Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 4:13 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czary a nasza rzeczywistość - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
I nie widzisz tu paradoksu? Wierząc w Boga, wierzysz też w zabobony, której to wiary zabrania Bóg w którego wierzysz.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Cz kwi 04, 2019 1:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Inczuczuna napisał(a):
I nie widzisz tu paradoksu? Wierząc w Boga, wierzysz też w zabobony, której to wiary zabrania Bóg w którego wierzysz.

Wiesz od czego pochodzi slowo "symonia" to takie okreslenie kupczenia stanowiskami w KK , od Szymona maga
Tak Szymona maga z ktorym jak podaja apokryfy zmierzyl sie w walce na moce sam sw Piotr
W apokryfy wierzyc nie musisz ale cos chyba na rzeczy bylo z tym magiem :)
Pojec magii i czarow w Biblii jest sporo szczegolnie w ST

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Cz kwi 04, 2019 2:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Inczuczuna napisał(a):
I nie widzisz tu paradoksu? Wierząc w Boga, wierzysz też w zabobony, której to wiary zabrania Bóg w którego wierzysz.

Bzdura.
Po pierwsze, zabobony nie muszą być prawdziwe, by wiara w nie byla grzechem.
Po drugie, szatanizm, okultyzm, bałwochwalstwo to nie zabobony, tylko praktyki religijne - przeciwne chrześcijaństwu.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz kwi 04, 2019 2:58 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Inczuczuna napisał(a):
I nie widzisz tu paradoksu? Wierząc w Boga, wierzysz też w zabobony, której to wiary zabrania Bóg w którego wierzysz.


Wierzę w rzeczywistość duchową.
W rzeczywistość Trójjedynego Boga, który jest duchem i w rzeczywistość demonów, upadłych aniołów, które też są stworzonymi przez tego Boga duchami, zbuntowanymi przeciw Niemu.
Wierzę też, że ja, człowiek, jestem duchowo - cielesny i że mogę mieć kontakt z duchami, jakimi są Bóg i demony.
Wolę mieć kontakt, relację z Bogiem niż z demonami niż z treściami w książkach i w przedmiotach, które też symbolizują treści i które zachęcają mnie do kontaktu z demonami.
Nie potrafię opisać, jak to się dzieje, że człowiek ma kontakt z duchami - Bogiem albo demonami. Tu potrzebna jest wiara.

Wiara w rzeczywistość duchową to nie jest wiara w zabobony.

Wg mnie zabobon to wiara w to, że za pomocą magii (zaklęć, etc) człowiek jest zdolny zmieniać świat materialny, podporządkowywać ten świat swojej woli.
Otóż nie jest do tego zdolny, bo świat materialny podlega woli Boga, Jego prawom.

Demon może jedynie fałszować odczucia człowieka związane z tym światem, nie jest w stanie go zmieniać - chyba - nie czuję się ekspertem.

Szkoda - m.zd. - dla człowieka ze stosowania magii nie polega na tym, że nic z tych zaklęć nie wychodzi, tylko na tym, że człowiek jest w kontakcie z demonem, którą kształtuje go na swój obraz i podobieństwo, odrywa go od Boga i przez to niszczy ducha (i ciało pewnie też) człowieka, który w oderwaniu od swego Stwórcy nie może poprawnie funkcjonować.

Zadajesz zbyt trudne dla mnie pytania, nie wiem czy jestem Ci to w stanie wytłumaczyć.


Cz kwi 04, 2019 3:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney napisał(a):
Bzdura.
Imponujący argument.
Barney napisał(a):
Po pierwsze, zabobony nie muszą być prawdziwe, by wiara w nie byla grzechem.
To zdanie zawiera sugestię że są zabobony prawdziwe.
Barney napisał(a):
Po drugie, szatanizm, okultyzm, bałwochwalstwo to nie zabobony, tylko praktyki religijne - przeciwne chrześcijaństwu.
Łatwo wrzuciłeś to wszystko do jednego worka. Tymczasem nie wszystko musi być praktykami religijnymi. Nie wszystko musi być przeciwne chrześcijaństwu z punktu widzenia tych którzy to praktykują.
gabriel napisał(a):
Wiesz od czego pochodzi slowo "symonia" to takie okreslenie kupczenia stanowiskami w KK , od Szymona maga
Tak Szymona maga z ktorym jak podaja apokryfy zmierzyl sie w walce na moce sam sw Piotr
W apokryfy wierzyc nie musisz ale cos chyba na rzeczy bylo z tym magiem :)
Pojec magii i czarow w Biblii jest sporo szczegolnie w ST
Nie znałem tego słowa i dziękuję za wzbogacenie mojego słownictwa.
A skoro nie muszę wierzyć w apokryfy to kamień z serca ;) W opowieści magiczne ze ST tak samo nie jestem w stanie wierzyć jak w niektóre nowsze legendy, takie jak choćby ta o Jerzym i Smoku.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Cz kwi 04, 2019 4:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Inczuczuna napisał(a):
Barney napisał(a):
Bzdura.
Imponujący argument.
Zwłaszcza, jak się oderwie od reszty argumentacji.
W związku z takim poziomem manipulacji nie chce mi sie z Tobą gadać.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz kwi 04, 2019 4:25 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney napisał(a):
Zwłaszcza, jak się oderwie od reszty argumentacji.
W związku z takim poziomem manipulacji nie chce mi sie z Tobą gadać.
Więc nie odpowiadaj na moje posty, zwłaszcza jeśli nie są adresowane do ciebie.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Cz kwi 04, 2019 6:00 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
marboj napisał(a):
Potępiam praktykę palenia książek przez amerykańską lewicę :D :D :D

A co do naszych duszpasterzy?
Niewątpliwie w pogańskiej Polsce ośmiesza to Kościół i wywołuje skojarzenia z hitlerowcami i paleniem czarownic na stosie.
Można się zastanawiać, czy publiczne palenie zabójczych duchowo książek i okultystycznych przedmiotów na dziedzińcu przed kościołem mieści się w "sprawowaniu kultu religijnego" i jak to się ma do przepisów zakazujących rozpalania ognisk.
Z drugiej strony widzę tu wierność Bożemu Słowu, więc trzeba być wiernym i narażać się na zarzuty i nieprzyjemności ze strony pogan.

marboj napisał(a):
A tak a propos Jockey, masz jeszcze jakieś oczekiwania co do napiętnowań? :D :D :D


Że teraz rozpętacie taką samą burzę.
Hipokryzja aż w oczy razi. Jak księża palą książki związane z okultyzmem to źle, ale jak Trampa książki palą to dobrze bo to przecież ciemnogród i ogólnie siara i trzeba napiętnować

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Cz kwi 04, 2019 6:10 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
To zadziwiające, że moderator na katolickim forum nie rozumie

Z drugiej strony widzę tu wierność Bożemu Słowu, więc trzeba być wiernym i narażać się na zarzuty i nieprzyjemności ze strony pogan.[/quote]

jednoznacznej wypowiedzi.

Pokazuję i objaśniam, dla ułatwienia językiem Kalego: jak palą książki Trumpa to źle, jak palą okultystyczne książki, to dobrze.

Jockey, czy zrozumiałeś moją wypowiedź?

Następnym razem mogę pogrubić litery :D :D :D :D


Cz kwi 04, 2019 6:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
...a jednak (popraw jeśli się mylę) oburzyłeś się przy paleniu tych drugich, a przy pierwszych nie?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz kwi 04, 2019 6:29 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Początkowo mnie zatkało, bo jednak skojarzenia z hitlerowcami są zbyt silne.

Po namyśle uznałem, że warto to robić, bo może przez takie radykalne działanie, wierne Bożemu Słowu, ktoś nieświadomy zagrożenia demonicznego zastanowi się i odrzuci okultyzm.

Co do książek Trumpa (zapewne nie są zbyt mądre), to nie wyrażałem oburzenia, bo to chyba oczywiste, że amerykańskie lewactwo niewiele różni się od narodowosocjalistycznego pierwowzoru.

Generalnie palenie książek wywołuje mój sprzeciw, chyba że celem jest uratowanie ludzi od duchowej śmierci.


Cz kwi 04, 2019 6:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Myślę, że stygmatyzowanie Harry'ego Pottera, Zmierzchu czy innych bajek fantasy o zakochanych wampirach i latających na miotle czarodziejach nie jest do końca takie trafne. O tym, że Szatan istnieje nikogo wierzącego nie trzeba specjalnie przekonywać. Jednak spójrzmy z tej strony:

są ludzie (a trochę ich znam), którzy czytali np. HP - całą serię, nawet po kilka razy - taka była moda, to było "trendy". Z tego się wcześniej czy później wyrasta. Temat się wyczerpuje, coś się kończy. Dla katolika nigdy Potter nie był "alternatywą dla Biblii" czy książki w rodzaju na "zastępstwo". Z takich osób, które czytały to "dzieło" jedna z osób jest kapłanem zakonnikiem, druga katechetką, trzecia w zasadzie dniuje i nocuje w kościele ;)

I druga strona: wśród osób, które tego nie czytały - zadeklarowany ateista i zwolennik poprzedniego systemu... Drugi jest... hindusem (a tam też figurka słonia spłonęła bodajże), trzecia nie czyta w ogóle, ale non stop wylewa pomyje na Kościół.

I to, że ktoś przeczytał tę bajeczkę dla dzieci ma świadczyć, że teraz jest opętany? Nawiązał jakiś kontakt z demonem? Z moich obserwacji przedstawionych wyżej jasno wynika, że absolutnie nie.

Wiele osób duchownych nie widzi żadnego zagrożenia duchowego w czytaniu tych fantastycznych książek - np. dominikanin O. Szustak. I nie tylko zresztą on.

Moje zdanie jest takie: nie zachęcać, nie promować, ale też nie palić, bo przecież wszyscy wiemy jak smakuje zakazany owoc... Uważacie, że w ten sposób niejako nie zareklamowano powieści Rowling i autorki Zmierzchu?

Rzecznik Kurii oznajmił: to było niewłaściwe. I ja się pod tym podpisuję obiema rękami. Stworzył się tylko wielki rozgłos, kłótnie oraz spory ludzi Kościoła. Osobiście jestem dość konserwatywny (zresztą jak ktoś spogląda na moje posty, to wiele może mi zarzucić, ale na pewno nie to, że jestem "katolickim lewakiem 8) ) Jednak trzeba mieć też jakieś rozeznanie: co służy Dobru a co złu.

Tutaj urządzono happening i tak to jest odbierane (niestety). Wszystko mi wolno, ale niczemu nie oddam się w niewolę - to właśnie wielokrotnie przywoływany tu św. Paweł Apostoł.

Jak ktoś po przeczytaniu HP nie może wejść do kościoła, przeżegnać się, rzuca różańcami i Pismem Św. - to fakt, jest najwyraźniej opętany. Albo jeżeli woli zamiast iść na niedzielną Eucharystię bez opamiętania czytać książki z motywem magicznym czy oglądać filmy, to nie są pewnie dla niego. Ja o takich przypadkach nigdy, ale to nigdy nie słyszałem - a znam nawet egzorcystę, byłem świadkiem manifestacji złego ducha na Mszach o uzdrowienie itd. - nigdy jego obecności nie zaneguję, ale nie widzę go i nie utożsamiam akurat z jakimiś określonymi książkami... Dobre wróżki, złe czarownice towarzyszą nam od dziecka.

Zamiast mówić młodemu człowiekowi prosto w twarz: nie czytaj HP, bo możesz zostać opętany i jest to iście szatańskie wolę zapytać: nie chciałbyś zasmakować piękna i majestatu przedsoborowej liturgii?

Prowadzić ludzi i wskazywać na Boga - to fundament. Na to co Dobrego na zawsze i na wieki. A nie tylko straszyć, zakazywać, nakazywać, wymuszać, palić...

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz kwi 04, 2019 9:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Inczuczuna
Cytuj:
A skoro nie muszę wierzyć w apokryfy to kamień z serca ;) W opowieści magiczne ze ST tak samo nie jestem w stanie wierzyć jak w niektóre nowsze legendy, takie jak choćby ta o Jerzym i Smoku.


Chodzilo mi o to ze o ile nie musisz wierzyc w jakies apokryfy to czasy ST obfituja w roznego rodzaju magie amulety czy wrozby i nie chodzi mi o to ze jest to opisane w ST ale obiektywna historyczna rzeczywistosc tamtych czasow bez aspektu biblijengo

Sw Jerzy pokonal diabla ktory byl utozsamiany ze smokiem
Diabla takze utozsamiano ze ryczacem lwem czy wezem , chyba nie wierzysz ze w czasach sw Jerzego ktos wierzyl w smoki w sensie jakiegos duzego latajacego dinozaura ?

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Cz kwi 04, 2019 10:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 9:03 pm
Posty: 7765
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
@Inczuczuna

Swoja droga wracajac do zlego i czarow to moze toche off top ale ze zlym majacy wiele wspolnego to temat o nawiedzonych domach w Polsce i wogole na calym swiecie

Temat byl wielokrotnie walkowany ale jak ktos ma ochote doswiadczyc duchowego zla nie z tego swiata to moze zaliczyc "przyjemne" spanko w takich domach przez kilka nocy :D
www.fakt.pl/wydarzenia/polska/w-nawiedz ... ie/s52qht4

_________________
"Poznacie ich po ich owocach"


Cz kwi 04, 2019 10:43 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
W dzieciństwie temat nawiedzonych domów był bardzo nośny i popularny. Nawet mnie to ciekawiło. Jednak rzadko kto mówi, że tam jest szatan czy demon, tylko po prostu "zwykły" duch jakich pełno w filmach grozy...

Wracając jeszcze do tego słynnego palenia, to znalazłem takie coś:

https://natemat.pl/268725,ksiadz-z-fundacji-sms-z-nieba-przeprosil-za-spalenie-ksiazek-o-harrym-potterze

to chyba w jakiś sposób kończy dyskusję. Skoro sam pomysłodawca taj formy walki ze złem przeprasza, to chyba nie ma co dalej spekulować... oczywiście znajdą się i tacy, którzy będą twierdzić, że pewnie księdza do tego przymuszono. Tego się już nie dowiemy - równie dobrze mógł to w ciszy rozeznać. Tak czy owak dla mnie osobiście sprawa została zamknięta.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Cz kwi 04, 2019 11:00 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL