Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 5:59 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna strona
 Kosciol a polityka 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
zacznę od końca:

Cytuj:
Ale Cie, Mniszek oblecialo :) :-)


ale co mnie obleciało? Proszę o jakieś konkrety. Takie posty, które nic nie wnoszą kompletnie do dyskusji moim zdaniem powinny być usuwane przez moderację, bo tylko zaśmiecają wątek. Co to pozbawione sensu zdanie tutaj wnosi? Może ktoś wyjaśnić? Z góry dziękuję ;)

Cytuj:
Ja zaś jestem pewien, że tak przywykłeś do najeżdżania na PiS, że nie zauważasz nawet, jak przy tej okazji zaczynasz atakować Kościół i tworzyć nieładne insynuacje na jego temat.


Swoją pewność zachowaj dla siebie z łaski swojej, bo nie jest ona żadnym dogmatem. Nie jesteś nieomylny, więc może trochę mniej wysuwania błędnych wniosków. Byłeś też pewny, że TVP nie kłamała w sprawie sondażu, i co? :D

Tak się składa, że w nowicjacie przeczytałem "od deski do deski" KKK (na który wielokrotnie się powołujesz i, do którego odsyłasz dyskutantów). I jakoś nie pamiętam, żeby był w nim zapis, że słuszna krytyka partii rządzącej np. w sprawie aborcji eugenicznej (stanowisko Kościoła jest jednoznaczne) była "atakowaniem Kościoła". Zejdź na ziemię Yarpenie z tymi swoimi ciągłymi atakami i insynuowaniem każdemu kto ma inne zdanie od Twojego jakieś ataki na Kościół itd. Od kiedy to Kościół i PiS to jedność?

Poza tym sam pisałeś, że każdy ma prawo wyrażać swoją opinię. A ja zgadzam się z ks. Isakowiczem-Zaleskim i mam do tego prawo, tak jak prawo mają do tego inni duchowni, z którymi poruszam bieżące tematy jak i wielu katolików.

Nigdzie i nigdy nie napisałem, że było coś nie tak z unieważnieniem czy też stwierdzeniem nieważności małżeństw Kurskiego i jego żony. Po prostu zwróciłem uwagę, że dla wielu ludzi jest to kontrowersyjne. Każdy kto ma jakieś wątpliwości, zadaje pytania, zastanawia się czy wizerunkowo nie podoba mu się ten ślub (i w takim miejscu) atakuje Kościół?

Cytuj:
Świadczy o tym fakt, iż stworzyłeś zarzut, jakoby "przeciętny katolik Kowalski" nie mógł skorzystać z Sakramentu Małżeństwa w słynnych sanktuariach.


Pisząc to zdanie miałem na myśli wypowiedź ks. Isakowicz-Zaleskiego, które padło w zalinkowanym artykule Kuriera Lubelskiego (którego raczej nie czytałeś).

o to zdanie chodziło i nim się sugerowałem (choć może nie powinienem, mogę przyznać się do błędu, że nie sprawdziłem, że istnieje taka możliwość), ale dlatego używam "dyplomatycznej pisaniny" - "wydaje mi się", "podejrzewam", "moim zdaniem"



a nie tak jak Ty "jestem pewien"

Poza tym chcę wyraźnie powiedzieć, że większość zwykłych śmiertelników, gdyby chciała, żeby związek małżeński był pobłogosławiony w tym sanktuarium, nie ma takiej możliwości. To dlaczego nagle pan Kurski ją ma? Tym bardziej trzeba to wyjaśnić.

Może na przyszłość doczytaj do czego się odnoszę zanim zarzucisz mi atakowanie Kościoła (co jest dla ciebie typowe,)

Głosowałem na Lecha Sprawkę w wyborach w 2019 do senatu (PiS), dwa razy poparłem Andrzeja Dudę w II turach (2015, 2020) - więc mam prawo wymagać, krytykować i obnażać ich hipokryzję, co też czynię - bo w końcu głosując na nich czegoś oczekuję. (o wiele częściej "najeżdżam" na PO czy Lewicę, ale tego nie zauważasz)

Jak ktoś nie jest wpatrzony w prezesa Kaczyńskiego jak mistycy w Matkę Bożą, to nie znaczy, że atakują Kościół. Przyjmijcie wreszcie do wiadomości, że nie tylko wyborcy PiS-u to katolicy, że tylko oni chodzą do kościoła (a podawałem przykłady wyborców obecnej władzy), którzy są takimi antyklerykałami jak Palikociarnia, ale co tam. Do tego ani Ty ani Jockey się nigdy nie odniesiecie...

Cytuj:
bezmyślne kłapanie dziobem, zapraszam na tę witrynę.


Wielokrotnie już pokazałeś na tym forum, że kultura nie jest Twoją mocną stroną, ale to Ty masz dziób pingwina z Madagaskaru w awatarze. :D

Cytuj:
Zamiast się "zastanawiać", zabierz się lepiej za przyglądanie się rzeczywistości i przyjmowanie do wiadomości tego, co widzisz.


Tobie radzę dokładnie to samo i dodatkowo zdjęcie z oczu "klapek nieomylności", bo nie jesteś nieomylny i przyjmij to do wiadomości, im szybciej, tym lepiej :wink:

Cytuj:
zadzwoni dowiedz się na jakiś zasadach można tam wziąć ślub. Zapewne jest jakaś kolejka oczekujących i podadzą ci wolne terminy.


Już odpisałem wcześniej, że zasugerowałem się zdaniem księdza i miałem do tego prawo, bo każdy może wyrażać swoją opinię.

Cytuj:
Jak rozumiem razem z wrogami Kościoła uważasz ze zapłacili księdzu który orzekał i tak dostali orzeczenie. Tylko pogratulować postawy katoliku.


To teraz poproszę (w waszym stylu) o dowody, że "uważam, że zapłacili księdzu, który orzekł i tak dostali orzeczenie". Strasznie się w tej chwili kompromitujesz i jedziesz tym samym manipulacyjnym tonem co TVN czy GW, które tak krytykujesz i zarzucasz wszystkim wokoło.

Nigdzie i nigdy nie pisałem tutaj o tym, że decyzja sądu biskupiego była taka, bo kogoś przekupili, bo coś tam innego. To są wsze "pobożne życzenia", na które nie macie żadnego dowodu ani nawet przesłanki.

Podzieliłem zdanie wielu katolików, którzy zwracają na to uwagę i po prostu pytają, mają wątpliwości, dla których to jest kontrowersyjne i w sumie zgadzam się z tym co Jockey napisał:

"Osobiście uważam ze Kurski wykonał strzał w kolano. Jako polityk I jako prezes czy tam p.o. prezesa TVP powinien być bardziej inteligentny. Doskonale wiedział jak to może być wykorzystane przeciwko niemu, przeciwko PiS i przeciwko Kościołowi."

Ja w tym temacie niczego innego nie piszę jak tylko przestrzegam, że zbytnia zażyłość Kościoła i władzy (obojętnie jakiej władzy) jest zła dla Kościoła, że to szkoda i krzywda dla Kościoła. I tak uważa bardzo wielu ludzi - w tym wykładowca historii kościoła (kapłan), który mówił dokładnie to samo co ja tutaj napisałem o wystąpieniach minister Emilewicz na ambonie na Jasnej Górze, czy słowa biskupa Długosza i jego strasznie niefortunne porównania Morawieckiego i Szumowskiego do Ewangelistów...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt lip 31, 2020 8:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Cytuj:
Poza tym chcę wyraźnie powiedzieć, że większość zwykłych śmiertelników, gdyby chciała, żeby związek małżeński był pobłogosławiony w tym sanktuarium, nie ma takiej możliwości.

A teraz poproszę o dowód, który potwierdzi prawdziwość tej tezy.


Pt lip 31, 2020 9:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Cytuj:
A teraz poproszę o dowód, który potwierdzi prawdziwość tej tezy.


To poproś ks. Isakowicza-Zaleskiego - bo to jego słowa. :lol:

Ja dlatego używałem w swoich postach (i zawsze to robię jak nie jestem jakiejś tezy pewien) zwrotów: "podejrzewam", "wydaje mi się". Wyjaśniałem to już w swoim poprzednim i obszernym poście.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pt lip 31, 2020 9:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 06, 2020 1:04 pm
Posty: 2208
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Jakby nie zaklinać rzeczywistości, sprawa ślubu Kurskich wygląda słabo. I stwierdzenie tego nie jest żadnym "atakiem na Kościół", jak tu chcą niektórzy gorliwi adwokaci czci pana prezesa. Uprzedzając od razu zastrzeżenia Yarpena, oświadczam że dowodów nie mam w menu - piszę o moich wrażeniach i o tym jak to wygląda.


Pt lip 31, 2020 10:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
mniszek_pospolity napisał(a):
zacznę od końca:
Cytuj:
Ale Cie, Mniszek oblecialo :) :-)

ale co mnie obleciało? Proszę o jakieś konkrety. Takie posty, które nic nie wnoszą kompletnie do dyskusji moim zdaniem powinny być usuwane przez moderację, bo tylko zaśmiecają wątek.

Czy Ty zartow nie rozumiesz?
Lubie wiekszosc Twoich wypowiedzi i gdy zostales poczestowany: "tylko pogratulować postawy katoliku" smiech mnie ogarnal bo mam zastrzezenia i do slubu i do odsadzania od wiary. Usmiechnij sie


Pt lip 31, 2020 10:32 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:04 pm
Posty: 515
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Wpadł mi dzisiaj w ręce numer "Gościa niedzielnego" gdzie akurat był artykuł nt. stwierdzeń nieważności ślubów. Był dość ogólny i omawiał znane mi już wątki, ale zwróciłem uwagę na jedno zdanie: zwykle nieważność małżeństwa stwierdza się parę miesięcy (do roku) po ślubie - przeprowadzenie procesu po wielu latach jest rzadkością. Jakiegoż więc pecha musiał mieć pan Kurski że akurat on stał się wyjątkiem od tej reguły - 24 lata po ślubie, trójka dzieci. A już kosmicznym zbiegiem okoliczności musiało być to że jego wybranka przeszła tę samą drogę :)

Jeden z największych tuzów koalicji rządzącej, silniejszy od samego prezydenta (pamiętacie jak PAD próbował się go pozbyć i jak to się skończyło?), z partii znanej z religijności na pokaz i hojności w stosunku do urzędników Kościoła. Ech, że też akurat na niego padło! Aż się przypomina jak Lech Wałęsa za komuny kilkukrotnie wygrał w totolotka...


Pt lip 31, 2020 10:46 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Ja bym tą sprawę skwitował bardzo dosadnie: to kwestia sumienia i Kurskich ("nowożeńców") i tych co się na to zgodzili. Jeśli to był przekręt to niech Miłosierny okaże im miłosierdzie, jeśli nie, to sprawy po prostu nie ma, tylko jakieś niezdrowe domysły.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt lip 31, 2020 11:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
PeterW napisał(a):
Jeśli to był przekręt to niech Miłosierny okaże im miłosierdzie.

Moj syn dostal stwierdzenie niewaznosci po 5 latach i tez mialem taka refleksje - jaka odpowiedzialnosc przed swoim sumieniem i przed Bogiem maja decydenci. Ale przepisy sa przepisami. Chociaz konflikty sumienia wystepuja. Nie tylko w tych sprawach.


Pt lip 31, 2020 11:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Może powróćmy to tematu wątku:
„Kościół nie jest po stronie prawicy, lewicy ani po stronie centrum, ponieważ Kościół ma swoją własną stronę; Kościół winien stać po stronie Bożej”

https://www.przewodnik-katolicki.pl/Arc ... a-polityka
:czarodziej:

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn sie 03, 2020 1:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Papiez próbuje sie przymilić homoseksualistą zamoast wezwać ich do porzucenia grzesznego zycia
Poprawnosć polityczna
https://www.newsweek.pl/swiat/papiez-fr ... ja/2e6cllv


Pn sie 03, 2020 1:46 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
Nie no.. naprawdę Newsweek? Nie ma bardziej autorytatywnych źródeł o wypowiedziach papieża?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pn sie 03, 2020 1:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
PeterW napisał(a):
Nie no.. naprawdę Newsweek? Nie ma bardziej autorytatywnych źródeł o wypowiedziach papieża?

Źródlo jak każde inne. Papież tak powiedział i nie da się tego ukryć.
Nie źródło jest problemem a sama wypowiedz papieża.


Pn sie 03, 2020 1:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
sachol napisał(a):
PeterW napisał(a):
Nie no.. naprawdę Newsweek? Nie ma bardziej autorytatywnych źródeł o wypowiedziach papieża?

Źródlo jak każde inne. Papież tak powiedział i nie da się tego ukryć.
Nie źródło jest problemem a sama wypowiedz papieża.

Myślę, że problemem (mega) nas wszystkich jest brak miłości nieprzyjaciół, bo za takich większość z nas uważa gejów. Czy pan Jezus powiedział miłujcie nieprzyjaciół waszych z wyjątkiem gejów? :buja: :

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


So sie 08, 2020 11:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
mareta napisał(a):
sachol napisał(a):
PeterW napisał(a):
Nie no.. naprawdę Newsweek? Nie ma bardziej autorytatywnych źródeł o wypowiedziach papieża?

Źródlo jak każde inne. Papież tak powiedział i nie da się tego ukryć.
Nie źródło jest problemem a sama wypowiedz papieża.

Myślę, że problemem (mega) nas wszystkich jest brak miłości nieprzyjaciół, bo za takich większość z nas uważa gejów. Czy pan Jezus powiedział miłujcie nieprzyjaciół waszych z wyjątkiem gejów? :buja: :

I co to znaczy ta miłość chrześcijańska do homoseksualistów w praktyce, bycie miłym, niekonfrontacyjnymi i uśmiechniętym?


So sie 08, 2020 11:16 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kosciol a polityka
mareta napisał(a):
Myślę, że problemem (mega) nas wszystkich jest brak miłości nieprzyjaciół, bo za takich większość z nas uważa gejów.

Mam prośbę: Nie uogólniaj.


So sie 08, 2020 11:22 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 192 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL