Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:01 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 TVN ich rzetelność w świetle afery urodzin Hitlera 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TVN ich rzetelność w świetle afery urodzin Hitlera
Jockey napisał(a):
Jasne na marszu było 250 tys. faszystów.
A tak na marginesie wiesz ze komuniści oskarżali o faszyzm swoich przeciwników politycznych? Tak im zostało do dzisiaj. W końcu TVN to spadkobiercy PZPR


Nikt nie twierdzi, że 250 tys. osób to faszyści. Ale ci ludzie z jakichś powodów (tęsknota, za wielką, silną i potężną Polską? strach przed imigrantami, obcymi? ignorancja?) poszli za faszystami i "narodowcami". Rząd Pis chociaż jak myślę - nie utożsamia się z poglądami "faszystowskimi" czy nacjonalistyczmi, to jednak je legitymuje w sferze publicznej.

I daj sobie spokój z tymi spadkobiercami PZPR. Dzisiaj już praktycznie nikt w Polsce za PZPR nie tęskni, może ze 2% takich osób by się znalazło. Hipokryzja Pis- u ich wyborców jest ogromna. Drażni ich Kwaśniewski czy Rosati w trzecim szeregu PZPR, ale nie mają problemu z tak odrażającymi postaciami jak Stanisław Piotrowicz czy Andrzej Kryże, którzy w czasach PRL skazywali opozycjonistów. Czemu Wy, pisowcy, nie zaczniecie dekomunizacji od własnych szeregów?

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Pt lis 30, 2018 2:04 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TVN ich rzetelność w świetle afery urodzin Hitlera
Robur napisał(a):

Czy nacjonalizm to coś złego, a jeśli tak, to dlaczego?
Skoro tłumy szły za narodowcami, to należy poszukać wyjaśnienia.

Mam coś, co może ciebie zainteresować. Kim jest Aleksander Dugin i jaką rolę odgrywa na Kremlu nie muszę pisać. Podobnie o jego poglądach na Polskę. Mimo to, a może właśnie dlatego warto sprawdzić co ma do powiedzenia. Jego diagnoza wydaje jest celna.

Prawicowa i lewicowa bywa tylko kapitalistyczna elita, która przy pomocy prawicowo-lewicowych elementów zarządza narodami. Naród nie jest ani prawicowy ani lewicowy.(...)

Liberalne elity, które wykształciły się na Zachodzie w 80-tych i 90-tych latach, przestały być prawicowe i lewicowe. Realizują prawicową politykę ekonomiczną i lewicową politykę społeczną. I przyjmują tradycyjną prawicę jak de facto ekstremistów, faszystów, a zwolenników społecznej sprawiedliwości jako lewicowych ekstremistów, stalinistów itd.(...)

Ale społeczeństwa ze swym przywiązaniem do tradycyjnych wartości, idei sprawiedliwości zostały. Zostały również polityczne formy samoorganizacji z liderami, których zaczęto nazywać „populistami”. Tych, którzy stawiali na tradycyjne wartości nazwano prawicowymi populistami, a tych, którzy na idee sprawiedliwości socjalnej -populistami lewicowymi.


Całość.

Pytanie pozostaje aktualne.


Oczywiście, że nacjonalizm jest czymś złym, bo to postawa nienawiści, w przeciwieństwie do patriotyzmu, który jest postawą miłości. Warto poczytać, co o tym mówił JPII.

Źródła pierwsze z brzegu: http://www.fronda.pl/a/jan-pawel-ii-tak ... 78139.html
http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,209 ... alizm.html (obydwa powołują się na encyklikę).

A Dugin nic mądrego nie wniósł, ta postać jest mi dobrze znana. To taki typowy rosyjski oszołom, który tęskni za Stalinem i słynie z wypowiedzi w stylu "Polska się kurwi, a potem ma pretensje, że ją dymają".

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Pt lis 30, 2018 2:30 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TVN ich rzetelność w świetle afery urodzin Hitlera
Spojrzałam na filmiki odnośnie manipulacji TVN - choć przyznaję, że nie całe, bo nie mam czasu. Szczerze - nic mocnego tam nie ma. Np. w materiale o in vitro TVN wyciąga, że przed laty Duda podpisał jakiś projekt ustawy, w którym lekarz dokonujący zabiegu miałby być karany karą dwóch lat pozbawienia wolności, co niby jest według TV Republika manipulacją, bo teraz Duda nie wypowiada się tak jednoznacznie i forsuje inne projekty.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Pt lis 30, 2018 2:45 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TVN ich rzetelność w świetle afery urodzin Hitlera
MayKasahara napisał(a):
Oczywiście, że nacjonalizm jest czymś złym, bo to postawa nienawiści, w przeciwieństwie do patriotyzmu, który jest postawą miłości. Warto poczytać, co o tym mówił JPII.

Nacjonalizm w znaczeniu przedkładanie interesu własnego narodu ponad interes innych narodów nie ma nic wspólnego z nienawiścią. To jest tzw. zdrowy egoizm. Mniemam, że przedkładasz interes swojej rodziny ponad interes innych rodzin i to swoją rodzinę utrzymujesz, wspierasz i chronisz w pierwszej kolejności, a nie zrównujesz swojej rodziny z każdą inną. Bo to by oznaczało całkowity rozpad więzi społecznych od samej komórki.

W chrześcijaństwie mamy zasadę miłości bliźniego "Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego". Czyli należy zacząć od samego siebie. To samo dotyczy narodu. Naród, który sam siebie nie kocha na tyle, żeby chronić swoją tożsamość, nie pokocha innych narodów. Prawdziwa miłość do Ojczyzny owocuje miłością do innych ojczyzn.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Pt lis 30, 2018 11:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TVN ich rzetelność w świetle afery urodzin Hitlera
Odpowiedź prokuratury krajowej dla CMWP

W skrócie można powiedzieć że tvn się wymigał gdyż w tajemniczy sposób zaginęło większość nagrań poza materiałem który był wyemitowany. Za to po czterech literach dostaną prawdopodobnie ci którzy dali się wkręcić w te urodziny.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


So gru 22, 2018 4:58 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: TVN ich rzetelność w świetle afery urodzin Hitlera
Taka ciekawostka
https://m.youtube.com/watch?v=MpkyF63mXVg
Myśle ze w temacie o TVN to będzie na miejscu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pt gru 28, 2018 11:06 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 91 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL