Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:03 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Spowiedź księdza 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Spowiedź księdza
Myślę, że wiele osób może to zainteresować.

Mam na ten temat kilka przemyśleń, ale chciałbym poczekać na to jak się rozwinie dyskusja.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Cz lis 14, 2019 4:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź księdza
A co sądzisz o tym? Też bardzo ciekawe.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz lis 14, 2019 8:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź księdza
Pytanie nr 1.
Wiemy, że to autentyk?

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz lis 14, 2019 9:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź księdza
Oczywiście nie wiemy, ale jeśli panowie grają, to są w tym bardzo naturalni.
Czy są jakieś przesłanki aby uznać, że to fake?

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Cz lis 14, 2019 9:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź księdza
Jak się chce, zawsze się znajdzie przesłanki, np. czemu ten ksiądz jest tak szczery? Nie obawia, się że ktoś go podkabluje?
Czemu data na filmie to 1970?

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz lis 14, 2019 10:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź księdza
towarzyski.pelikan napisał(a):
Jak się chce, zawsze się znajdzie przesłanki, np. czemu ten ksiądz jest tak szczery? Nie obawia, się że ktoś go podkabluje?

Ludzie czują potrzebę zwierzania się. Jestem w stanie wyobrazić sobie kontekst w którym ktoś opowiadałby równie nieskrępowanie.
towarzyski.pelikan napisał(a):
Czemu data na filmie to 1970?

Bo 1970 to początek epoki Unixa i większość urządzeń elektronicznych rozpoczyna datowanie właśnie od tego roku. Komuś po prostu nie chciało się ustawić po wymianie baterii.

Obstawiasz, że to fake? Ja szczerze mówiąc nie wiem.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Cz lis 14, 2019 10:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź księdza
Myślę, ze to może być autentyk. Ksiądz zachowuje się bardzo naturalnie, a ten chłopak może wzbudzać zaufanie, taki równy koleś, sama bym się mu zwierzyła.

Treść też nie jest dla mnie szokująca. Mogłabym się tego spodziewać. Szczególnie, ze mam księdza w rodzinie, wiec trochę znam kulisy.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz lis 14, 2019 10:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź księdza
towarzyski.pelikan napisał(a):
Treść też nie jest dla mnie szokująca. Mogłabym się tego spodziewać. Szczególnie, ze mam księdza w rodzinie, wiec trochę znam kulisy.

Dla mnie również nie i bynajmniej nie zamierzałem krytykować na jego podstawie religii katolickiej. Do mnie również docierały informacje, które są spójne z treścią filmiku, dlatego w pierwszym odruchu uznałem go za autentyk. Zawsze to były jednak informacje z drugiej ręki.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Cz lis 14, 2019 10:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź księdza
Ja mam z pierwszej ręki i jakie takie doświadczenie z ludźmi. Zakompleksiony facet, któremu dałabym zawodówkę. Proste zdania, jednostronne postrzeganie życia. Ani jednego szczegółu dotyczącego pracy. To udawanie przedstawił jak to opowiadają pijaczkowie w ogródku piwnym. Pochwaliby się spowiedziami jakie bzdury słyszy. Opowiadanie o kuzynie też typowo świeckie, tak się to widzi. Nie wszyscy zakonnicy załatwiają sprawy ze ślubami. Nie wiedział. Zdziwiło mnie też to proszenie o pieniądze, gdy mu się kończą i to 3 pokojowe mieszkanie z pralnią. Zakonnicy mówią o domu a nie plebanii. Mówił, że każdego przyjmują do zakonu. Powinien pochwalić się jak oszukał na testach osobowościowych i rozmowach. Widocznie tego nie wiedział. Niewiele wiedział z tego co poza ogródkiem piwnym.
Trzeba mieć wysokie IQ, by być hipokrytą i ukrywać swe poglądy. Jemu bym takiego nie przypisała. Prostaczek.
Zdziwiły mnie też te daty z 1970 roku, ale komórki były dzisiejsze.

Kiedyś nasz były forumowicz i śp ksiądz mówił mi, że gdyby go zamknięto a swawojce i obserwowałby przechodniów, to wyłuskałby po chodzie księży. Zakonnicy są jeszcze bardziej inni. Tacy trochę nie z tego świata. Cwaniaczki sa niezwykle inteligentni i nie pozwoliliby sobie na trzeźwo na takie spowiedzi.

A tak naprawdę to pokazanie takiego filmu na forum to najlepiej skwitował Peter. Tyle, że Bolka i Lolka to ja lubię oglądać.


Cz lis 14, 2019 11:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź księdza
Mnie szczególnie ciekawi ta kwestia odgrywania roli, czy to wynika z tego, ze ten ksiądz (zakładając, że to autentyk) nie ma powołania i musi grać pobożnego, czy jest to zjawisko standardowe wśród księży.

Ja bym obstawiała, że to brak powołania. Często słucham jakichś wypowiedzi nie tylko księży, ale teologów czy świeckich osób wierzących i widać w nich, ze wierzą w to, co mówią, tego przejęcia nie da się udawać, chyba że ktoś jest zawodowym aktorem. Myślę, że takiego niepobożnego księdza można łatwo zdemaskować po braku zaangażowania w samym sposobie bycia księdzem.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz lis 14, 2019 11:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź księdza
merss napisał(a):
A tak naprawdę to pokazanie takiego filmu na forum to najlepiej skwitował Peter. Tyle, że Bolka i Lolka to ja lubię oglądać.

A ja myślę, że jednak warto było założyć ten temat. Choćby dlatego, że poznałem Twoją opinię.
towarzyski.pelikan napisał(a):
Mnie szczególnie ciekawi ta kwestia odgrywania roli, czy to wynika z tego, ze ten ksiądz (zakładając, że to autentyk) nie ma powołania i musi grać pobożnego, czy jest to zjawisko standardowe wśród księży.

Ja też zwróciłem na to uwagę i właśnie w tym kierunku planowałem rozwinąć ten temat, ale o odgrywaniu ról napisałem już w wątku o kotkach. Zobaczymy, który się lepiej rozwinie.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Cz lis 14, 2019 11:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź księdza
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
A ja myślę, że jednak warto było założyć ten temat. Choćby dlatego, że poznałem Twoją opinię.

A co myślisz o tym, co napisała merss? Zgadzasz się, wahasz, czy nie zgadzasz?

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz lis 14, 2019 11:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź księdza
towarzyski.pelikan napisał(a):
A co myślisz o tym, co napisała merss? Zgadzasz się, wahasz, czy nie zgadzasz?

Uważam, że jej opinia jest trochę stronnicza, ale może mieć rację. Na pewno wie lepiej ode mnie na co zwracać uwagę w takim przypadku.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Cz lis 14, 2019 11:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź księdza
Według mnie pod dwoma względami leży:
- uznanie, że ktoś jest mało inteligentny albo ma wykształcenie zawodowe na tej podstawie, że posługuje się w rozmowie poufnej prostym językiem

Zupełnie to się nie zgadza z moim doświadczeniem i wychodzi tutaj stronniczość typowo kobieca. Kobiety średnio są znacznie bardziej elokwentne od mężczyzn z racji budowy mózgu i również oceniają atrakcyjność (inteligencję) mężczyzny na podstawie tego, jak posługuje się językiem. Sama też tak mam, ale wiem, jakie to jest zwodnicze.

- opowiadanie o kuzynie jest IMO bardzo autentyczne

Mam analogiczny przykład w rodzinie, ale tym razem z policjantem. Jeden z moich kuzynów to policjant i członkowie rodziny często chcą to wykorzystać np. żeby zasięgnąć opinii, jak tu się wymigać od zapłacenia mandatu, zrobić jakiś przekręt i wtedy mój kuzyn nagle wciela się w rolę pana policjanta "Oj ty, oj ty". Widać jak ze sobą walczy, bo z jednej strony jest poza godzinami pracy, a z drugiej funkcja policjanta zobowiązuje.

Natomiast co do tych realiów z życia księdza/zakonnika, to nie jestem w stanie zweryfikować, wiec w tym punkcie nie mam się jak do merss przyczepić.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt lis 15, 2019 12:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spowiedź księdza
W Internecie można znaleźć informacje, że to podrabiany ale znany "ksiądz Krzysztof Rafał Colunga." :? Zdemaskować aktora, to chyba jakiś żart. 8O :x


Pt lis 15, 2019 12:30 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 145 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL