Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:16 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Protest nauczycieli ? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
A skąd masz te 40%
Bo według tego co ja widziałem to 80% nie popiera strajku z blokada egzaminów.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 24, 2019 6:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
Jockey, już nie pamiętam, ale taki sondaż był albo w Super Expressie albo na Onecie albo dla TVN ;) Traktowałem je z przymrużeniem oka. Niemniej to było jakieś 8 dni temu, więc być może to się zmieniło. Być może chodziło tylko o sam protest, ale bez uwzględnienia wówczas tej skrajnej formy nieklasyfikowania maturzystów...

Tak czy owak moja mama, która 37 lat w szkole przepracowała powiedziała wprost: "Wstyd mi za moich młodszych kolegów i koleżanki". I przyznaję jej rację.

Jednak z drugiej strony, to nauczycielki z mojej dawnej podstawówki (głównie te młodsze) pozmieniały sobie nawet zdjęcia profilowe na Facebooku. Napis "Strajk"...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr kwi 24, 2019 6:25 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
Szkolnictwo potrzebuje reformy a nie delikatnej zmiany, która tak naprawdę nic nie zmienia.
A co do nauczycieli skoro są tacy dobrzy to skąd tylu niedouczonych młodych ludzi wychodzi ze szkoły. Wystarczy pooglądać matura to bzdura na yt.

Nauczyciele przegrali i jak rząd zrobi matury to nic nie dostaną. A zapewne postawi warunki. Redukcje zatrudnienia w szkole, likwidacja karty nauczyciela. I jak znam PiS to będzie zarządzanie szkolnictwem z Warszawy.

Maja co chcieli. Kto im kazał strajkować na polecenie Schetyny i według scenariusza Kramka.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 24, 2019 7:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
Matura to bzdura też oglądałem :wink: Świetnie pokazuje, że "papierek", świstek czy jakieś świadectwo nic nie znaczy. Chłopak z zawodówki więcej wiedział o stanie wojennym, historii PRL, niż studentka psychologi... No cóż.

Pełna zgoda co do reformy. Ja w ogóle myślę, że pomysł z bonem edukacyjnym to dobry pomysł. Nic innego się w szkolnictwie nie sprawdziło. Poziom spada, coraz więcej wrogiej naszym tradycjom ideologii LGBT puka do drzwi publicznych szkół (Tzw. tęczowe piątki), nauczycielom młodszej generacji średnio zależy, bo liczy się tylko "żebym JA WIĘCEJ zarobił/zarobiła.

Przebieranki za krowy i durne pioseneczki... a z drugiej strony płacz maturzystek, wściekłość i żal rodziców.

Jedna z nauczycielek (bodajże z Katowic) dodzwoniła się ostatnio do programu "W tyle wizji" i opowiadała o tym, że w szkole, w której pracuje nauczyciele, którzy strajkują między sobą się kłócą, są nerwy i zgrzyty oraz nieporozumienia.

Dowodzi to moim zdaniem tylko tego, że ogromna większość dała się zrobić w przysłowiowe bambuko...

Forma jest nie do zaakceptowania. Wyobraźmy sobie, że służba więzienna chce podwyżek i w ramach strajku otwiera sobie cele w więzieniach, wypuszcza więźniów i interesuje się tylko sobą i swoimi zarobkami...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr kwi 24, 2019 7:12 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
PiS pozamiatał nauczycieli. Tak uważam. Znalazłem taka opinie
https://opinie.wp.pl/gostkiewicz-piec-g ... 286129281a
Z większością tez się zgadzam.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 24, 2019 7:25 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
Jockey napisał(a):
A co do nauczycieli skoro są tacy dobrzy to skąd tylu niedouczonych młodych ludzi wychodzi ze szkoły.

Bo w wielu uczniach jest okrutna niechęć do nauki na zasadzie "a po co mi fizyka, jak jestem w plastyku". W mojej klasie sporo osób nie ma żadnych skrupułów ściągając na sprawdzianach. Oczywiście nauczyciele też nie są idealni, ale trzeba to wziąć pod uwagę.


Śr kwi 24, 2019 8:07 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
A może nauczyciele są na tyle kiepscy ze nie potrafią zainteresować swoim przedmiotem uczniów.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr kwi 24, 2019 9:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
Moim zdaniem prawda leży pośrodku. Dziś nauczyciele nie uczą "z powołania" jak niegdyś się mówiło - porównywano ich do lekarzy i... księży. To miała być misja - wychowywać rzesze młodych Polek i Polaków, świadomych uczniów, przekazywać im wiedzę na wszelki możliwy sposób nie licząc na jakieś korzyści majątkowe. I tak czyniono przecież przed wojną, w czasie wojny (tajne komplety), w okresie komunizmu itd. Dlatego to była intelektualna elita... Dziś to zawód jak każdy inny, tak jest traktowany. Misja poszła wstecz, liczy się pensja i przywileje, dużo wolnego i "jakiś szacunek".

Nie ma co jednak generalizować. Są naprawdę nauczyciele bez końca oddani swemu powołaniu, robią to z pasją, zaangażowaniem i ogromną odpowiedzialnością za młodego człowieka.

Nie ma też co robić z uczniów wszystkich bez wyjątku chłonnych wiedzy
Bo nie oszukujmy się, chyba każdy z nas miał czy miała w klasie osoby, które niczego nie chciały się uczyć, wagarowały itd. Ja w klasach takie osoby miałem - jedynki jak leci z góry na dół i naganna z zachowania. Czy polski, matematyka czy biologia lub fizyka, to pała i zero chęci. Naprawdę zero jakiejkolwiek inicjatywy. I co ma z kimś takim robić nauczyciel? Nawet najlepszy i nie wiem jak zdolny belfer cudów nie uczyni z kimś kto sam nie chce chociaż dać z siebie jakiegoś minimum. Z pustego i Salomon nie naleje. Dlatego z drugiej strony nie pokładajmy na nauczycieli takich ciężarów i zadań niemożliwych do zrealizowania.

Ktoś może mieć mniejsze zdolności, trudności itd., ale jak taki delikwent wagaruje, nie odrabia prac domowych, notorycznie nie uczy się na kartkówki czy sprawdziany, to co nauczyciel ma zrobić? Siłą mu wiedzy nie wbije do głowy (za pomocą łopaty) :wink: Z niewolnika nie ma pracownika. Trzeba też chcieć i wykazać jakąś inicjatywę. To nie działa na zasadzie: przychodzi uczeń, siedzi jak na tureckim kazaniu w szkole na sześciu lekcjach i ma wszystko umieć, bo przecież "uczy się w szkole"...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Śr kwi 24, 2019 9:23 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
Jockey napisał(a):
A może nauczyciele są na tyle kiepscy ze nie potrafią zainteresować swoim przedmiotem uczniów.

Jestem uczennicą pierwszej klasy liceum. Zdecydowana większość nauczycieli z tych, z którymi się w życiu spotkałam, to ludzie z pasjami i chęciami. Obserwuję też swoich rówieśników i widzę, jak okrutnie im się nie chce, jaki opór stawiają i w nauczycielach nieraz łatwiej im się rzucają w oczy wady od zalet. Oczywiście, nie wszyscy pracujący w szkołach są genialnymi mentorami. Ale naprawdę moim zdaniem sporo za uszami mają też uczniowie.


Śr kwi 24, 2019 9:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
Viridiana napisał(a):
Ale naprawdę moim zdaniem sporo za uszami mają też uczniowie.
Nie tylko uczniowie. Sporo za uszami mają też niektórzy rodzice. Podkreślam, niektórzy rodzice. Ale wszyscy wiemy że wystarczy jedna menda żeby napsuć krwi.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Śr kwi 24, 2019 9:54 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
mniszek_pospolity napisał(a):
Matura to bzdura

Dowodzi to moim zdaniem tylko tego, że ogromna większość dała się zrobić w przysłowiowe bambuko...
...

I teraz ma problem jak z tego wybrnąć. Z pewnością masz rację.

mniszek_pospolity napisał(a):
Przebieranki za krowy i durne pioseneczki... a z drugiej strony

Mam wątpliwości, czy przebierańcami byli nauczyciele. Jeżeli to oni, to zrobili z siebie konkretnych błaznów.
mniszek_pospolity napisał(a):
Forma jest nie do zaakceptowania

A jaka jest? Na plakaty, czy deklaracje nikt nie zwraca uwagi.

Jockey napisał(a):
Wyrwało się tez jednej z uczestniczek ze chodzi o zablokowanie gospodarcze Polski.
Widać to dokładnie zwłaszcza w świetle ostatnich wydarzeń z pewna panią i pewna organizacja głosząca wszędzie jaka to polska zła a będąca w kieszeni Putina

Oczywiście,że w tym strajku nie chodzi o zarobki nauczycieli. Zarobki, to rzecz drugorzędna...
Tak wygląda grzebanie w ogniu cudzymi rękami.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Cz kwi 25, 2019 7:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
Strajk nauczycieli zawieszony, ale w praktyce chyba się skończył. Wydaje się że przepychankę wygrał rząd. Tylko nie sądzę że ma się z czego cieszyć.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Cz kwi 25, 2019 4:14 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 799
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
No. Ciamajdan II sie zakończył.
Powiedzcie mi, kto wmówił im, że za strajk ludzie będą mieli pretensje do reżimu a nie do nich?
Zwróćcie uwagę na piosenke zamieszczona w mojej refleksji:
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/9 ... gitymizuja

Żalą się, jak to ich wyzywają i wysyłają do Biedry. W Biedrze to trzeba umieć liczyć.

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


Cz kwi 25, 2019 6:12 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
Inczuczuna napisał(a):
Strajk nauczycieli zawieszony, ale w praktyce chyba się skończył. Wydaje się że przepychankę wygrał rząd. Tylko nie sądzę że ma się z czego cieszyć.

To twoim zdaniem nie należy cieszyć się z sukcesów ? Niewątpliwie, rząd osiągnął sukces ponieważ protest /strajk zakończy się. Nie bójmy się tego określenia/słowa.
Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Cz kwi 25, 2019 8:54 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Protest nauczycieli ?
Inczuczuna napisał(a):
Strajk nauczycieli zawieszony, ale w praktyce chyba się skończył. Wydaje się że przepychankę wygrał rząd. Tylko nie sądzę że ma się z czego cieszyć.

Ale zapewne nie masz złudzeń dlaczego strajk jest zawieszony?
Szybka ustawa o której pisał Warzecha i po zabawie. Nie mieli już kogo terroryzować i padło.

Ja złudzeń nie mam że rząd PiSu coś radykalnie zmieni w oświacie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz kwi 25, 2019 10:10 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL