Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 1:00 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 PCh24TV - O edukacji seksualnej 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Arwena napisał(a):
No i :?: Bo nie rozumiem w czym to niby przeszkadza odnośnie działań, by wyeliminować edukatorów seksualnych ze szkół?

Sugerujesz, że powinna być większa rewolucja w naszym systemie niż to co PiS zrobił? Oprócz reformy edukacji, sądownictwa itp. proponujesz żeby jeszcze zaorać całkowicie edukację? Może to i pomysł.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt sie 23, 2019 10:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
jotef napisał(a):
Arwena, mnie się bardzo podoba dobra chęć, tak trzymaj, tylko siłę trzeba ukierunkować nie politycznie, tylko duchowo. ..


Imho jedno trzeba czynić i drugiego nie zaniedbywać.


So sie 24, 2019 9:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
@Moderator

Dyskusja na zasadzie zdań - pytajników średnio mnie interesuje.


So sie 24, 2019 9:45 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
@Arwena
W obecnym systemie zarządzania edukacja twoja propozycja jest możliwa tylko przez reakcje rodziców do jakich namawiają w różnych ośrodkach.
Żeby spełnić twoje pomysły potrzebna jest rewolucja w systemie zarządzania oświata. Czyli trzeba przeprowadzić kolejna wojnę PiS PO

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sie 24, 2019 10:01 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
W tym wątku imho widać, że partia rządząca gra traktując problem, o którym rozmawiamy instrumentalnie, potrzebując go do straszenia , a nie podejmując żadnych działań w kierunku jego wyeliminowania ze szkół.
A kolejna wojna PIS - PO ? No jezeli chodzi o edukację, to ona nadal jest , zważ, że strajk nauczycieli jest zawieszony, nie zakończony. Podjęcie walki na nowo przez PIS w tej kwestii miało by słuszne powody ochrony dzieci i młodzieży przed edukatorami , a wtedy związek NP niech strajkuje domagając się wprowadzenia kart LGBT ...

Sądzisz, że to zrobią, że pójdą na zwarcie? Stawiam orzechy przeciwko żołędziom, że nie, bo tak jak pisałam już tutaj nie o to chodzi, by złapać króliczka ale o to by go gonić.


So sie 24, 2019 10:22 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn sie 18, 2014 7:51 pm
Posty: 655
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Arwena napisał(a):
jotef napisał(a):
Arwena, mnie się bardzo podoba dobra chęć, tak trzymaj, tylko siłę trzeba ukierunkować nie politycznie, tylko duchowo. ..


Imho jedno trzeba czynić i drugiego nie zaniedbywać.

Mnie chodzi o to, że tylko jeden z tych sposobów jest skuteczny.


So sie 24, 2019 10:57 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Arwena napisał(a):
tym wątku imho widać, że partia rządząca gra traktując problem, o którym rozmawiamy instrumentalnie, potrzebując go do straszenia , a nie podejmując żadnych działań w kierunku jego wyeliminowania ze szkół.

Inicjatywy oddolne z rożnych organizacji pokazują jak zablokować to o co nam chodzi. Bardzo to się nie podoba totalnej opozycji. Co do PiS to sprawa wyszła dość późno, bo po wyborach samorządowych. PiS zachował się bardzo asekuracyjnie mając na uwadze ze kolejna wojna z PO i UE może im nie posłużyć w wyborach do PE i do krajowego Parlamentu. Taka normalka w polityce. Raczej do straszenia maja inne tematy. Wystarczy ze pokazują co chce zrobić Schetyna i reszta.

Arwena napisał(a):
A kolejna wojna PIS - PO ? No jezeli chodzi o edukację, to ona nadal jest , zważ, że strajk nauczycieli jest zawieszony, nie zakończony. Podjęcie walki na nowo przez PIS w tej kwestii miało by słuszne powody ochrony dzieci i młodzieży przed edukatorami , a wtedy związek NP niech strajkuje domagając się wprowadzenia kart LGBT ...

Wiem, wiem. I na bank Broniarz będzie chciał podpalić Polskę we wrześniu. Pytanie czy nauczyciele znowu dadzą się wkręcić w strajk polityczny. Z tego co wiem to środowisko nauczycielskie po ostatnim strajku jest mocno podzielone i raczej są małe szanse na powtórkę z rozrywki ale czas pokaże.
Arwena napisał(a):
Sądzisz, że to zrobią, że pójdą na zwarcie? Stawiam orzechy przeciwko żołędziom, że nie, bo tak jak pisałam już tutaj nie o to chodzi, by złapać króliczka ale o to by go gonić.

Mamy rok wyborczy i za chwile są wybory. Na pewno nie zrobią nic co mogłoby zostać wykorzystane przeciwko nim w tej krótkiej kampanii. Chyba ze będzie to opłacalne i będzie można to tak rozegrać żeby utopić PO. Ale nie spodziewałbym się w tym momencie żadnych strategicznych działań. Teraz jest czas walki o procenty poparcia a nie zmian w prawie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So sie 24, 2019 11:27 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
jotef napisał(a):
Arwena napisał(a):
jotef napisał(a):
Arwena, mnie się bardzo podoba dobra chęć, tak trzymaj, tylko siłę trzeba ukierunkować nie politycznie, tylko duchowo. ..


Imho jedno trzeba czynić i drugiego nie zaniedbywać.

Mnie chodzi o to, że tylko jeden z tych sposobów jest skuteczny.


Skoro tak mówisz, jednakże Duch wieje kędy chce, a polityka bynajmniej nie jest wykreślona z działań osób wierzących.


N sie 25, 2019 5:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
@Moderator

PIS miał 4 lata , by podjąć zamiany w prawie ,oslawiona Konwencja się kłania i wytyczne WHO, na które to powołują się wiadome środowiska w samorządach lansujące edukację rownościową, dlatego takie bajdurzenie, że sprawa późno wypłynęła, że wybory, że walczymy o procenty, a zmiany w prawie to po wygranych wyborach są nieprzekonywujące.Nie zrobili w I - wszej kadencji, nie zrobią i w II.


N sie 25, 2019 8:04 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Ja nie jestem PiS.
Napisałem ci jaka była chronologia.
Żeby zrobić tak jak chcesz trzeba zaorać cała ustawę o edukacji. Za miesiąc bedą wybory.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 25, 2019 8:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
A dzieci pójdą do szkoły za tydzień.Rządząca większość parlamentarna potrafiła robić ustawy, czy nowelizacje do nich nieraz w szybszym tempie niż miesiąc, ale ok niech chociaż cokolwiek zaczną, uczynią pokazując, że naprawdę chcą rozwiązać problem ( zapowiedź wprowadzenia edukacji seksualnej w Poznaniu jest przewidziana na przyszly bodaj rok ), jak dotąd nie zrobili nic.


N sie 25, 2019 8:57 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Nie żartuj sobie. Żadna partia nie zrobi takiego ruchu w roku wyborczym. Zauważ ze od dwóch lat nie robią niczego mocno kontrowersyjnego. Szkolnictwa nie rozgrzebią przed wyborami. To co w tej chwili robią to plan B na wypadek strajku. Teraz chwała się ze priorytetem było dla nich poprawienie bytu najuboższych.

Zauważ ze jest tak ze nadzór pedagogiczny ma kuratorium a finansowanie gmina. Za dużo mieszania w finansach i trzeba by za dużo zmieniać. Zaraz będzie krzyk samorządów ze PiS zamach na Państwo robi, ze budują totalitaryzm itp. Na bank niczego nie rusza.
Nawet nie wiem czy chcą cokolwiek zmienić w ustawie. Pewnie maja jakieś inne pomysły. Chociaż jak znam PiS to mogą wyjąc szkolnictwo z samorządów i wrzucić to do centralnego zarządzania. Oczywiście zabierając środki na ten cel.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N sie 25, 2019 9:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Jockey ja pasuję. Możesz usprawiedliwiać rządzącą większość w nie robieniu dosłownie nic w kwestii seksualizacji dzieci w szkole. Twoja sprawa. Do mnie to nie trafia. Imho zachowują się oni na zasadzie wykorzystywania problemu, by strachem przed drugimi oponentami politycznymi , motywować ludzi do głosowania na nich. Imho problem traktują instrumentalnie grając nim na arenie wewnętrznej, a i podejrzewam, że z chęcią, by wykorzystywać reakcje naszego społeczeństwa na nie, na zewnątrz na zasadzie , nie możemy realizować wytycznych , mimo podpisanej Konwencji , bo mamy taki naród.


N sie 25, 2019 11:04 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Podzielam zdanie @Jockey, teraz jest za późno na zmiany w systemie edukacji, zresztą wprowadzenie przez samorządy edukacji seksualnej w niektórych miastach może zmobilizować elektorat PiS. Po wyborach będzie można coś zrobić.

A tymczasem Ordo Iuris włączył się w działania ochronne i przygotował materiały odnośnie praw rodziców i obowiązku szkół.
Warto się zapoznać:

https://dlarodzicow.ordoiuris.pl/
http://www.chronmydzieci.info/


Pn sie 26, 2019 9:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: PCh24TV - O edukacji seksualnej
Wytlumacz mi Arwena te seksualizacje dzieci w szkole przez edukacje seksualna, bo najwyrazniej czegos nie kumam, albo w Polsce jakos inaczej to dziala niz w reszcie swiata.
W jaki sposob technicznie te dzieci sie bedzie seksualizowalo ?


Pn sie 26, 2019 8:08 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 179 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL