Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 1:36 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 86, 87, 88, 89, 90  Następna strona
 Wybory prezydenckie 2020 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Dla Konfederacji zaczyna się walka o życie. PiS przechodzi do konfrontacji cywilizacyjnej z UE. Wniosek Ziobry o wypowiedzenie konwencji stambulskiej zostanie złożony w poniedziałek. Bosak zaczyna kluczyć, ten cytat sporo mówi:

„Głos połowy moich wyborców nie był głosem na Trzaskowskiego, ale głosem przeciw PiS i prezydentowi Dudzie"

Czyli już nie równy dystans do PiS i PO, tylko neutralny wobec PO antypis. Przed wyborami pisałem, że rozumiem wyborców, którzy nie chcą poprzeć Dudy ze względów ideowych ale nie rozumiem jak konserwatysta może zagłosować na Trzaskowskiego. Najwidoczniej wielu ludzi czuje tak samo, Konfederacja może stracić status partii konserwatywnej, a co za tym idzie - żelazny elektorat. Ten wizerunek w obliczu działań PiS próbuje ratować Bosak.

To były ważne wybory cywilizacyjne, nie zdziwię się jeśli część konserwatystów efekt wyborczy zinterpretuje jako zdradę cywilizacji chrześcijańskiej.

https://www.salon24.pl/newsroom/1065786,krzysztof-bosak-glosowalem-na-mniejsze-zlo

"Na uwagę, że niektórzy narodowcy wezwali do głosowania na Dudę, bo jego starcie z Trzaskowskim było dla nich „starciem dwóch światów, dwóch modeli cywilizacji” przyznał, że sam głosował na „mniejsze zło”. Dopytywany, czy w ten sposób ujawnia na kogo głosował, zaprzeczył i dodał, że nie chce być przypisywany do PiS czy PO."

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


So lip 25, 2020 2:42 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Konfederacja popełniła błąd przed II tura. To wielu obserwatorów stwierdziło. A PiS rozpoczął rozprawę na marginalizację Konfederacji. Raczej im się to uda. Zwłaszcza ze już są różne targi wewnątrz. Kolejna sprawa to zbliżanie się do PO co widać w wypowiedzi Holmesa. A jak znam życie PiS zacznie to rozgrywać jako cicha koalicje PO Konfederacja. W każdym razie maja trudna sytuacje bo ciężko wybronić się z tego ze cześć wyborców uważających się za konserwatystów głosuje za aborcja eutanazja i związkami jednoplciowymi. To wszystko ma w ofercie Trzaskowski. Maja mocno pod górkę i zobaczymy czy nie wywala się na jakimś zakręcie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lip 25, 2020 3:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Holmes napisał(a):
Dla Konfederacji zaczyna się walka o życie. PiS przechodzi do konfrontacji cywilizacyjnej z UE. Wniosek Ziobry o wypowiedzenie konwencji stambulskiej zostanie złożony w poniedziałek. Bosak zaczyna kluczyć, ten cytat sporo mówi:

„Głos połowy moich wyborców nie był głosem na Trzaskowskiego, ale głosem przeciw PiS i prezydentowi Dudzie"

"[/i]

Nie zgodzę się. Konfederacja nie jest jednolita ma część elektoratu z poparcia Korwina i niewiele ich obchodzi bycie konserwatywnym. Glosy wyborcow wywodzacych się od Bosaka i RN a te od Korwina tozkladaja sie po polowie.
Wiec wrozby rozpadu Konfy sa bardzo przedwczesne.


So lip 25, 2020 9:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Zgadzam się z tym co napisała sachol.

Otóż elektorat Konfederacji tym się różni od pozostałych wyborców dobrze znanych czterech innych partii, że dzieli się na kwestie światopoglądowe, ale duży nacisk kładzie też na gospodarkę.

I o ile mogę sobie wyobrazić wyborców skupionych tylko na kwestiach gospodarczych i ekonomicznych głosujących za Trzaskiem w II turze (podpisanie 30 nowych ustaw podnoszących podatki, polityka socjalna partii rządzącej, ogromna biurokracja, masa urzędników, ustawa o zakazie polowań z dziećmi - tutaj też wolnościowcy), to środowisko Grzegorza Brauna jak i Ruch Narodowy dobrze pamiętający co się działo za rządów PO na Marszach Niepodległości postawiło jednak na Dudę.

Jeżeli Bosak opowiedziałby się jednoznacznie i poparł kogoś z tych dwóch w II turze, to byłoby takie coś:

a) poparcie i przekazanie głosów Trzaskowskiemu - Konfa jest za LGBT, gender, walką z Kościołem, chce koalicji z PO, popiera dewiacje itd.

b) poparcie i przekazanie głosów Dudzie - Konfa jest socjalistyczna, popiera programy socjalne, biurokrację, nie jest wolnościowa, nie jest za niższymi podatkami.

Nie było innego wyjścia. Warto też wspomnieć apel prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza, który kategorycznie odcinał się (jak i środowiska narodowe) od Trzaskowskiego wypominając jego dyskryminację środowisk narodowych w Warszawie i nie tylko.

Konfederacja to nie jest bis Ligi Polskich Rodzin. Tamta partia miała program gospodarczy niczym się nie różniący od tego co proponował PiS. Pytanie: Po co komu dwie partie konserwatywne o takich samych poglądach zarówno gospodarczych jak i światopoglądowych?
Wtedy wyborcy konserwatywni doszli do wniosku, że lepiej skupić się wokół Kaczyńskiego i PiS, bo jest może bardziej umiarkowany i przede wszystkim ma większe poparcie niż LPR, więc po co głosować na mniejszych?

Dziś takiego ryzyka nie ma, bo Konfa a PiS to dwie przeciwległe strony jeśli chodzi o sprawy ekonomiczne i gospodarcze.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


So lip 25, 2020 11:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Adam M. napisał(a):
Zaczne od konca:


A ja od początku.

Adam M. napisał(a):
1. Tu mnie naprawde rozsmieszyles, Duda na arenie miedzynarodowej to embarrassment. Nie tylko z powodu tragicznej znajomosci angielskiego, czego zdaje sie nie zauwazac, ale rowniez zachowania zarowno w stosunku do politykow europejskich ( gdzie nagrabil sobie niesamowicie swoimi wypowiedziami w kampanii wyborczej, ale przed nia tez nei bylo dobrze ) ale rowniez lizusostwem w stosunku do Trumpa. Specjalnie teksty podczas ostatniego ich spotkania wolaja o pomste do nieba, zadnego poczucia godnosci i wlasnej wartosci - tragedia.


Śmiechu warta to jest ta twoja krytyka, która stosujesz do prezydenta który jest najlepszym prezydentem ze wszystkich prezydentów po upadku komunizmu. Tym językiem angielskim to sobie tylko strzeliłeś w kolano, ponieważ za znajomość języka angielskiego został pochwalony przez samego premiera Anglii, Z tego co ja wiem to nie tylko językiem angielskim, prezydent duda włada dobrze, nie potrzebował też tłumacza gdy rozmawiał w cztery oczy z Merkel, więc niemiecki też zna. U których to polityków europejskich prezydent Duda sobie nagrabił? Przy takim zarzucie poważnym to powinieneś jakieś nazwiska podać. Co do prezydenta Trumpa, to była zawsze konkretna rozmowa, i konkretne efekty. Takie jak uniezależnienie od rosyjskiego gazu, Zniesienie wiz dla obywateli Polski. Wzmocnienie obronności naszego kraju. Tragedią to jest to ze nie masz zielonego pojęcia co się teraz dzieje w Polsce, i bierzesz się za krytykę prezydenta Dudę, na podstawie jakiś brukowców. To jet tragedia.

Adam M. napisał(a):
18. Działania dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów.
Kpisz czy o droge pytasz?
Czy nie obil ci sie o uszy protest niepelnosprawnych i zwiazany z nim brak jakichkolwiek dzialan prezydenta? I jakim% wzrostu emerytury jest 13 emerytura?
Oraz co sie stalo z obietnica prezydenta zwolnienia emerytur od podatku jak rowniez podniesienia kwoty wolnej do 8 tys zl dla wszystkich obiecywane w kampanii wyborczej 15r?



Zmiany na lepsze, jakie zaszły w ostatnich pięciu latach, są bez porównania do minionych okresów. Trudno to porównać, bo to jak niebo, a ziemia. Wreszcie zrównano rentę socjalną z najniższą emeryturą. W końcu teraz też ruszono zasiłek pielęgnacyjny, który nie był ruszany od 12 lat. Przypomnę, że poprzednia podwyżka była za pierwszego rządu Prawa i Sprawiedliwości i dopiero teraz ponownie został on podwyższony. Zwiększone zostały również inne świadczenia, a przyznawana rodziców dzieci małoletnich kwota 1830 zł netto „to już godne wynagrodzenie za opiekę w domu. Co do emerytur, to się dowiedz o ile są, zwiększane za prezydentury Dudy a ile procentowo były zwiększane , za prezydentury, Komorowskiego. A z ta trzynastą emerytura to masz pecha, ponieważ ja jestem ofiarą której przedłużono wiek emerytalny. Osiem i pół miesiąca, to są nie małe pieniądz. Mało tego gdybym poszedł, w swoim czasie na emeryturę to bym miał dużo korzystniejsza ponieważ bym miał obliczona na starej zasadzie, która była dla mnie dużo korzystniejsza. Wspaniały prezydent Komorowski, lekka ręka podpisał ustawę PO, pod kierownictwem Donalda Tuska. Rząd PO to tylko potrafił zabierać tym co pracowali uczciwie, i dawać oszustom. Obecny prezydent, pan, Andrzej Duda , na pewno by takiej ustawy nie podpisał. Jeżeli dla ciebie trzynasta emerytura nie ma żadnej wartości, i nie jest żadnym wzrostem dla emerytów to porozmawiaj z tymi co tak się cieszą z tej trzynastej emerytury.

Adam M. napisał(a):
Oraz co sie stalo z obietnica prezydenta zwolnienia emerytur od podatku jak rowniez podniesienia kwoty wolnej do 8 tys zl dla wszystkich obiecywane w kampanii wyborczej 15r?


To się stało że rząd podwyższył kwotę wolną do 8 tys. zł, ale tylko dla najbiedniejszych, których miesięczne wynagrodzenie nie przekracza ok. 660 zł.

Adam M. napisał(a):
Obnizenie podatku PiT, czy Konstytucja dla Biznesu to dzialania rzadu a nie prezydenta, to samo z podwyzszeniem placy minimalnej.


Która prezydent musi podpisać. I tylko taka ma władzę prezydent. Może podpisać, albo zawetować.

Adam M. napisał(a):
9. Bezpieczenstwo wewnetrzne - smiech na sali, balagan i brak fachowcow w armii, calkowity upadek floty, dalszy brak smiglowcow nieprzemyslane decyzje zakupowe. O nowej strategii, a raczej jej braku mozna przeczytac tu:
https://pulaski.pl/pulaski-policy-paper ... racyjnych/



Znalazł się fachowiec, od owiec. Byłeś ty kiedyś w wojsku? Co polska armia posiada teraz, i jakie kontrakty są są podpisane na jaka broń to można bez problemu sprawdzić .

Adam M. napisał(a):
2. Polityka zagraniczna - oparcie sie o scisly sojusz z US jest sprawa niezwykle dyskusyjna w swietle dotychczasowych doswiadczen i niezwykle kosztowna, ale kto bogatemu zabroni? Los Kurdow zostawionych na lasce Turkow powinien dac tu niektorym do myslenia.


Ty bys pewnie zawarł z Federacja Rosyjska , i byłbyś bezpieczny. Na obronność pieniądze muszą być, tyle i az tyle.


Adam M. napisał(a):
Podsumowujac zerznales propagandowa agitke stworzona przez Kancelarie prezydenta na stronie prezydent.pl, a chodzilo mi raczej o wlasne odczucia na temat dzialan Dudy w poprzedniej kadencji - najwyrazniej za wiele sie spodziewam po suwerenie.


Nie widzę nic na temat poprzedników prezydenta |Dudy. Zabrakło ci czasu czy odwagi?

Adam M. napisał(a):
Owszem uwazam Dude za palanta bez zadnego kregoslupa i poczucia wlasnej wartosci ( a nawet wartosci stanowiska ktore zajmuje )


Wypisywanie takich obelg na prezydenta który wygrał wybory, w demokratycznym państwie na którego zagłosowało 10 mln, 400 tys obywateli, to jest ubliżanie tez tym obywatelom co głosowali na prezydenta Dudę. T takie obelgi moze wypisywać tylko palant do potęgi nieskończonej. Dziwie się ze moderatorzy odpowiedzialni za ten dział nie zareagowali.


N lip 26, 2020 12:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
lajkonik.2 napisał
Cytuj:
T takie obelgi moze wypisywać tylko palant do potęgi nieskończonej. Dziwie się ze moderatorzy odpowiedzialni za ten dział nie zareagowali.

Określenie jest może i dosadne, natomiast dopuszczalne. Ostatecznie sam użyłeś owego krytykowanego przez siebie określenia...
Istotniejsza jest konkretna odpowiedź jakiej udzieliłeś.


N lip 26, 2020 3:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
No prosze Lajkoniku, myslalem ze jestes jakis 50 letni mlodziak a ty tylko kilka lat ode mnie mlodszy jestes. Ciekawe dlaczego ludzie z tej samej grupy wiekowej tak roznie moga oceniac p.Dude jako prezydenta?
W wojsku bylem, 2 letniej sluzbie zasadniczej od 69r do 71, troche krocej niz reszta, bo z wojska zdalem na studia ekonomiczne, ktore skonczylem w polowie lat 70 tych.
Nie oceniam p. Dudy na podstawie jakichs "brukowcow" tylko tego co mowi i robi, co mam okazje ogladac i sluchac w swojej i polskiej TV i na necie. Slysze jak mowi po angielsku i co mowi np do Trumpa i to rozumiem. Slysze co mowi o Unii na spotkaniach ze swoimi wyborcami w malych miejscowosciach Polski i slysze co mowi na spotkaniach unijnych i sa to 2 rozne opowiesci. Slysze jak szczuje na ludzi LGBT i Unie na swoich spotkaniach wyborczych i nie dziwota ze grabi sobie na foum miedzynarodowym gdzie wielu politykow jest gejami czy lesbijkami, jak np premier Luksemburga. Potem nagle kraje Beneluksu chca na forum unijnym mocnego powiazania wyplat unijnych pieniedzy z praworzadnoscia, ciekawym dlaczego?
Rozumiem ze podoba ci sie dzialalnosc tego rzadu na polu swiadczen socjalnych, bo ci "kradno, ale sie dzielo", a poprzedni tylko kradli - jest to pewien postep ale wg mnie niedostateczny.
Jakos nie odniosles sie do moich glownych zarzutow jesli chodzi o demontaz panstwa prawa, trojpodzialu wladzy i lamanie Konstytucji przez p.Dude - cos za co mam nadzieje bedzie musial odpowiedziec po zakonczeniu swojej kadencji.
PS1 To ze premier G.B. pochwalil Dude za jego angielski, to w jez. dyplomatycznym nazywa sie "kurtuazja".
PS2 Tak na p.Dude zaglosowalo 10 mln 400 tys ludzi, ale 10 mln przeciwko niemu, czy myslisz ze bez powodu?


N lip 26, 2020 6:23 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Adam M. napisał(a):
No prosze Lajkoniku, myslalem ze jestes jakis 50 letni mlodziak a ty tylko kilka lat ode mnie mlodszy jestes.


A skąd taką wiadomość posiadasz że jestem od ciebie młodszy? Duchem świętym jesteś? Za dwa lata to mój najstarszy syn będzie miał 50 lat.

Adam M. napisał(a):
Ciekawe dlaczego ludzie z tej samej grupy wiekowej tak roznie moga oceniac p.Dude jako prezydenta?


Przysłowie staropolskie mówi ze jeszcze się taki nie narodził żeby wszystkim dogodził.

Adam M. napisał(a):
W wojsku bylem, 2 letniej sluzbie zasadniczej od 69r do 71


No proszę,k jaki zbieg okoliczności . Dokładnie tak jak ja. Lipiec 69 do lipiec 71. W Bielskim Batalionie Powietrzno Desantowym, który był najwyżej notowany, i jest do tej pory najwyżej notowany.

Adam M. napisał(a):
troche krocej niz reszta, bo z wojska zdalem na studia ekonomiczne, ktore skonczylem w polowie lat 70 tych.


Ja nie miałem takiego szczęścia żeby w wojsku służyć krócej. Nawet po zakończeniu służby mi nie dawali spokoju. Często dostawałem wezwania na ćwiczenia wojskowe, które obywały się na poligonach wojskowych. Nie pomogły zaświadczenia, że prowadzę gospodarstwo, ze małe dziecko, na nic wszystko. Jak widzisz Ty byłeś szczęściarzem.

Adam M. napisał(a):
Nie oceniam p. Dudy na podstawie jakichs "brukowcow" tylko tego co mowi i robi, co mam okazje ogladac i sluchac w swojej i polskiej TV i na necie. Slysze jak mowi po angielsku i co mowi np do Trumpa i to rozumiem. Slysze co mowi o Unii na spotkaniach ze swoimi wyborcami w malych miejscowosciach Polski i slysze co mowi na spotkaniach unijnych i sa to 2 rozne opowiesci.


Ja słyszę co innego co mówi, i widzę co innego co robi jak Ty. Człowieka który nie widzi ze prezydent , Duda to najlepszy prezydent po upadku komunizmu, można porównać do człowieka który wyszedł z mieszkania na zewnątrz w samo południe słonecznego dnia, i mówi że nie widzi, ze świeci słońce . Tak w skrócie.

Adam M. napisał(a):
Slysze co mowi o Unii na spotkaniach ze swoimi wyborcami w malych miejscowosciach Polski i slysze co mowi na spotkaniach unijnych i sa to 2 rozne opowiesci. Slysze jak szczuje na ludzi LGBT i Unie na swoich spotkaniach wyborczych i nie dziwota ze grabi sobie na foum miedzynarodowym gdzie wielu politykow jest gejami czy lesbijkami, jak np premier Luksemburga.


Ja nie słyszałem żeby gdzieś prezydent Duda na kogo szczuł. Natomiast słyszałem ze że LGBT, chce swoje nauczanie wprowadzić do szkół dla dzieci. Chcą adaptować dzieci . Wara , nie ma na to zgody i nie będzie. Prezydent, Duda na pewno takiej ustawy nie podpisze. I bardzo dobrze, już dobra gospodyni wie ze zgniłe jabłka trzeba oddzielać od dobrych , bo jak się tego nie zrobi to wszystkie zgniją. I możesz sobie wypisywać co ci się tylko podoba, ja zdania nie zmienię.

Adam M. napisał(a):
Potem nagle kraje Beneluksu chca na forum unijnym mocnego powiazania wyplat unijnych pieniedzy z praworzadnoscia, ciekawym dlaczego?


Dlatego że Polska stała się konkurencyjna dla nich. Gdyby w Polsce nie było praworządności, to by nie było protestów na ulicach.

Adam M. napisał(a):
Rozumiem ze podoba ci sie dzialalnosc tego rzadu na polu swiadczen socjalnych, bo ci "kradno, ale sie dzielo", a poprzedni tylko kradli - jest to pewien postep ale wg mnie niedostateczny.


Podoba mi się dlatego działalność tego rządu ze realizują swój program wyborczy. I dlatego opozycje chce szlak trafić. Dlatego wyprowadzają naiwnych ludzi, i kombinatorów na ulice, i szczują na państwo Polskie w samej Unii. Jak mówi staropolskie przysłowie najgorszy ptak który w swoje gniazdo,... .


Adam M. napisał(a):
Jakos nie odniosles sie do moich glownych zarzutow jesli chodzi o demontaz panstwa prawa,



Prawo powinno obowiązywać wszystkich. A nie tak ze przychodził pan komornik, w asyście policji, i rolnikowi zabierał ciągnik, za dług sąsiada. A sprawę Komendy znasz? Osiemnaście lat przesiedział w więzieniu, za to ze synalek wysokiego urzędnika, zgwałcił i zabił dziewczynę. Co mnie najbardziej śmieszy, to były minister sprawiedliwości mecenas Ćwiąkalski, jest obrońcą Komendy i żąda dużych pieniędzy zadość uczynienia od Państwa Polskiego, z których on nie małą część weźmie za usługę. To Ćwiąkalski powinien przynajmniej jedna trzecią, tego zadośćuczynienia zapłacić, bo to za jego czasów gdy był ministrem sprawiedliwości ten chłopak też siedział nie słusznie, w więzieniu. Według Ciebie to jest sprawiedliwe, że są ludzie którzy ich prawo nie obowiązuje, ponieważ ich immunitet chroni ? Czy tak powinno być w Państwie Prawa?

Adam M. napisał(a):
trojpodzialu wladzy i lamanie Konstytucji przez p.Dude - cos za co mam nadzieje bedzie musial odpowiedziec po zakonczeniu swojej kadencji.


Jak powyżej, Konstytucja powinna obowiązywać wszystkich.

Adam M. napisał(a):
PS1 To ze premier G.B. pochwalil Dude za jego angielski, to w jez. dyplomatycznym nazywa sie "kurtuazja".



No widzisz, nie potrzebuje tłumacza, nie ma napisane na kartce, i mówi zawsze z pamięci. Nie tak jak jego poprzednik, zawsze karteczka, ( któremu pisali) tłumacz , a jak przyszło napisać samemu kondolencje, to byk ortograficzny, którego nie powinno popełnić dziecko drugiej klasy szkoły podstawowej. A Kwaśniewski to pijak zawodowy, jak przechodził to stale otoczony ochrona żeby dziennikarze nie mieli do niego dostępu.Nawet za granicą się nie krepował z nadużyciem alkoholu. To dopiero obciach.

Adam M. napisał(a):
PS2 Tak na p.Dude zaglosowalo 10 mln 400 tys ludzi, ale 10 mln przeciwko niemu, czy myslisz ze bez powodu?


Nie bez powodu. Jedni dali się zwieść, zwłaszcza ludzie młodzi, drudzy to ci którzy nie podoba im się sprawiedliwe , silne, konstytucyjne Państwo.


N lip 26, 2020 11:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
sachol napisał(a):
Holmes napisał(a):
Dla Konfederacji zaczyna się walka o życie. PiS przechodzi do konfrontacji cywilizacyjnej z UE. Wniosek Ziobry o wypowiedzenie konwencji stambulskiej zostanie złożony w poniedziałek. Bosak zaczyna kluczyć, ten cytat sporo mówi:

„Głos połowy moich wyborców nie był głosem na Trzaskowskiego, ale głosem przeciw PiS i prezydentowi Dudzie"

"[/i]

Nie zgodzę się. Konfederacja nie jest jednolita ma część elektoratu z poparcia Korwina i niewiele ich obchodzi bycie konserwatywnym. Glosy wyborcow wywodzacych się od Bosaka i RN a te od Korwina tozkladaja sie po polowie.
Wiec wrozby rozpadu Konfy sa bardzo przedwczesne.


Jeżeli Konfederację pozbawić skrzydła konserwatywnego to zostanie Nowoczesna, tylko antyunijna. Z twarzami Wilka i Korwina daleko nie zajadą.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


N lip 26, 2020 12:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 28, 2003 10:20 am
Posty: 1152
Lokalizacja: mazowieckie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
mniszek_pospolity napisał(a):
Zgadzam się z tym co napisała sachol.

Otóż elektorat Konfederacji tym się różni od pozostałych wyborców dobrze znanych czterech innych partii, że dzieli się na kwestie światopoglądowe, ale duży nacisk kładzie też na gospodarkę.


Tak, dokładnie na zniszczenie gospodarki. Napisz proszę jak wyobrażasz sobie bezpieczeństwo energetyczne Polski bez jakiegokolwiek wsparcia i jak wyobrażasz sobie zatrzymanie w Polsce firm z UE produkujących na rynek unijny z Polski? Jak pokonasz bariery eksportu, które kraje wewnątrz UE z pewnością wprowadzą po opuszczeniu UE przez Polskę?

Konfederacja nie ma programu rozwoju gospodarczego Polski, nie ma nawet spójnej propozycji polityki podatkowej - czytałem, to jest śmiech. Wszystko co ma, to zlepek haseł, w które wierzą głównie młodzi ludzie, nie skalani głębszą refleksją i doświadczeniem.

P.S. Skrajny eurosceptycyzm jest wspólnym wyróżnikiem LPR i Konfederacji.

_________________
Numbers cannot lie. People lie with numbers.


N lip 26, 2020 12:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Adam M. Napisał
Cytuj:
PS2 Tak na p.Dude zaglosowalo 10 mln 400 tys ludzi, ale 10 mln przeciwko niemu, czy myslisz ze bez powodu?

Przed pierwsza turą wyborów w symulowanym starciu Duda versus Biedroń, ten ostatni otrzymałby ok 43 %. Jaki był wynik pierwszej tury dla Biedronia wszyscy znamy. Po prostu w starciu dwóch kandydatów najczęstszy wynik jest ok 49/51%. Jarosław Kaczyński w 2010 w starciu z Komorowskim otrzymał 48,5% głosów, czy to oznacza masowe poparcie dla niego? Na tym polega ten numer, nie wpadajmy w demagogie.


N lip 26, 2020 3:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
No prosze, ktos jeszcze na tym forum zdaje sobie sprawe ze wyjscie z Unii to byloby samobojstwo gospodarcze ( a wlasciwie powrot gospodarczy do lat 90 tych ) dla Polski, nie moge uwierzyc. :)


N lip 26, 2020 3:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Robur, przekrecasz moje slowa, napisalem tylko ze mieli powod zeby zaglosowac przeciwko Dudzie, nie ze masowo poparli Trzeskowskiego.


N lip 26, 2020 3:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4685
Lokalizacja: Poznań
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Adam M. napisał(a):
Robur, przekrecasz moje slowa, napisalem tylko ze mieli powod zeby zaglosowac przeciwko Dudzie, nie ze masowo poparli Trzeskowskiego.

Spójrz co napisałeś: Tak na p.Dude zaglosowalo 10 mln 400 tys ludzi, ale 10 mln przeciwko niemu, czy myslisz ze bez powodu?

Nawet nie masowo, lecz w 100% miało być przeciw. Zapewne część głosowała przeciw komuś, spora za kimś. Trudno orzec, nie warto więc generalizować.


Pn lip 27, 2020 8:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Post Re: Wybory prezydenckie 2020
Myślę ze można śmiało założyć iż za Dudą głosował elektorat PiSu, za Trzaskowskim elektorat KO. Ponieważ elektorat PiSu jest większy, to by oznaczało że liczba głosów przeciw Dudzie jest większa niż liczba głosów przeciw Trzaskowskiemu.

Małe wyjaśnienie:
Chodzi o to że głosy na każdego kandydata w 2 turze to suma głosów za i przeciw temu drugiemu.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn lip 27, 2020 9:05 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1340 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 86, 87, 88, 89, 90  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL