Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:01 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Czy katolicy powinni odmawiać szczepionki firmy AstraZeneca? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy katolicy powinni odmawiać szczepionki firmy AstraZen
To jest forum katolickie. Jako argument spodziewałbym się cokolwiek katolickiego: Katechizm, Pismo Święte, Magisterium Kościoła, etc., a nie świecko/psychologiczne/materialne wywody. Tutaj chodzi o zbawienie. Zamiast tego dostaję uwagi ad personam i oszczercze oskarżenia pod swoim adresem. Oskarżenia należy udowadniać, inaczej zostaje się zwykłym oszczercą. Mimo wszystko prosiłbym o skupiania się na temacie, a nie na mnie. Nie jestem nikim wartym szczególnej uwagi.


Pn maja 03, 2021 9:58 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N maja 14, 2017 2:48 pm
Posty: 43
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy katolicy powinni odmawiać szczepionki firmy AstraZen
Myślę, że z powodu wątpliwości najbezpieczniej się trzymać wytycznych hierarchów kościelnych. Obecnie jak rozumiem wytyczne są takie, aby się szczepić, ale wybierać szczepionki budzące mniejsze dylematy moralne. Mi zmienili termin i szczepionkę z Moderny na Pfizera, ale obie są dla mnie podobnie akceptowalne, więc nie widzę problemu. Natomiast z doświadczeń swoich i kolegów wiem, że nie jest problemem wybór danej szczepionki. Można wybrać co się chce, można nawet kilkukrotnie zmieniać termin i miejsce szczepienia, więc myślę, że w obecnej sytuacji należy nie godzić się na AstraZenekę ani J&J tylko wybierać Modernę lub Pfizera.


Pn maja 03, 2021 10:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy katolicy powinni odmawiać szczepionki firmy AstraZen
Iustus napisał(a):
Nie można naginać przykazań tylko dlatego, że mój przyziemny zmysł każe mi dbać o sprawy doczesne i rzeczy materialne.

"I rzekł do nich Jezus: Zapytuję was, czy wolno w sabat dobrze czynić, czy źle czynić? Życie ocalić czy zatracić? A oni milczeli. I spojrzał na nich z gniewem, zasmucił się z powodu zatwardziałości ich serca, Rzekł owemu człowiekowi: Wyciągnij rękę! I wyciągnął, i ręka jego wróciła do dawnego stanu. A faryzeusze, pełni szaleństwa, wyszedłszy zaraz, naradzali się z herodianami, jak by go zgładzić."


Cytuj:
Ja się boję Boga, a nie śmierci.

Zawsze mamy w nienawiści to, czego się boimy. Zawsze chcemy zniszczyć i pozbyć się, uniknąć tego, czego się boimy.
Nie lubisz osób, których się boisz.


Pn maja 03, 2021 10:23 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy katolicy powinni odmawiać szczepionki firmy AstraZen
Iustus napisał(a):
To jest forum katolickie. Jako argument spodziewałbym się cokolwiek katolickiego: Katechizm, Pismo Święte, Magisterium Kościoła, etc., a nie świecko/psychologiczne/materialne wywody. Tutaj chodzi o zbawienie. Zamiast tego dostaję uwagi ad personam i oszczercze oskarżenia pod swoim adresem. Oskarżenia należy udowadniać, inaczej zostaje się zwykłym oszczercą. Mimo wszystko prosiłbym o skupiania się na temacie, a nie na mnie. Nie jestem nikim wartym szczególnej uwagi.

To zacznij się uczyć a nie wchodź w rolę nauczyciela boldującego durnowklejki. Durnowklejki, bo niczego nie uczą, są puste bez komentarza i odniesienia do konkretnej sytuacji.
1. Brak fundamentu czym jest katolicyzm. Katolicyzm to nie judaizm czy islam, gdzie Księga pełni funkcję również etyczną i prawną.
2. Biblia to podstawa, której użyto do określenia postepowania chrześcijańskiego. Papieska Komisja Biblijna opracowała zasady etyczne. Informuję, że mają one uklad hierarchiczny.
3. Zarzucanie mi, że odwołuję się do etyki a nie Biblii to zarzut, którego cytat przywołał feelek. Żydzi sobie wymyślili co wolno w szabat i zabronili Bogu uzdrawiać. Inaczej, by dotarło: jesteś lewitą lub kapłanem, którzy wiedzą jak interpretować zdarzenie i przechodzą obok, bo się to nie wpisuje w ich interpretację. Ty zabijesz własne dziecko i innych ludzi bez zmrużenia oka, bo coś sobie ubzdurałeś, że jest, ale nie mna. Szafujesz bez ładu i składu grzechami, ale nie rozumiesz jak je zastosować. Samarytanin natomiast odczytał sytuację etyczną, bo posiadał dobrze ukształtowane sumienie, więc czytał sytuacje etyczne. Bez dobrze ukształtowanego sumienia i wiedzy możesz machać sobie sztandarem i robić za pajaca obrzydzając katolicyzm.
4. Od katolika wymaga się myślenia a za niemyślenie zawinione to trudno liczyć na zbawienie. To praca własna.
5. Jeśli jesteś nikim ważnym to przestań zajmować nie należne ci miejsce. To właściwe sformułowanie, ale tak naprawdę to zwykła fałszywa pokora.
6. Z fundamentalistami nie prowadzi się rozmów. Są niereformowalni.


Pn maja 03, 2021 11:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lut 27, 2021 8:04 pm
Posty: 1165
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Czy katolicy powinni odmawiać szczepionki firmy AstraZen
Felek, przytoczony przykład pokazuje, że bardziej trzeba słuchać Boga niż ludzi. Wszystko się zgadza.

Sugestia, że nienawidzę Boga, bo się Go boję jest tak bez sensu, że zostawię ją bez komentarza. W dodatku całe to stwierdzenie jest czystym fałszem, już tłumaczę dlaczego. Nie ma osoby, której bym nie lubił, a na pewno są takie, których się obawiam. Dla przypomnienia: jestem katolikiem, więc nienawidzę grzechu, a nie grzesznika.


[ciach - insynuacje (merss)


Pn maja 03, 2021 11:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy katolicy powinni odmawiać szczepionki firmy AstraZen
merss napisał(a):
Mam w rodzinie taki przypadek. Zakażono ojca tuż przed jego szczepieniem, z powodu ewidentnej głupoty córki. Teraz wysłuchuję ich tłumaczeń, bo jakoś muszą z tym żyć i usprawiedliwić siebie. Jedna osoba nie żyje, dwie starsze osoby rozpoczęły wędrówki po lekarzach.



Jak umiera osoba nam bliska to zawsze dopóki nie pogodzimy się z jej śmiercia to zadajemy sobie pytania lub obwiniamy że moglismy coś, zrobić lepiej, inaczej i ta osoba by żyła.
Np jak ktos ginie w wypadku o jechal drogą ktora mu radziliśmy to obwiniamy siebie że mogliśmy inna drogę polecić, lub sprawić by ta osoba wyjechala 5 minit poźniej.
Śmierć jest częścią życia czy to na covid czy też z innego powodu i te pytania są próżne. Należy poprostu zaakceptować ten fakt że wszyscy prędzej czy później umrzemy i nie obwiniać siebie.


Wt maja 04, 2021 10:02 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy katolicy powinni odmawiać szczepionki firmy AstraZen
Myślałam raczej o odpowiedzialności. Sto razy uda się głupota a 101. kończy się dotkliwie. W każdym przypadku człowiek zadaje sobie pytania o to czy nie udałoby się uniknąć nieszczęścia, ale trud zamazania odpowiedzialności skutkuje tym, że nie wychodzisz ze starych schematów myślenia i nadal popełniasz te same błędy. Nie uczysz się. Życia nikomu nie wrócisz, ale uczysz się lub nie myśleć odpowiedzialniej. Uczysz się, gdy dojrzysz swój błąd a nie próbujesz racjonalizacji. Usprawiedliwiasz swoją jednostkową słabość lub głupotę. Błędy popełniamy wszyscy.


Wt maja 04, 2021 10:15 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy katolicy powinni odmawiać szczepionki firmy AstraZen
merss napisał(a):
Myślałam raczej o odpowiedzialności. Sto razy uda się głupota a 101. kończy się dotkliwie. W każdym przypadku człowiek zadaje sobie pytania o to czy nie udałoby się uniknąć nieszczęścia, ale trud zamazania odpowiedzialności skutkuje tym, że nie wychodzisz ze starych schematów myślenia i nadal popełniasz te same błędy. Nie uczysz się. Życia nikomu nie wrócisz, ale uczysz się lub nie myśleć odpowiedzialniej. Uczysz się, gdy dojrzysz swój błąd a nie próbujesz racjonalizacji. Usprawiedliwiasz swoją jednostkową słabość lub głupotę. Błędy popełniamy wszyscy.

W zyciu należy pogodzic sie z tym ze nie mamy czasem nad nim kontroli. Nie jestesmy w stanie niezalenzie od naszych wysilków wszystkiego uniknąć, przed wszystkim uchronić.
Robiąc jedno szkodzimy na drugie.
Tutaj mamy omowione przez panią psycholog negatywne skutkk nauki zdalnej i ograniczenia kontaktow społeczych u dzieci i młodzieży.
https://www.facebook.com/bognabialecka/ ... 962324107/


Wt maja 04, 2021 10:48 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Czy katolicy powinni odmawiać szczepionki firmy AstraZen
Poczucie kontroli a poczucie odpowiedzialności to nie synonimy. Odpowiedzialność wynika z wolności. Kontrola to raczej cecha psychiczna wpisana w naturę; jedna wyuczona, druga nabyta z naturą (może dojść do skrzywień).
Autor wątku też miał wątpliwości i to natury etycznej (ja ich nie miałam w tym miejscu), ale dokonał innego wyboru. Skorzystał ze swej wolności i jednocześnie pamiętał o odpowiedzialności za innych. Wiele osób szczepi się właśnie z tego powodu, nałożyły sobie ograniczenie wolności, by nie narażać innych na niebezpieczeństwo, tych potencjalnie słabszych. Chodzi o granice nałożone sobie i jednocześnie stawianie solidnego płotu odgradzając się od sąsiada/krewnego, by pozostał dobrym sąsiadem/krewnym.


Wt maja 04, 2021 11:52 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL