Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 4:12 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
Przeczytałam akurat tę książkę kard Saraha. To najważniejsze zdanie (w moim odczuciu) dotyczace Franciszka przywołałam w dwóch wątkach. Mamy jednak do czynienia w kościele, już od lat 60 - tych z praktyką. Jak zareagowano po opublikowaniu Humanae Vitae? Skwitowano to na Zachodzie - moje sumienie mówi inaczej, więc mnie to nie wiąże (nie znajdę na poczekaniu autora). Inna definicja sumienia i inna etyka (sytuacyjna). Praktyka prób potem konstynuuje teorię lub ją rozciąga w bezkształtną masę. Związki homoseksualne są błogosławione w Austrii i Niemczech, liturgia to czasem jakieś autorskie wariacje i tęczowe ornaty. Ta książka i być może zabiegi dyplomatyczne (zawsze ukryte) nie mogły zostać zlekceważone. Papież powinien łączyć wszelkie frakcje. Ale jak długo to się da? Niemcy nie widzą zamkniętej drogi, by nadal pracować nad reformą w ramach drogi synodalnej. Tyle powiedzieli. Za wcześnie jednak na oceny. Muszą się pojawić praktyki i wówczas dojdzie do akceptacji lub odrzucenia jako niedopuszczalnych i ukarania winnych...lub milczenia.


Pt lut 21, 2020 2:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):
Poproszę link do źródeł informacji, ze był TW. Dopóki tego nie ma to jest to tylko pomówienie. Już przerabialiśmy z Oleksym którego zniszczono przed wyborami bo podobno współpracował. Tak samo wciąż totalni mówią ze Kaczyński był TW ale dowodów na to nie maja. Czekam na konkrety. Nie twierdze ze nie współpracował. Twierdze ze skoro tak uważasz i to ogłaszają to masz obowiązek to udokumentować. Wałęsa tez mówi ze nie współpracował ale jednak dokumenty mówią co innego.


O źródła spytaj ks. Isakowicza bo jego cytuje.
Chociaz w sumie dlugo szukać nie trzeba.
https://www.rp.pl/artykul/130761-Biskup ... h-IPN.html

Jak będzie pisał na forum i zamieści taki wpis to go zapytam. Jak na razie to ty piszesz i skoro piszesz to masz obowiązek udowodnienia tezy.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt lut 21, 2020 6:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
Jockey napisał(a):
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):
Poproszę link do źródeł informacji, ze był TW. Dopóki tego nie ma to jest to tylko pomówienie. Już przerabialiśmy z Oleksym którego zniszczono przed wyborami bo podobno współpracował. Tak samo wciąż totalni mówią ze Kaczyński był TW ale dowodów na to nie maja. Czekam na konkrety. Nie twierdze ze nie współpracował. Twierdze ze skoro tak uważasz i to ogłaszają to masz obowiązek to udokumentować. Wałęsa tez mówi ze nie współpracował ale jednak dokumenty mówią co innego.


O źródła spytaj ks. Isakowicza bo jego cytuje.
Chociaz w sumie dlugo szukać nie trzeba.
https://www.rp.pl/artykul/130761-Biskup ... h-IPN.html

Jak będzie pisał na forum i zamieści taki wpis to go zapytam. Jak na razie to ty piszesz i skoro piszesz to masz obowiązek udowodnienia tezy.

Nie nie mam takiego obowiazku bo nie ja stawiam teze a cytuje inna osobę. A mozesz sobie w to wierzyć lub nie. A źrodlo tez Ci podalam


Pt lut 21, 2020 6:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):
Na kilometr widać, że to ściema. Dziwne, a może nie dziwne, że nasi tradsi z forum tak łatwo łykają tę ściemę. Szczerze nie spodziewałem się tego po sachol. Wciąż czekam na te wiarygodne źródła tych bzdur.

Nie wiem kto to jest Trads ale ja raczej do nich nie naleze. Pozatym utozsamianie Tradsów z ludzmi osmielajacymi sie krytykować decyzje papieza Franciszka jest raczej na wyrost.
A tymczasem mamy kolejne zamykanie ust za wypowiedzi Krytyczne wobec Franciszka. Widac wszystkicb to spotyka z kregu duchownych
https://www.gosc.pl/doc/6170307.Abp-Len ... liturgii-i
A biskupi czy kaplani gloszacy herezje maja sie w najlepsze

Tutaj postawiona teza1.
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):
Poproszę link do źródeł informacji, ze był TW. Dopóki tego nie ma to jest to tylko pomówienie. Już przerabialiśmy z Oleksym którego zniszczono przed wyborami bo podobno współpracował. Tak samo wciąż totalni mówią ze Kaczyński był TW ale dowodów na to nie maja. Czekam na konkrety. Nie twierdze ze nie współpracował. Twierdze ze skoro tak uważasz i to ogłaszają to masz obowiązek to udokumentować. Wałęsa tez mówi ze nie współpracował ale jednak dokumenty mówią co innego.


O źródła spytaj ks. Isakowicza bo jego cytuje.
Chociaz w sumie dlugo szukać nie trzeba.
https://www.rp.pl/artykul/130761-Biskup ... h-IPN.html

A tutaj ukryta druga teza i udawanie ze tylko cytujesz.
Ok to jeśli nie są to tezy to z premedytacja poddajesz mało wiarygodne źrodła. Cel jasny jak to Kucharczak w GN napisał. Nie ważne jak byleby uderzyć w papieża i w Kościół.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So lut 22, 2020 12:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
Jockey napisał(a):
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):
Na kilometr widać, że to ściema. Dziwne, a może nie dziwne, że nasi tradsi z forum tak łatwo łykają tę ściemę. Szczerze nie spodziewałem się tego po sachol. Wciąż czekam na te wiarygodne źródła tych bzdur.

Nie wiem kto to jest Trads ale ja raczej do nich nie naleze. Pozatym utozsamianie Tradsów z ludzmi osmielajacymi sie krytykować decyzje papieza Franciszka jest raczej na wyrost.
A tymczasem mamy kolejne zamykanie ust za wypowiedzi Krytyczne wobec Franciszka. Widac wszystkicb to spotyka z kregu duchownych
https://www.gosc.pl/doc/6170307.Abp-Len ... liturgii-i
A biskupi czy kaplani gloszacy herezje maja sie w najlepsze

Tutaj postawiona teza1.
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):
Poproszę link do źródeł informacji, ze był TW. Dopóki tego nie ma to jest to tylko pomówienie. Już przerabialiśmy z Oleksym którego zniszczono przed wyborami bo podobno współpracował. Tak samo wciąż totalni mówią ze Kaczyński był TW ale dowodów na to nie maja. Czekam na konkrety. Nie twierdze ze nie współpracował. Twierdze ze skoro tak uważasz i to ogłaszają to masz obowiązek to udokumentować. Wałęsa tez mówi ze nie współpracował ale jednak dokumenty mówią co innego.


O źródła spytaj ks. Isakowicza bo jego cytuje.
Chociaz w sumie dlugo szukać nie trzeba.
https://www.rp.pl/artykul/130761-Biskup ... h-IPN.html

A tutaj ukryta druga teza i udawanie ze tylko cytujesz.
Ok to jeśli nie są to tezy to z premedytacja poddajesz mało wiarygodne źrodła. Cel jasny jak to Kucharczak w GN napisał. Nie ważne jak byleby uderzyć w papieża i w Kościół.

Ksiadz Isakowicz nie jest malo wiarygodnym źródłem. Bo zdaje się że nikt go jeszcze z owych biskupow nie pozwał za pomówienia. Pozatym wbrew Twoim osadom nie jest moim celem uderzac w papieza i Kościoł. Jeśli coś ma uzdrowić Kosciół to prawda i bardzo dobrze sa jeszcze kapłani którym na tym zalezy. Dziwie sie tylko ze jak ktoś odkrywa niewygodna prawde to katolicy Twierdza ze to atak na Kościół. Prawda jest atakiem? To jakieś kuriozum


So lut 22, 2020 8:07 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
Cytuj:
Jego zdaniem wybór obecnego Ojca Świętego to wynik spisku liberałów.


Tutaj kompletnie czegoś nie rozumiem (?)... To spisek liberałów zadecydował o tym, że papieżem został Ojciec Święty Franciszek a nie... Duch Święty?

Jak tak się zacznie wszystko w Kościele tłumaczyć tylko i wyłącznie działalnością i czynami ludzkimi, to zniknie nam z oczu sam Pan Jezus.
Pamiętam, że w LO nasza lewicująca polonistka też starała się udowodnić swoją tezę i wbić nam do głowy "jak to się stało, że Karol Wojtyła został papieżem" (Papież Polak, zza żelaznej kurtyny, polityka itd...) - ona wiedziała wszystko (choć na Konklawe nie była) ;)

Po prostu ten pontyfikat różni się od pontyfikatu papieża seniora Benedykta XVI, tak jak od Św. Jana Pawła II - nic na to nie poradzimy. Ja sam miewam niejednokrotnie trudności ze zrozumieniem o co papieżowi "biega", Jego decyzje, zachowania czy poglądy (imigranci, Pachamama, całowanie stóp muzułmanów) są dla mnie jakąś abstrakcją i czymś niedorzecznym., ale... to jeszcze nie dowód, że wybrali go liberałowie, jest heretykiem czy też Antychrystem (lub ostatnim papieżem - jak interpretują to 'znawcy' przepowiedni Malachiasza).

To takie budowanie na siłę spiskowych teorii dziejów ; próba ukazania, że Kościół jest w głębokim kryzysie a za niemal wszystko zło odpowiada papież.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N lut 23, 2020 1:41 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Jego zdaniem wybór obecnego Ojca Świętego to wynik spisku liberałów.


Tutaj kompletnie czegoś nie rozumiem (?)... To spisek liberałów zadecydował o tym, że papieżem został Ojciec Święty Franciszek a nie... Duch Święty?


Wincenty Pallotti, ostatni z Rzymian wyniesiony na ołtarze, pisał iż Bóg bezpośrednio chce niektórych papieży, innym przyzwala nimi być, a jeszcze innych tylko toleruje”
http://waw.pallotyni.pl/index/?id=9aa42 ... 4923ce901b


N lut 23, 2020 2:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
sachol napisał(a):
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Jego zdaniem wybór obecnego Ojca Świętego to wynik spisku liberałów.


Tutaj kompletnie czegoś nie rozumiem (?)... To spisek liberałów zadecydował o tym, że papieżem został Ojciec Święty Franciszek a nie... Duch Święty?


Wincenty Pallotti, ostatni z Rzymian wyniesiony na ołtarze, pisał iż Bóg bezpośrednio chce niektórych papieży, innym przyzwala nimi być, a jeszcze innych tylko toleruje”
http://waw.pallotyni.pl/index/?id=9aa42 ... 4923ce901b

Nie twierdzę, że Duch Święty uczestniczy w wyborze papieża w sensie dosłownym, ponieważ Duch Święty na pewno by nie dopuścił do wybrania wielu papieży.

Natomiast Duch Święty nie tyle trzyma rękę na pulsie, ile pełni rolę dobrotliwego nauczyciela, zostawiając nam swobodę działania, ale nie spuszczając nas z oka. Rolę Ducha Świętego należy rozumieć bardziej elastycznie.

On nie narzuca, na którego kandydata mamy głosować. Zapewne chroni nas tylko przed tym, abyśmy wszystkiego nie zaprzepaścili.

Kard. Joseph Ratzinger, 15 kwietnia 1997


N lut 23, 2020 2:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
mniszek_pospolity napisał(a):
(...)
To takie budowanie na siłę spiskowych teorii dziejów ; próba ukazania, że Kościół jest w głębokim kryzysie a za niemal wszystko zło odpowiada papież.

Czy znasz proroctwo św. Franciszka https://gloria.tv/post/B8SEWtXKiPeB3v9vopLiNVPFt? W jaki sposób ktoś mógłby zostać papieżem w sposób niekanoniczny?


N lut 23, 2020 3:05 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
Cytuj:
Czy znasz proroctwo św. Franciszka https://gloria.tv/post/B8SEWtXKiPeB3v9vopLiNVPFt? W jaki sposób ktoś mógłby zostać papieżem w sposób niekanoniczny?


Nie wiem czy akurat to proroctwo odnosi się do sytuacji obecnej (papież Franciszek). Można to interpretować w różnoraki sposób ; np. Zakon św. Franciszka już wieki temu się "podzielił" - mamy wszak trzy gałęzie zakonu ; bracia mniejsci, (dawniej reformaci, obserwanci, w Polsce bernardyni, brązowe habity) ; bracia konwentualni, (czarne habity, Niepokalanów, św. Maksymilian Maria Kolbe) oraz bracia kapucyni...

Podziały zakonów i spory dotyczące wierności Regule i pierwotnym celom Założyciela to w Kościele akurat nic nadzwyczajnego (chyba kiedyś o tym wspominałem) - benedyktyni ---> cystersi ---> trapiści, karmelici ---> karmelici bosi ---> sercanie ---> sercanie biali itd.

Jak się chce, to każde proroctwo i każdą wizję świętych czy nawet nie można dopasować do czasów obecnych. Ileż to już końców świata za nami? Bo ja chyba sam przeżyłem z pięć.

Postawy skrajne po prostu odrzucam - jedna to taka, że jak papież Franciszek kichnie, to już jest to znak, że jest zły do szpiku kości. Wszystko się neguje, krytykuje, szuka drugiego dna, cokolwiek by nie zrobił, to będzie źle.

Tak samo w drugą stronę. Mamy kryzys, są dość niezrozumiałe postawy, gesty i słowa, to i tak stoimy murem za papieżem - bo on wie lepiej, bo my nie rozumiemy, bo bijmy się we własne piersi, zaczynajmy od siebie, nie oceniajmy, bo sami grzeszymy itd...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N lut 23, 2020 9:37 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18234
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Jego zdaniem wybór obecnego Ojca Świętego to wynik spisku liberałów.


Tutaj kompletnie czegoś nie rozumiem (?)... To spisek liberałów zadecydował o tym, że papieżem został Ojciec Święty Franciszek a nie... Duch Święty?

Nie odnosząc się do kwestii papieża Franciszka (czy tak było itd), co do zasady dziwię się Twojemu zdziwieniu; wybór papieża to nie pisanie Ewangelii i natchnienie Ducha Świętego nie jest absolutne; biskupi mogą za Nim pójść albo nie.
Nie ma żadnej wątpliwości, że w dziejach Kościoła nie raz osadzano papieży z powodów... powiedzmy: niereligijnych.

W żaden to jednak sposób nie oznaczało iż tak osadzeni na Tronie Piotrowym "nie są papieżami" itd, więc nie ma miejsca na argumentację typu (na przykład): "Franciszek został wybrany w wyniku spisku, więc nie jest papieżem" - nawet gdyby tak było (czego, przypominam, nie twierdzę) to nadal Jego Urząd jest ważny.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lut 23, 2020 12:29 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
Kapłan powołany się do celibatu. Jest ofiarnikiem


N lut 23, 2020 1:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
Cytuj:
Nie odnosząc się do kwestii papieża Franciszka (czy tak było itd), co do zasady dziwię się Twojemu zdziwieniu; wybór papieża to nie pisanie Ewangelii i natchnienie Ducha Świętego nie jest absolutne; biskupi mogą za Nim pójść albo nie.
Nie ma żadnej wątpliwości, że w dziejach Kościoła nie raz osadzano papieży z powodów... powiedzmy: niereligijnych.


No jasne, że tak. Chodziło mi raczej o to, że w Kościele działa Duch Święty a sam Pan Jezus powiedział, że "bramy piekielne go nie przemogą". Oczywiście, że historia papiestwa pokazuje różne nawet absurdy - często na Stolicę Piotrową byli powoływani "kandydaci", co do których mielibyśmy spore wątpliwości.

Jednak jak nazbyt zaczniemy podważać decyzje poszczególnych biskupów ; że nie zawsze (co można za chwilę obrócić w bardzo często) nie idą za natchnieniem Ducha Świętego to mamy gotową receptę na jeszcze większe podziały i być może w końcu rozłam.

Akurat sam zwracałem uwagę na to co dzieje się w Niemczech (ale czy to w tym przypadku wina papieża?).

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


N lut 23, 2020 2:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
Normalnie mniszek podważył wypowiedzi tradycjonalistów co to podważają posłuszeństwo papieżowi czy biskupowi bo według nich to .... najczęściej oczywiście modernista....
Jak prawie nigdy zgadzam się z mniszkiem.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 23, 2020 3:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
mniszek_pospolity napisał(a):

Akurat sam zwracałem uwagę na to co dzieje się w Niemczech (ale czy to w tym przypadku wina papieża?).

Wina w tym że ich chociażby nie upomina


N lut 23, 2020 4:02 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL