierze we wszystko, że powoduje to odginanie rzeczywistości, wpływając na zdarzenia.
Niestety, jest i będzie to tylko SF...
Rozpoczynasz dyskusję o Brazylii ale że otrzymałes "nienależytą" odpowiedź, to przypisujesz interlokutorowi irracjonalnośc opartą na emocjonalności.

Ale mam coś dla ciebie. Skoro cytujesz literaturę SF, to ciekawe współzdarzenie jako, że ja dziś czytam sobie "Powrót z Gwiazd" (1961) Stanisława Lema i znalazłem tam taki ciekawy fragment, w którym główny bohater jest zaskoczony praktykami przyszłego społeczeństwa opętanego zasadami bezpieczeństwa, a który mi się skojarzył z dzisiejszym kwarantannowaniem ludzi, reżimem maskowym i prewencyjnym zamykaniem biznesów. Główna postać książkowa, astronauta, który powrócił z gwiazd z przesunięciem czasowym, zapoznając się z obecnymi zwyczajami mówi kobiecie tak: "Nie jestem przecież dzikim zwierzęciem...Nie gniewaj się...mnie się zdaje, że wyście wszyscy trochę sfiksowali. Ten bryt... no, zupełnie jakby skuwać wszystkim kajdankami ręce, bo a nuż ktoś jest złodziejem. W końcu...można mieć trochę zaufania."
Wydawnictwo Literackie Kraków 1981


Pt kwi 23, 2021 12:07 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 745 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 46, 47, 48, 49, 50


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL