Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 3:41 am



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 86, 87, 88, 89, 90
 Wybory prezydenckie 2020 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
W pierwszej turze to się zgadzam. W drugiej część ludzi głosowała przeciw Dudzie i przeciw Trzaskowskiemu

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn lip 27, 2020 9:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Robur napisał(a):
Spójrz co napisałeś: Tak na p.Dude zaglosowalo 10 mln 400 tys ludzi, ale 10 mln przeciwko niemu, czy myslisz ze bez powodu?

Nawet nie masowo, lecz w 100% miało być przeciw. Zapewne część głosowała przeciw komuś, spora za kimś. Trudno orzec, nie warto więc generalizować.


Czy w takim razie ci o glosowali za Trzaskowskim nie glosowali przeciwko Dudzie? Rowniez elektoraty innych kandydatow glosujac na Trzaskowskiego nie glosowali przeciwko Dudzie?
Czy to tylko semantyka, czy czegos nie rozumiem?.


Pn lip 27, 2020 11:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Moim zdaniem w przypadku głosów na kandydata Dudę więcej osób głosowało za Dudą niż przeciwko Trzaskowskiemu a w przypadku głosów na kandydata Trzaskowskiego więcej osób głosowało przeciwko Dudzie niż za Trzaskowskim.

Dlaczego? Bo Trzaskowski nawet nie przedstawił żadnego planu ani programu, bo wiedział że takowy był niekonieczny.

Ciekawe czy kiedyś był taki przypadek że kandydat, który uzbierał więcej głosów protestu niż poparcia - wygrał?

Generalnie sytuacja "każdy by tylko nie pan X", to trochę sytuacja chora, bo w przypadku wygranej takiego kandydata protestu "przeciwko", do władzy dostaje się osobnik bez wizji i pomysłu, albo przynajmniej z planem prostej antytezy.


Pn lip 27, 2020 11:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Lajkonik dlugo sie zastanawialem co ci odpowiedziec i w koncu postanowilem zostawic twoj post w wiekszosci bez odpowiedzi, doszedlem bowiem do wniosku ze to co dla mnie skresla p.Dude jako prezydenta dla ciebie moze byc po postu niezauwazalne, albo niewazne.
Natomiast to na co ty zwracasz uwage ( jaki ze blizsza koszula cialu ) nie jest moze rejestrowane przeze mnie, jako ze zyjemy w dwu roznych rzeczywistosciach i ja p.Dude obserwuje z dystansu 10 tys km i rzeczywistosci anglosaskiego panstwa prawa, a ty z wnetrza Polski, ktora tak naprawde ani panstwem demokratycznym ani panstwem prawa nigdy w pelni nie byla.
A raczej nie miala okazji zeby nim zostac.

Natomasz masz racje, ze starszy od ciebie nie jestem a jesli to tylko o rok, bo o rok pozniej niz powinienem zaczalem swoja sluzbe wojskowa. No i rowniez masz racje ze jestem szczesciarzem. Ja sam za takiego sie uwazam z wielu powodow, w tym konkretnm przypadku decyzja zeby zdawac na studia i nauka po nocach podczas 24 godz sluzby ktora odbywalem co trzeci dzien nie byla moze tego wyrazem. :) To przyszlo pozniej gdy okazalo sie na komisji wojskowej chyba na 3 cim roku studiow gdy stalem tam juz z biletem w reku i przydzialem do jakiejs jednostki zmechanizowanej.
W pewnej chwili uslyszalem cichy glos referentki z boku - "ale panie polkowniku, obywatel nie moze zostac powolany do rezerwy jako ze jest na studiach, a sluzbe zasadnicza juz odbyl. W rezerwie powinine miec stopien podchorazego ktorego nie moze dostac bez odbycia szkoly, a to moze zrobic tylko na wlasne zyczenie".
Oczywiscie takiego zyczenia nie wyrazilem, wiec nigdy nie mogli mnie powolac do rezerwy i na zawsze juz wypadlem z trybow wojskowej machiny PRL.
W kazdym razie zycze ci szczescia w twoich dzialaniach i mam nadzieje ze pozostajesz w dobrym zdrowiu, ty i twoja rodzina.


Pn lip 27, 2020 11:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Wybory zakończone. Temat zamykam. Polemika odnośnie UE wydzielona do osobnego wątku. Polemika polityczna przeniesiona do polityki. Tam proszę kontynuować.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lip 29, 2020 9:00 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 86, 87, 88, 89, 90


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL