Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 5:46 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 325 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
 Polexit czyli Polska samodzielna 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Polexit czyli Polska samodzielna
Holmes napisał(a):
wychodzimy i co dalej?

Rządzimy się sami i po swojemu. Ustalamy bilateralne umowy z każdym krajem, z którym chcemy mieć stosunki ekonomiczne, polityczne czy wojskowe.


Śr lip 29, 2020 11:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Wespecjan napisał(a):
Holmes napisał(a):
wychodzimy i co dalej?

Rządzimy się sami i po swojemu. Ustalamy bilateralne umowy z każdym krajem, z którym chcemy mieć stosunki ekonomiczne, polityczne czy wojskowe.


Bo przecież wszyscy chcą z nami :-)

Bardzo dobry przykład pokazujący ile wiedzy o polityce międzynarodowej mają wyborcy Konfederacji. Przecież wiadomo, że cała UE będzie negocjować, Wespecjan się spodziewa, że malutka Litwa będzie na tyle głupia, żeby negocjować z Polską bilateralnie? Bilateralnie to może sobie negocjować Donald Trump.

Mógłbym przewrotnie zapytać co zrobią polskie firmy transportowe przez okres po wyjściu do osiągnięcia porozumień bilateralnych, które nie będą mogły prowadzić na terytorium UE działalności. Ale ja przecież wiem, że porozumienia negocjuje się przed wyjściem z UE, a nie po. Tego nie muszą wiedzieć zwolennicy Konfederacji, oni mają czas na rozmowy po. Bilateralne :-)

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


Śr lip 29, 2020 11:39 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Holmes napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Holmes napisał(a):
wychodzimy i co dalej?

Rządzimy się sami i po swojemu. Ustalamy bilateralne umowy z każdym krajem, z którym chcemy mieć stosunki ekonomiczne, polityczne czy wojskowe.


Bo przecież wszyscy chcą z nami :-)

Bardzo dobry przykład pokazujący ile wiedzy o polityce międzynarodowej mają wyborcy Konfederacji. Przecież wiadomo, że cała UE będzie negocjować, Wespecjan się spodziewa, że malutka Litwa będzie na tyle głupia, żeby negocjować z Polską bilateralnie? Bilateralnie to może sobie negocjować Donald Trump.

Mógłbym przewrotnie zapytać co zrobią polskie firmy transportowe przez okres po wyjściu do osiągnięcia porozumień bilateralnych, które nie będą mogły prowadzić na terytorium UE działalności. Ale ja przecież wiem, że porozumienia negocjuje się przed wyjściem z UE, a nie po. Tego nie muszą wiedzieć zwolennicy Konfederacji, oni mają czas na rozmowy po. Bilateralne :-)

No i co się stało Wielkiej Brytanii? Zniknęła z powierzchni Ziemi po wyjściu z UE?


Śr lip 29, 2020 12:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Gb do Pl nie sposób porównywać. A skoro już położyłeś parę sektorów gospodarki robiąc twardy polexit z nadzieją na bilateralne uzgodnionienia po, to idź najpierw przeproś tych co przez Ciebie stracili pracę i wyciagnij wnioski. Potem możemy podyskutować.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


Śr lip 29, 2020 1:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Wszystko można ze wszystkim porównywać.
Mowi pan o teoretycznych stratach tirowców a nie mówi pan np o praktycznych stratach polskiego handlu wielkopowierzchniowego, który praktycznie został wpędzony w mały kącik przez koncerny zachodnie. Ja twierdzę, że więcej suwerenności to lepiej niż mniej suwerenności. Pan zdaje się wierzyć, że bez Unii zamienimy się w Bangladesz.


Śr lip 29, 2020 2:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
A jaki to handel wielkopowierzchniowy mieliśmy przed wejściem do UE? Mieliśmy jakieś beznadziejne hale targowe w których drobni kupcy nie potrafili się ze sobą dogadać.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 29, 2020 3:57 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Jeśli chodzi o UE to dużo nam dała ze względu na to, ze były kontrole przy pieniądzach jeśli chodzi o te projekty drogi, autostrady,czy koleje, . Też dużo straciliśmy z powodu UE.


Śr lip 29, 2020 4:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Jockey napisał(a):
A jaki to handel wielkopowierzchniowy mieliśmy przed wejściem do UE? Mieliśmy jakieś beznadziejne hale targowe w których drobni kupcy nie potrafili się ze sobą dogadać.
I to udowadnia? Że nic byśmy w końcu nie zbudowali i potrzeba nam Niemców, Francuzów i Brytyjczyków bo jesteśmy za głupi by zbudować hipermarket i przywieźć i wyłożyć jogurt na półkę?


Śr lip 29, 2020 4:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Piotr9000 napisał(a):
Jeśli chodzi o UE to dużo nam dała ze względu na to, ze były kontrole przy pieniądzach jeśli chodzi o te projekty drogi, autostrady,czy koleje, . Też dużo straciliśmy z powodu UE.

Komu dała to dała, skorzystała obficie tak naprawdę tylko wąska grupa społeczeństwa, która mogła pobrać dotację, np przedsiębiorcy z odpowiednim biznesem. Dlatego PiS rzucił 500+ i te wszystkie inne "plusy" by dać pieniądze tym którzy prawie nic nie skorzystali na UE, bo nie mieli metod i środków by skorzystać. Jestem ze wsi i te słynne dopłaty to dla rolnika z małym czy średnim gospodarstwem to jest orzeszek, a na pewno nic jeśli porówna się do tego że stracili np zbyt na produkty rolne, bo w UE można przywieźć teraz do Polski ogórki z Niemiec a jabłka z Austrii. W mojej rodzinnej wsi teraz pełno ugorów stoi i lasem pozarastały łąki i pola - i jest jeden główny powód - brak zbytu i nieopłacalność.

Za Unią optuje ten kto skorzystał, to oczywiste. A proUnijny PiS by uciszyć resztę która nie skorzystała, rozdaje socjał, tak to działa. Platforma miała po prostu to gdzieś, uważała, że propagandą wszystko załatwi, pokaże autostrady i ekspresówki, no ale po takich drogach trzeba mieć jeszcze czym jeździć, 20 letni opel człowieka ze wsi powyżej setki prędkości może nie wytrzymać 5km.


Śr lip 29, 2020 5:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post ŁRe: Wybory prezydenckie 2020
Jak zwykle Wespecjan kręci.
Wespecjan napisał(a):
Wszystko można ze wszystkim porównywać.
Mowi pan o teoretycznych stratach tirowców a nie mówi pan np o praktycznych stratach polskiego handlu wielkopowierzchniowego, który praktycznie został wpędzony w mały kącik przez koncerny zachodnie. Ja twierdzę, że więcej suwerenności to lepiej niż mniej suwerenności. Pan zdaje się wierzyć, że bez Unii zamienimy się w Bangladesz.

No to ja się pytam jaki mieliśmy wielkopowierzchniowy handel który to podobno UE dobiła i mamy te straty. Tylko potwierdzenie tezy postawionej. Nic więcej i nie uciekaj od tematu jak to masz w zwyczaju.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 29, 2020 5:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Moze wrocimy do slawnego pogladu Konfy o rozmowach bilateralnych.
Na czym to przekonanie jest oparte? Przeciez z kadym z kajow zewnetrznych jak US, czy Kanada Unia negocjuje jako calosc - przerabialismy to niedawo w Kanadzie. Kazdy kraj ktory chce miec dostep do rynku unijnego musi placic Unii za ten przywilej, tak placa Szwajcria i Norwegia.
Wplata Norwegii jest przy tej okazji rowna temu co placila GB jako czlonek Unii. Pisalem o tym juz wielokrotnie, ale jakos to nie trafia.

Do pana Wespecjana specjalnie - GB w tym momencie jest dalej w Unii, tylko nie ma w niej prawa glosu, prawdziwe wystapienie nastapi z koncem tego roku i wowczas dopiero mniej wiecj po roku mozna bedzie ocenic czy GB zyskala czy stracila gospodarczo.
Do tego porownywanie GB z Polska jest dla mnie zabawne, GB ma silne gospodarcze zwiazki zarowno ze Stanami jak z bylymi koloniami a to sa przede wszystkim Indie, Kanada, Austalia, Nowa Zelandia ( gdzie krolowa angielska jest nadal oficjalnie suwerenem oprocz Indii ) i jest swiatowym hubem finansowym - jak do takiego kraju mozna porownac Polske bedaca glownie zapleczem gospodarczym dla rolnictwa i przemyslu unijnego?


Śr lip 29, 2020 5:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: ŁRe: Wybory prezydenckie 2020
Jockey napisał(a):
Jak zwykle Wespecjan kręci.
Wespecjan napisał(a):
Wszystko można ze wszystkim porównywać.
Mowi pan o teoretycznych stratach tirowców a nie mówi pan np o praktycznych stratach polskiego handlu wielkopowierzchniowego, który praktycznie został wpędzony w mały kącik przez koncerny zachodnie. Ja twierdzę, że więcej suwerenności to lepiej niż mniej suwerenności. Pan zdaje się wierzyć, że bez Unii zamienimy się w Bangladesz.

No to ja się pytam jaki mieliśmy wielkopowierzchniowy handel który to podobno UE dobiła i mamy te straty. Tylko potwierdzenie tezy postawionej. Nic więcej i nie uciekaj od tematu jak to masz w zwyczaju.

Gdzie uciekłem? Moje twierdzenie jest takie że polski handel wielkopowierzchniowy dopiero się budował i zanim się rozwinął weszliśmy do UE i tam ten handel skończył jako dodatek do zachodnich koncernów. Co to, nie było straganów i targów?


Śr lip 29, 2020 5:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Adam M. napisał(a):
Wplata Norwegii jest przy tej okazji rowna temu co placila GB jako czlonek Unii. Pisalem o tym juz wielokrotnie, ale jakos to nie trafia.
No i to jest świetny deal: płacimy tyle ile składka, ale nie rządzą nami przez jakiś komisarzy i komisje.

Adam M. napisał(a):
Do pana Wespecjana specjalnie - GB w tym momencie jest dalej w Unii, tylko nie ma w niej prawa glosu, prawdziwe wystapienie nastapi z koncem tego roku i wowczas dopiero mniej wiecj po roku mozna bedzie ocenic czy GB zyskala czy stracila gospodarczo.
Do tego porownywanie GB z Polska jest dla mnie zabawne, GB ma silne gospodarcze zwiazki zarowno ze Stanami jak z bylymi koloniami a to sa przede wszystkim Indie, Kanada, Austalia, Nowa Zelandia ( gdzie krolowa angielska jest nadal oficjalnie suwerenem oprocz Indii ) i jest swiatowym hubem finansowym - jak do takiego kraju mozna porownac Polske bedaca glownie zapleczem gospodarczym dla rolnictwa i przemyslu unijnego?
Królowa angielska praktycznie nie ma nic do gadania w Kanadzie i NZ. Jakie umowy Brytyjczycy sobie wypracują z Australijczykami takie będą mieli.
Polski nie można ot tak sobie odciąć od rynków unijnych bo rzeczywiście jesteśmy podwykonawcami wielu rzeczy , np w Polsce drukuje się nawet brytyjskie paszporty a zleceniodawcą jest ...francuska firma. Dlatego w przypadku naszego wyjścia z Unii obie strony będą chciał wynegocjować dobre deale bilateralne i nie ma co się tego bać i słuchać prounijnej propagandy. To że nie wprowadziliśmy euro i nie ma do tego przekonania w społeczeństwie polskim to już jest znak że dystansujemy się od Unii. Przynajmniej ludzie, bo politycy PiS, PO prą jak oszalali do federacji europejskiej, gdzie Polska to województwo, które musi się słuchać stolicy od homoseksualizmu przez imigrantów do po ile Wat ma mieć żarówka.

Prounijność w Polsce wynika z ogromnych kompleksów i podskórnej wiary, że Niemcy czy inni "lepiej wiedzą".


Śr lip 29, 2020 5:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Czyli Wespecjan jak zwykle walnął głupotę i nie ma żadnych argumentów. Standard.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 29, 2020 5:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Był czas przywyknąć, że Wespecjan jest pierwszy do rzucania oskarżeń czy stawiania tez, ale ostatni do ich potwierdzania konkretnymi dowodami. :D


Śr lip 29, 2020 5:51 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 325 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL