Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 12:49 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 PCh24TV - O edukacji seksualnej 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
trenerek napisał(a):
Czy, jeśli 16 letni uczeń zapyta mnie w szkole (zakładając, że jestem np. pracownikiem tej szkoły), czy może „bzyknąć” się z koleżanką z klasy, która ma ukończone 15 lat i odpowiem mu zgodnie z prawdą, że prawo nie zabrania, to jest to już pochwalanie współżycia nastolatków? A jeśli dodatkowo zapyta wzorem Zdzisia z piosenki „jak to się robi”, czy odpowiedź będzie już propagowaniem?
https://www.youtube.com/watch?v=EEBpyB3k9Uc


:brawo: te brawa to dla p. Laskowika. Dawne kabarety to klasyka i mistrzostwo :-D

A oprócz tego co powiedział Peter, warto wiedzieć, że tak odpowiadając 16 latkowi powiedzialbys mu pol prawdy, bo i owszem prawo nie zabrania ale osobom dorosłym.Osoby niepełnoletnie prawo traktuje inaczej i jak nie grozi im więzienie, za różnego rodzaju przestępstwa , a jedynie w najgorszym przypadku Zaklad Poprawczy, tak tyczy się do nich taki przepis prawny jak demoralizacja , a podejmowanie stosunków seksualnych , może być jednym z jej przejawów, co z takim nastolatkiem dalej , wszystko zależy od oceny Sądu, zatemm lepiej powiedzieć 16 latkowi , u którego buzują hormony, by wstrzymał się z bzykaniem do 18 - tki.


Pt paź 18, 2019 5:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
I nastolatek grzecznie poslucha.
Moze sprawdz wiek inicjajcji seksualnej w dzisiejszej Polsce.


Pt paź 18, 2019 5:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
To co zrobi nastolak zależy od wielu rzeczy, wychowania w domu, szkole , od tzw. szeroko pojętej mody, kultury lansowanej w mediach. Temat rzeka ale żeby być w zgodzie z obowiązującym prawem, to trzeba powiedzieć, że jego litera i oddziaływanie wychowawcze stoi na grucie takim, by osoby niepełnoletnie nie rozpoczynały współżycia.


Pt paź 18, 2019 5:32 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 6:48 pm
Posty: 355
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Kompletnie nie rozumiem postawy takich ludzi, jak obecny tutaj użytkownik Adam M. Podaje mu się na tacy, wskazuje na konkretne zapisy standardów WHO, przedstawia zagrożenia, pokazuje w jaki sposób to obecnie wygląda w innych krajach (a zaczynało się niby "niewinnie"), a on nie widzi jakiegokolwiek zagrożenia i wciąż jest za wprowadzeniem zajęć z edukacji seksualnej do szkół?? :o


N paź 20, 2019 9:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Jak najbardziej jestem za tym zeby zajecia z edukacji seksualnej byly prowadzone.
Nie jestem pewien czy Polska nie jest ostatnim krajem w miare cywilizowanego swiata gdzie nie prowadzi sie edukacji seksualnej, za to prowadzi sie lekcje religii.
Wiekszosc krajow zachodniej Europy, w ktorych ed.sex jest obowiazkowa w szkolach ilosc nastoletnich ciaz jest na wysokosci 4-6 na 1000 urodzen
( Niemcy, Szwecja, kraje Beneluxu, Francja, Dania, Szwajcaria, Wlochy ).
W Polsce ta ilosc to w zaleznosci od regionu 9-17 ciaz na 1000 urodzen

http://dspace.uni.lodz.pl:8080/xmlui/bi ... sAllowed=y,

tak ze nie wiem jakie "dowody" straszliwych skutkow wprowadzenia edukacji seksualnej masz na mysli?


Pn paź 21, 2019 2:16 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Rozbudzanie seksualne małych dzieci. A następnie aborcje nastolatek. Tam gdzie jest edukacja tam jest więcej aborcji.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn paź 21, 2019 7:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Dane sa wprost odwrotne Jockey.


Pn paź 21, 2019 2:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Tak? To ja poproszę o stosowne dane na temat takich krajów odnośnie liczby ciąż wśród nastolatek i aborcji przed wprowadzeniem edukacji seksualnej i po jej wprowadzeniu.


Pn paź 21, 2019 3:14 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Tez poproszę o te dane. bo w Wielkiej Brytanii właśnie po wprowadzeniu wzrosła aborcja i wzrosła ilość ciąż u nastolatek. A w planach maja aborcje u nieletnich bez zgody opiekunów prawnych. To będzie postęp.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn paź 21, 2019 4:39 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lis 10, 2012 6:48 pm
Posty: 355
Płeć: mężczyzna
wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Adam M. napisał(a):
Jak najbardziej jestem za tym zeby zajecia z edukacji seksualnej byly prowadzone.
Właśnie zauważyłem, że użyłem złego sformułowania. Miało być "zajęć z seksualizacji dzieci", a nie edukacji seksualnej, bo ta już jest do szkół wprowadzona w ramach wychowania do życia w rodzinie. Treści z WDŻ dotyczące edukacji seksualnej w zupełności wystarczą dzieciom w tych przedziałach wiekowych do których są one adresowane.
Adam M. napisał(a):
Nie jestem pewien czy Polska nie jest ostatnim krajem w miare cywilizowanego swiata gdzie nie prowadzi sie edukacji seksualnej, za to prowadzi sie lekcje religii.
Dziękuję za taką pseudo cywilizację, budowaną w oparciu o seksualizację dzieci. Pożytku żadnego, same problemy (w Niemczech np. od momentu wprowadzenia do szkół tzw. "edukacji seksualnej", notuje się ciągły wzrost przestępstw na tle seksualnym wśród dzieci i młodzieży).

A co Ci ta religia tak przeszkadza? Jest nieobowiązkowa i chodzą na nią dzieci ludzi, którzy sobie tego życzą aby była ona w szkole.


Pn paź 21, 2019 6:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Ja pisalem o edukacji seksualnej a nie o seksualizacji dzieci, wiec nie wiem o czym ty piszesz,
Dane na ten temat sa na necie, wystarczy zadac pytanie w wyszukiwarce.
Ja nie zamierzam tracic czasu na wyszukiwanie i tlumaczenie, bo kazdy poszukac moze osobiscie.
Zreszta 3 posty wyzej dalem link do pracy ktora te dane przytacza.

Co do lekcji religii w polskiej szkole ani mnie ziebi ani grzeje - to wy, wierzacy i niewierzacy wydajecie na nia 1.5 mld zl rocznie.
Polska jest jedynym krajem w Europie ktory placi za lekcje religi z pieniedzy wszystkich obywateli, normalny stan to taki gdy dany Kosciol utrzymuja jego czlonkowie.
Druga strona tego medalu jest laicyzacja dzieci przez ten system - uczniowie traktuja religie w ten sam sposob jak za moich uczniowskich czasow traktowalo sie lekcje rosyjskiego.
Jezeli taki jest cel polskiego Kosciola Katolickiego to OK, nie mam pytan.


Wt paź 22, 2019 1:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Adam M. napisał(a):
Dane na ten temat sa na necie, wystarczy zadac pytanie w wyszukiwarce.
Ja nie zamierzam tracic czasu na wyszukiwanie i tlumaczenie, bo kazdy poszukac moze osobiscie.

Tezę udowadnia ten, kto ją wygłasza, a nie rozmówcy. Skoro stwierdziłeś, że wprowadzenie edukacji seksualnej zmniejszyło liczbę ciąż wśród nastolatek, to teraz wskaż stosowne dowody, które potwierdzą, że to prawda.

Adam M. napisał(a):
Polska jest jedynym krajem w Europie ktory placi za lekcje religi z pieniedzy wszystkich obywateli, normalny stan to taki gdy dany Kosciol utrzymuja jego czlonkowie.

Lekcje etyki dla niewierzących również są opłacane z "pieniędzy wszystkich obywateli", więc jest to sprawiedliwe.


Wt paź 22, 2019 7:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
ad Adam

Zajrzyj sobie do zwykłej Wikipedii jak państwa laickie w Europie finansują
Kościoły w tym nauczanie religii.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Finansowa ... znaniowych


Wt paź 22, 2019 7:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Pozwolę sobie odświeżyć topic, by podać informację, iż są kraje w UE, w których można opowiedzieć się przeciwko narzucanym z Brukseli konwencjom. Otóż Trybunał Konstytucyjny Bułgarii odpowiedział się przeciko tzw. konwencji stambulskiej , co jest rekomendacją, by Bułgaria jej nie ratyfikowała.


So paź 17, 2020 5:38 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL