Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 2:36 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona
 Do czego prowadzi feminizm? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Viridiana napisał(a):
Jeśli chodzi o moją definicję dobra, to moim zdaniem dobrem jest wyzbycie się egoizmu.

A jak definiujesz egoizm?
Cytuj:
I jakoś nie zgodzę się z tym, że dobro to kwestia indywidualna, bo twoje postrzeganie dobra wpływa na życie innych ludzi.

Kiedy mówię o dobru indywidualnym, to mam na myśli tylko to, że to co jest dobre dla osoby A nie musi być dobre dla osoby B. Nie mam na myśli tego, że moje postrzeganie dobra nie wpływa na innych ludzi. My nieustannie na siebie wpływamy.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


So sty 19, 2019 5:01 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Viridiana napisał(a):
Jeśli chodzi o moją definicję dobra, to moim zdaniem dobrem jest wyzbycie się egoizmu.
I jakoś nie zgodzę się z tym, że dobro to kwestia indywidualna, bo twoje postrzeganie dobra wpływa na życie innych ludzi.


Ale przecież bez dobra indywidualnego nie może być dobra innych. Jeżeli działam dla dobra innych a sam sobie przy tym robię tylko krzywdę - to jak dobro innych ma równoważyć brak dobra dla mnie?

Przykład: jakaś osoba kradnie chleb, żeby nakarmić głodne dziecko. Czyli działa dla dobra innej osoby, a sobie robi tylko krzywdę (grzech, kara za kradzież).

Dobro dla innych może pochodzić raczej tylko z dobra indywidualnego (działam dla dobra innych mając cały czas na uwadze dobro własne).


So sty 19, 2019 5:18 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
towarzyski.pelikan napisał(a):
A jak definiujesz egoizm?

Jako skupienie się wyłącznie na własnych interesach albo przede wszystkim na nich.
towarzyski.pelikan napisał(a):
Kiedy mówię o dobru indywidualnym, to mam na myśli tylko to, że to co jest dobre dla osoby A nie musi być dobre dla osoby B. Nie mam na myśli tego, że moje postrzeganie dobra nie wpływa na innych ludzi. My nieustannie na siebie wpływamy.

A, ok. :)
G.HY. napisał(a):
Ale przecież bez dobra indywidualnego nie może być dobra innych. Jeżeli działam dla dobra innych a sam sobie przy tym robię tylko krzywdę - to jak dobro innych ma równoważyć brak dobra dla mnie?

Przykład: jakaś osoba kradnie chleb, żeby nakarmić głodne dziecko. Czyli działa dla dobra innej osoby, a sobie robi tylko krzywdę (grzech, kara za kradzież).

Ale jej działanie nie bierze pod uwagę osoby, której należy się zapłata za chleb, więc nie jest dobre.
Więc inny przykład, żebym zrozumiała, co konkretnie masz na myśli.
G.HY. napisał(a):
Dobro dla innych może pochodzić raczej tylko z dobra indywidualnego (działam dla dobra innych mając cały czas na uwadze dobro własne).

Oczywiście wszystko w granicach godności ludzkiej.
Ale nadal nie jestem pewna, czy dobrze rozumiem, o co ci chodzi.


N sty 20, 2019 10:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Viridiana napisał(a):
Jako skupienie się wyłącznie na własnych interesach albo przede wszystkim na nich.

Czyli dobrem będzie się skupiać wyłącznie albo przede wszystkim na cudzych interesach? Czy może dobrem będzie skupiać się po równo na własnych interesach i cudzych interesach?

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N sty 20, 2019 10:57 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
ad Verbal

Trudno sie do powyższego odnieść, ponieważ po raz kolejny nie przytaczasz argumentów, po za anorexia scholastica. Mamy jedynie zdawkowe nie zgadzanie się z czymś, jakąś ocenę w stylu - nie jest tak źle. Utrzymując się w konwencji, podam obrazowe przykłady.
Cytuj:

Nie chodzi o męskość w całym jej rozumieniu jedynie o to, że niektóre z postulatów tzw męskości tradycyjnej są anachroniczne i nikomu innemu jak mężczyznom( pewnej części mężczyzn dodajmy) przysparzają kłopotów.Ale też nie są wcale powszechne
W dobrego samochodu wyjąć 3,4, 5 bieg, dołożyć dodatkowy tłumik z perfumeryjnym dodatkiem i można jeździć. Bezpiecznie i rury wydechowej wychodzi ciechocinek.
Rzecz sprowadza się do właściwego rozwijania i wykorzystania cech, nie ich rugowania pod typowo ideologicznym sztandarem anachroniczności. W świecie Lema "powrót z gwiazd" ludzkość zastygła z nic nie robienia. Najbrutalniejszy ze sportów hokej miał zawodników w nadymanych kombinezonach, którzy odbijali sie od siebie jak piłki. Tyle tylko, że ten świat degenerował się i nie szedł do przodu.


W dobrego samochodu wyjąć 3,4, 5 bieg, dołożyć dodatkowy tłumik z perfumeryjnym dodatkiem i można jeździć. Bezpiecznie i rury wydechowej wychodzi ciechocinek.
Rzecz sprowadza się do właściwego rozwijania i wykorzystania cech, nie ich rugowania pod typowo ideologicznym sztandarem anchroniczności. W świecie Lema "powrót z gwiazd" ludzkość zastygła z nic nie robienia. Najbrutalniejszy ze sportów hokej miał zawodników w nadymanych kombinezonach, którzy odbijali się od siebie jak piłki. Tyle tylko, że ten świat degenerował się.


Cytuj:
Nadto wydaje się, że w świetle owych podejrzeń tradycyjna męskość to jakaś strasznie słaba jest.


Standardowy chwyt. Zawstydzanie, aby zamknąć usta. Kto się przyzna do słabości i będzie drążył temat? Dobry sposób, pewnego rodzaju zaszczucie.

Cytuj:
Ludzkość u Huxley'a jest pozbawiona kilku fundamentów w pakiecie.
Kultura wysoka zastąpiona prymitywną rozrywką, sport zastąpiony 2 standardowymi grami , nauka ograniczona jedynie do użytecznej technologii, religia zastąpiona zrytualizowanym, bezmyślnym kultem.Dopóki zatem istnieją katedry nauk humanistycznych dopóty wizja Huxley'a jest nierealizowalna. Problem wydumany zatem ale jeśli nawet rozważać go na serio to emancypacja kobiet nic z nim wspólnego nie ma.


Naprawdę? Syn, kiedy przeczytał "Nowy wspaniały Świat" skomentował - przecież ja to widzę wokół. Ot, takie świeże nieskażone jeszcze wówczas spojrzenie nastolatka. Zamiast pisać, że jest odwrotnie rzucam hasło - granty co mają przynieść określone efekty, powiązanie przemysłem. Wyścig technologiczny jest najważniejszy. Wszelką humanistyka tą od kształtowania ludzkiego ducha staje się trzeciorzędna, zwłaszcza w kwestii finansowania.
Religia jest zastępowana Kultem Gai, a cała ludzkość ma walczyć z globalnym ociepleniem, wstydzić się grzechów wobec natury. Nędza człowiecza zostaje zastąpiona nędzą wobec natury. Manipulowany świat istnieje i nasz temat jest jego cząstką.



equeluuss napisała

Cytuj:
W/g mnie filmik jest pewnego rodzaju spotem mającym na celu edukację mężczyzn w kwestii szacunku osobistej przestrzeni kobiety która jest niestety naruszana i raczej każda kobieta spotkała się z takimi sytuacjami. I aby kobieta nie była postrzegana i traktowana jako obiekt seksualny. Filmik powstał zapewne pod wpływem nagłaśnianych skandali z celebrytami.


Typowe medialne cytaty powielane na okrągło. Nawet przez chwilę nikt nie pomyśli, że takie niechciane(?) zachowania są prowokowane medialnym kłamstwami zacierającymi rzeczywistość, odwracania kota ogonem. Następują reakcje, które skutki mają być powodowane wewnętrznym złem. Taki fałsz musi wywoływać kolejne akty, często przemocy. Tworzy się w ten sposób kwadraturę koła.

Aha, internet pełen jest obiektów seksualnych, zwłaszcza nastolatek dość skąpo ubranych prezentujących swoje wdzięki. Teraz proszę spróbować tłumić ich "wolność seksualną" oraz "ekspresje wyrazu" poprzez zabranianie takich zachowań.


N sty 20, 2019 8:09 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Robur napisał(a):
Trudno sie do powyższego odnieść, ponieważ po raz kolejny nie przytaczasz argumentów, po za anorexia scholastica..


Cały XIX wieczny determinizm biologiczny jest argumentem.

Robur napisał(a):
cech, nie ich rugowania pod typowo ideologicznym sztandarem anachroniczności.


No ale które właściwie cechy są rugowane? Jakie pozytywne cechy są " rugowane" przy pomocy wspomnianego filmiku reklamowego?

Robur napisał(a):
Standardowy chwyt. Zawstydzanie, a.


Nic z tych rzeczy.Odniosłem się jedynie do nieracjonalnego imho poziomu lęku.

Robur napisał(a):
Naprawdę?


Naprawdę. Wizje literackie nie są argumentami.

Robur napisał(a):
Nawet przez chwilę nikt nie pomyśli, że takie niechciane(?) zachowania są prowokowane medialnym kłamstwami zacierającymi rzeczywistość,

Aha, internet pełen jest obiektów seksualnych, zwłaszcza nastolatek dość skąpo ubranych prezentujących swoje wdzięki. .
[/quote]

Skoro to wszystko to niby rezultat współczesnej patologii to jak wytłumaczyć losy XIX wiecznych pokojówek czy brud takich miejsc jak cmentarz Crossbones w Londynie? Wszak kobiety wtedy znały swoje "właściwe" miejsce czyż nie?


Pn sty 21, 2019 10:11 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18256
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Myślę, że po tych wszystkich stronach wątku, odpowiedź na pytanie "Do czego prowadzi feminizm?" jest jedna.
Do staropanieństwa.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Pn sty 21, 2019 10:55 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Barney napisał(a):
Myślę, że po tych wszystkich stronach wątku, odpowiedź na pytanie "Do czego prowadzi feminizm?" jest jedna.
Do staropanieństwa.

Tylko znów mi się kołota po głowie myśl: mówimy o feminizmie w ogóle, czy o konkretnych odłamach feminizmu?
Bo są też odmiany feminizmu, które wcale nie są z kosmosu wzięte.


Pn sty 21, 2019 12:27 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Viridiana napisał(a):
Barney napisał(a):
Myślę, że po tych wszystkich stronach wątku, odpowiedź na pytanie "Do czego prowadzi feminizm?" jest jedna.
Do staropanieństwa.

Tylko znów mi się kołota po głowie myśl: mówimy o feminizmie w ogóle, czy o konkretnych odłamach feminizmu?
Bo są też odmiany feminizmu, które wcale nie są z kosmosu wzięte.


Feminizm prowadzi do rozpadu tradycyjnego modelu rodziny, bo skłania się bardziej do modelu matriarchalnego, gdzie rodzina składa się z samotnej matki (mającej wielu przypadkowych i nieistotnych partnerów) oraz z jej dzieci.
Taki model dominował w społeczeństwach pierwotnych, głównie koczowniczych, najwyraźniej nie sprawdził się i został zastąpiony przez rodzinę patriarchalną. Dlaczego teraz ktoś chce wracać do archaicznych, dawno odrzuconych modeli rodziny?

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Wt sty 22, 2019 2:25 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2017 8:09 pm
Posty: 126
Lokalizacja: pomorskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
G.HY. napisał(a):
Feminizm prowadzi do rozpadu tradycyjnego modelu rodziny, bo skłania się bardziej do modelu matriarchalnego, gdzie rodzina składa się z samotnej matki (mającej wielu przypadkowych i nieistotnych partnerów) oraz z jej dzieci.
Taki model dominował w społeczeństwach pierwotnych, głównie koczowniczych, najwyraźniej nie sprawdził się i został zastąpiony przez rodzinę patriarchalną. Dlaczego teraz ktoś chce wracać do archaicznych, dawno odrzuconych modeli rodziny?


Matriarchat nigdy nie istniał.

Z encyklopedii PWN:
Matriarchat:

określenie fazy rozwojowej i typu organizacji społeczeństwa pierwotnego, w którym dominujące znaczenie miała kobieta, termin wprowadzony przez J.J. Bachofena, nowsze badania wykazały, że matriarchat w opisanej przez ewolucjonistów formie nie występował prawdopodobnie nigdy, ustrój rodzinny zaś, spotykany do niedawna u pewnych ludów i określany mianem matriarchatu polega na matrylinearnej zasadzie pokrewieństwa i dziedziczeniu, u niektórych grup występuje matrylokalność; zarówno matrylokalność jak i matrylinearność nie dotyczą sposobu wykonywania i przekazywania władzy, świadczą jedynie o większym znaczeniu rodu matrylinearnego od patrylinearnego.

Matrylinearność to zasadna pokrewieństwa zgodna z którą dziecko jest włączone do rodu matki

Matrylokalność, zwyczaj włączania mężczyzn do lokalnej grupy w której przebywa jego żona.

2 Poproszę o źródło tej rewelacji :
„bo skłania się bardziej do modelu matriarchalnego, gdzie rodzina składa się z samotnej matki (mającej wielu przypadkowych i nieistotnych partnerów) oraz z jej dzieci.”
tj. w którym modelu matrylinearnym spotykasz (w którym plemieniu )to że kobieta w takich społecznościach ma wielu partnerów seksualnych?
SERIO JESTEM CIEKAW.

_________________
Smutek dzielony na pół jest połową smutku.
beztalencie


Wt sty 22, 2019 3:45 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
ESI napisał(a):
.”
tj. w którym modelu matrylinearnym spotykasz (w którym plemieniu )to że kobieta w takich społecznościach ma wielu partnerów seksualnych?
SERIO JESTEM CIEKAW.



np Mosuo ( Chiny)

Matriarchat opisany przez Bachofena najpewniej nigdy nie istniał. Od razu mówię, szkoda czasu na lekturę Bachofena - kupę spekulacji wyprowadzonych ze śladowych przesłanek.
Matrylinearność i/lub matrylokalność często wiąże się ze strukturą klanową.Jest hipoteza,że tego typu społeczności powstawały w rejonach o niższym poziomie konkurencji z sąsiadami ( tak w skrócie). W modelu "matry" osoba ojca ma mniejsze znaczenie z uwagi na inny tor dziedziczenia- tym samym możliwe jest rozluźnienie rygoryzmów dot współżycia.


Wt sty 22, 2019 3:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
G.HY.

Cytuj:
Taki model dominował w społeczeństwach pierwotnych, głównie koczowniczych, najwyraźniej nie sprawdził się i został zastąpiony przez rodzinę patriarchalną. Dlaczego teraz ktoś chce wracać do archaicznych, dawno odrzuconych modeli rodziny?

Na jakiej podstawie uważasz, że się nie sprawdził?


Wt sty 22, 2019 6:21 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
exeter napisał(a):
Na jakiej podstawie uważasz, że się nie sprawdził?


Bo obecnie istnieje tylko szczątkowo, czyli drogą ewolucji społecznej został powszechnie odrzucony.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Wt sty 22, 2019 6:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
G.HY.

Cytuj:
Bo obecnie istnieje tylko szczątkowo, czyli drogą ewolucji społecznej został powszechnie odrzucony.

Obecnie patriarchat znajduje się w pełnym odwrocie(spytaj o to pelikanicę :-) ). Czy w takim razie oznacza to, że w drodze ewolucji społecznej został powszechnie odrzucony?


Wt sty 22, 2019 7:06 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Viridiana napisał(a):
Oczywiście wszystko w granicach godności ludzkiej.
Ale nadal nie jestem pewna, czy dobrze rozumiem, o co ci chodzi.


Tu nie chodzi o wolność, ale o granice w działaniu dla dobra innych. Łatwo pisać o altruistycznym poświęceniu, ale altruizm nie powinien prowadzić do szkodzenia sobie samemu. Nie każdy jest św. Maksymilianem Kolbe, a tamta sytuacja była wyjątkowa.
Czy szlachetność celu usprawiedliwia każde poświęcenie?

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Wt sty 22, 2019 8:35 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 193 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL