Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 2:05 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Globalizm kulturowy - wydzielone 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Adam M. napisał(a):
W mojej opinii Stany nigdy nie zyly na czyjs koszt, same maja wystarczajace zasoby. I oczywiscie prowadzily polityke kanonierek zeby sobie poprawic sytuacje w niektorych regionach, tego nie neguje.
Francja ma problemy nie spowodowane przez imigrantow, ale przez polityke gospodarcza rzadu dalej nastawiona na lupienie klasy sredniej i ogolne zubozenie spoleczenstwa.
To kiedys musi wywolac b szerokie niezadowolenie.

No a ciekawe czym jest dolar. Niczym więcej niż produktem, którego kreacja kosztuje tyle ile energii na wygenerowanie impulsów elektronicznych lub ile włókienek roślinnych na stuolarówkę. Za to wszystko dostają realne towary i usługi, które inne kraje kosztują wysiłek i pracę. Do tego pożyczają te pieniądze (dolary) od innych krajów, które to przecież sami produkują (!).
Gdy Husajn powiedział, że będzie ropę rolizczał w Euro za 1,5 roku już nie żył a Irak zamienił się w chaos z setkami tysięcy trupów.
Gdy Kadafi zaproponował paafrykańską walutę zamiast dolara, jego kraj został zbombardowany, rozgrabiony a on sam zastrzelony.
Gdyby dolar został zdetronizowany amerykańskie imperium natychmiast rozpadnie się.


Pt sty 04, 2019 10:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Wydzieliłem temat, honorowa założycielką zostaje Maykashara. :-D


N sty 06, 2019 12:41 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Ciekawe spostrzeżenie - Wespecjan. Tak istnieje cały czas dążenie do hegemoni, zawładnięcia innymi jako priorytet. A w jaki sposób do tego dochodzi to mały sczegół. Przecież nawet cena złota nie uprawnia do tego że, jak jest go mało to ma kosztować dużo. Chodzi o rozdawanie kart. Kto je rozdaje, ten czyni to dla swego pożytku najpierw. Pożytek dla innych, to resztki z pańskiego stołu. To wie raczej każdy z nas, a mimo to posłusznie uczestniczymy w tej grze. Może z braku wyobraźni, bądź kalkulacji, że coś tam uzyskamy. Więc lepiej to, aniżeli nic. Kultura ma nas w takim podejściu utwierdzić. Bo finansowana jest taka a nie inna jej forma. Wszystko co jest to ugrywanie dla siebie, przez dowolne grupy ludzi. Tu kultura typu religijnego dbania o innych, jast tylko elementem do zadbania o swoje. Przez tych co już rozpoczęli marsz do swej hegemonii. A sam globalizm to tylko efekt takiego dążenia. No chyba że ilość, znaczy masa ludzi w porę to zmieni. Co nie będzie wcale tak łatwe. Naleciałości pokoleniowe to twardy orzech do zgryzienia. Formowanie świadomości ludzkiej też jest mrówczym zadaniem. Coś o tym ludzie Kościoła wiedzą.


N sty 06, 2019 1:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Viridiana napisał(a):
No tak, ale ci imigranci już zdążą się zadomowić, ich dzieci będą wychowywane po europejsku.


Problem w tym iż imigranci z pewnych kręgów kulturowych a dokładniej ideologii islamu, nie chcą integrować się z kulturą zachodnią. Poza tym trudno jest zmienić mentalność w jednym pokoleniu. Jak i trudno zadomowić im się w świecie zupełnie odmiennym od tego z którego przybyli, inna kultura, inne wartości, inna mentalność, inna religia.

Cytuj:
Ale co imigranci mają do feminizmu?


Spójrz jaką pozycję zajmuje kobieta w islamie.

towarzyski.pelikan napisał(a):
- niszczenie kultury gospodarczej poprzez zaciekłą walkę z węglem zastępowanym zuniformizowanymi sposobami pozyskiwania energii


Węgiel w Polsce kończy się. Przewidywania na ile wystarczy to mniej więcej około 20 lat. Energią przyszłości dla naszej ziemskiej cywilizacji jest fuzja jądrowa. Tylko do tego potrzebny jest hel3 który moglibyśmy pozyskiwać z Księżyca. Przyszłość cywilizacji to górnictwo w kosmosie, pozyskiwanie złóż z planetoid, asteroid, innych planet. Na Jowiszu czy Saturnie, Uranie, Neptunie są deszcze diamentów, diamentowe skały / góry, oceany. Ale taki rodzaj górnictwa i eksploatacji Kosmosu to raczej daleka przyszłość.


N sty 06, 2019 2:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
MayKasahara napisał(a):
Ach, więc nie chodzi Ci wcale o kulturę, tylko chciałabyś mieć prawo ograniczać wybory życiowe innych - dyskryminować homoseksualistów, wyznawców innych religii i innowierców, utrudniać kobietom robienie karier. - narzucać właśnie wszystkim jeden styl życia i wartości, które Tobie są bliskie.

To co opisałam to kultura w fundamentalnym tego słowa znaczeniu. Nie wiem, skąd wyciągnęłaś wniosek, że chcę ograniczać czyjeś wybory życiowe, ale na pewno nie z mojego tekstu.
Uważam, że każdy człowiek ma prawo uprawiać seks z kim mu się podoba, byle nie z dziećmi, zwierzętami i nieboszczykami; może wierzyć /nie wierzyć, w co mu się podoba oraz wybrać sobie taką drogą życiową, jaka mu się marzy, niezależnie od płci.
Cytuj:
Dla Ciebie wartością kulturową nie jest literatura czy obrzędy, tylko prawo do zatruwania powietrza, chociaż według danych rządu na skutek chorób wywołanych smogiem corocznie umiera 400 tys. osób.

Literatura i obrzędy również składają się na kulturę, ale to tylko owoce wyrastające z tych fundamentów, które opisałam. Żadna literatura ani żaden obrzęd nie powstaje w próżni, tylko w konkretnym kontekście historyczno-kulturowym, który częściowo opisałam w poprzedniej wypowiedzi.
I wcale nie uważam, że wartością kulturową jest prawo do zatruwania powietrza, tylko prawo do prowadzenia przez państwo suwerennej polityki gospodarczej uwzględniającej interes narodowy, co wiąże się z braniem pod uwagę naturalnych uwarunkowań kraju oraz struktury społecznej przy podejmowaniu wszelkich decyzji politycznych.
Cytuj:
Zaraz się jeszcze okaże, że przemoc domowa, bicie kobiet czy dzieci to dla Ciebie "kultura" :/

Pewnie będziesz zdziwiona, ale nie :-D
Cytuj:
A jednocześnie istnieje coraz większa świadomość, że żadne państwo nie jest etnicznie czyste - Polska również, więc państwowość powinna być budowana w oparciu o obywatelskość - Ślązacy, Tatarzy, Ukraińcy czy Tatarzy w Polsce mają prawo pielęgnować własną kulturę, własną religię, obrzędowość i tradycję, jednocześnie posiadając obowiązki polskie, takie jak przestrzeganie polskiego prawa, czy służba wojskowa.

To, że żadne państwo nie jest etniczne czyste nie oznacza z automatu, że państwowość należy budować w oparciu o obywatelskość. Państwo narodowe nie jest wrogie innym narodom, przeciwnie, szanuje tożsamość narodową innych osób, jednak nie na zasadzie - ponieważ szanuję twoją narodowość, to wyrzekam się własnej :D. To by było samobójstwo.
Obywatelowi innej narodowości, który jak na gościa przystało, szanuje prawo i kulturę narodowego państwa-gospodarza, włos z głowy nie spadnie.
Jeśli jednak zgwałci na terenie naszego państwa inną osobę powołując się na brak znajomości kodów kulturowych (nie znał pojęcia gwałtu), ma iść do pierdla na długie długie lata. Tymczasem znamy z mediów przypadki, jak na zachodzie sądy takich gości uniewinniały z tytułu poszanowania ich odmienności kulturowej...
Takie prawdziwie obywatelskie (nienarodowe) państwo powinno równo traktować każdą kulturę, także islamską. Czy tego chcemy? :roll:
Cytuj:
Przecież sama doskonale ten problem ilustrujesz, nie tyle w tym sensie, że boisz się kupić bilet i wejść na pokład samolotu, ale boisz się obcokrajowców i jak sama pisałaś, nie widzisz szczególnej wartości w podróżowaniu.

Dyskutujesz z chochołem. Nie boję się obcokrajowców i nigdzie nie napisałam, że nie widzę szczególnej wartości w podróżowaniu (ew. proszę o cytat, w którym coś podobnego stwierdziłam, bo może po pijaku napisałam jakąś brednię :wink: ).
Cytuj:
Czy Ty wiesz w ogóle, o czym piszesz? Podczas wyjazdów na Erasmusa nie ma żadnej propagandy - sama wybierasz sobie zajęcia, które chcesz realizować na zagranicznej uczelni, a dziekan Twojego wydziału je zatwierdza.

Nadal nie rozumiesz, o czym piszę. Propaganda leży na zupełnie innym poziomie. Proglobalistyczne elity między innymi po to wdrażają programy typu Erasmus czy Euroweek, żeby przyzwyczajać młodych ludzi do wielokulturowej wizji świata oraz promować entuzjastyczne nastawienie do tzw. "otwartych społeczeństw" i bezgraniczną tolerancję wobec osób odmiennego pochodzenia. A sama jesteś najlepszym dowodem na to, jak skuteczna jest ta propaganda:
Cytuj:
A że wynajmując mieszkanie z koleżanką z Hiszpanii i dzieląc się notatkami z Finką i Węgrem trochę się widzi, że ta cała ksenofobia nie ma żadnego sensu, to naturalne. Na tym też polega to, o czym pisałyśmy w innym wątku - podróżując człowiek się uczy.

To już bowiem nie jest nauka, a indoktrynacja. Ksenofobia jest jak najbardziej naturalna i nie należy jej się za wszelką cenę pozbywać. Przeciwnie, trzeba zachować ostrożność w stosunku do tego co obce, bliżej nieznane. Tydzień spędzony z przystojnym wolontariuszem z Euroweeka albo kilka miesięcy z sympatyczną znajomą z Erasmusa to za mało, żeby wyrobić sobie zdanie o całej narodowości, kulturze reprezentowanej przez daną osobę.
Cytuj:
Afera grubymi nićmi szyta. Nieodpowiedzialne kontakty towarzyskie czy intymne młodzieży zdarzają się wszędzie, jak uczestnicy mają po 16-17 lat, a prowadzący zajęcia 24-25, to zainteresowanie jest normalne. Nie widzę tu żadnego molestowania, choć oczywiście takie sygnały powinny być bardzo poważnie sprawdzane.

Sądząc po zdjęciach, niektóre uczestniczki miały 12-13 lat.
No ale mniejsza z tym, jak ja byłam w wieku tych dziewczyn i brałam udział w różnych warsztatach organizowanych przez szkołę, to nie pamiętam, żeby mnie całował lub obściskiwał czule mój opiekun/nauczyciel. Jako dorastająca panienka podkochiwałam się w mężczyznach dużo starszych ode mnie. Cieszę się, że ci mężczyźni mieli jakieś zasady i nie wykorzystali młodej głupiej na szkolnej wycieczce.
Cytuj:
Zrozumiałam cel, tylko pokazuję, że zagrożenia w tym nie ma żadnego, bez względu na to, czy przyjedzie 20 tysięcy osób czy 50. W latach 90. przyjęliśmy 400 tysięcy Czeczenów, w żaden sposób nie wpłynęło to na bezpieczeństwo czy kulturę Polski.

W Szwecji kobiety boją się wychodzić na ulicę. W innych "ubogaconych" kulturowo państwach zachodu zaczyna być podobnie. Mieszkańcy Europy albo drżą ze strachu przed zamachami terrorystycznymi, albo już do tego stopnia przywykli, że traktują to jak normalność. Miejsca publiczne uzbrojone po zęby, wzmozone kontrole, wszechobecna aura niepewności.
Naprawdę nie robi to na Tobie żadnego wrażenia?

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N sty 06, 2019 9:46 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So wrz 23, 2017 12:11 pm
Posty: 25
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Wszystko dlatego że te narody przestały przestrzegać 10 przykazań i odwróciły się od Pana Boga. Co ma do tego ksenofobia czy jej brak do tego.


N sty 06, 2019 10:28 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Cytuj:
To co opisałam to kultura w fundamentalnym tego słowa znaczeniu. Nie wiem, skąd wyciągnęłaś wniosek, że chcę ograniczać czyjeś wybory życiowe, ale na pewno nie z mojego tekstu.
Uważam, że każdy człowiek ma prawo uprawiać seks z kim mu się podoba, byle nie z dziećmi, zwierzętami i nieboszczykami; może wierzyć /nie wierzyć, w co mu się podoba oraz wybrać sobie taką drogą życiową, jaka mu się marzy, niezależnie od płci.


To nie jest kultura, tylko jakieś totalne jej przeciwieństwo. Ciebie nie obchodzi, czy są środki, by dzisiejsi artyści realizowali ambitne filmy czy publikowali takie powieści, Ciebie nie interesuje wolność słowa w prasie, folklor ani popularyzowanie niszowych dzieł - Tobie się po prostu marzy skonsolidowane społeczeństwo-monolit, gdzie wszyscy mają żyć i myśleć podobnie, według jednego wzorca, a jeśli już muszą się od niego wyróżniać, to niech to robią po cichu, we własnych czterech ścianach. Przy czym to, co piszesz kompletnie nie ma związku z rzeczywistością - W Polsce religia nauczana jest w państwowych szkołach i uczęszcza na nią większość uczniów, MEN nawet nie kontroluje programów nauczania, ministerstwa przyznają kilkadziesiąt razy większe dotacje z różnych pul na różne projekty Rydzyka niż na działanie państwowych teatrów i filharmonii, wszelkie ustawy dyskutowane są z klerem, a Ty mówisz, że chrześcijaństwo w Polsce jest szkalowane? Na głowę upadłaś?

Cytuj:
I wcale nie uważam, że wartością kulturową jest prawo do zatruwania powietrza, tylko prawo do prowadzenia przez państwo suwerennej polityki gospodarczej uwzględniającej interes narodowy, co wiąże się z braniem pod uwagę naturalnych uwarunkowań kraju oraz struktury społecznej przy podejmowaniu wszelkich decyzji politycznych.


Jakbyś nie zauważyła, to Polska prowadzi właśnie "suwerenną" politykę gospodarczą, w zgodzie z własnym pojmowaniem swojego interesu narodowego i zasadami organizacji międzynarodowych, do których dobrowolnie wstąpiła. Oczywiście uważam, że często robimy to w sposób idiotyczny (wydobywając węgiel na olbrzymich głębokościach, w miejscach gdzie jest to drogie i wiąże się z narażeniem życia ludzi, co może doprowadzić do podobnych tragedii, jak niedawno w Czechach). O wiele bardziej racjonalnym rozwiązaniem byłoby zamknięcie tych z kopalń, gdzie złoża geologiczne już się wyczerpują i jednoczesne dofinansowanie i zmodernizowanie tych, gdzie wydobycie przynosi zyski.

Cytuj:
To, że żadne państwo nie jest etniczne czyste nie oznacza z automatu, że państwowość należy budować w oparciu o obywatelskość. Państwo narodowe nie jest wrogie innym narodom, przeciwnie, szanuje tożsamość narodową innych osób, jednak nie na zasadzie - ponieważ szanuję twoją narodowość, to wyrzekam się własnej.


A czy ktoś mówi, że masz się wyrzec własnej narodowości?

Cytuj:
Jeśli jednak zgwałci na terenie naszego państwa inną osobę powołując się na brak znajomości kodów kulturowych (nie znał pojęcia gwałtu), ma iść do pierdla na długie długie lata. Tymczasem znamy z mediów przypadki, jak na zachodzie sądy takich gości uniewinniały z tytułu poszanowania ich odmienności kulturowej...

Sęk w tym, że większość z takich przypadków to fake newsy rozpowszechniane przez serwisy z których wiele najprawdopodobniej prowadzonych jest przez... rosyjskich trolli. Mówię tu o serwisach typu Pikio.pl, Nczas.pl, Newsweb.pl, Polskaracja.pl i podobnych.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... talem.read

Część treści z tych portali bez weryfikacji podawana jest dalej przez tzw. media prawicowe, a nawet media głównego nurtu. Owszem, zdarzały się pojedyncze sytuacje, gdy faktycznie imigrant za popełnione przestępstwo otrzymywał nieproporcjonalnie niski wyrok, tyle że to najczęściej wynikało nie tyle z jego statusu imigranta, co luk w prawie, niemożliwości dowiedzenia winy czy błędów konkretnych osób.

Cytuj:
Takie prawdziwie obywatelskie (nienarodowe) państwo powinno równo traktować każdą kulturę, także islamską.

Oczywiście. Muzułmanie mają takie samo prawo do swojej kultury, jak każdy inny, oczywiście mają przy tym takie same obowiązki (przestrzeganie prawa itp).

Cytuj:
Nadal nie rozumiesz, o czym piszę. Propaganda leży na zupełnie innym poziomie. Proglobalistyczne elity między innymi po to wdrażają programy typu Erasmus czy Euroweek, żeby przyzwyczajać młodych ludzi do wielokulturowej wizji świata oraz promować entuzjastyczne nastawienie do tzw. "otwartych społeczeństw" i bezgraniczną tolerancję wobec osób odmiennego pochodzenia. A sama jesteś najlepszym dowodem na to, jak skuteczna jest ta propaganda:
Cytuj:


Tak, jasne, źle, że ludzie młodzi ludzie mają szanse podróżować, studiować na prestiżowych zagranicznych uczelniach, bo mogą sami wyrobić sobie zdanie, które często jest zupełnie inne niż Twoje :D Lepiej, żeby takich możliwości nie było.

Cytuj:
Sądząc po zdjęciach, niektóre uczestniczki miały 12-13 lat.
No ale mniejsza z tym, jak ja byłam w wieku tych dziewczyn i brałam udział w różnych warsztatach organizowanych przez szkołę, to nie pamiętam, żeby mnie całował lub obściskiwał czule mój opiekun/nauczyciel. Jako dorastająca panienka podkochiwałam się w mężczyznach dużo starszych ode mnie. Cieszę się, że ci mężczyźni mieli jakieś zasady i nie wykorzystali młodej głupiej na szkolnej wycieczce.


Nie wiem, ja nie widziałam żadnych zdrożnych zdjęć, możesz wkleić takie, które Cię zaniepokoiły, to ocenimy. Jeśli nawet coś gdzieś było na rzeczy, to jest to raczej problem weryfikacji osób prowadzących zajęcia w konkretnej placówce, niż kwestia jakiejś rzekomej propagandy.

Cytuj:
W Szwecji kobiety boją się wychodzić na ulicę. W innych "ubogaconych" kulturowo państwach zachodu zaczyna być podobnie. Mieszkańcy Europy albo drżą ze strachu przed zamachami terrorystycznymi, albo już do tego stopnia przywykli, że traktują to jak normalność. Miejsca publiczne uzbrojone po zęby, wzmozone kontrole, wszechobecna aura niepewności.
Naprawdę nie robi to na Tobie żadnego wrażenia?


Jak zwykle, mieszasz półprawdy i kompletne bzdury, by manipulować. Byłaś w ogóle w Szwecji? Terroryzm jest zagrożeniem, ale nie wynika bezpośrednio z przyjęcia uchodźców, ani sensowną odpowiedzią na nie jest nacjonalizm.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Wt sty 08, 2019 2:33 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
MayKasahara napisał(a):
Terroryzm jest zagrożeniem, ale nie wynika bezpośrednio z przyjęcia uchodźców.


Raczej wynika, akty terroryzmu są popełniane przez osoby wyznające ideologię islamu. Poza tym, zdecydowana większość osób tutaj przybywających nie jest uchodźcami, to po prostu nielegalni imigranci.

Cytuj:
Muzułmanie mają takie samo prawo do swojej kultury, jak każdy inny, oczywiście mają przy tym takie same obowiązki (przestrzeganie prawa itp).


''Kultura'' a raczej ideologia islamu jest wroga naszym wartościom.


Wt sty 08, 2019 11:42 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
MayKasahara napisał(a):
To nie jest kultura, tylko jakieś totalne jej przeciwieństwo.

Obawiam się, że nie rozumiesz tego pojęcia. Zachęcam do uzupełnienia wiedzy. Tutaj masz w pigułce:
https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/kultura;3928887.html
Cytuj:
Ciebie nie obchodzi, czy są środki, by dzisiejsi artyści realizowali ambitne filmy czy publikowali takie powieści, Ciebie nie interesuje wolność słowa w prasie, folklor ani popularyzowanie niszowych dzieł - Tobie się po prostu marzy skonsolidowane społeczeństwo-monolit, gdzie wszyscy mają żyć i myśleć podobnie, według jednego wzorca, a jeśli już muszą się od niego wyróżniać, to niech to robią po cichu, we własnych czterech ścianach.

A to po czym wnosisz? Po tym, że nie robię z siebie "podskakiwacza pod kulturę"? Człowiek wyrasta ze snobizmu, kiedy zaczyna siebie akceptować takim, jakim jest.
Cytuj:
Przy czym to, co piszesz kompletnie nie ma związku z rzeczywistością - W Polsce religia nauczana jest w państwowych szkołach i uczęszcza na nią większość uczniów, MEN nawet nie kontroluje programów nauczania, ministerstwa przyznają kilkadziesiąt razy większe dotacje z różnych pul na różne projekty Rydzyka niż na działanie państwowych teatrów i filharmonii, wszelkie ustawy dyskutowane są z klerem, a Ty mówisz, że chrześcijaństwo w Polsce jest szkalowane? Na głowę upadłaś?

Być może był kiedyś czas, kiedy wspieranie Kościoła przez państwo wiązało się z krzewieniem chrześcijaństwa. Ale to już dawno temu i nieprawda. Z tego co wiem, to wszystko wręcz odrzuca szczególnie młodych ludzi od chrześcijaństwa.
Cytuj:
A czy ktoś mówi, że masz się wyrzec własnej narodowości?

Ty postulujesz zastąpienie państwa narodowego państwem obywatelskim, co z biegiem czasu doprowadzi do zaniku narodowości. Tożsamość narodowa, aby przetrwać, potrzebuje odpowiednich warunków (zachowania wspólnych wartości, tradycji, poczucia odrębności, wspólnoty etc.). Państwo obywatelskie, chcąc w równym stopniu wyjść naprzeciw potrzebom wszystkich obywateli, niezależnie od narodowości i tożsamości kulturowej, musi zrezygnować z krzewienia swojej własnej kultury jako nadrzędnej wobec wszystkich innych. W przeciwnym razie będzie zmuszone dyskryminować mniejszości, co jest sprzeczne z zasadą egalitaryzmu właściwą dla państw obywatelskich.
Cytuj:
Sęk w tym, że większość z takich przypadków to fake newsy rozpowszechniane przez serwisy z których wiele najprawdopodobniej prowadzonych jest przez... rosyjskich trolli. Mówię tu o serwisach typu Pikio.pl, Nczas.pl, Newsweb.pl, Polskaracja.pl i podobnych.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... talem.read

Część treści z tych portali bez weryfikacji podawana jest dalej przez tzw. media prawicowe, a nawet media głównego nurtu. Owszem, zdarzały się pojedyncze sytuacje, gdy faktycznie imigrant za popełnione przestępstwo otrzymywał nieproporcjonalnie niski wyrok, tyle że to najczęściej wynikało nie tyle z jego statusu imigranta, co luk w prawie, niemożliwości dowiedzenia winy czy błędów konkretnych osób.

https://www.telegraph.co.uk/news/uknews ... b8ClJNgtII
https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... Hah_x6fXVU
https://www.express.co.uk/news/world/72 ... 6QO8CuH9jY

Status imigranta nie miał znaczenia czy rosyjskie trolle? :wink:
Cytuj:
Oczywiście. Muzułmanie mają takie samo prawo do swojej kultury, jak każdy inny, oczywiście mają przy tym takie same obowiązki (przestrzeganie prawa itp).

Które prawa mają przestrzegać? Swojego czy cudzego? :wink:
Cytuj:
Tak, jasne, źle, że ludzie młodzi ludzie mają szanse podróżować, studiować na prestiżowych zagranicznych uczelniach, bo mogą sami wyrobić sobie zdanie, które często jest zupełnie inne niż Twoje :D Lepiej, żeby takich możliwości nie było.

Ale ja nic takiego nie napisałam. Mówię tylko o tym, że niestety efektem takich wycieczek jest często wyrobienie sobie szkodliwych poglądów. Problem nie leży w samych wyjazdach, tylko w całym kontekście, w którym one mają miejsce oraz w zakompleksieniu młodych ludzi, którzy cały czas mają poczucie niższości wobec tego "lepszego" zachodu.
Cytuj:
Nie wiem, ja nie widziałam żadnych zdrożnych zdjęć, możesz wkleić takie, które Cię zaniepokoiły, to ocenimy. Jeśli nawet coś gdzieś było na rzeczy, to jest to raczej problem weryfikacji osób prowadzących zajęcia w konkretnej placówce, niż kwestia jakiejś rzekomej propagandy.

https://kronika24.pl/skandal-na-eurowee ... i-policji/
https://newsbook.pl/2018/12/14/bardzo-b ... rajowcami/
https://www.magnapolonia.org/minister-b ... -euroweek/
itd.
Cytuj:
Jak zwykle, mieszasz półprawdy i kompletne bzdury, by manipulować. Byłaś w ogóle w Szwecji?

A jaki zachodzi związek pomiędzy moim pobytem w Szwecji a "mieszaniem półprawd i kompletnych bzdur"?
Cytuj:
Terroryzm jest zagrożeniem, ale nie wynika bezpośrednio z przyjęcia uchodźców, ani sensowną odpowiedzią na nie jest nacjonalizm.

Z czego bezpośrednio wynika terroryzm islamski na Zachodzie?
Co jest sensowną odpowiedzią na terroryzm islamski na Zachodzie?

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Wt sty 08, 2019 8:36 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Cytuj:
A to po czym wnosisz? Po tym, że nie robię z siebie "podskakiwacza pod kulturę"? Człowiek wyrasta ze snobizmu, kiedy zaczyna siebie akceptować takim, jakim jest.


Oczywiście, zainteresowanie wszelkiego rodzaju ambitniejszą kulturą to snobizm, po co pracować nad sobą, zmuszać się do jakiegoś wysiłku intelektualnego czy refleksji etycznej, najłatwiej zaakceptować się takim, jakim się jest - czyli przaśnym, nieznającym świata, zaniedbanym intelektualnie ksenofobem. Bardzo prymitywne to myślenie dla mnie, wybacz, ale mu nie przyklasnę.

Cytuj:
Być może był kiedyś czas, kiedy wspieranie Kościoła przez państwo wiązało się z krzewieniem chrześcijaństwa. Ale to już dawno temu i nieprawda. Z tego co wiem, to wszystko wręcz odrzuca szczególnie młodych ludzi od chrześcijaństwa.


Oczywiście, że odrzuca młodych, ale takie rzeczy cały czas się dzieją. Już za rządów PO-PSL mieliśmy chociażby olbrzymie dofinansowania dla budowy Świątyni Opatrzności Bożej, a teraz sytuacja wygląda dość kuriozalnie, bo z różnych ministerstw do zeszłego roku nawet nie tyle Kościół, ale fundacja i media związane z Rydzykiem otrzymały łącznie gigantyczną sumę 76 mln zł. Z jednej strony jest oburzenie - ogromne wśród osób młodych i niechętnych Kościołowi, a z drugiej nijak nie przeszkadza to temu, by takie rzeczy się działy i to dość otwarcie.

Cytuj:
Ty postulujesz zastąpienie państwa narodowego państwem obywatelskim, co z biegiem czasu doprowadzi do zaniku narodowości. Tożsamość narodowa, aby przetrwać, potrzebuje odpowiednich warunków (zachowania wspólnych wartości, tradycji, poczucia odrębności, wspólnoty etc.). Państwo obywatelskie, chcąc w równym stopniu wyjść naprzeciw potrzebom wszystkich obywateli, niezależnie od narodowości i tożsamości kulturowej, musi zrezygnować z krzewienia swojej własnej kultury jako nadrzędnej wobec wszystkich innych. W przeciwnym razie będzie zmuszone dyskryminować mniejszości, co jest sprzeczne z zasadą egalitaryzmu właściwą dla państw obywatelskich.


Jeszcze raz: kulturę wysoką tworzą m.in. artyści, pisarze, poeci, malarze, rzeźbiarze, filmowcy, ludzie mediów, krytycy, uczelnie. Kulturę codzienną tworzy każdy z nas, na przykład poprzez zwyczaje i rytuały. Państwo powinno tworzyć pewne ramy prawne, by kultura mogła się rozwijać, natomiast bezpośrednie ingerowanie w te procesy uważam za dość dwuznaczne. Bywa tak, że artysta otrzymując wysoką dotację tworzy wartościowe dzieło, często jednak nagradzani i promowani na różne sposoby są ci, którzy są przychylni rządowi. Odgórne próby narzucania jakiejś kultury kojarzą mi się z najgorszymi praktykami inżynierii społecznej.

Cytuj:
Status imigranta nie miał znaczenia czy rosyjskie trolle? :wink:


Przykłady, które podajesz, pochodzą z Wielkiej Brytanii, gdzie mamy do czynienia nie tyle z bardzo łagodnym traktowaniem przestępstw seksualnych popełnianych przez imigrantów, co przestępstw na tle seksualnym w ogóle.

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... years.html

Dla mnie to szokujące, że gwałt może być karany grzywną, w WB takich przypadków jest niestety wiele. Mam nadzieję, że może akcja #Metoo będzie tu jakimś przełomem, chociaż prowadzi do wielu absurdów.

Cytuj:
Ale ja nic takiego nie napisałam. Mówię tylko o tym, że niestety efektem takich wycieczek jest często wyrobienie sobie szkodliwych poglądów. Problem nie leży w samych wyjazdach, tylko w całym kontekście, w którym one mają miejsce oraz w zakompleksieniu młodych ludzi, którzy cały czas mają poczucie niższości wobec tego "lepszego" zachodu.


W żaden sposób nie potrafisz wykazać szkodliwości programów takich jak Erasmus, za szkodliwe uważasz po prostu to, że ktoś dochodzi do wniosków innych niż Twoje, to żaden argument.

Młodzi ludzie zwykle nie mają wcale tego zakompleksienia (to raczej domena różnych pisowców i narodowców), po prostu podróżują, bo to dla nich naturalne, bo mają szansę uczyć się na prestiżowym wydziale, mieć zajęcia z jakąś sławą lub korzystać z nowoczesnego sprzętu, którego w Polsce może nie być.


Cytuj:
https://kronika24.pl/skandal-na-eurowee ... i-policji/
https://newsbook.pl/2018/12/14/bardzo-b ... rajowcami/
https://www.magnapolonia.org/minister-b ... -euroweek/
itd.


Moim zdaniem nie są to zdjęcia świadczące o molestowaniu. Buziak w policzek czy uścisk to nie są gesty nacechowane seksualnie w naszej kulturze, raczej gesty przyjacielskie. W Internecie można poczytać, że to zdjęcia z zajęć, na których byli nauczyciele i rodzice. Moje doświadczenie ze szkolnictwem jest niewielkie, ale gdy pracowałam w szkole w Chinach, sama przytulałam dziewczynki (8-10 lat), które płakały, gdy się rozstawałyśmy. Jak córeczki, albo małe siostrzyczki. Być może powinno się unikać takich gestów, to nie będzie żadnych obaw i podejrzeń, ale moim zdaniem utożsamianie ich z molestowaniem to nieporozumienie. Tym niemniej jestem oczywiście za tym, by sprawdzić, czy tam nie ma niczego więcej.

Cytuj:
A jaki zachodzi związek pomiędzy moim pobytem w Szwecji a "mieszaniem półprawd i kompletnych bzdur"?


Taki, że opowiadasz o czymś, o czym najprawdopodobniej nie masz pojęcia.

Cytuj:
Z czego bezpośrednio wynika terroryzm islamski na Zachodzie?
Co jest sensowną odpowiedzią na terroryzm islamski na Zachodzie?


Przede wszystkim z fatalnej polityki na Bliskim Wschodzie, prowadzonej przez dziesięciolecia. Jeśli chodzi o "sensowną odpowiedź" - to temat na osobną dyskusję, bo wchodzi w grę i prewencja i środki bezpieczeństwa i działania w krajach islamskich, więc długo by się tu rozpisywać. Na pewno nie jest jednak dobrym pomysłem uderzanie w tych muzułmanów, którzy od dawna (czasem od zawsze) czują się częścią europejskiej wspólnoty i po zamachach pierwsi je potępiają i ustawiają sobie np. flagę Francji na Facebooku.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


So sty 12, 2019 9:14 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
MayKasahara napisał(a):
Oczywiście, zainteresowanie wszelkiego rodzaju ambitniejszą kulturą to snobizm, po co pracować nad sobą, zmuszać się do jakiegoś wysiłku intelektualnego czy refleksji etycznej, najłatwiej zaakceptować się takim, jakim się jest - czyli przaśnym, nieznającym świata, zaniedbanym intelektualnie ksenofobem. Bardzo prymitywne to myślenie dla mnie, wybacz, ale mu nie przyklasnę.

Nie pisałam o zainteresowaniu ambitniejszą kulturą, tylko epatowaniu tą swoją kulturową wyższością. Na pewnym forum taka jedna mi wymachiwała swoim doktoratem przed nosem, żeby mi udowodnić, że racja leży po jej stronie. Dokładnie w ten sam sposób odbieram takie nagminne robienie z siebie kogoś bardziej inteligentnego przez osoby obcujące z ambitną kulturą.
Człowiek dowartościowany nie ma potrzeby dodawać sobie wartości tytułami naukowymi, dorobkiem naukowym, oczytaniem czy ukulturalnieniem. Jeśli rzeczywiście któryś z tych elementów wpłynął na jego rozwój intelektualny, to będzie to widać, słychać i czuć. Prawdziwa wartość broni się sama.
Cytuj:
Jeszcze raz: kulturę wysoką tworzą m.in. artyści, pisarze, poeci, malarze, rzeźbiarze, filmowcy, ludzie mediów, krytycy, uczelnie. Kulturę codzienną tworzy każdy z nas, na przykład poprzez zwyczaje i rytuały. Państwo powinno tworzyć pewne ramy prawne, by kultura mogła się rozwijać, natomiast bezpośrednie ingerowanie w te procesy uważam za dość dwuznaczne. Bywa tak, że artysta otrzymując wysoką dotację tworzy wartościowe dzieło, często jednak nagradzani i promowani na różne sposoby są ci, którzy są przychylni rządowi. Odgórne próby narzucania jakiejś kultury kojarzą mi się z najgorszymi praktykami inżynierii społecznej.

W sumie się z Tobą zgadzam. Uważam, że państwo powinno w większym stopniu objąć kuratelą kulturą codzienną niż działalnością artystyczną etc.
Cytuj:
Przykłady, które podajesz, pochodzą z Wielkiej Brytanii, gdzie mamy do czynienia nie tyle z bardzo łagodnym traktowaniem przestępstw seksualnych popełnianych przez imigrantów, co przestępstw na tle seksualnym w ogóle.

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... years.html

Dla mnie to szokujące, że gwałt może być karany grzywną, w WB takich przypadków jest niestety wiele. Mam nadzieję, że może akcja #Metoo będzie tu jakimś przełomem, chociaż prowadzi do wielu absurdów.

Akurat takie przykłady znalazłam na pewnej stronce. Nie robiłam jakiegoś pogłębionego riszerczu. Jednak przykłady takiej dyskryminacji na tle rasowym/wyznaniowym można spotkać nawet w życiu codziennym.

Kiedy na pewnym forum wyraziłam poparcie dla rekrutera, który odmówił zatrudnienia muzułmanki (za co firma miała jej zapłacić odszkodowanie), bo ta nie chciała podać mu dłoni, to feministki wyraziły swoje oburzenie.
Pelikan:
To ona powinna zapłacić odszkodowanie za dyskryminację, ponieważ w świetle prawa państw zachodnich kobieta jest równa mężczyźnie, więc ostentacyjne opieranie się przed uznaniem tego prawa poprzez odmowę podawania dłoni osobie płci przeciwnej to przejaw dyskryminacji. Jeśli ktoś nie potrafi sprostać temu prawu, to niech [CENZURA] skąd przybył

W takiej atmosferze mentalnej, na którą feministki mają coraz większy wpływ, nie zdziwi mnie, kiedy takie dyskryminujące działania sądów będą na porządku dziennym.
Cytuj:
W żaden sposób nie potrafisz wykazać szkodliwości programów takich jak Erasmus, za szkodliwe uważasz po prostu to, że ktoś dochodzi do wniosków innych niż Twoje, to żaden argument.

Za szkodliwe uważam wyciąganie naiwnych wniosków: byłam na Erasmusie, fajnie się bawiłam z obcokrajowcami, więc multkikulti jest całkiem bezpieczne i mile widziane.
Takim efektem ubocznym wyjazdów erasmusowych są też zdrady w związkach. Kiedy byłam studentką, co najmniej 4 dziewczyny z roku, które brały udział w Erasmusie, zostawiły swoich dotychczasowych partnerów i związały z facetem poznanym na Erasmusie. Przy czym warto podkreślić, że 3 z zerwanych związków trwały min. 3 lata, a 1 z dziewczyn była już od roku zaręczona.
Podczas rozmów z jedną koleżanką usłyszałam szokującą argumentację: Wiesz, ja się w sumie nie dziwię, że Karina związała się z Ricardo. Przecież widzisz na fejsie, jakie zdjęcia wstawia. Dzięki niemu pozwiedza cały świat, zabawi się, a co ją by czekało z Markiem?
Nie skomentowałam tego. Zamurowało mnie.
Cytuj:
Młodzi ludzie zwykle nie mają wcale tego zakompleksienia (to raczej domena różnych pisowców i narodowców), po prostu podróżują, bo to dla nich naturalne, bo mają szansę uczyć się na prestiżowym wydziale, mieć zajęcia z jakąś sławą lub korzystać z nowoczesnego sprzętu, którego w Polsce może nie być.

I ja się bardzo cieszę, że młodzi mają takie szanse i im szczerze kibicuje w tym poszerzaniu horyzontów. Sama z tego korzystałam. Tylko gdyby jeszcze nie tracili przy tym głowy - nie sprzedawali swojego rozumu i sumienia za dobrobyt i karierę, to bym mogła wreszcie spać spokojnie.
Cytuj:
Moim zdaniem nie są to zdjęcia świadczące o molestowaniu. Buziak w policzek czy uścisk to nie są gesty nacechowane seksualnie w naszej kulturze, raczej gesty przyjacielskie. W Internecie można poczytać, że to zdjęcia z zajęć, na których byli nauczyciele i rodzice. Moje doświadczenie ze szkolnictwem jest niewielkie, ale gdy pracowałam w szkole w Chinach, sama przytulałam dziewczynki (8-10 lat), które płakały, gdy się rozstawałyśmy. Jak córeczki, albo małe siostrzyczki. Być może powinno się unikać takich gestów, to nie będzie żadnych obaw i podejrzeń, ale moim zdaniem utożsamianie ich z molestowaniem to nieporozumienie. Tym niemniej jestem oczywiście za tym, by sprawdzić, czy tam nie ma niczego więcej.

Czyli cierpisz na typowe dla młodych ludzi o poglądach lewicowych interpretowanie bezkontekstowe. Na innym forum jeden taki, żeby ośmieszyć to całe zamieszanie euroweekowe, zestawił ze sobą dwa zdjęcia: jedno z Euroweek, a drugie z papieżem Polakiem całującym w główkę dziecko. Pytał, czy widać różnicę.
Dla mnie różnica była oczywista, bo poprawnie odczytałam kontekst.
Zamiast wyrywać całusa z kontekstu skup się na całej sytuacji. Wyobraź sobie, że to Ty sprzed kilkunastu lat. Jesteś na szkolnych półkoloniach. Twój opiekun (25-30 lat) bierze cię na kolana, czule obejmuje albo namiętnie całuje w policzek. Mnie się to w głowie nie mieści. Nawet gdybym miała 20 lat i była studentką (osobą dorosłą), nie wyobrażam sobie żeby wykładowca tak się do mnie kleił np. z okazji wydziałowej Wigilii.
Cytuj:
Taki, że opowiadasz o czymś, o czym najprawdopodobniej nie masz pojęcia.

Wyobraźmy sobie takie dwa możliwe scenariusze:
1) Pelikan była w Szwecji np. na wakacjach (2 tygodnie)
2) Pelikan nigdy nie była w Szwecji, natomiast interesuje się doniesieniami medialnymi dotyczącymi Szwecji oraz komentarzami osób, które doskonale znają Szwecję i panujące tam stosunki (mieszkały tam, rozmawiały z tamtejszym społeczeństwem)

Jak myślisz, która Pelikan będzie miała większe pojęcie o problematyce imigrantów w Szwecji?
Cytuj:
Na pewno nie jest jednak dobrym pomysłem uderzanie w tych muzułmanów, którzy od dawna (czasem od zawsze) czują się częścią europejskiej wspólnoty i po zamachach pierwsi je potępiają i ustawiają sobie np. flagę Francji na Facebooku.

Oczywiście, że uderza się w przede wszystkim w przybyszów z państw islamskich, którzy opierają się przed jakąkolwiek integracją.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


So sty 12, 2019 6:53 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Cytuj:
a teraz sytuacja wygląda dość kuriozalnie, bo z różnych ministerstw do zeszłego roku nawet nie tyle Kościół, ale fundacja i media związane z Rydzykiem otrzymały łącznie gigantyczną sumę 76 mln zł.


Jak zwykle źródeł tych fantasmagorii nie mamy co oczekiwać

Cytuj:
Oczywiście. Muzułmanie mają takie samo prawo do swojej kultury


Proszę zauważyć jedną rzecz. Świeccy humaniści nie mają problemu z wykrzykiwaniem podniosłych haseł w stylu "Muzłumanie mają prawo do swojej kultury". Ale jakoś nie wygłaszją podobnych tez jeśli chodzi o nazistów. Wszakże nazizm praktycznie niczym nie różni się od islamu :(


So sty 12, 2019 9:58 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Proszę o scalenie
Cytuj:
muzułmanów, którzy od dawna (czasem od zawsze) czują się częścią europejskiej wspólnoty i po zamachach pierwsi je potępiają i ustawiają sobie np. flagę Francji na Facebooku


Lał. No prawie się wzruszyłem

Cytuj:

Dla mnie to szokujące, że gwałt może być karany grzywną, w WB takich przypadków jest niestety wiele. Mam nadzieję, że może akcja #Metoo będzie tu jakimś przełomem


Przecież te przygłupy z Metoo nic nie zdzialają. No ale czego po takiej organizacji można się spodziewać?


So sty 12, 2019 10:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Quinque, pamietaj ze to co piszesz najwiecej mowi o tobie.

Pelikan, juz kilka razy pisalem w dyskusjach z toba i innymi ze zdecydowana wiekszosc imigrantow muzulmanskich integruje sie z miejscowa spolecznoscia i ze mowie to z wlasnego doswiadczenia, jako ze czesto pracowalem wsrod muzulmanow przez ostatnie 30 lat.
To ze ty tego nie przyjmujesz do wiadomosci to tylko twoj problem.
W mojej opinii przyszlosc swiata to wymieszanie narodowosci i gospodarek na calej planecie ktora zmniejsza sie w zastraszajacym tempie, glownie przez nowe technologie informacyjne i transportowe.
Ale nie bede kruszyl kopii o ta wizje, specjalnie mnie to nie bedzie dotyczylo:)


So sty 12, 2019 10:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Adam M. napisał(a):
Pelikan, juz kilka razy pisalem w dyskusjach z toba i innymi ze zdecydowana wiekszosc imigrantow muzulmanskich integruje sie z miejscowa spolecznoscia i ze mowie to z wlasnego doswiadczenia, jako ze czesto pracowalem wsrod muzulmanow przez ostatnie 30 lat.
To ze ty tego nie przyjmujesz do wiadomosci to tylko twoj problem.

I wysnułeś ten "uniwersalny" wniosek na podstawie 1 państwa, w którym mieszkasz?
A może to wcale nie jest Twój wniosek, tylko jesteś zmuszony tak pozytywnie wypowiadać się o muzułmanach przez rząd?
https://emigracjadokanady.ca/polityka/2 ... tki-islamu
https://en.wikipedia.org/wiki/Motion_103
Cytuj:
W mojej opinii przyszlosc swiata to wymieszanie narodowosci i gospodarek na calej planecie

To byłby prawdziwy armagedon - koniec historii.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N sty 13, 2019 10:10 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 197 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL