Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 6:52 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
 Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
Jockey napisał(a):
Normalnie mniszek podważył wypowiedzi tradycjonalistów co to podważają posłuszeństwo papieżowi czy biskupowi bo według nich to .... najczęściej oczywiście modernista....
Jak prawie nigdy zgadzam się z mniszkiem.

A co Tu sie tradycjonalostów uczepiles? Bo kapłani podwazajace posluszenstwo papieżowi z tym "tradycjonalistami nid wiele mja wspolnego" :P
Przerzyj oczy


N lut 23, 2020 4:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
W Wielki Piątek nie upomina się. Nic nie widać. To co mamy do dyspozycji przedstawił w niezwykle klarowny sposób kard R.Sarah w ostatniej części swego tryptyku. To wprowadzenie


N lut 23, 2020 4:09 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
sachol napisał(a):
Jockey napisał(a):
Normalnie mniszek podważył wypowiedzi tradycjonalistów co to podważają posłuszeństwo papieżowi czy biskupowi bo według nich to .... najczęściej oczywiście modernista....
Jak prawie nigdy zgadzam się z mniszkiem.

A co Tu sie tradycjonalostów uczepiles? Bo kapłani podwazajace posluszenstwo papieżowi z tym "tradycjonalistami nid wiele mja wspolnego" :P
Przerzyj oczy

Uderz w stół a nożyce się odezwa.
Poczytaj a zobaczysz chyba ze jak zwykle drukowane ci szkodzi

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 23, 2020 6:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Czy znasz proroctwo św. Franciszka https://gloria.tv/post/B8SEWtXKiPeB3v9vopLiNVPFt? W jaki sposób ktoś mógłby zostać papieżem w sposób niekanoniczny?


Nie wiem czy akurat to proroctwo odnosi się do sytuacji obecnej(...)


Ja też nie wiem. Po prostu uderza trafność niektórych fragmentów proroctwa z sytuacją obecną. Sama czuję, że nie wiem jak się mam zachować wobec pewnych postaw (np. hołdowi oddanemu Pachamamie w Ogrodach Watykańskich, wobec braku potępienia przez Papieża Franciszka, i wypowiedzi, że w Watykanie nie było idolatrii; jeśli nie, to co to było?), i co jest właściwym nauczaniem. Czy to wszystko to medialna manipulacja? Po prostu zapytałam, kiedy papież mógłby dojść do urzędu niekanonicznie, o jakiś przykład. Po śmierci św. Franciszka już były kryzysy w Kościele, łącznie z niepewnością, kto jest papieżem. Wybór Papieża Franciszka raczej był kanoniczny (zgodnie z ustalonymi procedurami), prawda? Nie wiem, czy dobrze rozumiem "kanoniczność wyboru."


N lut 23, 2020 6:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
Brandeisbluesky napisał(a):
mniszek_pospolity napisał(a):
Cytuj:
Czy znasz proroctwo św. Franciszka https://gloria.tv/post/B8SEWtXKiPeB3v9vopLiNVPFt? W jaki sposób ktoś mógłby zostać papieżem w sposób niekanoniczny?


Nie wiem czy akurat to proroctwo odnosi się do sytuacji obecnej(...)


Ja też nie wiem. Po prostu uderza trafność niektórych fragmentów proroctwa z sytuacją obecną. Sama czuję, że nie wiem jak się mam zachować wobec pewnych postaw (np. hołdowi oddanemu Pachamamie w Ogrodach Watykańskich, wobec braku potępienia przez Papieża Franciszka, i wypowiedzi, że w Watykanie nie było idolatrii; jeśli nie, to co to było?), i co jest właściwym nauczaniem. Czy to wszystko to medialna manipulacja? Po prostu zapytałam, kiedy papież mógłby dojść do urzędu niekanonicznie, o jakiś przykład. Po śmierci św. Franciszka już były kryzysy w Kościele, łącznie z niepewnością, kto jest papieżem. Wybór Papieża Franciszka raczej był kanoniczny (zgodnie z ustalonymi procedurami), prawda? Nie wiem, czy dobrze rozumiem "kanoniczność wyboru."

Myślę że trafność proroctwa można by odnieść do niejednego okresu w historii Kościoła który już minal.
Co domwyboru papieża i.procedur to jest dokument:
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/ja ... 21996.html


N lut 23, 2020 7:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
Jeżeli chodzi o proroctwo św. Franciszka, to jak wspominałem wcześniej Zakon Braci Mniejszych już wieki temu się "podzielił" na trzy gałęzie, więc dla mnie to jednak nie zbyt trafny "trop"...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn lut 24, 2020 11:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8081
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
Zazdroszczę Ci pewności oceny.


Wt lut 25, 2020 5:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
Cytuj:
Zazdroszczę Ci pewności oceny


Ale jaka pewność? I jaka ocena? Napisałem jedynie, że Zakon św. Franciszka już się podzielił, to się już "dokonało" - na trzy gałęzie. Wieki temu...

Pełno mamy proroctw i z każdego można sobie coś "dopasować" do obecnych czasów ; tak samo jak 100 czy 200 lat temu.

Naczytałem się już wielu takich proroctw - w tym interpretacji Malachiasza (mnicha cystersa), jakoby papież Franciszek był "ostatnim" - a co to znaczy? Koniec papiestwa? Koniec Kościoła? Koniec... świata? A jak wybiorą następnego, to co wówczas? Kolejne "pudło"...?

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt lut 25, 2020 10:50 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 19, 2017 8:18 am
Posty: 91
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Synod dla Amazonii. Diakonat kobiet, kapłaństwo żonatych
marian62 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):

Jeżeli powtarzam cudzy tekst, jakiś zarzut to znaczy że się nad nim zastanawiam i szukam mądrzejszych od siebie, aby pomogli mi rozwiać wątpliwości.Tak jest np ze słowami np.ks.kard.Raymonda Leo Burke od 15 minuty ze strony
https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawia ... 8,37303400
.....


Z uwagi że poprzedni link jest nieaktywny podaję nowy

https://www.gloria.tv/post/MnXNM8TLyYun ... xNphDc#910


Pt sty 06, 2023 12:50 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL