Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 2:24 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
 Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Piszesz nie na temat. Jak lewak wywijasz tremat w inną stronę. Napisałam, że ludzie trans-, szerzej niż homoseksualiści, znaleźli się w sytuacji, gdy nauka jest zmuszona repektować filozofię dla której przekraczania człowieczeństwa przynależy do samego człowieka i jego wolności. Szlaban postawiono na wolność w publikowaniu badań nieprawomyślnych. To przekraczanie to trans-, więc obejmuje także sferę seksualną. To nie choroba, ale wolność. W latach 60. tych dołożono do tego filozofię chemiczną i praktykowanie na sobie substancji narkotycznych. Drugi etap tworzenia nowego człowieka obejmował korumpowanie i uwodzenie księży. Infiltracja Kościoła to najskuteczniejsza broń. Wyszli więc na barykady razem ze swoimi duszpasterzami zauroczeni marksizmem i ideami pacyfistycznymi. Wystarczyło odsłuchać ks. Oko o sposobie awansowania księży i mafii lawendowej.
Jak mówią objawienia w Quito - minie ten kryzys w Kościele. Miał być i jest. Maryja zachęcala jednak do walki o prawdę. Marksizm nie minie, może opuści Kościół lub Kościół oddali się od niego.
Polacy sa po złej stronie historii niedawno usłyszeliśmy i grozi się nam już oficjalnie, że to nasze zacofanie może nas drogo kosztować. Transakcja wiązana nam wychodzi...Osoby myślące wyłapią tego typu przesłania. Nowocześni będą zachłystywać się swoją nowoczesnością.


Cz paź 08, 2020 5:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Krotko mowiac wracamy do tezy mniszka o spisku Zydow, Masonow, cyklistow i Reptilian o produkcji nowego, lewackiego, bezwolnego czlowieka od 100 lat.
Ja sie zgadzam tylko twierdze ze poczatek tego wychowania nastapil znacznie wczesniej.:)


Cz paź 08, 2020 8:26 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
U podłoża każdego systemu wychowawczego stoi określona filozofia (chrześcijańska też jest na forum) i ją wyżej krótko przybliżyłam. Chodzi o to, że człowiek zanurza się w poznanie swojej własnej natury, jej bogactwo i dzięki tej koncentracji na sobie, swoich własnych siłach jest w stanie wykroczyć poza siebie. Stąd zafascynowanie ideologią trans-. Kościół uznawano za stary porządek świata. Nic nie dał ludzkości, więc jest do zlikwidowania. Należy powołać nowy Kościół powszechny i stworzyć nowego człowieka. Wiedziano jednak, że atak na Kościół zawsze Kościół wzmacniał, bo krew męczenników była posiewem świętości. Opracowano więc bardzo inteligentny plan. Należy przyjąć plan powolnej, ale systematycznnej dekompozycji Kościoła, regularne oslabianie siły, zasięgu, atrakcyjności. Wulkan wybucha po bardzo długim przygotowaniu się. Jego aktywność poprzedzającą erupcję widzą tylko specjaliści. Zwykle to głos wołających na puszczy. Na tym forum był taki przepowiadacz i w pewnym momencie zniknął. Zobaczycie niedługo sami - grzmiał.

Nie podałam daty kiedy nastąpił początek wychowania dzieci, by ukszłtować z nich nowego czlowieka. Plan był już realizowany, ale dostał się w ręce katolików i został zdemaskowany oraz upubliczniony przez prof. J.Cretineou - Joly, za aprobatą Piusa IX, w książce: Kościół rzymski wobec rewolucji.
Atak wymierzono w dzieci, podano sposoby docierania do nich. Kolejnym etapem było korumpowanie i uwodzenie duchowieństwa, tak by przygotować kadry aż po kardynałów. Plan ujawniono w 1859 roku, czyli był podjęty wcześniej. Chodziło w nim o zniszczenie rodziny, anomię czyli rozkład zasad moralnych ogólnie przyjętych, przefiltrowanie Kościoła i stworzenie nowej religii, która byłaby syntezą wszystkich religii.

Lata 60. XX wieku nie pojawiły się z kosmosu, ale wówczas doszło do połączenia jak przybliża to ks. prof. R.Skrzypczak (to samo pisał Benedykt XVI) fascynacji myślą marksistowską z patosem religijnym. Z tego narodziła się nowa rewolucja, którą nazywa się seksualną lub antropologiczną. Była to próba stworzenia nowego człowieka o której marzyli twórcy rewolucji komunistycznej, tylko że zastosowali błędne metody - terror, przymus polityczny. Antonio Gramsci już w latach 40. XXw wiedział, że należy pójść inną drogą. On wyjąśniał, że dwa tysiące lat ewangelizacji wytworzyły wewnątrz chrześcijanina rodzaj żelbetonowego monolitu. Chrześcijanie mają tak bardzo wpisany w siebie dekalog, wartości ewangeliczne, przywiązanie do wiary, że tego nie da się rozbić metodami przymusu. Zaproponował inną drogę - tego czym posługują się ludzie na codzień. To powolny marsz przez pop kulturę. Zamiast naciskać na człowieka dokona się tego samego przestawiając w nim akcenty i przebuduje hierarchię wartości - treści piosenek, festiwale, scenariusze filmowe, gry komputerowe, portale społecznościowe. To działa jak to opisałam w powyższym poście: kilka miesięcy zmienia dziecko. Inny teoretyk tworzenia nowego człowieka W.Reich mówił wprost, że tylko przez zupełne zepsucie i swobodę seksualną da się wywabić z człowieka obraz i podobieństwo Boga.
Pojawiła się nowa przyprawa życia w postaci swobody seksualnej i mistycyzm oraz wyobraźnia i fantazja uruchomiona narkotykami. Czyż na forum nie czytaliśmy, że między mistyką chrześcijańską a narkotyczną nie ma różnicy?

____________________

Omówiłam korzystając min. z wykładu ks. prof. R. Skrzypczaka


Cz paź 08, 2020 9:46 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Yarpen napisał prawdę
A ja coś czuje ze Anawim ma problem osobisty z tym zagadnieniem i próbuje się usprawiedliwić.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz paź 08, 2020 10:28 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Godna podziwu przenikliwość, Jockey.

Przez przeszło 150 lat Kościół systematycznie przegrywa tę walkę. Jego oferta jest nieatrakcyjna. Dlaczego ludzie wybierają koniec świata w odmętach wód globalnego ocieplenia w miejsce sądu? Dlaczego pochylają się nad uciśnionym trans, a nie nad sierotą i wdową? Dlaczego przechodzą na zdrowotną dietę, a nie poszczą? Dlaczego idą do klubu słuchać technomuzyki, zamiast uczestniczyć w misterium Mszy? Dlaczego sięgają po narkotyki czy medytację transcendentalną zamiast różaniec?

Znamienne, że być może ks. Oko et consortes dość dobrze opisują zagadnienie. Ale swój przekaz kierują do wewnątrz.

Moim zdaniem nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka. W skali całej społeczności - nie da się równocześnie głosić, że cudzołóstwo jest grzechem i organizować duszpasterstwa rozwiedzionych, nie walczyć o zakaz rozwodów, troszczyć się o panny z dzieckiem (w miejsce wywozu na taczkach ze wsi - zabawne; ktoś z Was jeszcze popiera praktykę naszych pradziadków?) zrównywać prawa dzieci z prawego łoża i bękartów.
Nasz rozum i moralność jest możliwy dzięki społeczności. Bez niej nawet nie nabędziemy języka i wielu innych elementów naszej umysłowości.

Zatem czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT? A czy powinno depenalizować czyny homoseksualne, skoro są tak destrukcyjne dla społeczeństwa? Czy powinno rezygnować z przymusowego leczenia?

Pytanie jest źle zadane. Pytanie powinno brzmieć - co powinien zrobić Kościół, skoro za maksymalnie kilkanaście lat obecna zlaicyzowana polska młodzież przeważy szalę i związki takie zostaną zalegalizowane.


Pt paź 09, 2020 8:26 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Zadziwiające przekonanie, że coś musi się stać. Nic się nie musi stać. Wystarczy odpowiednio wychowywać dzieci, a młodzież i dorośli będą ukształtowani tak, że nie poddadzą się gotowaniu żaby i nie wprowadzą karykaturalny praw, które zamiast pomagać ludziom chorym, będą ich utwierdzać w przekonaniu, że są zdrowi.


Pt paź 09, 2020 8:49 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Ostatnio na wakacjach rozmawiałem z konserwatywnie ukształtowanym człekiem i jego kilkunastoletnią córką. O wychowaniu naszych dzieci sobie dyskutowaliśmy i wpływie rówieśników na wychowanie.
Jego córka empatycznie pochyla się nad losem osób LGBT i nie przekonują jej argumenty własnego ojca. Generalnie maja bardzo dobrą relację. Ale narracja ojca przegrywa, jest nieatrakcyjna. Być może kiedyś zmieni to nastawienie, być może nie.

Jaki jest wskaźnik poparcia dla legalizacji takich związków w polskim społeczeństwie obecnie? Jaki jest wśród ludzi do 20 roku życia? To, co piszesz, to jest mrzonka.

I jakiemu gotowaniu żaby się nie poddadzą? Cały ten wątek próbuję Ci dość obrazo naszkicować, że Twoje żabie ciało już w znacznej części rozpłynęło się w miłym pluszowym ciepełku. Po prostu zostałeś tak wychowany, uznajesz to za "tradycyjne", "dopuszczalne" i wydaje Ci się, że to jest zdrowe ciało, a nie rozgotowane. Twoje dzieci będą miały próg bólu przesunięty jeszcze dalej.

Nieodmiennie mnie fascynuje, że ci sami ludzie, którzy dziś przeżywają kolorowy zawrót głowy, jeszcze kilka-kilkanaście lat temu bywali radykalnymi przeciwnikami złych lefebrystów, którzy wieszczyli, że diabeł przeniknął do Kościoła.


Pt paź 09, 2020 9:45 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Czy na tym forum nie oddzielało się kiedyś prawdziwych katolików od niecnych tradycjonalistów dopiskiem "w pełnej łączności z papieżem"?

Kto z Was jest w pełnej łączności z papieżem obecnym i uznaje, że niekiedy dla rozwodników w ponownych związkach opcja wstrzemięźliwości jest niewykonalna, niemniej wtedy istnieje dalej droga rozeznawania i przystąpienia do sakramentów?


Pt paź 09, 2020 9:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Ta manipulacja nie działa.


Pt paź 09, 2020 10:11 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Anawim napisał(a):
Godna podziwu przenikliwość, Jockey.

Przez przeszło 150 lat Kościół systematycznie przegrywa tę walkę. Jego oferta jest nieatrakcyjna.

Oj tam. Tylko 150 lat? A znasz ten fragment jak byli już uczniowie Chrystusa stwierdzili że twarda jest Jego mowa i poszli sobie?

Cytuj:
Moim zdaniem nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka. W skali całej społeczności - nie da się równocześnie głosić, że cudzołóstwo jest grzechem i organizować duszpasterstwa rozwiedzionych,

Przecież w ramach tych duszpasterstw nikt nie wmawia uczestnikom, że już jest wszystko w porządku! Namotali sobie w życiu, nie za bardzo mogą się z tego wyplątać, nie mogą przystępować do sakramentów, ale mogą się modlić.


Cytuj:
troszczyć się o panny z dzieckiem (w miejsce wywozu na taczkach ze wsi - zabawne; ktoś z Was jeszcze popiera praktykę naszych pradziadków?) zrównywać prawa dzieci z prawego łoża i bękartów.

Mylisz naukę Kościoła, z ludowymi obyczajami.

Cytuj:
Pytanie jest źle zadane. Pytanie powinno brzmieć - co powinien zrobić Kościół, skoro za maksymalnie kilkanaście lat obecna zlaicyzowana polska młodzież przeważy szalę i związki takie zostaną zalegalizowane.


Kościół może jedynie nauczać co jest dobre, a co złe. Nie jesteśmy państwem teokratycznym, by Kościół miał możliwość ustanawiać prawo. Kościół jako hierarchia. Pozostała część Kościoła - laikat - powinna przeciwstawiać się tworzeniu złego prawa.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Pt paź 09, 2020 10:49 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 30, 2015 5:59 pm
Posty: 789
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Ja już sobie dość pomanipulowałem, z mojej strony nie mam nic do dodania. Dzięki za dyskusję.


Pt paź 09, 2020 11:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Anawim napisał(a):
Zatem czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?

A są nielegalne?


Pt paź 09, 2020 11:51 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Anawim napisał(a):
Ja już sobie dość pomanipulowałem, z mojej strony nie mam nic do dodania. Dzięki za dyskusję.

Tak mało ciekawie się rozmawiało z poglądami lobby homoseksualnego

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt paź 09, 2020 12:39 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16877
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Anawim napisał(a):
Czy na tym forum nie oddzielało się kiedyś prawdziwych katolików od niecnych tradycjonalistów dopiskiem "w pełnej łączności z papieżem"?

Kto z Was jest w pełnej łączności z papieżem obecnym i uznaje, że niekiedy dla rozwodników w ponownych związkach opcja wstrzemięźliwości jest niewykonalna, niemniej wtedy istnieje dalej droga rozeznawania i przystąpienia do sakramentów?

Widzisz...masz tu kolejną odsłonę typowego zachowania, niedojrzałego. W wątku o LGBT napiszę, że to tak oni myślą: od razu szukają wrogów i epatują poczuciem krzywdy, nietolerancja ich zabija. Wszak pisałam o tym wielokrotnie. Muszą mieć wroga i dlatego też na sztandarach profanują nawet Niepokalaną. Dobro należy zgnieść, ośmieszyć wołając jednocześnie, że biją! Kiedy podejdziesz do tego w kluczu psychologicznym szukasz mechanizmów obronnych i wskazujesz je. Masz w zacytowanym poście.
Co wybierasz? Pierwsze, drugie czy oba razem, bo najczęściej pary tworzą.
Ten 'katolik w pełnej łączności z papieżem'to był wałkowany lata. Dwa razy tę zmianę wykorzystano w ciągu zaledwie dwóch dni do walki, takiej niedojrzałej wlaśnie. Wiesz co robiłam w takiej sytuacji? Wyrzucałam z działów katolickich, bo ktoś otwarcie wyautowywał się z regulaminu działu katolickiego. Dziś mamy jednak tak pogubionych katolików i taki chaos w teologii, że widzi się jak ktoś chodzi po katolicyzmie jak po polu minowym, ale udaje że tak nie jest.
Taki jest okrutny plan na Polaków. Ich przywiązanie do wiary nie zostanie naruszone, ale życie będzie toczyło się świeckim trybem. Nie mają się zorientować, że oddalili się od Kościoła. Ich myślenie jest całkowicie świeckie, moralność oparta na powszechnie akceptowalnych zachowaniach, czyli wyznacza je tłum. Myślą, że są katolikami, ale pozostały jedynie w nich sprawy sentymentalne. Nie wiedząc kim są nie mają szans na jakiekolwiek nawrócenie. Sytuacja człowieka jasno deklarującego niewiarę jest o niebo klarowniejsza.

Edit

Walkę o młodzież możemy jeszcze wygrać | Wywiad z Barbarą Nowak

W Polsce organizacje progenderowe coraz bardziej skupiają uwagę młodych na ich seksualności, zachęcają do nieograniczonych kontaktów z osobami przeciwnej i tej samej płci. W tym roku promowanie nowej ideologii drastycznie się wzmocniło. Coraz większe absurdy, uznawane za prawdę, coraz częstsze profanacje i agresja. Jak temu zaradzić na poziomie społecznym i indywidualnym i jak ochronić młodych ludzi, by mogli budować swoje szczęście, oparte na trwałych wartościach? – bardzo konkretne rozwiązania daje małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w rozmowie z red. Dorotą Niedźwiecką.


Pt paź 09, 2020 1:17 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N lip 12, 2020 12:12 pm
Posty: 372
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy państwo powinno zalegalizować związki osób LGBT?
Anawim zapomina tutaj o pewnej rzeczy. Mianowicie o Liście do Rzymian, który naucza w tej sprawie jasno. Czy zatem Bóg może kłamać? Potepiając akty homo w Biblii? No właśnie


Wt paź 13, 2020 10:45 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 343 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL