Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:07 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 karpie 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Kormoran w swoim worku moze zmiescic kilka dorodnych ryb, ktore tez sie dusza gorzej niz w reklamowce, bo w oparach kwasow zoladkowych.


Śr mar 13, 2019 11:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
sam2 napisał(a):
[
A ostatnimi laty w Pols e wedkarze zarybiali jedynie po to by zywic kormorany, ktore trzebily rzeki z ryb co do jednej nawet narybek, bo kormoran choc rozmnozyl sie jak stada szpakow nadal byl pod scisla ochrona.


Szereg lat z wielką przyjemnością łowiłem na spinning.Już się nawet nie wybieram.Nie ma po co.Nieomal na bieżąco obserwowałem jak piękne naturalne zbiorniki wodne zarżnięto przez kłusownictwo, rabunkową gospodarkę tzw "gospodarstw" rybackich, "mięsiarskie" wędkarstwo i debilne zarybiania - karpiem, amurem albo tołpygą - to ostatnie głównie właśnie dla określonej grupy wędkarzy, ustawiających się na brzegu prawie bark w bark.


Śr mar 13, 2019 11:45 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Ja lowilem juz chyba kazda metoda i rozne ryby, ale najbardziej podchodzi mi muchowka.
Idziesz sobie wzdluz rzeki jak na spacer i obserwujesz wode, bo takie prawdziwe muchowanie to zlowienie upatrzonej ryby ktora widzisz.
Czesto gdy jest to starsza i doswiadczona ryba, to musisz ja przez jakis czas obserwowac, poznac jej kryjowki i zwyczaje, kierunki nurtu i zawirowania wody w tych miejscach by ja przechytrzyc.
A jak juz ja poznasz i zlowisz, to ja wypuscisz i bedziesz dobrze wiedzial dlaczego ja wypuszczasz.


Śr mar 13, 2019 11:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
sam2 napisał(a):
Ja lowilem juz chyba kazda metoda i rozne ryby, ale najbardziej podchodzi mi muchowka.
Idziesz sobie wzdluz rzeki jak na spacer



UUu, autentyczny szacun. Mucharstwo jest świetne. Ale gdzie na Mazowszu ma muchę łapać.Najbliżej mam na Mazury a tam już rozpacz czarna jest- jeśli idzie o spinning. Ale widzę, że kolega "no-kill" :)


Śr mar 13, 2019 12:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
robaczek2 napisał(a):
(skleroza - najwazniejszy fragment o przestrzeganiu glupich praw o ktorym myslalem rano umknal mi z pamieci - pomocy!)

Juz wiem - myslalem o czyms z zasady dobrym do czego jednak Nauczyciel mial zastrzezenia - o pomoc ubogim. Zwazywszy do kogo zostala adresowana wskazowka o proporcjach wszelkim obroncom zwierzat i LGBT nalezy wspolczuc. Wiadomo jak skonczyl Judasz.


Śr mar 13, 2019 12:49 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
No, niektorzy po prostu kreca bat na samych siebie a pozniej maja pretensje do wladz. Inni po prostu chca pokazac sie lepszymi od innych i podazaja za nowomoda na oslep, tak jak niektorzy kierowcy nie patrza na droge przed soba, tylko jada slad w slad za autem ktore jedzie przed nimi.
Jakby ten poprzedzajacy chcial popelnic samobojstwo i wjechal by pod prad, albo na tory kolejowe to ci za nim zrobili by tak samo. Niektorzy jezdza jak zombi za innymi, tak samo wiekszosc z tych zielonych ochroniarzy wszystkiego co aktualnie jest na topie.


Śr mar 13, 2019 6:21 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Verbal napisał(a):
sam2 napisał(a):
Ja lowilem juz chyba kazda metoda i rozne ryby, ale najbardziej podchodzi mi muchowka.
Idziesz sobie wzdluz rzeki jak na spacer



UUu, autentyczny szacun. Mucharstwo jest świetne. Ale gdzie na Mazowszu ma muchę łapać.Najbliżej mam na Mazury a tam już rozpacz czarna jest- jeśli idzie o spinning. Ale widzę, że kolega "no-kill" :)


Ja tam nie uwazam sie za no kill-owca, bo jak mam zamiar wziasc rybe na kolacje to biore, (chyba ze na danym lowisku jest zakaz zabierania ryb,) ale taka dzika, dorosla, doswiadczona ryba to nie bedzie taka smaczna jak tzw. glupi wpuszczak z zarybien, ktoremu podasz pod pysk czarna montane ktora przypomina ciemno szary pelet ktorym byla karmiona ryba w hodowli i w 5 min. mozesz nalowic wiaderko takich.
Najbardziej smakowo lubie zrodlaki po ang. brook trout, mozna jesc na surowo i bez soli, losos nawet nie jest w polowie tak smaczny.

Muchowka mozesz lowic nawet karpie czy plotki, kwestia tylko sposobu podania i rodzaju przynety. atutem muchowki jest to ze nie potrzebujesz zadnego osprzetu a przynety i jakies narzedzia mieszcza sie w kieszeni.
Trudnosci np. z zarosnietym brzegiem mozna pokonac wprawa w manipulowaniu wedka i sznurem w dostepnej wolnej przestrzeni nad woda.
Przyneta mozna tez strzelic prawie jak z luku precyzyjnie przed pyszczek ryby. Kwestia wprawy i doswiadczenia.
W lecie jak przy wysokich temp. karpie oczkuja na powierzchni wody to na muchowke to jak ktory wezmie to masz czasem pol godziny holowania, zwlaszcza ze ja nigdy nie uzywam kolowrotka podczas holu muchowka a tylko wybieram sznur recznie. Jazda na calego, zwlaszcza gdy trafi ci sie 15-20 kg okaz.
Nawet brzane mozna lowic muchowka, a to tez jazda jak z duzym karpiem.
Kiedys nad nysa wedkarze sie na mnie wkurzali, bo siedzieli calymi dniami z specjalistycznym sprzetem i nic, a przyszedl taki z muchowka i przed nimi i za nimi wyciagal duze brzany.
Jak jednemu zalozylem swoje okulary polaryzacyjne to nie mogl uwierzyc, ze cale stada ryb byly powyzej i ponizej, a na jego miejscowce gdzie siedzial caly dzien ani jednej rybki.
Jak tak stopniowo zapamietujesz w jakich miejscach stoja ryby to pozniej nie potrzebne juz takie okulary, bo widac z daleka gdzie bedzie ryba. :-)


Śr mar 13, 2019 6:46 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Dosyć znamienny komentarz

Cytuj:
SOP78 IP wczoraj 09:33
Zabić dziecko można bezkarnie, ale za zabicie karpia na święta dostaje się 3 miesiące. Ot "nowoczesny" świat...

do artykułu "Dziecko przeżyło aborcję i nie udzielono mu pomocy. Szokująca decyzja prokuratury"

Z jednej strony 3 miesięczne więzienie dostał facet który uśmiercał karpie gilotyną - bo stwierdzono że się okrutnie znęcał nad tymi rybami (bo je nie potraktował młotkiem przed zabiciem), a przy sprawie pozostawienia bez pomocy dziecka które przeżyło aborcję (dziecko zmarło) - sprawy nie ma.
Może Świat jeszcze się nie kończy, ale widać wyraźne znamiona końca naszej cywilizacji...

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz mar 14, 2019 12:08 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
wyglada na to ze przepisy prawne odnosnie pomocy np. ofiarom wypadku, czy chocby nieudanego samobojstwa, traca tym samym moc.
Ciekawe ile jeszcze takich idiotycznych i zalosnych decyzji wladz bedziemy mieli zanim to wszystko sie zawali, bo powoli tracimy fundamenty prawne.


Cz mar 14, 2019 12:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
sam2 napisał(a):

Muchowka mozesz lowic nawet karpie :-)



Z tymi karpiami i brzanami to bym na to nie wpadł. Ale pstrągi to owszem - w spinningu to jest ultra-light, świetna zabawa ale czasami ( zwłaszcza przy powierzchniowo prowadzonych paprochach) to przybiera rozmiary eksterminacji.
Tacy goście siedzący na brzegu z armadą sprzętu ( heh "zasiadka karpiowa" :-) ) to mnie zawsze trochę śmieszą.Kompletnie nie na mój temperament.


Cz mar 14, 2019 12:22 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Na innych krajach już dawno wiedzą, jak nie dopuszczać do takich sytuacji. Oglądałem wstrząsający film niemiecki "24 tygodnie", gdzie pokazana jest aborcja dziecka w 6 miesiącu ciąży na życzenie matki (aktorki, obawiającej się, że nie pogodzi swojej kariery z obowiązkami wobec dziecka niepełnosprawnego). Tam lekarze najpierw uśmiercili dziecko zastrzykiem z trucizną, a następnie wywołali poród.

Ludzie sami stwarzają piekło na ziemi.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Cz mar 14, 2019 12:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
PeterW napisał(a):
sprawy nie ma.
.



Ciekawe swoją drogą co to znaczy ,że "szczegóły znał Tomasz Terlikowski"


Cz mar 14, 2019 12:34 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Verbal napisał(a):
PeterW napisał(a):
sprawy nie ma.
.



Ciekawe swoją drogą co to znaczy ,że "szczegóły znał Tomasz Terlikowski"


Nie Verbal - to jest absolutnie nieistotne, tak jak kolor oczu prokuratora.
Stosując nowomowę aborcjonistów: czy abortowany, ale żyjący płód to istota żywa, należąca do grupy zwierząt?
Czemu życie karpia jest ważniejsze od życia urodzonego płodu? Czemu nie można się znęcać nad karpiem, ale można nad płodem?
Czy samodzielnie żyjący płód ludzki nie staje się tak jakoś człowiekiem?
To że został urodzony wcześniej, oznacza że nie jest człowiekiem? A co z "naturalnymi" wcześniakami?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz mar 14, 2019 12:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
PeterW napisał(a):
[
Nie Verbal - to jest absolutnie nieistotne,

Czemu życie karpia jest ważniejsze od życia urodzonego płodu??


To jest istotne w kwestii wiarygodności publicysty.
Nie mam zamiaru wdawać się w jałowy spór na temat aborcji a zwłaszcza w nieistniejący de facto dylemat "karp czy dziecko".
Interesuje mnie coś innego.
W świetle wypowiedzi krajowego konsultanta neonatologii, prof Helwich, należy akurat zadać pytanie - jakie to niby szczegóły znał Tomasz Terlikowski.


Cz mar 14, 2019 1:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6811
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: karpie
Verbal napisał(a):
PeterW napisał(a):
[
Nie Verbal - to jest absolutnie nieistotne,

Czemu życie karpia jest ważniejsze od życia urodzonego płodu??


To jest istotne w kwestii wiarygodności publicysty.
Nie mam zamiaru wdawać się w jałowy spór na temat aborcji a zwłaszcza w nieistniejący de facto dylemat "karp czy dziecko".
Interesuje mnie coś innego.
W świetle wypowiedzi krajowego konsultanta neonatologii, prof Helwich, należy akurat zadać pytanie - jakie to niby szczegóły znał Tomasz Terlikowski.


W świetle jakiej wypowiedzi?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz mar 14, 2019 2:57 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL