Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:21 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Satanizm państwowy 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
Adam raz pisze, że środki przeciwbólowe nie dzialają, innym razem, że niektórych środków nie chcą podać. Pogubił się chłop i nie wie co już pisał. W medycynie paliatywnej nie leczy się choroby, ale pozwala człowiekowi chorować i nie cierpieć. A tak na marginesie, tylko 5% bólu nie poddaje się farmakologii. Tylko wobec tych ludzi medycyna jest bezsilna.


Pt wrz 13, 2019 10:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
merss napisał(a):
A tak na marginesie, tylko 5% bólu nie poddaje się farmakologii.

Czyli co robimy z tymi tylko 5%? Ignorujemy, bo przecież nas to na pewno nie spotka?

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Pt wrz 13, 2019 10:57 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
To nie będzie 5%, ale znacznie mniej. W tych, którzy pozostaną będą ludzie różnie usposobieni do bólu, znoszący ból na różnych progach. Czyni się to samo co z dziećmi, które się przewrócą. Wiemy co robić. Pytanie jest inne: czy nas to obchodzi? Jako osoba wierząca przyjmuję, że ten ból czemuś służy.
Medycyna paliatywna poczynila w ostatnich latach ogromny postęp w walce z bólem, więc to 5% dotyczy dziś.


So wrz 14, 2019 12:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 4:22 pm
Posty: 2913
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie, proszę pana, ja nie rozumiem jak można uważać, że pomocą w cierpieniu jest zabicie człowieka.

Z logicznego punktu widzenia to jest trochę co innego niż napisałeś wcześniej.
Albo nie rozumiesz co czytasz albo tak przekręcasz wypowiedzi, żeby rozumieć co innego. Czyli efekt rasowego, zakłamanego polityka, na którego sztuczki nabierają się tylko naiwni.

Jockey- następny intelektualista, który rozumie piąte przez dziesiąte.

_________________
Procentowy udział ateistów wśród wybitnych naukowców:
https://www.nature.com/articles/28478.pdf


So wrz 14, 2019 7:56 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
merss napisał(a):
Jako osoba wierząca przyjmuję, że ten ból czemuś służy.

Czemu może służyć i jak to uzasadnić? Według mnie takie myślenie jest bardzo niebezpieczne, bo jak nazwiesz kogoś, kto skazuje drugiego człowieka na cierpienie aby zadowolić swojego Boga?
merss napisał(a):
Medycyna paliatywna poczynila w ostatnich latach ogromny postęp w walce z bólem, więc to 5% dotyczy dziś.

Rozmawiamy o tym co jest dziś. Być może w przyszłości wynajdziemy terapię na wszystkie możliwe choroby, ale problem istnieje tu i teraz.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


So wrz 14, 2019 11:53 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Czemu może służyć i jak to uzasadnić? Według mnie takie myślenie jest bardzo niebezpieczne, bo jak nazwiesz kogoś, kto skazuje drugiego człowieka na cierpienie aby zadowolić swojego Boga?

Wcześniej ci napisałam, że jesteś ze świata. Dla takiego człowieka cierpienie nie ma sensu. Swój egoizm przykrywa poczuciem cudzego cierpienia. Poczytaj Adama. To nie jego teściowa ma problemy, ale dzieci. Eutanazja je rozwiązuje. Tyle, że oni zostali ukształtowani w cywilizacji chrześcijańskiej i nie mają odwagi zabijać, nie mają odwagi podawać zbyt silnych środków przeciwbólowych. Ich dzieci nie bedą mieć takich obaw, jeśli usłyszą w domu, że rozdzice nie sprzeciwiają się eutanazji.
Cierpienie nie ma sensu w myśleniu człowieka etyki użyteczności. Eutanazja pozwala na odśmiecenie środowiska z elementów zbędnych. Czysta eugenika. oczywiście najpierw redefiniowano pojęcie wolności.
u podstaw tego leży prawo definiowania własnej koncepcji istnienia, celów, wszechświata i tajemnicy ludzkiego życia.


So wrz 14, 2019 1:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
merss napisał(a):
Wcześniej ci napisałam, że jesteś ze świata. Dla takiego człowieka cierpienie nie ma sensu. Swój egoizm przykrywa poczuciem cudzego cierpienia.

Naprawdę już na samym początku postu musisz się posuwać do argumentu personalnego? To świadczy o braku argumentów merytorycznych i jest sprzeczne z regulaminem forum, pani moderator.
merss napisał(a):
Poczytaj Adama. To nie jego teściowa ma problemy, ale dzieci. Eutanazja je rozwiązuje. Tyle, że oni zostali ukształtowani w cywilizacji chrześcijańskiej i nie mają odwagi zabijać, nie mają odwagi podawać zbyt silnych środków przeciwbólowych. Ich dzieci nie bedą mieć takich obaw, jeśli usłyszą w domu, że rozdzice nie sprzeciwiają się eutanazji.

Nie rozmawiamy o teściowej Adama, tylko o ogólnej idei. Eutanazja to dobrowolne popełnienie samobójstwa w przypadku ogromnego cierpienia związanego z nieuleczalną chorobą. Nadużycia oczywiście istnieją, ale argumentowanie przeciwko idei podając za przykład patologię, to manipulacja.
merss napisał(a):
Cierpienie nie ma sensu w myśleniu człowieka etyki użyteczności. Eutanazja pozwala na odśmiecenie środowiska z elementów zbędnych. Czysta eugenika. oczywiście najpierw redefiniowano pojęcie wolności.

Potrafisz uzasadnić sens cierpienia umierających ludzi w inny sposób niż jako element planu Twojego (nie ich) wyobrażenia o Bogu?

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


So wrz 14, 2019 1:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
No cóż: powiedzenie komuś, że myśli wg schematów etyki użyteczności, która to etyka funkcjonuje w świecie zamiast eyki chrześcijańskiej wyprowadzonej z Biblii jest argumentem ad personam i do tego niezgodna z regulaminem? Myślę, że problem leży w zupełnie innym miejscu i jest to nie mój problem. Z powodu owego problemu zwykle ci nie odpowiadam i nadal to będę kontynuować, bo nic się nie zmieniło. O eutanazji było sto razy mówione, jest wątek na tę okoliczność i wszystko co miałam do powiedzenia, powiedziałam. Adam pisał o problemach swej teściowej, więc mam prawo do tego nawiązać. Nie krytykuję też Adama, bo opieka nad staruszkami z problemami demencyjnymi stanowi ogromne wyzwanie i rozmumiem to, że o tym pisze.
Nie musiałeś kwestionować owych 5%, bo to ty nie potrafiłeś sobie poradzić z tą liczbą. Na podstawie naprawdę niewielkiego odsetka ludzi, którym farmakologia/terapie nie mogą pomóc wyciąga się działa, ale ukrywa fakt, że chodzi o zwykły egoizm, brak celu życiowego z powodu braku wiary i pieniądze. Jak się zabrało ludziom Boga, potem i ból egzystencjalny jest nie do udźwignięcia i żadne terapie nie pomogą. Dzieci więc mogą być poddawane eutanazji, bo rodzice cierpią. A wiele chorób ludzie sobie fundują na własne życzenie; w tych 5% znajdziesz i takie przypadki. Ile w końcu z tych 5% pozostanie niezawionego cierpienia, którego nie rozumiemy?
Człowiek podchodzi odmiennie do sytuacji, które rozumie, również do bólu.


So wrz 14, 2019 2:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
merss napisał(a):
No cóż: powiedzenie komuś, że myśli wg schematów etyki użyteczności, która to etyka funkcjonuje w świecie zamiast eyki chrześcijańskiej wyprowadzonej z Biblii jest argumentem ad personam i do tego niezgodna z regulaminem?

Stwierdzenie odnoszące się do mnie zamiast to tego, co napisałem, jest argumentem personalnym. To tak jakbym ja napisał np., że jesteś kobietą, a kobiety myślą według innych schematów, więc tego nie zrozumiesz. Nie róbmy z igły widły, ale zwróć na to uwagę.
merss napisał(a):
Myślę, że problem leży w zupełnie innym miejscu i jest to nie mój problem. Z powodu owego problemu zwykle ci nie odpowiadam i nadal to będę kontynuować, bo nic się nie zmieniło.

Na czym ów problem polega, jednak nie zdecydowałaś się zdradzić ani na forum ani na pw. Czy możemy się umówić, że albo ignorujesz moje posty albo rozmawiasz bez rzucania półsłówkami oraz stosowania argumentów personalnych związanych z dawnymi uprzedzeniami?
merss napisał(a):
Nie musiałeś kwestionować owych 5%, bo to ty nie potrafiłeś sobie poradzić z tą liczbą. Na podstawie naprawdę niewielkiego odsetka ludzi, którym farmakologia/terapie nie mogą pomóc wyciąga się działa, ale ukrywa fakt, że chodzi o zwykły egoizm, brak celu życiowego z powodu braku wiary i pieniądze.

Być może jest w tym sporo racji. Nad tymi 5% nie mogłem przejść obojętnie, bo napisałaś to jakby to był margines marginesu. 5% to ogromna liczba osób. Z resztą kiedy problem dotyczy nas osobiście lub naszych bliskich, to dobra nowina że należymy tylko do 5% niewiele w naszym życiu zmienia.
merss napisał(a):
Dzieci więc mogą być poddawane eutanazji, bo rodzice cierpią. A wiele chorób ludzie sobie fundują na własne życzenie; w tych 5% znajdziesz i takie przypadki. Ile w końcu z tych 5% pozostanie niezawionego cierpienia, którego nie rozumiemy?

Poddawanie eutanazji dziecka, które chce żyć, nie jest eutanazją lecz morderstwem. Natomiast co do cierpienia z własnej winy, to nie wiem jakie miałoby to mieć znaczenie. Prawo do decydowania o sobie mieliby mieć tylko poszkodowani z przyczyn losowych? Nie rozumiem tego argumentu.

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


So wrz 14, 2019 2:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Satanizm państwowy
Na Polsce pod Krzyżem mowa o filmie:
Unplanned Official Trailer - In Theaters March 29
https://www.youtube.com/watch?v=gBLWpKbC3ww
i ten film w wielu krajach jest ...zakazany!

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So wrz 14, 2019 7:28 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 100 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 152 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL