Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 08, 2024 6:20 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna strona
 Wybory prezydenckie w USA 2020 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Wygląda na to, że jednak Trump przegra.


Śr lis 04, 2020 2:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
No niestety, jest to coraz bardziej prawdopodobne. W Michigan już na prowadzenie wyszedł Biden. Nawet jak Trump obroni się w Pensylwanii, braknie mu bodajże dwóch głosów elektorskich :? Potrzebne było zwycięstwo w jeszcze jednym stanie. Szkoda tej Arizony. Coś pan Cejrowski słabo tam agitował ;)


Śr lis 04, 2020 4:32 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt sie 21, 2018 1:33 pm
Posty: 291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Stan Wisconsin. Policzone 94% głosów. Prowadzi Trump ok. 100 tyś głosami. Pozostało do połączenia 6% co stanowi ok 300tys głosów. Mija godzina. Policzone 95% czyli 1% głosów i 100 tyś przewagi znika. Pachnie oszustwem.


Śr lis 04, 2020 6:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
To niekoniecznie chodzi o 95% głosów tylko o 95% komisji. W USA jest trochę jak w Polsce, duże miasta głosują na demokratów, mniejsze miasta i wieś głosuje na republikanów. Kiedy spływają wyniki z największych miast stanu, to ma bardzo duży wpływ na ogólny obraz poparcia.
Popatrz jak będą spływać głosy z Nevady, teraz jest tam 75% "głosów" tj. ok 1,1 mln oddanych, w rzeczywistości nie nazbiera się więcej niż kilkanaście tysięcy.

Trump będzie z pewnością dążył do powtórzenia wyborów w jednym, dwóch stanach, ponieważ jest politykiem wiecowym. Jeśli obędzie objeżdżał hrabstwa jedno po drugim, to będzie zbierał poparcie i w efekcie wygra. Biden tego nie potrafi. Rudzielec ma nieporównanie więcej charyzmy.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


Śr lis 04, 2020 11:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Bardziej od wyników ciekawi mnie czy polski rząd ma jakikolwiek plan, pomysł na ułożenie sobie relacji z usa w przypadku wygranej Bidena.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr lis 04, 2020 11:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Oddać większość parlamentarną i przegrać przedterminowe wybory. Tyle zainwestowali w samej końcówce kampanii Trumpa, że to będzie chyba jedyne wyjście.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


Śr lis 04, 2020 11:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Holmes napisał(a):
To niekoniecznie chodzi o 95% głosów tylko o 95% komisji. W USA jest trochę jak w Polsce, duże miasta głosują na demokratów, mniejsze miasta i wieś głosuje na republikanów. Kiedy spływają wyniki z największych miast stanu, to ma bardzo duży wpływ na ogólny obraz poparcia.
Popatrz jak będą spływać głosy z Nevady, teraz jest tam 75% "głosów" tj. ok 1,1 mln oddanych, w rzeczywistości nie nazbiera się więcej niż kilkanaście tysięcy.

Trump będzie z pewnością dążył do powtórzenia wyborów w jednym, dwóch stanach, ponieważ jest politykiem wiecowym. Jeśli obędzie objeżdżał hrabstwa jedno po drugim, to będzie zbierał poparcie i w efekcie wygra. Biden tego nie potrafi. Rudzielec ma nieporównanie więcej charyzmy.

Powtórzyć wybory a na jakiej podstawie?
Jak jest mała różnica to mogą tylko ręcznie przeliczać.


Cz lis 05, 2020 8:20 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Na podstawie podejrzenia o oszustwa wyborcze. Na razie to starają się o ponowne przeliczenie głosów. Conajmniej dziwne jest to ze najpierw prowadzili a potem nagle przegrali jakby ktoś głosów dosypał.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz lis 05, 2020 10:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Jockey napisał(a):
Na podstawie podejrzenia o oszustwa wyborcze. Na razie to starają się o ponowne przeliczenie głosów. Conajmniej dziwne jest to ze najpierw prowadzili a potem nagle przegrali jakby ktoś głosów dosypał.

Ale jak dosypał to przeliczenie wskaze na to samo.
Jest mozliwe ze oszukali tylko szczerze watpie ze uda sie to im udowodnic i jednak odrocic wyniki na korzysc Trumpa


Cz lis 05, 2020 10:51 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Oczywiście ze się nie uda. Ja tylko mówię co mówią zwolennicy Trumpa

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz lis 05, 2020 1:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Cuchnie wałkiem na kilometr. Widziałem gdzieś w necie wykres (niestety nie mogę teraz odnaleźć, żeby wrzucić) obrazujący jak przyrastały głosy na obu kandydatów w dwóch bardzo ważnych stanach - Wisconsin i Michigan. W obu stanach powtórzył się ten sam schemat - głosy przyrastały równomiernie aż w pewnym momencie wykres Bidena poszybował pionowo w górę gdy jednocześnie wynik Trumpa "stał" w miejscu. Oznacza to, że nagle nie wiadomo skąd w komisjach "znaleziono" głosy oddane tylko na jednego z kandydatów i to w ilościach dziesiątek czy nawet ponad stu tysięcy. Takie rzeczy nie mają się prawa zdarzyć.
Póki co Trump składa wnioski o ponowne liczenie i zapowiada pozwy. Jego wyborcy też czują, że ktoś tu wywinął bezczelny numer i zaczynają protestować na ulicach. Ciekawe czy sprawa otrze się o SN.


Cz lis 05, 2020 3:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Holmes napisał(a):


Trump będzie z pewnością dążył do powtórzenia wyborów w jednym, dwóch stanach,


Powtórzenie wyborów? Na jakiej podstawie?

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Cz lis 05, 2020 6:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):
Na podstawie podejrzenia o oszustwa wyborcze. Na razie to starają się o ponowne przeliczenie głosów. Conajmniej dziwne jest to ze najpierw prowadzili a potem nagle przegrali jakby ktoś głosów dosypał.

Ale jak dosypał to przeliczenie wskaze na to samo.
Jest mozliwe ze oszukali tylko szczerze watpie ze uda sie to im udowodnic i jednak odrocic wyniki na korzysc Trumpa


Jeśli udałoby się udowodnić, że w iluś tam komisjach jest więcej głosów i statystycznie niemożliwa jest taka frekwencja, sąd najwyższy miałby podstawy do unieważnienia wyników i ponownego przeprowadzenia wyborów. Tak mi się wydaje. Nie mam zdania czy to się Trumpwi uda czy nie, logika wskazuje natomiast, że większa aktywność Trumpa dawałaby mu przewagę.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


Cz lis 05, 2020 6:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
Rano byłem zadowolony (ale to chyba wczoraj już było?), a teraz z każdą minuta ogarnia mnie przygnębienie. Niby co mnie obchodzą jakieś wybory w USA...a z drugiej strony jakoś solidaryzuję się z Trumpem, republikanami, bo komunista Biden dla mnie jest stokroć gorszy. I Trump przy nim to nawet nie jest mniejsze zło, tylko dobry wybór.

Ich realiów politycznych na nasze podwórko przenieść się nie da. PO i Lewica moglibyśmy zaszufladkować u Demokratów, ale gdzie taki PiS, Kukiz'15, PSL? Pojęcia nie ma, ale ani mi do republikanów te formacje nie pasują, ani też do demokratów (taka mała dygresja).

Póki co nadal liczę na Trumpa i też wydaje mi się, że mogło dojść do jakiegoś przewału...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt lis 06, 2020 12:06 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie w USA 2020
mniszek_pospolity napisał(a):
komunista Biden

Możesz napisać co czyni go komunistą? W dość powszechnym wśród lewicowców amerykańskich mniemaniu, Biden jest typowym korpokratą i centrowym zwolennikiem status quo, którego kariera naznaczona jest ciągłym szukaniem kompromisów z Partią Republikańską, w przeciwieństwie np. do Sandersa, który w swoim programie wyborczym mówił o prawdziwych zmianach o charakterze socjalistycznym.
Spektrum polityczne w USA pod względem gospodarczym i socjalnym jest bardzo mocno przesunięte w prawą stronę w porównaniu np. do Polski i aż dziwne jest to, że ktoś żyjący w naszym kraju może nazywać tak bardzo nijakiego Bidena "komunistą".

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


Pt lis 06, 2020 12:57 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 252 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL