Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 3:52 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Problem mediów publicznych (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Problem mediów publicznych (wydzielony)
Yarpenie
Odnośnie naszej wymiany zdań o TVP , w zasadzie to polexit odpowiedział za mnie. Nie będę dalej tego ciągnąć. Ja bym może nie użyła słowa - szczujnia. Dla mnie TVP to łup obozu rządzącego i imho oni tak traktują telewizję publiczną.


Cz cze 04, 2020 6:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Arwena napisał(a):
Dla mnie TVP to łup obozu rządzącego i imho oni tak traktują telewizję publiczną.

Chyba nie zauważyłaś, że TVP jest tubą propagandową każdego rządu RP i zawsze najeżdża na opozycję aktualnej władzy.


Cz cze 04, 2020 8:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Naturalnie, że zauważyłem, pisałam o tym w topicu " początek państwa totalitarnego" bodajże 22 strona tamże. Ja to postrzegam jako coś negatywnego. Media publiczne winny być odpartyjnione, obiektywne w przedstawianiu wydarzeń.


Cz cze 04, 2020 9:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Media publiczne nigdy nie będą "odpartyjnione", bo taka zasada ich działania jest taka, że finansuje je państwo i ono w nich rządzi.


Cz cze 04, 2020 10:09 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Media publiczne powinny być publiczne ale nikt nie ma sposobu na to żeby wyrwać je z ręki tym którzy wybory wygrali. Obecna zadyma jest spowodowana tym ze nie są to media pro opozycyjne. Takie media prywatne które są tak samo albo i bardziej niewiarygodne nie burza się o nie. W Polsce o czym wielokrotnie pisałem mamy media rządowe TVP i antyrządowe TVN oraz w miarę obiektywne czyli Polsat.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz cze 04, 2020 11:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Yarpen Zirgin napisał(a):
Chyba nie zauważyłaś, że TVP jest tubą propagandową każdego rządu RP i zawsze najeżdża na opozycję aktualnej władzy.

Racja, ale za tej władzy przekroczyła już wszelkie granice. Już nawet nie starają się udawać jakiejś bezstronności, jak to drzewiej bywało.

Yarpen Zirgin napisał(a):
Media publiczne nigdy nie będą "odpartyjnione", bo taka zasada ich działania jest taka, że finansuje je państwo i ono w nich rządzi.

A państwo to niby skąd ma te pieniądze? Zresztą TVP ma całkiem pokaźne wpływy z reklam i tak naprawdę to środki komercyjne są ich głównym źródłem przychodu, więc nie rozumiem czemu mają na to się jeszcze zrzucać obywatele - bezpośrednio w haraczu zwanym abonamentem i pośrednio w podatkach, z których potem TVP otrzymuje różne "rekompensaty", a potem oglądać za to taki szajs.


Cz cze 04, 2020 11:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Lepiej jakby TVP też bylo pełne reklam przerywających oglądanie?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Cz cze 04, 2020 12:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Andy72 napisał(a):
Lepiej jakby TVP też bylo pełne reklam przerywających oglądanie?

Dawno dawno dawno temu, wiadomości tvp to był jeden magazyn informacyjny. Ale że sposób na wciśnięcie większej ilości reklam zawsze się znajdzie, to podzielili to na 3 części: wiadomości, sport, pogoda. Jak się chce to można. Nie zdziw się jeśli za jakiś czas będą dzielić filmy na części, oficjalnie podawać w programie tv że oto leci "wieli hit kinowy cz.1" po to żeby zgodnie z prawem wyświetlać więcej reklam.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Cz cze 04, 2020 12:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Inczuczuna napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Lepiej jakby TVP też bylo pełne reklam przerywających oglądanie?

Dawno dawno dawno temu, wiadomości tvp to był jeden magazyn informacyjny. Ale że sposób na wciśnięcie większej ilości reklam zawsze się znajdzie, to podzielili to na 3 części: wiadomości, sport, pogoda. Jak się chce to można. Nie zdziw się jeśli za jakiś czas będą dzielić filmy na części, oficjalnie podawać w programie tv że oto leci "wieli hit kinowy cz.1" po to żeby zgodnie z prawem wyświetlać więcej reklam.

Ale przecież to już miało miejsce. Pamiętam, że jak jeszcze można było w telewizji zobaczyć jakiś wartościowy film, nie raz była taka sytuacja, że puszczali go właśnie jako cz. 1 i 2 przedzielone 15-minutowym blokiem reklamowym :|


Cz cze 04, 2020 3:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Yarpen Zirgin napisał(a):
Media publiczne nigdy nie będą "odpartyjnione", bo taka zasada ich działania jest taka, że finansuje je państwo i ono w nich rządzi.


Nie. Imho to kwestia woli politycznej i jasno określonych oraz respektowanych przez gros podmiotów politycznych mechanizmów, zasad demokracji. To tak jak z wyborami.Niby i tu ( Polska)i tu ( Rosja) mamy wybory ale tylko w jednym kraju wiadomo kto wygra.

Poza tym Yarpenie może coś słyszałeś o postulacie " wolnych mediów", było nie było ważkiego wyznacznika ustroju demokratycznego w danym kraju. Media publiczne winny właśnie ten postulat urzeczywistniać, urealniać. Prywatni nadawcy mają prawo lansowac tę, czy inną opcję polityczną zgodnie z preferencja właścicieli stacji ale publiczni nadawcy, narodowe media - no sama nazwa wskazuje, zobowiązuje. Może to i mrzonki, pobożne życzenia z mojej strony biorąc pod uwagę uwarunkowania polityczne u nas ale pewna doza idealizmu we mnie nadal siedzi i mam nadzieję, że tkwić będzie nadal .:)


Cz cze 04, 2020 3:54 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem mediów publicznych (wydzielony)
Ale co takiego złego robi TVP ?

Dlaczego tyle szumu wobec TVP nie było za poprzednich rządzących ?

Inne prywatne telewizje oczywiście mają prawo popierać daną i taką partię. I robić szum wobec jakieś propagandy.

Ale nagonka na TVP jest taka, ze teraz Kaczyński rządzi, a nie TUSK. Jakby by było odwrotnie to pewnie pewne sprawy przemilczały media. A ci co teraz krytykują czyli największe gwiazdy czy aktorki to popierają pewnie opozycje albo inną partie. Jakby rządziła opozycja to tak samo by TVp funkcjonowało.

A jeszcze Korwin nie zdążył rządzić. Ciekawie by było.

Sam już nie wiem co sądzić o tym TVP. JA tak sobie tylko obserwuje jakby co.


Cz cze 04, 2020 5:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem mediów publicznych (wydzielony)
Cytuj:
Ale co takiego złego robi TVP ?


Kłamie i manipuluje sondażami np., przegrało dwa procesy w trybie wyborczym z Konfederacją. Najpierw pokazali sondaż SE, w którym Konfederacja wchodzi i ma 5 %, ale oni tak pokazali, że jednak nie wchodzi ;)

Do programu Studio Polska prowadzonego przez Adamczyka i Ogórek był zakaz wpuszczania polityków Konfederacji.

Przez wiele miesięcy nikogo z tej formacji nie zapraszano do programów. Było miejsce dla SLD, PSL, Kukiza, oczywiście PiS-u podzielonego na Solidarną Polskę i PiS, i jeszcze ktoś w debacie z kancelarii rezydenta + redaktor stronniczy.

Cytuj:
Dlaczego tyle szumu wobec TVP nie było za poprzednich rządzących ?


Było, było (na youtube można znaleźć filmiki), tylko że cały problem w tym, że TVP było wtedy łagodniejszą wersją TVN-u, więc obrywało się (i słusznie) TVN, a na TVP nie zwracano uwagi.

Ja czasem oglądam, i dla porównania, żeby sobie nastrój poprawić spojrzę na Fakty a potem Wiadomości - dwie Polski jak nic. Dlatego lepiej Wydarzenia na Polsacie oglądać już z tych dwóch skrajności...

A serial "Stulecie Winnych" bardzo lubię, tak jak sport (TVP Sport), czasem piękny koncert życzeń na TVP 3 Lublin (prowadzi daleka znajoma), te stare przeboje. Sylwester z Dwójką na plus (Zenek mi nie przeszkadza) ;) poza tym inne seriale, to moja mama ogląda "M jak miłość" czy "Barwy szczęścia", są dobre filmy przyrodnicze czy programy rozrywkowe, teleturnieje. Nie jest tak, że wszystko w TVP jest na "be", nawet "W tyle wizji" warto czasem zobaczyć, programy religijne, katolickie w niedzielę.

Jednak polityka i programy publicystyczne to niestety jest wszystko na jedną modłę - PiS i PiS i PiS - super, cała reszta bez żadnego wyjątku - aut.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz cze 04, 2020 5:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem mediów publicznych (wydzielony)
Piotr9000 napisał(a):
Inne prywatne telewizje oczywiście mają prawo popierać daną i taką partię. I robić szum wobec jakieś propagandy

Słowo-klucz: prywatne. Ze swoimi pieniędzmi każdy może robić co chce, np. uprawiać propagandę na rzecz jednej opcji politycznej, a krytykować drugą.


Cz cze 04, 2020 7:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem mediów publicznych (wydzielony)
polexit napisał(a):
Piotr9000 napisał(a):
Inne prywatne telewizje oczywiście mają prawo popierać daną i taką partię. I robić szum wobec jakieś propagandy

Słowo-klucz: prywatne. Ze swoimi pieniędzmi każdy może robić co chce, np. uprawiać propagandę na rzecz jednej opcji politycznej, a krytykować drugą.
To jest krótkowzroczność i (przepraszam Cię) głupota polityczna jeśli zważyć, ze polskie telewizje prywatne (gazety zresztą też i większość rozgłośni) jest w rękach zagranicznych w sposób zupełnie niespotykany w innych krajach.

W ten sposób są w stanie w sposób zupełnie niesłychany wpływać na polską politykę. To źle zabrzmi, ale prawda jest taka, że to, co robi TVP (preentowanie strony rządowej) jest tym, co pozwala zachować jaką-taką równowagę medialną.

A jak dołożyć do tego, ze najważniejsza partia dziś opozycyjna została założona za pieniądze niemieckie a przynajmniej dwie inne partie są jaczejką rosyjską, to robi się wręcz groźnie.
Przypatrzcie się, za jakimi rzeczami są ci ludzie, a przeciw jakim. Rozumiałbym na przykład, gdyby różne proniemieckie inicjatywy w Gdańsku przynosiły kapitał wyborców - ale nie przynoszą. Są ewidentnie obciążeniem dla ludzi, którzy je forsują. Zatem rozwiązanie jest jedno: ktoś za to płaci. W różnej formie...

Więc nie mówcie mi, że mamy pozwolić, aby różni agenci wpływu mieli tu swobodę medialną, nie ograniczoną nawet przeciwwagą ze strony TVP. Mniej naiwności, moi drodzy.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz cze 04, 2020 7:54 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem mediów publicznych (wydzielony)
No właśnie o tę prywatność też chodzi - bo prywatne stacje mogą i sobie promować Hołownię czy Biedronia itd. Jednak podatki płacą i abonament opłacają wyborcy tak PiS-u, jak i SLD, Konfederacji, PSL-u czy KO.

I uważam, że aby był jakiś pluralizm, empatia, obiektywizm i neutralność, to można by kilka programów robić z publicystami prorządowymi, kilka z opozycyjnymi, i jeszcze kilku niezależnych (ale czy tacy?) - tak, że jak odpowiada mi program np. Ogórek, to sobie oglądam, ale za dwie godziny mam np. kogoś z przeciwnej barykady (nic mi nie przychodzi do głowy, więc niech będzie Tomasz Lis xD). A dla jeszcze innych Łukasz Warzecha czy Tomasz Sommer. A tak czy piąta rano, czy południe, czy piętnasta, czy dwudziesta druga, to przekaz ten sam.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz cze 04, 2020 7:58 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL