Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 8:47 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ksiądz Henryk Jankowski 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
merss napisał(a):
Jeden z niedoszłych księży, niezwykle inteligentny człowiek, skarżył się swoim uczniom, że go usunięto. Podkreślał, że byłby bardzo dobrym księdzem.

Czyli nie jest wcale inteligentny albo jest skończonym łajdakiem.


So gru 15, 2018 11:13 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn gru 22, 2014 11:04 pm
Posty: 515
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
Wespecjan napisał(a):
merss napisał(a):
Jeden z niedoszłych księży, niezwykle inteligentny człowiek, skarżył się swoim uczniom, że go usunięto. Podkreślał, że byłby bardzo dobrym księdzem.

Czyli nie jest wcale inteligentny albo jest skończonym łajdakiem.

...albo wydawało mu się że da radę wytrzymać w celibacie, tak jak heteroseksualni koledzy po fachu (zwykłe) wytrzymują?

No chyba że usunięto go bo był aktywnym gejem - to co innego.


So gru 15, 2018 12:20 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
https://ksiazki.wp.pl/znajoma-ks-jankow ... 886108289a
I jak zwykle w takich sytuacjach mamy słowo przeciwko słowu.
Bez poważnego śledztwa będzie tylko to co widzimy. Atak na księdza który nie może się obronić. W takiej formie to jest kolejny atak na Kościół.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So gru 15, 2018 1:53 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
Cytuj:
No chyba że usunięto go bo był aktywnym gejem - to co innego.

Tak było.


So gru 15, 2018 2:07 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
A wiecie dlaczego Noe przeklal jednego ze swoich synow?
A tak w ogole to nieladnie pisac czy mowic o grzechach innych.
Trzeba wyciagnac pierw belke z wlasnego oka.
Tak, wiem ze nasze grzechy sa zawsze lzejsze od grzechow innych, chocby nie wiem jak ciezkie byly. :)


So gru 15, 2018 2:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
sam2 napisał(a):
A wiecie dlaczego Noe przeklal jednego ze swoich synow?
A tak w ogole to nieladnie pisac czy mowic o grzechach innych.
Trzeba wyciagnac pierw belke z wlasnego oka.
Tak, wiem ze nasze grzechy sa zawsze lzejsze od grzechow innych, chocby nie wiem jak ciezkie byly. :)

Taka postawa zabiła Kościół w Irlandii.


So gru 15, 2018 2:24 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
Tego typu myślenie wykorzystali ci, którzy postanowili zniszczyć Kościół rękoma samych pasterzy. Gdzieś nawet czytałam obliczenia na lata, ile to potrwa: wprowadzić swych ludzi na najwyższe stanowiska kościelne, promować niektórych naukowcow i zmienić wychowywanie kleryków, czyli przyjmować do seminariów każdego licząc, że da się z niego uformować dojrzałego człowieka. Mamy dziś tego owoce.
Teraz mamy sprawę ogłoszenia wyroku przed sprawą. Niezależnie od jej wyników zawsze pozostanie: a może to jednak prawda? Tak niszczono najzacniejszych ludzi.
Nie odnoszę tego do sprawy rzeczonego księdza. O nim nie powinniśmy mówić wcale, bo to zajmowanie się plotkami. Można rozmawiać o problemie, ale nie zajować się oceną konkretnego człowieka zanim zapadł wyrok. A jak będzie uniewinniający to co? I tak każdy wie, że sąd dzialał na czyjeś zlecenie, by sprawę zamieść pod dywan? Będzie wyrok skazujący, powinny zostać podjęte działania. Prawo rzymskie zaklada domniemanie niewinności tak długo dopóki nie udowodni się winy. Przyjął to też Kościół i nie zajmuje się rozmowami z mediami o domniemanej winie.


So gru 15, 2018 2:31 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
Jak oczyszcza ks. Jankowskoego z zarzutów to pojawi się informacja ze przecież księża są w Polsce bezkarni i dlatego wybielone księdza. Tak działają media i tak działa wywieranie wpływów żeby ludzie myśleli tak jak inżynierowie dusz chcą.
Ja jednak liczę na uczciwe postępowanie i jeśli jest winny to pozbawiony zostanie zaszczytów a jak niewinny to oczyszczony. Oczywiście nie liczę na to ze media typu GW przeproszą za nagonkę. Uczciwość i honor nie leżą w możliwościach GW i TVN.

Wracając do księdza. Dopóki nie ma udowodnienia winy to mamy w prawie domniemanie niewinności. A to co zrobiły media to juz go skazały.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So gru 15, 2018 2:49 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
W temacie znalazłem bardzo ciekawe stanowiska ks. Isakowicza - Zalewskiego.
https://dorzeczy.pl/kraj/87080/Ks-Isako ... hnika.html

Cytuj:
„Gazeta Wyborcza” wróciła po latach do sprawy oskarżeń księdza Henryka Jankowskiego o nadużycia seksualne. Jak ksiądz ocenia tę sprawę?
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Z jednej strony uderza hipokryzja tych, którzy mówią, że o sprawie wiedzieli od lat, ale nie reagowali. To jest oburzające, bo jeśli faktycznie tak było, to mają pewien udział w tym, co księdzu się zarzuca. Natomiast strona kościelna na pewno powinna sprawę dogłębnie zbadać. Dla dobra Kościoła należy wyjaśnić jak to naprawdę było.
No tak, ale tu mamy wyznanie ofiary po wielu latach. Ksiądz Jankowski nie może się bronić. Pytanie więc, jakby to sprawdzanie miało dziś wyglądać?
Sprawdzić pewne rzeczy jest łatwo. W tekście „Gazety Wyborczej” jest choćby fragment o tym, że jedna dziewczyna była w ciąży z księdzem popełniła samobójstwo. W sprawie samobójstw nawet w okresie PRL prowadzono śledztwa. A więc materiały w tej sprawie – jeśli faktycznie miała miejsce – istnieją. Można łatwo ustalić, czy było takie samobójstwo, czy dziewczyna była w ciąży, kto był ojcem. Strona kościelna powinna wystąpić do prokuratury z żądaniem wyjaśnienia sprawy, sama prokuratura zresztą też powinna podjąć tutaj działania.
Wielu byłych opozycjonistów znało się z księdzem Henrykiem Jankowskim, bywało u niego…
To jest straszna hipokryzja. Tam odbywały się spotkania Solidarności. Tam bywali i Tadeusz Mazowiecki, i Bronisław Geremek, i Adam Michnik, i Zbigniew Bujak. Dziś ci, którzy żyją mówią, że wiedzieli ale nie reagowali. Czyli są też winni w tej sprawie. Ja znałem księdza Jankowskiego dość pobieżnie. Oczywiście nigdy nie nocowałem u niego, ale spotykaliśmy się na różnych uroczystościach Solidarności. Odbierałem księdza Jankowskiego jako patriotę, natomiast tym, co mnie raziło, był jego sposób bycia. Jaśniepański sposób zachowania. Otaczanie się luksusem. On zachowywał się jak książę Kościoła. To raziło, ale ja to traktowałem jako dziwactwo. Jest jeszcze jedna rzecz.
Jaka?
Jak wynika z publikacja, na przełomie lat 80. i 90. Adam Michnik dał Jankowskiemu dwie książki z dedykacją dla „Kochanego księdza Henryka”. A więc i dla redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” ksiądz Henryk Jankowski był w tamtym czasie autorytetem. Natomiast dzisiejsze publikacje „Gazety Wyborczej” oczywiście nie służą naprawie, czy dobru Kościoła. Gazeta ta swoimi działaniami wielokrotnie dowiodła, że chodzi jej tylko i wyłącznie o dowalenie Kościołowi. Jednak dla dobra Kościoła należy te wszystkie sprawy sprawdzać. Rodzina Jankowskiego ma prawo bronić dobrego imienia księdza prałata. Boję się jednak, że będzie to tak, że wszyscy powiedzą: wiedzieliśmy, nic nie zrobiliśmy, teraz jest za późno na poznanie prawdy. Niestety w wypadku Kościoła wiele spraw nie jest rozwiązywanych, albo ich wyjaśnianie trwa zdecydowanie za długo. Tu od śmierci prałata minęło osiem lat, a teraz sprawa ma być wyjaśniana. Tylko jawność i uczciwe mówienie jak było jest rozwiązaniem. Jeżeli ksiądz Jankowski był winien – należy to powiedzieć. Jeżeli nie był winien i został pomówiony – także, dla dobra tego człowieka należy to wyjaśnić. Najgorsze co może być to zamiecenie takiej sprawy pod dywan.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So gru 15, 2018 2:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
Cytuj:
Najgorsze co może być to zamiecenie takiej sprawy pod dywan


Co się niestety w pewien sposób dzieje ze strony episkopatu, który nie bardzo chce podjąć jakąkolwiek komisję wyjaśniającą w tej sprawie i ucina dyskusję na temat.


So gru 15, 2018 4:55 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
equuleuss napisał(a):
Cytuj:
Najgorsze co może być to zamiecenie takiej sprawy pod dywan


Co się niestety w pewien sposób dzieje ze strony episkopatu, który nie bardzo chce podjąć jakąkolwiek komisję wyjaśniającą w tej sprawie i ucina dyskusję na temat.

I dobrze robi bo to nie jest temat do dyskusji czy mediow tylko do rzeczowego rozpoznania przez kompetentne osoby czy sady.


So gru 15, 2018 5:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
Jak się poszuka informacji o ks. Jankowskim przez wyszukiwarkę Google w zakresie, załóżmy 1992-2007, to można zobaczyć, że wtedy dyskutowana sprawa też była na wokandzie. Przykłady poniżej. Jednak pomnik postawiono (kiedy?) pomimo wszystko. Dlaczego cała sprawa jest teraz znowu poruszana? Co się zmieniło?

2004
Opinia biegłego wyklucza molestowanie przez ks. Jankowskiego
https://wiadomosci.wp.pl/opinia-bieglego-wyklucza-molestowanie-przez-ks-jankowskiego-6036362691289729a

Ks. Henryk Jankowski: Może ktoś ją do tego nakłonił? Nie wiem
https://info.wiara.pl/doc/148911.Ks-Henryk-Jankowski-Moze-ktos-ja-do-tego-naklonil-Nie-wiem


So gru 15, 2018 5:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
Moim zdaniem śp. ks. Henryk Jankowski był dobrym księdzem.
Po co zakładacie takie wątki ?

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So gru 15, 2018 5:15 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
sam2 napisał(a):
I dobrze robi bo to nie jest temat do dyskusji czy mediow tylko do rzeczowego rozpoznania przez kompetentne osoby czy sady.


Jednak taki przekaz medialny idzie do ludzi, a ludzie widzą postawe hierarchy Kościoła który ucina wszelką dyskusję i nie chcąc podjąć nawet tematu komisji do zbadania sprawy. To pokazuje chcąc nie chcąc właśnie taką postawę która nie podoba się innym i jest krytykowana. Przynajmniej można by powiedzieć coś o podjęciu kroków w celu zbadania a tak to ucina się, nie ma problemu. Nie chodzi nawet o tę konkretną osobe, ale taka postawa hierarchów Kościoła będzie owocowała w raczej negatywne opinie i skutki. Pedofilia jest przestępstwem i nie jest to rzecz którą można ignorować.


So gru 15, 2018 5:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ksiądz Henryk Jankowski
Mały Książę napisał(a):
Moim zdaniem śp. ks. Henryk Jankowski był dobrym księdzem.
Po co zakładacie takie wątki ?


Znałeś księdza osobiście i tak dobrze? Zdaniem innych osób był to kapłan dość kontrowersyjny. Wiem, powinniśmy modlić się za jego duszę, ale jednak był również osobą medialną.


So gru 15, 2018 5:38 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL