Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:35 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Polska - Izrael wydzielony 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska - Izrael wydzielony
marboj napisał(a):
Ty mnie chyba do złej szuflady wrzucasz, zwolenniku papieża Franciszka :D
Ale pokój z Tobą, nie będę z Tobą dialogował, bo nie warto.
Poczytaj sobie Amoris Leticja :D

I pośmiej się z anegdot Twojego idola na temat Jana Pawła II.


Na razie znacznie bardziej mnie śmieszą twoje wpisy :-D :-D :-D

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Cz mar 14, 2019 10:34 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska - Izrael wydzielony
Chciałem wam to pokazać wcześniej, ale miałem przerwę i nie zdążyłem.
W temacie Izraela, nierzetelności mediów, ale również napięć do jakich między często nami dochodzi w innych tematach. Taki schemat który codziennie się pojawia. Wymieniamy się argumentami i informacjami, które skądś tam czerpiemy. Setki argumentów, a w dyskusji i tak rzadko udaje się kogoś przekonać. Okopy wzmocnione, argumenty wypolerowane. Dajmy na to taki temat.

Cytuj:
KONKURS NA DYREKTORA "POLIN": POSZUKIWANIE NAJLEPSZEGO

Część mediów wpada znów w amok i próbuje upolitycznić sprawę, która polityczną nie jest.

"Czy i jak Gliński może zagrozić niezależności Muzeum?", "Rewolucja w Muzeum Polin. "Potrzebna jest kolejna awantura?" - czytamy w nagłówkach.

Chodzi o sytuację w Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin", gdzie wygasa kadencja dotychczasowego dyrektora prof. Dariusza Stoli.


Budzimy się rano, bierzemy prasę do ręki, a tam kolejne szaleństwo.
Powyżej to cytat większej całości, którego resztę oraz autora za chwilę wkleję. Gdybyśmy teraz próbowali się zmierzyć z problemem, to czytelnik GW i mediów liberalnych będzie podnosił argumenty kreowane j.w. Reszta będzie pisała o koniecznej zmianie w "antypolskim" muzeum. Dwie zwaśnione strony i napięcia. Codzienna rzeczywistość.Reszta cytatu.

Cytuj:
Rozpisany zostaje konkurs, w którym dotychczasowy dyrektor może wziąć udział i może go wygrać.

Jednocześnie, konkurs taki stanowi szansę na to, że pojawi się ktoś nowy, w założeniu - z nową energią, z lepszymi pomysłami.

Konkurs ten nie będzie na pewno fikcją, bo zatwierdzenie na stanowisku dyrektora muzeum wymaga zgody pomiędzy aż trzema niezależnymi od siebie instytucjami: Ministerstwem Kultury, warszawskim samorządem oraz Stowarzyszeniem Żydowski Instytut Historyczny.

Dariusz Stola na stanowisku dyrektora u wielu znajdował uznanie; także wielu miało do niego zastrzeżenia i pretensje.

Jest to całkiem normalna sytuacja i nie może być inaczej.

Rozpisanie konkursu po wygaśnięciu kontraktu dotychczasowego dyrektora jest również dowodem na normalność sytuacji. Nienormalne byłoby zjawisko odwrotne: przedłużanie kontraktu bez weryfikacji, czy istnieją lepsi kandydaci na to stanowisko.

Co należy więc robić, to doceniać, że Warszawa, że Polska mają znakomite muzeum, które - aby o swój poziom dbać - co pewien czas musi wybierać metodą konkursu kolejnych NAJLEPSZYCH do jego prowadzenia.

P.S.
Jeżeli ktoś impregnowany na powyższe argumenty upiera się, że to polityczna motywacja jest po stronie Glińskiego, bo chce konkursu, to dlaczego nie przyzna - według jego własnej logiki - że także polityczna motywacja jest po stronie tych, którzy konkursu nie chcą?


Autor? Forum Żydów Polskich, któremu patronuje naczelny rabin Polski.

I jeszcze jedno krótsze.

Cytuj:
Informacja od Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP:
Ogłoszenie w sprawie zorganizowania konkursu na stanowisko dyrektora Muzeum Polin leży w kompetencjach Ministerstwa Kultury i towarzyszących instytucji. Cieszymy się, że partnerzy: Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny i Miasto Stołeczne Warszawa uzgodniły ten krok. Jesteśmy dumni z tego, że mamy takie Muzeum w Polsce. Wierzymy, że zostanie wyłoniony najlepszy kandydat.

Jednocześnie, pozytywnie odnosimy się do faktu, że przeprowadzenie konkursu wyłaniającego dyrektora Muzeum Polin odbędzie się w sposób demokratyczny (co nie miało miejsca w przeszłości). Na pewno weźmie w nim udział wiele kompetentnych - młodszych i starszych – osób, w tym członkowie społeczności żydowskiej, które będą miały możliwość zaprezentowania swojej wizji dla tej kluczowej dla relacji polsko-żydowskich instytucji.


Wiecie czego mi brakuje w Polsce? Takiej właśnie swobody w obiektywnej analizie danej sytuacji. Brakuje mi rzeczywistości pozbawionej uprzedzeń. Rzeczywistości bez wrogości i walki plemiennej. Brakuje mi wolności (myśli).

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr mar 20, 2019 1:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Polska - Izrael wydzielony
ad Józek

Myślę, że nie dostrzegasz spraw, które stawiają to wszystko w nieco innym świetle.

Z cytowanego przez ciebie, nieznanego źródła.

Cytuj:
Na pewno weźmie w nim udział wiele kompetentnych - młodszych i starszych – osób, w tym członkowie społeczności żydowskiej, które będą miały możliwość zaprezentowania swojej wizji dla tej kluczowej dla relacji polsko-żydowskich instytucji.


Raczej nie mają, kluczowa sprawa jest płatność roszczeń.
Jak pisał Koneczny lub ks Poradowski w tej nacji górę bierze zawsze element wojowniczy, agresywny. Ci spokojni zrównoważeni, chcący normalnego życia jako gmina, są na drugim i trzecim planie. Co najwyżej dobre stosunki z miejscową gminą łagodzą nieco napięcia.

Józek napisał

Cytuj:
Rzeczywistości bez wrogości i walki plemiennej. Brakuje mi wolności (myśli).


Komu i do czego ta wolność potrzebna? Rozdziel interes miejscowej gminy od interesu bogatych gremiów żydowskich i Izraela. Wszelkie przejawy rozumienia, szacunki będą interpretowane jako dowód słabości, przyznania się do winy przez tych najbardziej wpływowych. Błędna twoja droga.


Pt mar 22, 2019 12:44 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 94 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL