Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:22 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstwa. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstwa.
Nie jest to pierwszy taki artykuł i o niżu demograficznym wiadomo od dawna:
https://glos.pl/polska-w-pulapce-niskie ... s-ostrzega
Szczególnie zwróciły moją uwagę te fragmenty:
Cytuj:
W 2018 r. urodziło się 388 tys. dzieci. Rok wcześniej – 402 tys. To oznacza, że w ciągu roku liczba urodzeń spadła o 14 tys. To tak, jakby z polskiego systemu edukacji wyparowało 700 klas.

Cytuj:
Według demografów, aby zapewnić stabilny rozwój kraju, w każdym roku na każde 100 kobiet w wieku 15-49 lat powinno przypadać średnio minimum 210-215 urodzonych dzieci. A przypada – 143

Cytuj:
Za niepokojące zjawisko eksperci GUS uznali rosnącą od 25 lat liczbę samobójstw nastolatków (głównie osób w wieku 15-19 lat).

Co z Polską będzie? Co z kształconymi młodymi nauczycielami? Co może być przyczyną większej ilości samobójstw wśród nastolatków? Jest jakiś sposób na to wszystko? Tyle pytań, a jaki stopień bezradności...


N sie 04, 2019 6:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Viridiano,

Cytuj:
Nie jest to pierwszy taki artykuł i o niżu demograficznym wiadomo od dawna:
https://glos.pl/polska-w-pulapce-niskie ... s-ostrzega

Gdybym chciał być złośliwym zapytałbym - to 500+ nie działa? To po co wydajemy co roku 25 mld zł? A co ze słynną naprotechnologią? Co z zawierzeniem Maryi i Jej Synowi? Itd., itd.

Nie chcę tego ciągnąć, gdyż sprawa jest poważna. Już dziś w niemal każdej polskiej firmie połowę załogi stanowią Ukraińcy i jak tak dalej pójdzie to nie będzie komu pracować na nasze emerytury i inne świadczenia. Nie musimy wyważać otwartych drzwi, z problemem zetknęło się wcześniej wiele innych krajów rozwiniętych i lepiej, gorzej sobie z nim radzą. Jest on powszechny, gdyż wywołuje go uniwersalna reguła ludzkich zachowań w sferze prokreacji - biedni ludzie inwestują w ilość dzieci, zamożni w ich jakość. Znając ją, powinniśmy przystosować państwowe i społeczne systemy do nieuchronnych zmian populacyjnych oraz robić wszystko by zachęcać kobiety do rodzicielstwa. Co w żadnej mierze nie powinno przyjmować form zmuszania ich do tego.


N sie 04, 2019 8:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
robić wszystko by zachęcać kobiety do rodzicielstwa
A dlaczego tylko kobiety? Wiatropylne są czy jak? Bo na biologii w podstawówce uczyli mnie, że tango nie obejdzie się bez obojga.

Podstaw zapaści demograficznej na umownym Zachodzie są 3, przy czym 3 wynika z 2.
1) Antykoncepcja
2) Praca kobiet poza domem
3) Niskie pensje mężczyzn

Ad3: 3 wynika z drugiego, bo po masowym wejściu kobiet na rynek pracy spadły pensje mężczyn jako skutek prostej zasady podażu i popytu, bo po podwojeniu ilości siły roboczej pensje spadają o połowę.

Te 3 powody jakkolwiek prawdzie, są tak niepoprawne politcznie, że nikt nawet ich głośno nie artykułuje a co tam mówić o zaradzaniu.


N sie 04, 2019 8:44 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Wespecjan napisał(a):
A dlaczego tylko kobiety? Wiatropylne są czy jak? Bo na biologii w podstawówce uczyli mnie, że tango nie obejdzie się bez obojga

Exeter może to zrozumieć ze popierasz rodzenie przez mężczyzn patrząc na jego światopogląd i miłość do gender

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 04, 2019 8:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Wespecjan,

Cytuj:
Podstaw zapaści demograficznej na umownym Zachodzie są 3, przy czym 3 wynika z 2.
1) Antykoncepcja
2) Praca kobiet poza domem
3) Niskie pensje mężczyzn

Z powyższego wprost wynika iż dawniej kobiety rodziły dzieci, gdyż były do tego zmuszane, poprzez zamykanie w domach, brak antykoncepcji i odebranie im innych sposobów realizowania się w życiu. Dziś taki model nie sprawdza się nawet w Emiratach:
https://viva.pl/ludzie/newsy/ksiezniczka-haya-oskarza-meza-emira-dubaju-o-przemoc-domowawspiera-ja-mlodszy-brat-119880-r1/

Proponujesz żebyśmy w dwieście lat po zniesieniu w naszym kręgu cywilizacyjnym niewolnictwa przywrócili je w stosunku do połowy populacji?
Cytuj:
A dlaczego tylko kobiety? Wiatropylne są czy jak? Bo na biologii w podstawówce uczyli mnie, że tango nie obejdzie się bez obojga.

I dobrze cię uczyli, ale czy mówili, że to kobieta ponosi niemal wszystkie koszty powołania nowego życia, czy zapominali o tym wspomnieć?

Dlatego też to JĄ należy przekonywać i zachęcać w pierwszej kolejności, to JEJ należy zapewnić poczucie bezpieczeństwa w sferze psychicznej i materialnej i to bez względu na to, czy ma partnera i kościelne "prawo jazdy", czy nie.


N sie 04, 2019 9:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
Wespecjan,

Cytuj:
Podstaw zapaści demograficznej na umownym Zachodzie są 3, przy czym 3 wynika z 2.
1) Antykoncepcja
2) Praca kobiet poza domem
3) Niskie pensje mężczyzn

Z powyższego wprost wynika iż dawniej kobiety rodziły dzieci, gdyż były do tego zmuszane, poprzez zamykanie w domach, brak antykoncepcji i odebranie im innych sposobów realizowania się w życiu. Dziś taki model nie sprawdza się nawet w Emiratach:
https://viva.pl/ludzie/newsy/ksiezniczka-haya-oskarza-meza-emira-dubaju-o-przemoc-domowawspiera-ja-mlodszy-brat-119880-r1/

Proponujesz żebyśmy w dwieście lat po zniesieniu w naszym kręgu cywilizacyjnym niewolnictwa przywrócili je w stosunku do połowy populacji?
No mówiłem, że liberalna lewica krzyknie "aj waj!"


N sie 04, 2019 9:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Wespecjan,

musimy się Wespecjanie zdecydować, który problem chcemy rozwiązać: zapaści demograficznej, czy problem utraty pozycji i znaczenia Kościoła?
Twoja recepta dotyczy drugiego i nie będzie skuteczną w przypadku pierwszego. Dlatego musisz wybierać, większym zmartwieniem jest demograficzne zwijanie się Polski, czy kryzys polskiej religijności?


Pn sie 05, 2019 6:08 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
Wespecjan,

musimy się Wespecjanie zdecydować, który problem chcemy rozwiązać: zapaści demograficznej, czy problem utraty pozycji i znaczenia Kościoła?
Twoja recepta dotyczy drugiego i nie będzie skuteczną w przypadku pierwszego. Dlatego musisz wybierać, większym zmartwieniem jest demograficzne zwijanie się Polski, czy kryzys polskiej religijności?

Rozumiem, że wg ciebie powszechność antykoncepcji, praca kobiet poza domem/kariery oraz zarobki ojca, który nie jest w stanie sam utrzymać rodziny z kilkorgiem dzieci nie ma nic wspólnego z zapaścią demograficzną. Aha no to OK.


Pn sie 05, 2019 9:30 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
A może postawmy na "brak potrzeby posiadania dzieci" przez młodych ludzi? Wszystko nam się w ostatnich latach "wydłużyło"... Kiedyś w wieku 25 lat mężczyzna miał już zazwyczaj żonę, jedno lub dwójkę dzieci... dziś używa się terminów "trzydziestoletnia młodzież" czy coś w tym stylu. Ludzie jakby zaczęli wolniej dojrzewać, wszystko odkładać na potem, zmieniły się priorytety. Najpierw studia, potem praca, jakiś awans i może, może bardziej stabilny związek (niekoniecznie nawet małżeństwo), a na dzieci... braknie już czasu, zanim się mężczyzna obejrzy ma ponad 30 na karku, a dla kobiet tak po ludzku często bywa już za późno. Mimo to są porody po czterdziestce, ale to raczej wyjątki...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Pn sie 05, 2019 3:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Wespecjan,

Cytuj:
Rozumiem, że wg ciebie powszechność antykoncepcji, praca kobiet poza domem/kariery oraz zarobki ojca, który nie jest w stanie sam utrzymać rodziny z kilkorgiem dzieci nie ma nic wspólnego z zapaścią demograficzną. Aha no to OK.

Nie twierdziłem, że wymienione czynniki nie mają wpływu na dzietność, za to sugerowałem, że wasza, prawicowo-kościelna recepta, polegająca na próbie odwrócenia trendów cywilizacyjnych i powrotu do niewolnictwa kobiet nie przyniesie pozytywnych rezultatów, a wywoła ludzkie dramaty i tragedie.
Mam na potwierdzenie powyższej tezy twarde dane. Próbujecie tę receptę stosować wobec polskiego społeczeństwa od prawie 30 lat. Narzuciliście nam "naukę" religii, od przedszkola, do matury, w wymiarze tysięcy godzin lekcyjnych, wprowadziliście najsurowsze w Europie prawo zakazujące przerywania ciąży, zablokowaliście edukację seksualną dzieci i młodzieży zgodną z naukową wiedzą na ten temat, jak lew walczyliście z kobietami i genderem. I co?
I po trzech dekadach macie społeczeństwo totalnie odrzucające katolicką etykę seksualną, młodzież laicyzującą się najszybciej ze wszystkich przebadanych pod tym kątem krajów na świecie i do tego zapaść demograficzną.

Możecie tak tłuc głową o ścianę, licząć, że kiedyś mur puści, albo poszukać innego sposobu rozwiązania problemu dzietności wzorem krajów cywilizowanych. Wybór właściwego postępowania pozostawiam Wam.


Pn sie 05, 2019 6:17 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
Narzuciliście nam "naukę" religii, od przedszkola, do matury, w wymiarze tysięcy godzin lekcyjnych(...)

Kłamiesz, trollu. Nikt niczego nie narzucał. Od chwili, kiedy przywrócono nauczanie religii w szkołach, wszystkie lekcje tego typu są fakultatywne, a nie obowiązkowe.


Pn sie 05, 2019 6:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
exeter napisał(a):
I po trzech dekadach macie społeczeństwo totalnie odrzucające katolicką etykę seksualną, młodzież laicyzującą się najszybciej ze wszystkich przebadanych pod tym kątem krajów na świecie i do tego zapaść demograficzną.
Fajnie streściłeś przyczyny i skutek.


Pn sie 05, 2019 6:57 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Yarpen Zirgin,

Cytuj:
exeter napisał(a):
Narzuciliście nam "naukę" religii, od przedszkola, do matury, w wymiarze tysięcy godzin lekcyjnych(...)

Kłamiesz, trollu. Nikt niczego nie narzucał. Od chwili, kiedy przywrócono nauczanie religii w szkołach, wszystkie lekcje tego typu są fakultatywne, a nie obowiązkowe.

Sprawdźmy, jak jest z twoją prawdomównością, drogi forumowy kolego:
"Miałem telefony od samego prymasa Glempa, że Kościół oczekuje, by sprawa została załatwiona przed 1 września"
Premier Tadeusz Mazowiecki.
całość tu:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18941898,religie-wprowadzono-do-szkol-tylnymi-drzwiami-i-na-szybko-mialem.html

I jak teraz wygląda twoja wiarygodność i przyzwoitość?


Pn sie 05, 2019 9:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Ślicznie odwracasz kota ogonem do dołu, trollu, aby tylko nie przyznać, że skłamałeś w kwestii, którą wskazałem.


Pn sie 05, 2019 9:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niż demograficzny, przyczyny rezygnowania z rodzicielstw
Pisałem konkretnie i na temat w dyskusji o kryzysie demograficznym. Nikogo nie wyzywałem, ani nie obrażałem. A ty? :wink:


Pn sie 05, 2019 9:41 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 159 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL