Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:41 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona
 Do czego prowadzi feminizm? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
A nie pomyślałeś, że mężczyźni są w większości na kluczowych stanowiskach bo wynika to z ich bardziej wojowniczego charakteru i chęci większego poświęcenia dla pracy?


Śr lut 13, 2019 8:14 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Stefan12 napisał(a):
A nie pomyślałeś, że mężczyźni są w większości na kluczowych stanowiskach bo wynika to z ich bardziej wojowniczego charakteru i chęci większego poświęcenia dla pracy?


Tak myślę, ale exetrowi chodzi o udowodnienie, że równouprawnienie kobiet zostało już zrealizowane.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Śr lut 13, 2019 8:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
G. HY,

Cytuj:
Tak myślę, ale exetrowi chodzi o udowodnienie, że równouprawnienie kobiet zostało już zrealizowane.

To źle myślisz. Chodziło mi o udowodnienie tezy iż patriarchat się sypie.
Nie twierdziłem, że już się przewrócił i odszedł do historii, tylko, że jest w głębokim odwrocie. W związku z tym zadałem Tobie pytanie - "Czy w takim razie oznacza to, że w drodze ewolucji społecznej został powszechnie odrzucony?".


Śr lut 13, 2019 8:47 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
exeter napisał(a):
Chodziło mi o udowodnienie tezy iż patriarchat się sypie.
Nie twierdziłem, że już się przewrócił i odszedł do historii, tylko, że jest w głębokim odwrocie. W związku z tym zadałem Tobie pytanie - "Czy w takim razie oznacza to, że w drodze ewolucji społecznej został powszechnie odrzucony?".


Nie, nie został. Nie ma żadnej "społecznej ewolucji". Jest tylko propaganda dla lemingów. Wmówić kobietom, że najlepszym dla nich rozwiązaniem jest jakakolwiek praca zarobkowa poza domem, nawet na kasie w "Biedronce". Zamiast dzieci i troski o rodzinę, oczywiście. A jak to rzekome równouprawnienie wygląda naprawdę- to widać wszędzie. Faktycznie jest tylko nie zrealizowaną ideą.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Śr lut 13, 2019 11:26 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Robur napisał(a):
Mężczyźni idący swoją własną drogą. To droga bez kobiet, tworzą swój własny świat bez nich, czasem żyją w celibacie. Uważają, że kobiety zatraciły swoje cechy i nie są interesujące. Nie są przeciwni niczemu i nikomu, po prostu nie chcą mieć z kobietami z różnych powodów nic wspólnego. Stawiają na samorealizacje jak najbardziej zresztą trendy, nieprawdaż?

Tu tzw Manifest MGTOW,..



Jeszcze jedna uwaga, Roburze, cały ten manifest jest zwyczajnie śmieszny.
Cytat: "By instilling masculinity in men, we make men self-reliant, proud, and independent.
By instilling femininity in women, we make them nurturing, supporting, and responsible."

Daruj ale to jest manifest chłopca w krótkich gaciach. Powyższa inwokacja demaskuje to w pełni.Zamiast rozmowy o faktycznych zjawiskach przerzucanie się opiniami ze skrajni.Tyle ten manifest wart co wynurzenia jakiejś skrajnej feministki z kanapowego koła dyskusyjnego.


Cz lut 14, 2019 8:55 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Taki kwiatek do dyskusji o legalizacji wszelakich gendero-fanaberii.
Co z facetami przerobionymi na kobiety w sporcie.
Właśnie jest na tapecie taki przykład:

Cytuj:
Caster Semenya, mistrzyni olimpijska w biegu na 800 m, powinna być uznawana za "biologicznego mężczyznę", która identyfikuje się jako kobieta. Tak prawnicy Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych będą rekomendowali w przyszłym tygodniu w sądzie.
...
W rozmowie z "The Times" Jonathan Taylor, prawnik IAAF, powiedział, że gdyby rozstrzygnięcie sprawy było na ich nie niekorzyść, byłby to cios dla sportowców o normalnej żeńskiej wartości testosteronu, która jest średnio 15 razy niższa niż w przypadku mężczyzn.

"Jeśli CAS stwierdzi, że prawne uznanie za kobietę jest wystarczające, aby kwalifikować się do konkurencji kobiecych, a IAAF nie może wymagać od takich sportowców, którzy mają jądra i w konsekwencji też męski poziom testosteronu, aby go zmniejszyli do poziomu kobiecego, wtedy sportowcy DSD i transseksualiści zdominują podia i zdobywanie nagród, a kobiety z żeńskim poziomem testosteronu nie będą miały szans na wygraną" - stwierdził Taylor.


https://sport.interia.pl/lekkoatletyka/news-iaaf-caster-semenya-powinna-byc-biologicznym-mezczyzna,nId,2834393

Co tam feministki, koniec wyczynowego sportu dla kobiet?
Wszystkie miejsca na podium będą teraz zajmować gendero-freaki?


Cz lut 14, 2019 10:18 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Stefan12 napisał(a):
Taki kwiatek do dyskusji o legalizacji wszelakich gendero-fanaberii.
Co z facetami przerobionymi na kobiety w sporcie.
Właśnie jest na tapecie taki przykład:


Jaki tam kwiatek. Sprawy znane od dawna

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5 ... alasiewicz


Cz lut 14, 2019 10:52 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Stefan12 napisał(a):
Co tam feministki, koniec wyczynowego sportu dla kobiet?
Wszystkie miejsca na podium będą teraz zajmować gendero-freaki?


Według feministek to nie są "gendero-freaki" ale "osoby po korekcie płci". Jakby płeć biologiczną można było zmienić! To, że facet będzie wykastrowany, ze sztucznym biustem i ubrany w sukienkę, nie czyni z niego kobiety. Jest dalej i do śmierci będzie genetycznym facetem z zaburzeniami identyfikacji.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Cz lut 14, 2019 10:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Verbal napisał(a):
Robur napisał(a):
Mężczyźni idący swoją własną drogą. To droga bez kobiet, tworzą swój własny świat bez nich, czasem żyją w celibacie. Uważają, że kobiety zatraciły swoje cechy i nie są interesujące. Nie są przeciwni niczemu i nikomu, po prostu nie chcą mieć z kobietami z różnych powodów nic wspólnego. Stawiają na samorealizacje jak najbardziej zresztą trendy, nieprawdaż?

Tu tzw Manifest MGTOW,..



Jeszcze jedna uwaga, Roburze, cały ten manifest jest zwyczajnie śmieszny.
Cytat: "By instilling masculinity in men, we make men self-reliant, proud, and independent.
By instilling femininity in women, we make them nurturing, supporting, and responsible."

Daruj ale to jest manifest chłopca w krótkich gaciach. Powyższa inwokacja demaskuje to w pełni.Zamiast rozmowy o faktycznych zjawiskach przerzucanie się opiniami ze skrajni.Tyle ten manifest wart co wynurzenia jakiejś skrajnej feministki z kanapowego koła dyskusyjnego.



Jak zapewne zauważyłeś użyłem określenia tzw Manifest MGTOW, raczej zbiór luźnych idei i tak trzeba to traktować. Nie jest to żaden szeroki ruch, ma jednak swój coraz większy wpływ na mężczyzn, zwłaszcza w świecie anglosaskim, znaczy mam pewien dystans i widzę skalę zjawiska.

Niemniej przykładasz polskie wyobrażenia na amerykańskie, zwłaszcza wobec szeroko pojętych tam elit. Skoro coś takiego się pojawiło, znaczy były tego jakieś powody. Efekt Pence, niespotykany u nas (przynajmniej na razie) również nie wziął się powietrza.
Na jutubku pojawiło się kilka opinii o reklamie Gillette. Nic specjalnego, natomiast znacznie ciekawsze są komentarze blisko 2800.
W chwili wolnego czasu można sobie je poczytać, polecam. Wyłoni się trochę inny świat, niż to co sobie tu wyobrażamy.

https://www.youtube.com/watch?v=7adwmh2zXI8

To co dla nas jest marginalne, tam jest problemem. Izolowanie się wilków z Wall Street nie wzięło się z powietrza, MGTOW do tego pasuje...


Cz lut 14, 2019 11:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
G. HY,

Na moje pytanie o odrzucenie patriarchalnego porządku w drodze ewolucji społecznej, odpowiedziałeś:
Cytuj:
Nie, nie został. Nie ma żadnej "społecznej ewolucji". Jest tylko propaganda dla lemingów. Wmówić kobietom, że najlepszym dla nich rozwiązaniem jest jakakolwiek praca zarobkowa poza domem, nawet na kasie w "Biedronce". Zamiast dzieci i troski o rodzinę, oczywiście. A jak to rzekome równouprawnienie wygląda naprawdę- to widać wszędzie. Faktycznie jest tylko nie zrealizowaną ideą.


Zaczęliśmy tę dyskusję od Twojego stwierdzenia:
Cytuj:
Feminizm prowadzi do rozpadu tradycyjnego modelu rodziny, bo skłania się bardziej do modelu matriarchalnego, gdzie rodzina składa się z samotnej matki (mającej wielu przypadkowych i nieistotnych partnerów) oraz z jej dzieci.
Taki model dominował w społeczeństwach pierwotnych, głównie koczowniczych, najwyraźniej nie sprawdził się i został zastąpiony przez rodzinę patriarchalną. Dlaczego teraz ktoś chce wracać do archaicznych, dawno odrzuconych modeli rodziny?


a gdy spytałem:
dlaczego sądzisz, że ten model się nie sprawdził? Odpowiedziałeś:
Cytuj:
exeter napisał(a):
Na jakiej podstawie uważasz, że się nie sprawdził?


Bo obecnie istnieje tylko szczątkowo, czyli [b]drogą ewolucji społecznej został powszechnie odrzucony.[/b]


Raz twierdzisz, że coś się zmieniło na korzyść w wyniku ewolucji społecznej, a potem, że "nie ma żadnej społecznej ewolucji".

Co mam o tym myśleć i jak to oceniać? Gdybym chciał być złośliwym, powiedziałbym że opowiadasz farmazony nie mając o tych procesach wiedzy, opierając się wyłącznie na prymitywnych stereotypach.
Lecz nie będę złośliwy i poradzę, jeśli chcesz na te tematy dyskutować, to najpierw poczytaj, posłuchaj, pomyśl i dopiero wtedy zabieraj głos w dyskusji.


Cz lut 14, 2019 9:10 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
exeter napisał(a):

Co mam o tym myśleć i jak to oceniać? Gdybym chciał być złośliwym, powiedziałbym że opowiadasz farmazony nie mając o tych procesach wiedzy, opierając się wyłącznie na prymitywnych stereotypach.
Lecz nie będę złośliwy i poradzę, jeśli chcesz na te tematy dyskutować, to najpierw poczytaj, posłuchaj, pomyśl i dopiero wtedy zabieraj głos w dyskusji.

Z tej wypowiedzi widać postawę wywyższania się i pouczania: "Co tam jakiś głupi dewot może wiedzieć? Ja reprezentuję oświecony, laicki, jedynie słuszny światopogląd i to ja mam rację". Dyskusja nie polega na dziecinnym wytykaniu czegoś, tylko na merytorycznych argumentach. A tutaj tego nie widzę.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Pt lut 15, 2019 1:18 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Krótko i na temat:

Obrazek


Pt lut 15, 2019 2:20 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
G.HY. napisał(a):
Stefan12 napisał(a):
Co tam feministki, koniec wyczynowego sportu dla kobiet?
Wszystkie miejsca na podium będą teraz zajmować gendero-freaki?


Według feministek to nie są "gendero-freaki" ale "osoby po korekcie płci".

Ej, ale znowu tutaj tak to trochę brzmi, jak wrzucanie wszystkich feministek do jednego wora. Jedne może nie mają nic przeciwko temu zjawisku, inne mogą mieć.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Feminizm# ... _feminizmu


Pt lut 15, 2019 7:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Robur napisał(a):
[
Niemniej przykładasz polskie wyobrażenia na amerykańskie, zwłaszcza wobec szeroko pojętych tam elit..



Chodzi mi o zestaw cech jakie autor "w krótkich gaciach" utożsamia z męskością i kobiecością.Sam je wymienia w swoim zawołaniu wojennym.Porównanie tych cech wiele mówi o intencjach autora- a te sprowadzają się do reinstalacji archaicznej hierarchii. To po prostu kolejny koleś, który sobie nie radzi- chyba ,że mu uprzywilejowaną pozycję społeczeństwo zagwarantuje na "dzień dobry"


Pt lut 22, 2019 9:53 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Verbal napisał(a):
Robur napisał(a):
[
Niemniej przykładasz polskie wyobrażenia na amerykańskie, zwłaszcza wobec szeroko pojętych tam elit..



Chodzi mi o zestaw cech jakie autor "w krótkich gaciach" utożsamia z męskością i kobiecością.Sam je wymienia w swoim zawołaniu wojennym.Porównanie tych cech wiele mówi o intencjach autora- a te sprowadzają się do reinstalacji archaicznej hierarchii. To po prostu kolejny koleś, który sobie nie radzi- chyba ,że mu uprzywilejowaną pozycję społeczeństwo zagwarantuje na "dzień dobry"


Napisałem: Na jutubku pojawiło się kilka opinii o reklamie Gillette. Nic specjalnego, natomiast znacznie ciekawsze są komentarze blisko 2800.

Odnosisz się do czegoś, co określiłem jako nic specjalnego. Ilość komentarzy oraz lajki świadczą jednak, że z tym nie radzeniem jest problem i to zapewne przekazywany dalej. Hierarchia ma zaś swój głęboki sens. Czy to będzie społeczna, czy wartości jej brak prowadzi do chaosu, zawsze.


N lut 24, 2019 12:28 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 105 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL