Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 10:56 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Globalizm kulturowy - wydzielone 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Wespecjan napisał(a):
Pomyśl chwilę po chłopsku: baba z chłopem są na tyle są odmienni, że nieporozumienia i konflikty, które mogą rozwalić związek/małżeństwo rodzą się z samych tylko tych różnic damsko-męskich. Dalej, masz następą potencjalną płaszczyznę konfliktów: pochodzenie społeczne, sposób wychowania w domu, wtrącająca się rodzina (małżeństwa mezaliansowe). Często to już wystarczy by związek nie przetrwał, po tym jak motylki w brzuszku się skończa a skończą się. Więc jak myślisz, jeśłi do tych różnic damsko-męskich, rodzinnych, społecznych i środowiskowych dołożysz jeszcze następny poziom różnic narodowościowych, kulturowych i religijnych, to taki związek będzie miał większe szanse przetrwać czy mniejsze?

Odnoszę wrażenie, że nadal nie ma tu związku z globalizmem kulturowym. Globalizm kulturowy prowadzi do ujednolicenia kultur.
Ale na razie to pomijając: owszem, ktoś, kto wychował się gdzie indziej, będzie wychowany inaczej. Natomiast może w zamian za to na innej płaszczyźnie życia znajdą się wspólne cechy.
To, że ona jest samotną matką, to prędzej kwestia tego, jak buduje związek i dobiera partnera.


Pt maja 03, 2019 9:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Czy Wy naprawdę jesteście obserwatorami pani Magdy Pegowskiej? To jakaś znana osoba, tzw. influencer? Coś mówiła z zagadnieniu różnicy kultur jej i ojca dziecka?

Osobiście spotkałam rozwiedzionych Polaka i Niemkę. Wydaje się, że on był pracuś, a ona wolała dobrze żyć i podróżować. Trudno byłoby mi powiedzieć, dlaczego się rozwiedli.


Pt maja 03, 2019 10:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Brandeisbluesky napisał(a):
Czy Wy naprawdę jesteście obserwatorami pani Magdy Pegowskiej? To jakaś znana osoba, tzw. influencer? Coś mówiła z zagadnieniu różnicy kultur jej i ojca dziecka?

Osobiście spotkałam rozwiedzionych Polaka i Niemkę. Wydaje się, że on był pracuś, a ona wolała dobrze żyć i podróżować. Trudno byłoby mi powiedzieć, dlaczego się rozwiedli.

By się coś dowiedzieć, kobiet to lepiej nie słuchać, zwłaszcza jak mówią na swój temat, tylko patrzeć na to co robią.


Pt maja 03, 2019 10:09 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Wespecjan napisał(a):
By się coś dowiedzieć, kobiet to lepiej nie słuchać, zwłaszcza jak mówią na swój temat, tylko patrzeć na to co robią.

Halo, my takie złe nie jesteśmy. :) Kobieta też może być inteligentna (ale to już bardziej się nadaje do wątku o feminizmie).


So maja 04, 2019 10:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Viridiana

Nie chodzi o to, że kobiety nie są inteligentne, tylko że nie są transparentne, bezpośrednie. Nie mówią wprost co myślą, a często nawet nie wiedzą, co myślą. Dlatego na deklaracje kobiety trzeba patrzeć z przymrużeniem oka.

Ja np. często doświadczałam tego, kiedy się umawiałam z kobietami na konkretną godzinę i zawsze przychodziły spóźnione albo kiedy się z czegoś zwierzyłam, zarzekały się, że nikomu ani słowa, a później im się wymsknęło

Kobiety się karmią iluzjami, nie potrafią spojrzeć na siebie obiektywnie, nieustannie tuszując przed sobą prawdę o sobie. Kobiety nie interesuje jak jest, tylko jak być powinno.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


So maja 04, 2019 11:14 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Globalizm kulturowy - wydzielone
Jockey napisał(a):
Jak się idzie do łóżka przed ślubem to zawsze jest ryzyko ze zostanie się samotna matka. Nie ma znaczenia czy to będzie Polak czy obcokrajowiec, czy biały, czarny, żółty czy czerwonoskóry.


Przy czym pójście do łóżka dopiero po ślubie też nie chroni niestety przed zostaniem samotną matką. Moja koleżanka została zostawiona przez męża 12 lat po ślubie, z piątką dzieci. Para bardzo zaangażowana we wspólnotach kościelnych, przez wiele lat dla mnie wzór małżeństwa. Po niej wcale nie było widać wszystkich ciąż, zadbana, drobna blondynka, pedagog szkolny. On odszedł do kochanki, najpierw od czasu do czasu widywał dzieci i płacił alimenty, teraz już tylko raz na pół roku przesyła jakąś drobną sumę.

Oczywiście, przygodny seks jest bardzo ryzykowny. Ale ślub niestety nie jest gwarancją niczego.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


N maja 05, 2019 5:46 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL