Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 12:54 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Czary a nasza rzeczywistość - wydzielony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Inczuczuna napisał(a):
Rozwiń myśl bo nie wiem o co ci chodzi.



Hm.. Prawa zwierząt zostały wprowadzone w III Rzeszy.

Bardzo szybko po jego dojściu do władzy (A. Hitlera) i z jego inicjatywy wydano w III Rzeszy wiele mądrych i budzących autentyczny podziw ustaw o ochronie zwierząt. „Im neuen Reich darf es keine Tierquälerei mehr geben”, „w nowej Rzeszy nie będzie już miejsca na okrucieństwo wobec zwierząt” - zapowiadał Hitler te ustawy w przemówieniu przedstawiającym program swoich rządów.
W kolejnych ustawach wprowadzono kary za okrucieństwo wobec zwierząt, ograniczono polowania, wprowadzono mądre zasady w zakresie transportu zwierząt. „Pierwszy raz w historii - charakteryzowali ducha tych ustaw naro­dowi socjaliści - zwierzę ma być pod ochroną jako byt naturalny, ze względu na nie samo, a nie ze względu na ludzi”. Również wspomnienia ludzi żyją­cych w III Rzeszy odnotowują ten fakt, że naziści prowadzili „kampanię prze­ciwko wiwisekcji i okrucieństwu wobec zwierząt”

żródło


... w czerwcu 1935 roku, wprowadzono Naturschutzgesetz, ustawę regulującą kompleksowo sprawy środowiska naturalnego. Kolejne ustawy – z 1937 oraz 1938 roku – zabezpieczyły nawet prawa zwierząt do humanitarnego transportu samochodowego oraz kolejowego. Konie należało podkuwać w najmniej bolesny sposób, a ponadto specjalny dekret Hitlera zabronił przyrządzania homarów poprzez gotowanie ich żywcem oraz nakazał bardziej humanitarne metody uśmiercania skorupiaków.
(...)
Heinrich Himmler(...) Zamartwiał się, że jego oddziały SS mogą zadeptać drobne stworzenia i poważnie rozważał nakazanie żołnierzom noszenia nocą specjalnych dzwonków, które ostrzegałyby zwierzęta przed maszerującym wojskiem.

źródło

Nie przeszkadza Ci to? Czy "nieprzeszkadzanie" masz tylko wybiórcze?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt kwi 02, 2019 1:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Inczuczuna napisał(a):
To nie moja wina że wielu ludzi to co zrobił ksiądz kojarzy się z tym
Obrazek

Skojarzenia świadczą tylko o wyboraźni kojarzącego. Im bardziej bujna, tym bardziej odległe elementy będzie wiązać w jedno.

Oburzeni robią to co exteter w temacie Marszu Niepodległości, który przyrównał do przemarszu nazistów.
Cytuj:
Nergal nie należał potężnej i wpływowej organizacji. Reprezentował tylko siebie

Nergal to celebryta i idol wielu młodych ludzi, o potężnym wpływie na myślenie mas.

John Lennon, inny celebryta, kiedyś powiedział:
"Chrześcijaństwo zaniknie. Będzie się kurczyć i zniknie. Nie trzeba się o to spierać. Wiem, że mam rację i czas to potwierdzi. Jesteśmy teraz bardziej popularni niż Jezus. Nie wiem, co się skończy pierwsze - rock’n’ roll czy chrześcijaństwo".
Cytuj:
. Jakie budziło to skojarzenia nie wiem. Ale chyba przeważało przekonanie że to coś w rodzaju chwytu marketingowego żeby przypodobać się publice przed która występował.

Z pewnością tym święcie oburzonym paleniem HP wyczyn Nergala kojarzył się przede wszystkim z postępem, byciem kontrowersyjnym, cool i w ogóle.
Nikt nie biadolił nad samym nieświętym procederem palenia książek lub niskimi statystykami czytelnictwa w Polsce, jak to robią teraz antyklerykały na facebookach. Nikomu się to nie kojarzyło z cenzurą, totalitaryzmamy etc.
Odbierano to co najwyżej jako symboliczny akt potępienia chrześcijaństwa.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt kwi 02, 2019 1:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney napisał(a):
4
Wreszcie nie znamy do końca kontekstu; podejrzewam że to oczyszczenie domów z książek magicznych itd miało podłoże w żydowski obrzędzie oczyszczenia przed Paschą, zwanym "palenim chamecu" (oczywiście Żydzi palą co innego, jednak symbolicznie palą grzech i zło, oczyszczając dom na Święto):
Może masz rację że powinno się z tym kojarzyć. Ale dla mnie i jak sądzę dla wielu Polaków jest to zwyczaj nieznany.
PeterW napisał(a):
Nie przeszkadza Ci to? Czy "nieprzeszkadzanie" masz tylko wybiórcze?
Dalej nie wiem o co ci chodzi. Musisz jaśniej wyrażać swoje myśli. Gdzie widzisz moją niekonsekwencję?

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt kwi 02, 2019 2:01 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Szeroko pojęta ochrona zwierząt - nawet niedawno skazano kogoś za "bestialskie zamordowanie" karpi przy pomocy gilotyny. Nie masz żadnych złych skojarzeń?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt kwi 02, 2019 2:08 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Inczuczuna napisał(a):
Barney napisał(a):
4
Wreszcie nie znamy do końca kontekstu; podejrzewam że to oczyszczenie domów z książek magicznych itd miało podłoże w żydowski obrzędzie oczyszczenia przed Paschą, zwanym "palenim chamecu" (oczywiście Żydzi palą co innego, jednak symbolicznie palą grzech i zło, oczyszczając dom na Święto):
Może masz rację że powinno się z tym kojarzyć. Ale dla mnie i jak sądzę dla wielu Polaków jest to zwyczaj nieznany.
...ale to nie znaczy że nie został np. omówiony na tych rekolekcjach.
A wszyscy zaczęli krzyczeć z czym im się to kojarzy.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt kwi 02, 2019 2:12 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
PeterW napisał(a):
Szeroko pojęta ochrona zwierząt - nawet niedawno skazano kogoś za "bestialskie zamordowanie" karpi przy pomocy gilotyny. Nie masz żadnych złych skojarzeń?
W temacie o karpiach krótko i jednoznacznie napisałem co myślę o wyroku. Dalej nie wiem gdzie moja niekonsekwencja.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt kwi 02, 2019 2:22 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6817
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Skoro palenie kilku książek kojarzy Ci się (nie tylko Ci, ale wielu) z akcją przydupasów Hitlera, jak to publicznie palili książki i jest to bardzo złe, to dlaczego walka o ochronę zwierząt nie skłania do podobnych refleksji? Nie mówię tu akurat o Tobie jako Tobie, ale o ogólnych "ogólnospołecznych" odczuciach. Teraz każdy celebryta jest/chce być wegetarianinem (jak Hitler), brzydzi się polowaniu (jak Hitler) i szuka produktów mających certyfikat że żadne zwierzę nie ucierpiało (zgodnie z zamysłem Hitlera).
Tak więc:
palenie książek - brunatność, nazizm i hitleryzm
ochrona zwierząt - światli ludzie?

Dobrze że już takie modne nie jest maszerowanie w pochodzie 1-majowym (wynalazek Stalina i Hitlera - na ziemiach które zgarnęli)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt kwi 02, 2019 2:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Zaraz zaraz, coś ma być złe tylko dlatego że podobało się Hitlerowi?
Ochronę zwierząt ma zdyskredytować to że hitlerowcy ją wprowadzili?
Podobno Adolf lubił muzykę Wagnera, więc mamy uznać też że ta muzyka jest zła?

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt kwi 02, 2019 2:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Inczuczuna napisał(a):
Zaraz zaraz, coś ma być złe tylko dlatego że podobało się Hitlerowi?
Ochronę zwierząt ma zdyskredytować to że hitlerowcy ją wprowadzili?
Podobno Adolf lubił muzykę Wagnera, więc mamy uznać też że ta muzyka jest zła?

No właśnie!
Z paleniem złych rzeczy tak samo.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Wt kwi 02, 2019 3:03 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Barney napisał(a):
No właśnie!
Z paleniem złych rzeczy tak samo.

Palenie złych rzeczy to przejaw niechęci do wszystkiego co inne od "jedynie słusznej" linii postępowania tego który pali te złe rzeczy. A ta jedynie słuszna linia postępowania objawiła się całej okazałości w drugiej połowie XX wieku, w postaci faszystowskich Niemiec i komunistycznej Rosji.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt kwi 02, 2019 3:17 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Inczuczuna napisał(a):
Zaraz zaraz, coś ma być złe tylko dlatego że podobało się Hitlerowi?
Ochronę zwierząt ma zdyskredytować to że hitlerowcy ją wprowadzili?
Podobno Adolf lubił muzykę Wagnera, więc mamy uznać też że ta muzyka jest zła?

Ale to pytanie właśnie do ciebie. Przecież to ty i tobie podobni zakwalifikowali palenie książek jako złe i hitlerowskie. W takim razie ochrona zwierząt tez jest zła i hitlerowska i tak domów muzyka Wagnera który zreszta sprzyjał Hitlerowi tez jest zła i hitlerowska

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt kwi 02, 2019 3:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Jockey napisał(a):
Ale to pytanie właśnie do ciebie. Przecież to ty i tobie podobni zakwalifikowali palenie książek jako złe i hitlerowskie. W takim razie ochrona zwierząt tez jest zła i hitlerowska i tak domów muzyka Wagnera który zreszta sprzyjał Hitlerowi tez jest zła i hitlerowska

Ja nie utożsamiam palenia książek z osobą Hitlera, tylko z państwem w którym palenie książek było z jednym przejawów jego totalitarnego ustroju. To te totalitarne ciągoty budzą zaniepokojenie.
Barney zwrócił mi uwagę na aspekt palenia książek o którym nie wiedziałem i nie pomyślałem , a ja zwracam uwagę na aspekt o którym najwyraźniej nie pomyślał ksiądz Rafał Jarosiewicz.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Wt kwi 02, 2019 3:58 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:04 pm
Posty: 515
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Hołownia w temacie (nie cytuję żeby było czytelniej):

Walka z magią, którą oglądamy na tych zdjęciach to magia, tyle że a rebours. Ktoś - jak rozumiem - trzymał jakieś przedmioty w przekonaniu, że one zostały w magiczny sposób poświęcone jakimś bożkom, więc teraz my je spalimy, żeby ten wgrany do nich magiczny faktor wyparował (jak powszechnie wiadomo - złe moce giną w mniej więcej 200. stopniach, zabija je też czosnek, może być w aerozolu, i osikowe kołki, ale poświęcone).

Po pierwsze - nie ma żadnych bożków. Albo się wierzy w Jedynego Boga Jahwe, a całą resztę tzw. "bożków" uznaje za to, czym są - a więc po prostu kawałki drewna, metalu, papieru, albo się jest politeistą, a więc heretykiem. Kropka.

Po drugie - w Ewangelii stoi jak wół, że nic, co wchodzi w człowieka nie czyni go nieczystym, a to co z niego wychodzi. Książka, kawałek drewna, plastiku nie może być zła czy zły. Złe mogą być decyzje człowieka, przedmiot nie. Jeśli człowiek chce spalić swoje decyzje - niech je pali (wewnętrznym ogniem). Jeśli chce palić artefakty - uprawia zabobon (nawet w imię Ewangelii, w imię Ewangelii robiono i gorsze rzeczy niestety), i tyle.

Po trzecie - od jakiegoś czasu rozwija się u nas w Kościele coś, co w istocie jest powrotem do gnostyckich herezji, zaprawionych obrazkami z gier komputerowych i nordyckich mitologii: oto na świecie walczą dwie siły, Dobry Bóg walczy ze złym bogiem. Ten zły porywa temu Dobremu ludzi, "obsikuje" przedmioty, zastawia niewidzialne pułapki, w które wpada każdy, kto wejdzie do chińskiej restauracji albo dotknie czwartego tomu "Harry'ego Pottera". My zaś jesteśmy czymś w skrzyżowaniu "Ghost Busters" z komandosami Pana Boga. Mamy tropić tych skurczysynów, detonować ich miny, egzorcyzmować "demony wegetarianizmu" kiełbasą swojską (bo salceson na nie już kurczę - ile to mówi o jakości polskiego mięsa - nie działa). Ks. prof. Grzegorz Strzelczyk od lat pisze o tym obłędzie i od lat zbiera bęcki od różnych miłośników kato-magii, ilustrowanych magazynów dla miłośników tropienia szatana etc. Dla nich znany (i bardzo kontrowersyjny, bo widzący szatana chyba wszędzie) o. Gabriel Amorth jest źródłem teologicznym ważniejszym niż Jezus Chrystus. Skutek tego skrzywienia - w mojej ocenie - jest szatański. Dokładnie tak: poświęcanie szatanowi czasu zabiera go Bogu. Robi z Boga niepełnosprawnego, patologicznego Ojca, który nie jest Zwycięzcą, który szatana de facto nie kontroluje, który nie jest w stanie z palcem w uchu "ogarnąć" wszystkiego, jeśli mu zaufam. To chrześcijaństwo, które budzi lęk - bo przecież wszędzie mogą czaić się "zakażone" książki, meble, sprzęty, a nie daje nadziei. Chrześcijaństwo nie jest mówieniem światu, że jest szatan, a że istnieje, żyje Chrystus. Oczywiście, że są potrzebni egzorcyści, oczywiście że jeśli ktoś zdecyduje, że pakuje się w szambo, trzeba go przed tym przestrzec, albo pomóc, gdy prosi. Ale to są osobiste dramaty, delikatne sprawy, a nie materiał na tak żałosne happeningi.

Po czwarte - przestańcie, błagam, zasłaniać się hasłami "Jesteśmy posłuszni Słowu". Tacy jesteście posłuszni? A oczy już sobie wyłupiliście, skoro zdarzyło Wam się nimi (a na pewno się zdarzyło) grzeszyć? A nakaz zakopywania odchodów łopatką (Pwt 23,14) już spełniony? A kamienowanko dziewcząt współżyjących przed ślubem (ta sama księga, rozdział 22) kiedy i w jakiej parafii po Mszy się w ramach "nowej ewangelizacji" odbędzie? Nie róbcie z Jezusa scenarzysty Waszych eventów, bo jedynym jego Eventem jest Pascha - od umycia uczniom nóg i paschalnej kolacji przez śmierć za nich i zmartwychwstanie. Wszystko, co w Kościele nie zawiera się w tym, nie ma w tym korzenia i do tego nie prowadzi, to nie żadna ewangelizacja, a cyrk.

Po piąte - trzeba być naprawdę z innej planety, by nie wiedzieć, jakie konotacje ma w naszej kulturze palenie książek. Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, by doprowadzić do tego, by Jezus Chrystus dzięki takiemu matołectwu swoich sług stawiany był na zdjęciach obok Hitlera, Stalina i innych totalitarnych zbrodniarzy, którzy takie auto da fe praktykowali (BTW - na książkach skończymy, czy - zgodnie z wielowiekową tradycją - w przyszłą niedzielę będą czarownice)?

Po szóste - ks. Rafał Jarosiewicz(którego miałem okazję poznać, spec od "nowej ewangelizacji") broni się teraz w najgłupszy możliwy sposób, pisząc: "a gdybyście tak przeciwko aborcji protestowali jak przeciwko paleniu książek". Wszystko się tym argumentem ogarnia: "Protestujecie przeciwko dręczeniu zwierząt? A aborcja?!", "Zarzucacie, że księża skrzywdzili dzieci? A aborcja?!" Cóż, gdyby ks. Rafał wykazał w tę niedzielę troskę o owe ginące podczas aborcji dzieci, protestując konstruktywnie - przez wsparcie podejmujących taką decyzję kobiet, choćby po to by nie czuły się bez wyjścia (a co wybiorą - to inna rzecz) - należałoby tylko temu przyklasnąć. Ale on ma czas na palenie bajek o "Harrym Potterze", z których pewnie wiele radości (bo to po prostu sympatyczne bajki są) miałyby dzieciaki w jakiejś wiejskiej bibliotece.

Jak widać walka z opętaniem przybrać może formę opętania walką.

Mam więc do czcigodnej fundacji i do ks. Rafała osobiście jeden apel: przestańcie nas kompromitować. Pokażcie, że bycie "solą świata" nie polega na tym, by walić nią ludziom w oczy, sypać w rany, kazać jeść na surowo na kilogramy, ale pokazać im, że ich życie może mieć smak.

Ludzie, co Wam odbiło? Naprawdę będziecie teraz robić tu hokus pokus z paleniem czarowników, by pokazać im, że mamy lepsze czary? Czym wy się wtedy różnicie od tego znienawidzonego przez Was Harry'ego Pottera? Co wy, na wszystkie świętości, robicie?!


Wt kwi 02, 2019 4:07 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Ale autorytet. Hołownia który nie reagował jak w jego redakcji ośmieszano i szydzono z wiary katolickiej a on dalej publikował tam swoje gnioty.
Niech wyjmie najpierw belkę z własnego oka a potem pogadamy.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt kwi 02, 2019 5:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2019 12:55 pm
Posty: 3255
Lokalizacja: Lublin
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Wizerunkowo wyszło to delikatnie mówiąc nie najlepiej. Takie jest moje zdanie. Teraz na portalach fantasy użytkownicy mają niezłe pole do popisu hejtując Kościół i wierzących od świtu do nocy. I tak, wiem. Nie o to chodzi w chrześcijaństwie, żeby komuś się przypodobać, z kimś chodzić na kompromisy, poklepywać po plecach itd. Tylko, że rzecznik kurii jednak sam przyznał, że to było niewłaściwe.

Szymon Hołownia nie jest dla mnie wielkim autorytetem. Nie bardzo podoba mi się to jego neoliberalne podejście do wielu spraw w Kościele, Polsce, na świecie. Tylko takich jak on są całe rzesze (biskup Ryś, ks. Lemański, ks. Boniecki, dominikanin o. Szustak...).

Chyba nie ma co popadać ze skrajności w skrajność. Stało się i już. Mam nadzieję, że będzie "z dużej chmury mały deszcz". No i to wszystko po kościach się rozejdzie. Są inne sposoby na walkę ze złem - o ile faktycznie bajki o zakochanym wampirze czy latającym na miotle chłopcu mogą wierzącemu odebrać łaskę wiary.

Potrzebni są egzorcyści, szatan istnieje, są opętania, tego chyba nikt z wierzących nie neguje. Jednak palenie książek to środek po prostu kontrowersyjny, który póki co podzielił ludzi wierzących. I nie nam teraz kwalifikować kto tak naprawdę jest "wierny Słowu", a kto jest letnim czy tam jesiennym katolikiem.

A tak pół żartem pół serio, to tylko czekać jak jakiś dzieciak wystąpi o odszkodowanie od Kościoła, bo babcia zabrała mu książkę za 40zł., z którą był bardzo związany i ksiądz ją spalił. W końcu nie do takich niedorzeczności na świecie dochodzi.

Myślę, że na tym wypada mi zakończyć... Bo co tu można jeszcze dodać? Dla jednych to było dobre, dla drugich nie do końca i tak zostanie. Ja nie rozumiem tak radykalnych środków.

Nie jest normą w Kościele palenie książek na zakończenie rekolekcji. Jeżeli ktoś naprawdę chce walczyć o dusze idące na potępienie, bo "zbrukane" są magią, to może niech ofiaruje w tej intencji przejście ekstremalnej drogi krzyżowej czy po prostu się pomodli? Ja też uważam, że szukanie diabła na każdym kroku i w każdym zakamarku jest nie najlepszym wyjściem na drodze duchowej. Szukać należy przede wszystkim Boga.

_________________
"Cierpliwość jest codzienną formą miłości." - Benedykt XVI


Wt kwi 02, 2019 9:17 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 187 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL