Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 1:18 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona
 Jakie rozwiązanie dla Polski? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
JolaSz napisał(a):
Arwena napisał(a):
Biorąc powyższe pod uwagę , jeżeli wybory do Parlamentu Europejskiego potraktować poważnie, głos należałoby oddać na sceptyków. No chyba , że te wybory mają być (są?)ogólnokrajowym sondażem na najbardziej reprezentatywnej grupie wyborców , jaki będzie planowany układ sił w naszym krajowym parlamencie.

Arweno - tylko PiS.
Innej drogi dla Polski nie ma.


Droga Jolu wybacz ale imho przekonywanie twardego elektoratu PIS, że i owszem jest możliwa inna droga dla naszego kraju, wydaje się z gruntu skazane na niepowodzenie, toteż nie zamierzam z Tobą podejmować polemiki.

W wyborach minionych wygrał POPIS, cóż wydaje się, że układ Okrągłostołowy trzyma się mocno, a jeśli chodzi o mnie i o opowiadanie się w wojnie polsko - polskiej po którejść ze stron - dziękuję spasuję.


Pn cze 10, 2019 6:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Wskaż proszę, tę inną drogę dla Polski, która będzie lepsza od tego, co proponuje PiS. PO-PSL oferuje państwo teoretyczne, LGBT i inne badziewia importowane z Zachodu. Co Ty proponujesz?


Pn cze 10, 2019 6:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Yarpenie , wydaje mi się, że sprawa jest oczywista dla każdego obserwatora sceny politycznej, że obydwie strony grają na utrwalenie podziału i nie dopuszczenie innych z poza układu. Najlepszym dowodem są wyniki we Francji, wystarczy poczytać, posłuchać , jak był/ jest skonstruowany system wyborczy w tym kraju, a dokładniej tak, by przejście progu przez ugrupowanie Marie Le Pen , było bardzo trudne niemalże niemożliwe przy oscylacji w okolicach progu wyborczego, jednakże żółte kamizelki i dwudziestoprocentowy głos poparcia przebiło mur. Fakt , że prawica we Francji rozbiła bank świadczy jedynie o tym, iż tamtejsze społeczeństwo faktycznie miało serdecznie dość tych samych od lat, dobrze skrojonych elit u władzy.

Być może nasze jeszcze nie ma ich dość.


Pn cze 10, 2019 7:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Arwena napisał(a):
Yarpenie , wydaje mi się, że sprawa jest oczywista (...)

Wybacz, ale jak ktoś zaczyna od takiej frazy, to dla mnie jest to jednoznaczny komunikat, że chce uniknąć odpowiedzi na postawione pytanie.

Udziel odpowiedzi:

Wskaż proszę, tę inną drogę dla Polski, która będzie lepsza od tego, co proponuje PiS. PO-PSL oferuje państwo teoretyczne, LGBT i inne badziewia importowane z Zachodu. Co Ty proponujesz?


Pn cze 10, 2019 7:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Yarpen Zirgin napisał(a):
Arwena napisał(a):
Yarpenie , wydaje mi się, że sprawa jest oczywista (...)

Wybacz, ale jak ktoś zaczyna od takiej frazy, to dla mnie jest to jednoznaczny komunikat, że chce uniknąć odpowiedzi na postawione pytanie.

[...]


I kto to mówi. :wink:
Yarpenie biorąc pod uwagę, że niejednokrotnie miałam wrażenie, że we wcześniejszych rozmowach ze mną starasz się usilnie unikać odpowiedzi na postawione pytania przyjmijmy, że jesteśmy kwita :D


Pn cze 10, 2019 7:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
I uników dalszy ciąg. Nie możesz po prostu na pisać, że nie potrafisz wskazać żadnej innej drogi dla Polski, która była by lepsza od oferty PiS lub PO-PSL?


Pn cze 10, 2019 7:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Nie, nie mogę tego napisać, a żeby było już całkowicie jasne dla Ciebie - po prostu nie chcę. No ale jeżeli będziesz nadal uważał, że nie potrafię , to trudno , uważaj co tam sobie chcesz za stosowne. :-|


Pn cze 10, 2019 7:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Ośmieszasz się.


Pn cze 10, 2019 7:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
No i co tu komentować.


Pn cze 10, 2019 11:54 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Arwena napisał(a):
No i co tu komentować.

A może warto po prostu odpowiedzieć na zadane pytanie?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wskaż proszę, tę inną drogę dla Polski, która będzie lepsza od tego, co proponuje PiS. PO-PSL oferuje państwo teoretyczne, LGBT i inne badziewia importowane z Zachodu. Co Ty proponujesz

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt cze 11, 2019 7:04 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sondaż wyborczy na Katoliku
Nie ma to jak uciekać od trudnego i niewygodnego pytania. Nawet przyznając mi racje co nie przechodziło ci przez klawiaturę na początku tematu gdy stwierdzałem sondaż jest niewiarygodny bo nie jesteśmy grupa reprezentatywna.
Cóż samo życie żeby nie odpowiedzieć Yarpenowi na proste pytanie a dokładnie widać ze żadna z partii opozycyjnych nie ma pomysłu na Polskę a to co robią Narodowcy i Korwin oraz wyłamani z Kukiz15 jest ogólnie rzecz biorąc opcja rosyjska tworzy Awerna jakieś dziwne gimnastyki. A pytanie było proste. Jeśli nie PiS to kto ma pomysł na Polskę.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt cze 11, 2019 8:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Jakie rozwiązanie dla Polski?
Arwena w tym postcie napisał(a):
(...)imho przekonywanie twardego elektoratu PIS, że i owszem jest możliwa inna droga dla naszego kraju, wydaje się z gruntu skazane na niepowodzenie, toteż nie zamierzam z Tobą podejmować polemiki.

W wyborach minionych wygrał POPIS, cóż wydaje się, że układ Okrągłostołowy trzyma się mocno, a jeśli chodzi o mnie i o opowiadanie się w wojnie polsko - polskiej po którejść ze stron - dziękuję spasuję.

Wskaż proszę, tę inną drogę dla Polski, która będzie lepsza od tego, co proponuje PiS. PO-PSL oferuje państwo teoretyczne, LGBT i inne badziewia importowane z Zachodu. Co Ty proponujesz?


Wt cze 11, 2019 10:20 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr kwi 04, 2018 4:51 pm
Posty: 294
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakie rozwiązanie dla Polski?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wskaż proszę, tę inną drogę dla Polski, która będzie lepsza od tego, co proponuje PiS. PO-PSL oferuje państwo teoretyczne, LGBT i inne badziewia importowane z Zachodu. Co Ty proponujesz?

Moim zdaniem jest to pytanie podstawowe i nie powinno kończyć dyskusji, tylko powinno być początkiem dyskusji PRAWDZIWEJ. Zadawałem to pytanie wielu osobom, ale nigdy nie doczekałem się konkretnej i rzeczowej odpowiedzi. Typowe są różne stereotypy, ewentualnie stwierdzenia tego typu: No wiesz, takie pytanie. Przecież to chyba oczywiste. Jeżeli ktoś coś krytykuje to wydaje się logiczne, że robi to przez porównanie z jakąś swoją wersją sytuacji pożądanej, jakimś wzorcem. Czyli pytanie podstawowe brzmi: jak wygląda wzorzec sytuacji pożądanej? Żeby na nie odpowiedzieć trzeba zejść z ideologicznych obłoków na ziemię i zauważyć wreszcie takie "przyziemne"dziedziny naszego życia jak np. gospodarka, obronność itd. To są oczywiście tematy bardzo trudne i żeby się w nich w miarę swobodnie poruszać trzeba mieć niestety dużą wiedzę, spore doświadczenie życiowe i interesować się tematyką od wielu lat. Tego na ogół brakuje. Łatwiej jest oceniać poszczególne osoby, kto co powiedział, kto jest sympatyczny w rozmowie itp mało istotne szczególiki.
Dobry polityk nie musi się podobać (choć to bardzo ułatwia życie), musi natomiast mieć wieloletnią praktykę w rządzeniu na różnych szczeblach, musi być przewidujący, musi umieć dobierać sobie ludzi i musi być skuteczny w tym co robi.
I oczywiście nie może bujać w obłokach absurdu, tak jak jeden z moich znajomych, który mi tłumaczył, że trzeba natychmiast zamknąć kopalnie i wszystkie środki przeznaczyć na rozwój energii odnawialnych. Kompletny brak wiedzy i wyobraźni. Energetyka jest jedną z najtrudniejszych dziedzin i wszystkie pomysły typu: natychmiast, trzeba po prostu itp. nadają się do kabaretu. I o tym wszystkim należy dyskutować, a nie o duperelach.
A jeżeli ktoś się z jakiegoś powodu boi ujawniać swoje sympatie polityczne, to można przecież dyskutować ogólnie, co w w efekcie doprowadzi do odpowiedzi na pytanie: na kogo głosować?


Wt cze 11, 2019 4:20 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz mar 08, 2007 7:53 pm
Posty: 2590
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakie rozwiązanie dla Polski?
Robert55 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wskaż proszę, tę inną drogę dla Polski, która będzie lepsza od tego, co proponuje PiS. PO-PSL oferuje państwo teoretyczne, LGBT i inne badziewia importowane z Zachodu. Co Ty proponujesz?

Moim zdaniem jest to pytanie podstawowe i nie powinno kończyć dyskusji, tylko powinno być początkiem dyskusji PRAWDZIWEJ. [...]


Ja jednak nie zacznę a zakończę na tym dyskusję, może i to śmieszne z mojej strony ale trudno. Uważam, że silnie zakorzeniony podział w sferze politycznej w naszym kraju na dwie opcje to uniemożliwia, bo albo jak jesteś za tym, to pewno jesteś z tamtymi, a jak za tamtym , no to z nimi.


Wt cze 11, 2019 5:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jakie rozwiązanie dla Polski?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wskaż proszę, tę inną drogę dla Polski, która będzie lepsza od tego, co proponuje PiS. PO-PSL oferuje państwo teoretyczne, LGBT i inne badziewia importowane z Zachodu.


PiS proponuje panstwo ze sraj tasmy, oto co PiS proponuje :

https://www.facebook.com/witold.jurasz. ... 4426116599


Wt cze 11, 2019 6:01 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 260 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL