Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:42 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Żywność z mcdonalda rakotwórcza 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Żywność z mcdonalda rakotwórcza
W amerykańskich restauracjach mcdonald są napisy ostrzegawcze, że żywność, którą sprzedają jest rakotwórcza. Nie pamiętam, czy w innych fast foodach też, ale chyba też są.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


N lut 03, 2019 3:40 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lis 22, 2018 6:41 pm
Posty: 149
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żywność z mcdonalda rakotwórcza
proszę źródła


N lut 03, 2019 3:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żywność z mcdonalda rakotwórcza
McDonald niezdrowy. Kto by przypuszczał :-D

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


N lut 03, 2019 3:55 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żywność z mcdonalda rakotwórcza
Beobachter napisał(a):
proszę źródła

Restauracje mcdonald w USA.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


N lut 03, 2019 4:45 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żywność z mcdonalda rakotwórcza
A może dowody na to ze cyjanek jest trucizna
Nie widzieliście tej reklamy anty fast food?
Przecież nikt kto chce być zdrowy nie stołuje się w fast foodach

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 03, 2019 4:48 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żywność z mcdonalda rakotwórcza
Jockey napisał(a):
A może dowody na to ze cyjanek jest trucizna
Nie widzieliście tej reklamy anty fast food?
Przecież nikt kto chce być zdrowy nie stołuje się w fast foodach

Tylko, że jest mała różnica pomiędzy żywnością niezdrową, a rakotwórczą.
Cukierki też są niezdrowe, a rodzice podają je dzieciom.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


N lut 03, 2019 4:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żywność z mcdonalda rakotwórcza
Polecam reklamę
https://youtu.be/TB2SVoBsGsk

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 03, 2019 4:53 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żywność z mcdonalda rakotwórcza
44. napisał(a):
W amerykańskich restauracjach mcdonald są napisy ostrzegawcze, że żywność, którą sprzedają jest rakotwórcza. Nie pamiętam, czy w innych fast foodach też, ale chyba też są.

Wybacz, ale wypadałoby przedstawić jakieś konkrety. Jakieś zdjęcia, linki do stron. Jeśli miałbym być szczery, zalatuje mi to ściemą.
I żeby nie było, nie twierdzę że jedzenie z McDonald's jest zdrowe, czy też nie zwiększa ryzyka nowotworów, tylko nie wierzę w to, że tego typu ostrzeżenia są w tych restauracjach.

Nawiasem mówiąc, "babcina" dieta oparta o schabowe i inne tłuste przysmaki również zwiększa ryzyko nowotworów.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


N lut 03, 2019 5:07 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żywność z mcdonalda rakotwórcza
HeresJohnny napisał(a):
Wybacz, ale wypadałoby przedstawić jakieś konkrety. Jakieś zdjęcia, linki do stron. Jeśli miałbym być szczery, zalatuje mi to ściemą.
I żeby nie było, nie twierdzę że jedzenie z McDonald's jest zdrowe, czy też nie zwiększa ryzyka nowotworów, tylko nie wierzę w to, że tego typu ostrzeżenia są w tych restauracjach.

Nawiasem mówiąc, "babcina" dieta oparta o schabowe i inne tłuste przysmaki również zwiększa ryzyko nowotworów.

Jakbyś choć trochę się orientował w rzeczywistości, to byś wiedział, że jest to bardzo, bardzo prawdopodobne. Bo w USA ostrzeżenia masz na wielu rzeczach np. że podłoga jest śliska po myciu, że kawa jest gorąca etc.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


N lut 03, 2019 5:23 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Cz lis 22, 2018 6:41 pm
Posty: 149
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żywność z mcdonalda rakotwórcza
Ja jestem przeciwko tego rodzaju sieciówką ze względu na to, że są agendą globalizmu, kapitalizmu i samej idei tankowania żołądka, zanika sztuka rodzinnego posiłku przy domowym stole. Natomiast jedzenie samo w sobie nie jest gorsze od restauracyjnego, kebabowego czy podgrzewanego w domowej mikrofali. Globalne korporacje muszą bardzo ściśle przestrzegać rygorystycznych norm bowiem konkurencja czyha na najmniejsze potknięcie pojedynczej placówki. McDonald jest jednym w ostatnich miejsc gdzie zarazisz się salmonellą (nie mówię że to nie jest niemożliwe) czy czymś podobnym, czystości przestrzega się bardzo. Dlatego też zdziwiła mnie informacja o rakotwórczości. Być może jest takie zagrożenie, ale mniejsze jak w przypadku mrożonych frytek z marketu, a informacja znalazła się ze względów prawnych zabezpieczając się przed pozwami o odszkodowanie. "Tradycyjna" polska kuchnia (a więc de facto zaborowa) też jest niezdrowa, schabowe smażone na wolnej patelni są bardziej toksyczne.


N lut 03, 2019 5:39 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żywność z mcdonalda rakotwórcza
Beobachter napisał(a):
Ja jestem przeciwko tego rodzaju sieciówką ze względu na to, że są agendą globalizmu, kapitalizmu i samej idei tankowania żołądka, zanika sztuka rodzinnego posiłku przy domowym stole. Natomiast jedzenie samo w sobie nie jest gorsze od restauracyjnego, kebabowego czy podgrzewanego w domowej mikrofali. Globalne korporacje muszą bardzo ściśle przestrzegać rygorystycznych norm bowiem konkurencja czyha na najmniejsze potknięcie pojedynczej placówki. McDonald jest jednym w ostatnich miejsc gdzie zarazisz się salmonellą (nie mówię że to nie jest niemożliwe) czy czymś podobnym, czystości przestrzega się bardzo. Dlatego też zdziwiła mnie informacja o rakotwórczości. Być może jest takie zagrożenie, ale mniejsze jak w przypadku mrożonych frytek z marketu, a informacja znalazła się ze względów prawnych zabezpieczając się przed pozwami o odszkodowanie. "Tradycyjna" polska kuchnia (a więc de facto zaborowa) też jest niezdrowa, schabowe smażone na wolnej patelni są bardziej toksyczne.

Może nie zarazisz się salmonellą w mcdonadzie, ale za to zjesz ogromne ilości chemii. W USA tylko do frytek dodają 17 sztucznych dodatków, nie mówiąc już o chemii jaką są faszerowane ziemniaki w trakcie produkcji.
Aby usmażyć przepyszne frytki w domu, potrzebna są tylko 2 składniki: ziemniaki i olej. A mięso w fast foodach, to już jest osobny temat.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


N lut 03, 2019 6:04 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żywność z mcdonalda rakotwórcza
44. napisał(a):
Jakbyś choć trochę się orientował w rzeczywistości, to byś wiedział, że jest to bardzo, bardzo prawdopodobne. Bo w USA ostrzeżenia masz na wielu rzeczach np. że podłoga jest śliska po myciu, że kawa jest gorąca etc.

Jestem w pełni świadomy, że w USA są często wprowadzane regulacje wymuszające zawieranie rozmaitych ostrzeżeń na produktach.
Ale zanim zaczniesz taki wątek na forum, wypadałoby mieć jakieś konkretne informacje, a nie
Cytuj:
Nie pamiętam, czy w innych fast foodach też, ale chyba też są.

Jeśli są tego typu regulacje, dotyczą one wszystkich fast foodów, a nie tylko McDonald's. I z pewnością tego typu ostrzeżenia nie brzmią "powoduje nowotwory", tylko jeśli już "może zwiększać ryzyko nowotworów". A jak już napisałem powyżej, ryzyko nowotworów związane jest m.in. z przesadnym spożyciem tłustego, smażonego jedzenia, niekoniecznie burgerów i frytek.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


N lut 03, 2019 6:05 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żywność z mcdonalda rakotwórcza
HeresJohnny napisał(a):
44. napisał(a):
Jakbyś choć trochę się orientował w rzeczywistości, to byś wiedział, że jest to bardzo, bardzo prawdopodobne. Bo w USA ostrzeżenia masz na wielu rzeczach np. że podłoga jest śliska po myciu, że kawa jest gorąca etc.

Jestem w pełni świadomy, że w USA są często wprowadzane regulacje wymuszające zawieranie rozmaitych ostrzeżeń na produktach.
Ale zanim zaczniesz taki wątek na forum, wypadałoby mieć jakieś konkretne informacje, a nie
Cytuj:
Nie pamiętam, czy w innych fast foodach też, ale chyba też są.

Jeśli są tego typu regulacje, dotyczą one wszystkich fast foodów, a nie tylko McDonald's. I z pewnością tego typu ostrzeżenia nie brzmią "powoduje nowotwory", tylko jeśli już "może zwiększać ryzyko nowotworów". A jak już napisałem powyżej, ryzyko nowotworów związane jest m.in. z przesadnym spożyciem tłustego, smażonego jedzenia, niekoniecznie burgerów i frytek.

Ja tutaj nie piszę pracy habilitacyjnej, nie muszę mieć badań naukowych potwierdzających każde moje zdanie ;) Jak ktoś mi nie wierzy, to nie moja sprawa.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


N lut 03, 2019 6:19 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żywność z mcdonalda rakotwórcza
44. napisał(a):
Ja tutaj nie piszę pracy habilitacyjnej, nie muszę mieć badań naukowych potwierdzających każde moje zdanie Jak ktoś mi nie wierzy, to nie moja sprawa.

Ale zakładając temat masz pewne obowiązki. Np. nakierować dyskusję w konkretną stronę i oczywiście przedstawić problem w taki sposób żeby można było o nim rozmawiać.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lut 03, 2019 6:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żywność z mcdonalda rakotwórcza
Kazde mięso smażone jest z definicji rakotwórcze, bo charakterystyczny, przyjemny zapach i smak grilowanego i smażonego mięsa bierze się z Wielopierścieniowych Węglowodorów Aromatycznych, które są znanymi kancerogenami.

Ponadto frytki smażone z dawno nie zmienionego oleju mają sporo akrylamidu, który też jest mocnym kancerogenem.

Dopóki się je ze smażonym mięsem coś zielonego, sałatki, to indol -3 karbinol z warzyw i pokrewne związki działąją antynowotworzeniowo, ale jak się wpieprza samo smażone i to do tego zbyt często to szansa na raka się sporo zwieksza :)


N lut 03, 2019 6:31 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL