Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:40 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
 PCh24TV - O edukacji seksualnej 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Stefan12 napisał(a):
Kurde, jak ludziska od paru tysięcy lat byli w stanie się rozmnażać bez edukacji seksualnej?

Też mnie to interesuje. Moje pokolenie miało pogadankę na godzinie wychowawczej, były to same dziewczęta. Nie wiem, czy chłopcy mieli lekcję w stylu pogadanki o seksualności mężczyzny, o ile wiem, to nie. Były też lekcje biologii i anatomii w szkole średniej ( LM).
Tak na marginesie:
Podobno są jeszcze afrykańskie plemiona, gdzie młoda kobieta, która jest pierwszy raz w ciąży, do samego porodu, a nawet już w trakcie nie wie, że urodzi dziecko. Wszyscy utrzymują ją w przekonaniu, że jest ciężko chora, lub milczą. Zapewne też z uwagi na ciężkie warunki życia i brak opieki medycznej, wielu dzieciom urodzonym przedwcześnie nie udaje się przeżyć.
Uważa się, że utrzymywanie jej stanu w tajemnicy sprzyja właśnie temu, żeby kiedy już urodzi, nastąpiło ogromne zaskoczenie ale i wybuch radości. :x :x

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Cz lip 11, 2019 1:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
jotef napisał(a):
Nie weryfikowałem jeszcze podanych informacji. Niech każdy sprawdza na własną rękę:

https://youtu.be/UPgLcZMT1wA

Dzięki. A ja polecam obszerny komentarz: od rewolucji seksualnej do parady równości, od seksualizacji do zniewolenia.
https://www.youtube.com/watch?v=Skx-M0W ... 8DhTXLDHZU
Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Cz lip 11, 2019 4:46 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Brandeisbluesky napisał(a):
jotef napisał(a):
Nie weryfikowałem jeszcze podanych informacji. Niech każdy sprawdza na własną rękę:

https://youtu.be/UPgLcZMT1wA


Ciężko się słucha tych doniesień o Kinsey'u, a co dopiero sprawdzać. Jak chciałbyś je weryfikować?

Można na podstawie cytatów i danych z jego prac. Za pośrednictwem Internetu. Przykład. Fragment artykułu Krzysztofa Zwolińskiego z Tygodnika TVP o Kinsley'u:

"Współpracował z kilkoma pedofilami, których przeszkolił w robieniu „naukowych” notatek i wyposażył w stopery. Powstała tabela, mówiąca, że orgazmy mają już dzieci dwumiesięczne, a jeden czterolatek miał ich dwadzieścia sześć w ciągu dwudziestu czterech godzin. Wszystkim badanym, czyli gwałconym dzieciom, bardzo to się podobało.

„Ekstremalne napięcie z gwałtownymi konwulsjami [...] wykrzywione usta [...] wysunięty język [...] spazmatyczne skurcze [...] wytrzeszcz oczu [...] zaciskające się dłonie [...] pulsowanie lub drganie penisa [...] szloch lub gwałtowny płacz, czasem z obfitymi łzami, szczególnie u młodszych dzieci [...] bronią się przed partnerem i mogą podjąć gwałtowne wysiłki, aby uniknąć orgazmu, chociaż czerpią niewątpliwą przyjemność z tej sytuacji".

To opis pióra Kinseya z rozdziału piątego raportu o zachowaniach seksualnych samców gatunku ludzkiego. Pedofile raportowali o stymulacji manualnej i oralnej, mierzyli czas do „orgazmu”, i to ich Kinsey nazywa partnerami."

https://tygodnik.tvp.pl/42160985/piewca-seksualnych-dewiacji-jego-niebezpieczne-teorie-wpisano-do-standardow-who-i-deklaracji-lgbt


Cz lip 11, 2019 6:23 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
A profesór Lew-Starowicz rzecze tak:

"Ja się na Kinseyu wychowałem. Kiedy zacząłem zajmować się seksuologią, wczytywałem się w jego dzieła. Jego nazwisko jest wryte w świadomość seksuologów. W publikacjach odnosimy się do jego badań."


http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96950,2580757.html


Cz lip 11, 2019 6:55 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
jotef napisał(a):
A profesór Lew-Starowicz rzecze tak:

"Ja się na Kinseyu wychowałem. Kiedy zacząłem zajmować się seksuologią, wczytywałem się w jego dzieła. Jego nazwisko jest wryte w świadomość seksuologów. W publikacjach odnosimy się do jego badań."


http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96950,2580757.html


Pomyśleć, że radzą ci ludzie, którzy wychowali się na się gościu, który zbierał historie w barach gejowskich i od prostytutek z czarnych dzielnic w NY i przedstawiał to jako średnią życia seksualnego w amerykańskich rodzinach.


Cz lip 11, 2019 7:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
towarzyski.pelikan napisał(a):
Hodowanie zwierzat na futra, w których paraduja prózne pindy i bogate celebrytki, jest etycznie wątpliwe.

Bardziej niż hodowla dowolnych innych zwierząt w dowolnych innych celach (innych niż dla towarzystwa)? Jeśli tak, to dlaczego?
towarzyski.pelikan napisał(a):
Prawaki rowniez nie widza problemu z krzywda psów podczas sylwestrowego puszczania fajerwerków, tylko dlatego, ze lewakom to przeszkadza.

Nie uważasz, że rozsądny właściciel przyzwyczaja psa do hałasu a nie wymaga od całego świata aby dostosował się do jego psa?

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Cz lip 11, 2019 8:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Wespecjan napisał(a):

Jednak na lewicy jest prąd zrównywania zwierząt z człowiekiem, bo tam się wierzy, że człowiek to tylko bystrzejsze zwierzę. Akurat zwierzę futerkowe musi być w doskonałym zdrowiu, by uzyskać jak najlepesze futerko, ale lewicy nie podoba się ubieranie się w skóry, futra i jedzenie zwierząt, bo to jest tak


Co do warunków życia i ich związku z jakością futra zgadzam się.
Tak sie składa,że pamiętam żony członków KC PZPR paradujące w skórach zwierząt, z panią Gierkową na czele. Toż to lewica przecież była. :PPPP

jotef napisał(a):
Żaden normalny rodzic nie może zgodzić się na deprawowanie swojego dziecka, czy to w szkole, czy poza szkołą. W wyniku skutecznej deprawacji dziecko może stać się tak zseksualizowane, że w dorosłości uzna seks za swego boga (najwyższą wartość), porzuci Kościół-sakramenty i utraci zbawienie

To już niestety się dzieje.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Cz lip 11, 2019 10:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Bardziej niż hodowla dowolnych innych zwierząt w dowolnych innych celach (innych niż dla towarzystwa)? Jeśli tak, to dlaczego?

Zalezy od roznych okolicznosci. Jestem w stanie sobie wyoobrazic takie, gdzie taka hodowla bylaby uzasadniona - surowe warunki klimatyczne i brak innych, lepszych i realnych alternatyw. Jednak w polskich warunkach futra to czysta próznosc.
Cytuj:
Nie uważasz, że rozsądny właściciel przyzwyczaja psa do hałasu a nie wymaga od całego świata aby dostosował się do jego psa?

Nie. Tak samo jak nie uwazam, ze rozsadny mieszkaniec przyzwyczaja sie do halasu w bloku po 22.00, zamiast domagac sie uszanowanie jego potrzeby spokoju w godzinach nocnych. No i to przyzwyczajanie, to nie wiem na czym mialoby polegac. Znam psy, ktore nieustannie sa wystawione na halasy, a w sylwestra sa bliskie zawalu... Do takiego halasu chyba trzeba by bylo przyzwyczajac psa terapia szokowa - puszczaniem mu przed nosem petard - tylko po, to by przezyl sylwestrowa noc....

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz lip 11, 2019 10:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
towarzyski.pelikan napisał(a):
Zalezy od roznych okolicznosci. Jestem w stanie sobie wyoobrazic takie, gdzie taka hodowla bylaby uzasadniona - surowe warunki klimatyczne i brak innych, lepszych i realnych alternatyw. Jednak w polskich warunkach futra to czysta próznosc.

A czy portfel, torebka lub tapicerka ze skóry bydlęcej są mniejszą próżnością?
towarzyski.pelikan napisał(a):
Nie. Tak samo jak nie uwazam, ze rozsadny mieszkaniec przyzwyczaja sie do halasu w bloku po 22.00, zamiast domagac sie uszanowanie jego potrzeby spokoju w godzinach nocnych.

To nieadekwatny przykład, bo strach psa nie wynika z żadnego realnego zagrożenia, więc wystarczy mu to pokazać. Sylwester jest też raz do roku i uważam, że ludzcy mieszkańcy osiedla również powinni pogodzić się z hałasem w tym dniu.
towarzyski.pelikan napisał(a):
No i to przyzwyczajanie, to nie wiem na czym mialoby polegac. Znam psy, ktore nieustannie sa wystawione na halasy, a w sylwestra sa bliskie zawalu... Do takiego halasu chyba trzeba by bylo przyzwyczajac psa terapia szokowa - puszczaniem mu przed nosem petard - tylko po, to by przezyl sylwestrowa noc....

Dlaczego szokową? Można rzucić małe petardy daleko od psa, jednocześnie dając mu znać mową ciała, że wszystko jest ok, albo dawać jakieś przysmaki po każdym wybuchu. Potem można odpalać większe. Sądzę, że młody pies już po 2-3 razach zacząłby się cieszyć po usłyszeniu wybuchu. A jeśli jakiś pies jest wyjątkowo strachliwy, to przecież może dostać jakieś środki uspokajające przed północą.
Petardy i psy w Sylwestra to według mnie całkowicie sztuczny problem.

A co uważasz na temat edukacji seksualnej, pelikanie? :wink:

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


Cz lip 11, 2019 11:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Nie do mnie pytanie ale uwazam ze oczywiscie powinna byc.
Trzeba jakos uporzadkowac dzieciom te wszystkie info ktore lapia codziennie z internetu na ten temat, nieprawda ?


Pt lip 12, 2019 1:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
towarzyski.pelikan,
Czy ten pies jest nienormalny, że sztuczne ognie go nie przerażają: https://youtu.be/WyTecQMhjo8 ?
Teraz można kupić psom takie specjalne nauszniki, żeby się nie bały głośnych dźwięków klik.
Mój pies bał się grzmotów, ale był w stanie je przeżyć. Burze występują znacznie częściej niż ludzie organizują fajerwerki, więc nie widzę powodów, by kasować fajerwerki. Wydaje mi się, że właściciele psów mogą zapewnić swoim milusińskim odpowiednie warunki na ten czas. Psy mogą oglądać sztuczne ognie w telewizji z wyciszonym dźwiękiem.

jotef,
Okropne te opisy z badań Kinsey'a. Odnoszę wrażenie, że te badania dotyczące dzieci to musiał być czysty kryminał i takie sugestie znajdują się w niektórych publikacjach. Jeśli pan Lew-Starowicz czytał raporty z tych badań i nie skrytykował ich w wywiadzie, a podkreślił, że dla niego prace Kinsey'a to klasyka, to niezbyt to dobrze świadczy o jego poglądach na temat granic do jakich można się posunąć w badaniach dotyczących seksualności człowieka.


Pt lip 12, 2019 1:40 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Te zwierzęta to chyba offtop w temacie edukacji seksualnej.

Co powiecie na takie coś, dostały to dzieci 13 letnie na lekcji wychowawczej poświęconej tematowi seksu.
Czy to nie jawny przykład seksualizacji dzieci?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/551F0RWxjHzY4uiSCgmvMgQhq1ePQh


Pt lip 12, 2019 8:45 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
A czy portfel, torebka lub tapicerka ze skóry bydlęcej są mniejszą próżnością?

Po pierwsze - portfel, torebka, tapicerka - to przedmioty uzytkowe. Skorzane wyroby czesto wyrozniaja sie lepsza wytrzymaloscia.
A po drugie, z tego co sie orientuje, wyroby skórzane powstaja zwykle jako efekt uboczny produkcji na mieso.
Nie da sié tego porównwyac z hodowla zwierzat na futra, które nosza panie na wybiegach i dziane aktoreczki tylko po to, by luksusowo wygladac. Wydaje mi sie, ze roznica jest oczywista.
Cytuj:
Dlaczego szokową? Można rzucić małe petardy daleko od psa, jednocześnie dając mu znać mową ciała, że wszystko jest ok, albo dawać jakieś przysmaki po każdym wybuchu. Potem można odpalać większe. Sądzę, że młody pies już po 2-3 razach zacząłby się cieszyć po usłyszeniu wybuchu. A jeśli jakiś pies jest wyjątkowo strachliwy, to przecież może dostać jakieś środki uspokajające przed północą.
Petardy i psy w Sylwestra to według mnie całkowicie sztuczny problem.

Oczywiscie, ze sa sposoby na to, zeby ten lek u psów jakos zmniejszyc, ale wymaga to sporo uwagi i wysilku, ktorego od wiekszosci wlascicieli psow nie ma co sie spodziewac (z roznych powodow), pamietajmy rowniez o psach bezpanskich, porzuconych i tych w schroniskach. Dla tych psów jest to olbrzymie cierpienie. Pytanie: czy to jest potrzebne?
Niebawem petardy i psy w Sylwestra stanie sie calkowicie sztucznym problemem, bo ludzie przestana rzucac petardy. To jest tylko kwestia konwencji, ze akurat tak sie swietuje Nowy Rok. Mnie akurat cieszy, ze "lewaki", którzy mają siłę ksztaltowania mód, skierowały swoją uwagę na dobrobyt zwierzat.
Brandeisbluesky napisał(a):
towarzyski.pelikan,
Czy ten pies jest nienormalny, że sztuczne ognie go nie przerażają: https://youtu.be/WyTecQMhjo8 ?
Teraz można kupić psom takie specjalne nauszniki, żeby się nie bały głośnych dźwięków klik.
Mój pies bał się grzmotów, ale był w stanie je przeżyć. Burze występują znacznie częściej niż ludzie organizują fajerwerki, więc nie widzę powodów, by kasować fajerwerki. Wydaje mi się, że właściciele psów mogą zapewnić swoim milusińskim odpowiednie warunki na ten czas. Psy mogą oglądać sztuczne ognie w telewizji z wyciszonym dźwiękiem.

Nie chodzi o to, żeby zabraniac, ale zeby uczulac spoleczenstwo na to, ze pies w ogole a) cierpi w Sylwestra, b) należy psa jakoś przygotować albo ochronić. Kiedy uswiadamiamy sobie, ze jakies nasze dzialania nie sa neutralne dla istot wokol nas, wówczas podchodzimy do nich z wieksza rozwaga. Ja jestem zwolenniczka wydzielanie odpowiednich stref, gdzie mozna sobie postrzelac, natomiast takie puszczanie petard pod blokami/domami powinno byc zabronione.
Co do filmiku -psy sa rozne. Jedne wpadaja w panike, po innych splywa. Nigdy nie wiesz, czy gdzies w poblizu gdzie strzelasz petarde, nie znajduje sie pies, ktory umiera ze strachu. Do mnie to dotarlo, jak pewnego dnia bylam na Sylwestra u rodziny i poszlismy puszczac fajerwerki, a jakas ciotka psa zamknela w pokoju najbardziej oddalonym od hukow. Pies w ciągu tych kilku minut zrobil dziurę w drzwiach, przegryzł ścianę i przez kilka godzin trzasl sie i dyszal. Mozna oczywiscie zarzucic ciotce, ze psa nie przygotowala/zle postapila, ale od tego psu nie pomozemy. Takich nieswiadomych wlascicieli jest cala masa...
ŚmiałyHarpunnnik napisał(a):
A co uważasz na temat edukacji seksualnej, pelikanie? :wink:

Uwazam, ze to jest wlasnie sztuczny problem. Do tej pory byly lekcje wychowania do zycia w rodzinie, ktore tak naprawde same w sobie juz byly nadmiarowe, bo w dobie internetu to jest wiedza za kliknieciem, no ale w takiej formie mogoloby to zostac.
Natomiast promowanie zboczen pod przykrywka edukacji seksualnej jest oczywiscie niebezpieczne. Juz dosc tej proagandy w TV, internecie, na ulicach.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt lip 12, 2019 8:59 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Nie mogę edytować poprzedniego posta więc wkleję to tu jeszcze.
Szkoła do 13-latków:

Obrazek


Pt lip 12, 2019 9:17 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
towarzyski.pelikan napisał(a):
Nie chodzi o to, żeby zabraniac, ale zeby uczulac spoleczenstwo na to, ze pies w ogole a) cierpi w Sylwestra


Myślę, że właściciele psów powinni też być uczuleni, ze psy bardzo cierpią, gdy są pozostawiane same w domu na długie godziny w zamkniętych pomieszczeniach i szczekają tam bez wytchnienia, zdzierając sobie gardła :( i narażając na silne emocje sąsiadów. Bywa, że wypuszczone na teren przy domu, rzucają się na ogrodzenie z głośnym jazgotem, gdy obok przechodzą ludzie, nieomal przyprawiając ich o zawał serca. Wiele jest takich sytuacji, że właściciele psów przede wszystkim mogliby pouczać siebie nawzajem, jak rozwiązywać problemy, by ich zwierzaki cierpiały mniej. Wracając do fajerwerków, jeśli już wiadomo, że pies bardzo źle reaguje na głośne dźwięki wystrzałów, to można go na ten czas starać się schować do jakiegoś pomieszczenia, gdzie takie dźwięki są słyszalne w małym stopniu i po prostu być z nim. My tak robiliśmy z naszą Lassie w czasie burz, bo zauważyliśmy, że chowa się wtedy po kątach, a gdy była w innym pomieszczeniu to zaczynała gryźć drzwi.

Myślę, że problem osamotnienia psów w podczas nieobecności ich właścicieli to jeden z większych problemów przyczyniających się do cierpień niewinnych stworzeń. Tak jak nie należy pozostawiać samych małych dzieci w domu, tak też i nie powinno się zostawiać samych szczekających psów. Chyba każdy to widzi. Dopiero gdy się rozwiąże ten problem z właścicielami, można zabrać się za inne.


Pt lip 12, 2019 1:39 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL