Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:01 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona
 Do czego prowadzi feminizm? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
exeter napisał(a):
Obecnie patriarchat znajduje się w pełnym odwrocie(spytaj o to pelikanicę :-) ). Czy w takim razie oznacza to, że w drodze ewolucji społecznej został powszechnie odrzucony?


Feministki na pewno się z tym nie zgodzą. Ich zdaniem patriarchat trzyma się wszędzie bardzo mocno- wystarczy porównać jaki jest procent kobiet na kluczowych stanowiskach w krajach Zachodu. Równouprawnienie kobiet jest hasłem bardzo dalekim od realizacji.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Wt sty 22, 2019 8:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Zgodzisz się ze mną, gdy napiszę, że w cywilizacji Zachodu patriarchat trzeszczy w szwach?


Wt sty 22, 2019 8:46 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
exeter napisał(a):
Zgodzisz się ze mną, gdy napiszę, że w cywilizacji Zachodu patriarchat trzeszczy w szwach?

Nie mogę się z tym zgodzić, bo wszędzie mężczyźni są na kluczowych stanowiskach w ogromnej większości. Hasła równouprawnienia są, ale jakoś ich realizacja jest skrajnie trudna w praktyce.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Wt sty 22, 2019 8:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Verbal napisał

Cytuj:
Skoro to wszystko to niby rezultat współczesnej patologii to jak wytłumaczyć losy XIX wiecznych pokojówek czy brud takich miejsc jak cmentarz Crossbones w Londynie? Wszak kobiety wtedy znały swoje "właściwe" miejsce czyż nie?


Co tu jest do tłumaczenia i dlaczego? XIX wiek był w Wielkiej Brytanii jeszcze bardzo brutalnym miejscem. Za niewielką wartościową kradzież groziła śmierć. W sumie na początku XIX wieku do kary śmierci były 222 powody, potem ograniczano to. Biczowanie jako środek karny w wojsku zniesiono w 1881 roku. Można przykładów mnożyć i wyciągać co pasuje, a to o czym wspominasz wpisuje się w tamten okres.

Cytuj:
No ale które właściwie cechy są rugowane? Jakie pozytywne cechy są " rugowane" przy pomocy wspomnianego filmiku reklamowego?


Akcje Gillette oraz P & G po zamieszczeniu tej reklamy spadły (nawet jeśli prawdopodobnie chwilowo) To wynik reakcji głównego targetu firmy - mężczyzn w średnim wieku. O czymś to świadczy?
Sori Winetu :), nie będę tłumaczył czegoś co jest zrozumiałe dla milionów.

Cytuj:
Nic z tych rzeczy.Odniosłem się jedynie do nieracjonalnego imho poziomu lęku.

Wierzę, że zapewne nie miałeś takich intencji. Świadomie/nieświadomie tak to działa...

(EDYCJA)

Cytuj:
Cały XIX wieczny determinizm biologiczny jest argumentem.


Jeśli w necie pełno jest zdjęć roznegliżowanych gimnazjalistek (nie mówiąc o starszych), czujących potrzebę, wręcz presje środowiskach na ich zamieszczanie, to jest to sprzeczne determinizmem biologicznym?
Tak całościowo, najwyraźniej operujesz pojęciami XIX wiecznymi. Niestety mamy XXI wiek i pompowanie emocji krzywdy na bazie nauki z przed cirka 150-200 lat nijak ma się do obecnej rzeczywistości.
Servus Dei kard. Wyszyński miał takie powiedzenie - głowa jest wyżej od serca. Znaczy, powinna ogarniać nawet najlepsze emocje.


G.HY. napisał

Cytuj:
Bo obecnie istnieje tylko szczątkowo, czyli drogą ewolucji społecznej został powszechnie odrzucony.


Tu trzeba odnieść się do współczesności. Europa, USA są na trendzie spadkowym, czy wzrostu znaczenia na świecie?

Chiny, Indie są trendzie spadkowym, czy wzrostowym znaczenia w świecie?

Porównać pod kątem stosunków społecznych, odpowiedź nasunie się sama.



Barney napisał

Cytuj:
Myślę, że po tych wszystkich stronach wątku, odpowiedź na pytanie "Do czego prowadzi feminizm?" jest jedna.
Do staropanieństwa.


Obecna nazwa się to singielstwo. Natomiast ma daleko szersze reperkusje, które w większości umykają uwadze. Reszta przy okazji.


Wt sty 22, 2019 9:34 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Robur napisał(a):
Jeśli w necie pełno jest zdjęć roznegliżowanych gimnazjalistek (nie mówiąc o starszych), czujących potrzebę, wręcz presje środowiskach na ich zamieszczanie, to jest to sprzeczne determinizmem biologicznym?

O jakiej presji mówimy? Co prawda chodziłam do gimnazjum prywatnego, więc to też może trochę inny klimat, ale nie napotykałam jakoś specjalnie tego zjawiska.
Jeśli mówimy o nieprzyzwoitych zdjęciach w Internecie, zaczęłabym sprawę od celebrytek umieszczających swoje nagie albo niemalże nagie zdjęcia.


Śr sty 23, 2019 11:55 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Robur napisał(a):
Sori Winetu :), nie będę tłumaczył czegoś co jest zrozumiałe dla milionów.



Robur, gwoli uczciwości przejrzałem sobie te polemiki w necie.Głównie anglojęzyczne bo tam rzeczywiście się to ostro mieli.Kompletnie jednak nie rozumiem problemu- widocznie nie jestem mężczyzną. Nie rozumiem dlaczego uliczne zaczepki wobec kobiet czy bezmyślna przemoc mają być zwornikami męskości.Wypowiedzi Jamesa Woods'a czy Pierce'a Morgana to, na przykład, bezrefleksyjne uogólnienia.

Robur napisał(a):
Jeśli w necie pełno jest zdjęć roznegliżowanych gimnazjalistek (nie mówiąc o starszych), czujących potrzebę, wręcz presje środowiskach na ich zamieszczanie, to jest to sprzeczne determinizmem biologicznym?


Ale co z tego wynika konkretnie? Determinizm biologiczny miał przekonywać o słabszej kondycji umysłowej kobiet i uzasadniać uch podległość oraz nieobecność w sferze publicznej.Choć datuje się z grubsza na XIX wiek to wiadomo,że wbite do głowy memy nie umierają nagle z kalendarzowym początkiem nowego wieku. Btw zmusiłeś mnie do serczu internetowego :) - no młodych mężczyzn reklamujących swoje fizyczne walory też znalazłem. Nie widzę związku.


Cz sty 24, 2019 10:04 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Verbal napisał

Cytuj:
Robur, gwoli uczciwości przejrzałem sobie te polemiki w necie.Głównie anglojęzyczne bo tam rzeczywiście się to ostro mieli.Kompletnie jednak nie rozumiem problemu- widocznie nie jestem mężczyzną. Nie rozumiem dlaczego uliczne zaczepki wobec kobiet czy bezmyślna przemoc mają być zwornikami męskości.Wypowiedzi Jamesa Woods'a czy Pierce'a Morgana to, na przykład, bezrefleksyjne uogólnienia.


Rzecz nie w tym, że widocznie nie jestem mężczyzną, lecz najwyraźniej w punkcie odniesienia. Przyjmujesz nasze polskie stosunki społeczne za punkt wyjścia, wyjdź z tamtejszych.
Zacznijmy ogólnie od tego, deklaracja Gillette połączona z filmem.

https://gillette.com/en-us/the-best-men-can-be

Traktowanie nieco jak tępych i niebezpiecznych półgłówków, który nie mają nic innego do roboty jak gnębić niewinne niewiasty. Typowo feministyczne podejście, niby "dla mężczyzn". Tak też zostało to tam odczytane. U nas jest przynajmniej jeszcze (!) w miarę normalnie. Dokładnie w ramach tego samego prania mózgów przychodzą wiadome uczone i prowadzą w szkołach nauki z lajf motifem - nie gwałćcie, nie molestujcie swoich koleżanek. Gdzie są granice podrywu, a molestowania, tego już nie potrafi się określić. Wywołuje to nieuchronne reakcje. Nastoletnim chłopcom wbija się do głów, że są potencjalnie źli, jako potencjalni gwałciciele mogą każdej chwili popełnić przestępstwo. Nie ma czegoś takiego jak wychowanie według określonych wartości, zachowań, tu wstrzemięźliwości i jest tylko jak zwykle - oskarżenie. Ta deklaracja Gillette wpisuje się w tamtejsze stosunki. Uściślimy, nie sądzę, aby tak było pośród szeroko rozumianych redneksów, różnych grup kulturowych rozsianych po Ameryce. Dotyczy to głównie establishmentu, wielkomiejskiej klasy opiniotwórczej.

Tu podkolorowany nieco szyderczo artykuł z Newsweeka (klikalność) i orginalny, bardziej rzeczowy tekst Bloomberga.

ttps://www.newsweek.pl/swiat/spoleczens ... oo/8110lpx

Nazwano to Efektem Penca po tym jak wiceprezydent USA Mike'a Pence'a powiedział, że unika spożywania posiłków sam na sam z inną kobietą niż jego żona.

https://www.bloomberg.com/news/articles ... t-all-cost

Pytanie, dlaczego mają ryzykować karierę, stanowiska w imię czego?

Na marginesie. Interesują jest typowo amerykańskie remedium na kłopoty - inne oskarżenia o dyskryminacje. A mówią, że u nas źle ....

Ma to też swoją filozofię (no tak eufemistycznie...) o nazwie MGTOW.
Mężczyźni idący swoją własną drogą. To droga bez kobiet, tworzą swój własny świat bez nich, czasem żyją w celibacie. Uważają, że kobiety zatraciły swoje cechy i nie są interesujące. Nie są przeciwni niczemu i nikomu, po prostu nie chcą mieć z kobietami z różnych powodów nic wspólnego. Stawiają na samorealizacje jak najbardziej zresztą trendy, nieprawdaż?

Tu tzw Manifest MGTOW, raczej zbiór luźnych idei i tak trzeba to traktować. Nie jest to żaden szeroki ruch, ma jednak swój coraz większy wpływ na mężczyzn, zwłaszcza w świecie anglosaskim.

https://exposingfeminism.wordpress.com/mgtow-manifesto/

Oczywiście, co strona wyszukiwarki to inna skrajna opinia o MGTOW, zdania "uczonych " są w temacie podzielone. :D

Reasumując, na tym tle autentyczna wściekłość na manipulatorów spod znaku Gillette ma swoje przyczyny. Co do reszty twojej wypowiedzi wrócimy.

Na dzisiaj starczy sporo tego, zobaczymy w którym kierunku Verbalu pójdziemy...


So sty 26, 2019 12:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Brandeisbluesky napisał(a):
Czytam i oczom nie wierzę. Wszędzie na około oczytani, często wykształceni lub dokształcający się, inteligentni, obrotni, dbający o rodziny, o bliskich, o otoczenie, o środowisko mężczyźni, a Ty uważasz, że można do nich dotrzeć z edukacją tylko przez reklamę poniewierającą mężczyznami.

Tutaj jest ciekawa odpowiedź na reklamę Gillette:
https://www.youtube.com/watch?v=x_HL0wi ... ture=share

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


So sty 26, 2019 8:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt mar 26, 2004 5:06 pm
Posty: 4686
Lokalizacja: Poznań
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aktualności II
Reżyserem klipu reklamowego Gillettte jest Kim Gehring, a producentem agencja reklamowa Somesuch Sally Cambell. Obie zaliczają się tzw "postępowych" aktywistek. Daily Mail przedstawia zarys postaci i styl klipów reklamowych Gehring.

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... ty-ad.html

P&G zamówiła reklamę od osób o bardzo określonych poglądach i ją dostała. Wychodzi na to, że firma coś sobie wymyśla dla zysku, a przyjmuje pozycje mentora pouczając kto jaki ma być. Mamy - zmieniamy świat na lepsze w stylu - jak mały Kaziu wyobraża sobie świat.
Przejrzałem trochę komentarzy na Youtube. Kilka odnosiło się do gwałtownego przyrostu lajków rzędów tysięcy w określonych godzinach. Interesujące.

Pojawiły się też zdania o sukcesie P&G, ponieważ miała być to reklama skierowana do młodego pokolenia, które miało to kupić. Może, może, tylko dalej jest starcie z rzeczywistością życiową, która otrzeźwia..


Cz sty 31, 2019 11:44 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 07, 2007 11:01 pm
Posty: 799
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
G.HY. napisał(a):
exeter napisał(a):
Zgodzisz się ze mną, gdy napiszę, że w cywilizacji Zachodu patriarchat trzeszczy w szwach?

Nie mogę się z tym zgodzić, bo wszędzie mężczyźni są na kluczowych stanowiskach w ogromnej większości. Hasła równouprawnienia są, ale jakoś ich realizacja jest skrajnie trudna w praktyce.

Oderwanie Exetera od rzeczywistości jest przysłowiowe. Nie o tym chciałem pisać jednak:
ttps://www.wykop.pl/link/4792843/poradn ... IUh5k4frKM

Książka pokazuje kobietom - krok po kroku - jak zniszczyć reputację i życie mężczyzny w obecnych czasach poprzez kłamstwa, fałszywe oskarżenia o molestowanie, itp. Hit Amazona. Jeszcze nie przetłumaczona na polski, ale pewnie popyt będzie spory, więc to tylko kwestia czasu xD

Tak więc ciężkie czasy nadchodzą. Proszę oto https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Calhouna Eksperyment Calhouna, jeszcze nieobalony, ciekawe, czy ktoś go powtórzył. Historia poucza nas, że rzekome trzyszczenie patriarchatu to efekt schyłku cywilizacji. Ludzie tracą totalnie rozeznanie podobnie jak wspomniane myszy. Powtórka z roku 476 już coraz bliżej...

Eee sklejcie to: https://youtu.be/bZ3G54FCgMQ

_________________
https://www.salon24.pl/u/smocze-opary/


Wt lut 12, 2019 2:48 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Mąż i ojciec córeczki nie ma najmniejszego powodu, aby obawiać się kobiet, nawet feministek.
Jeśli ktoś obawia się kobiet, to ma jakiś poważny problem ze sobą. :lol:
(Nawiasem mówiąc problemy osobowościowe i obsesje na punkcie seksualności to u Amerykanów norma. Ma to niewątpliwie związek z poczuciem własnej wartości, "odcięciem od korzeni" i z nieznaną już w wielu krajach Europy bezwzględnà konkurencją między jednostkami). :P


Wt lut 12, 2019 11:24 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Stacho napisał(a):
Mąż i ojciec córeczki nie ma najmniejszego powodu, aby obawiać się kobiet, nawet feministek.
Nie mówimy o lęku przed kobietami a przed feministkami. Łapiesz różnicę?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Wt lut 12, 2019 1:35 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lip 09, 2014 11:23 am
Posty: 1528
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
Robur napisał(a):
Gdzie są granice podrywu, a molestowania, tego już nie potrafi się określić. ..


Tu się nie zgodzę - to było i jest wiadomo.


Śr lut 13, 2019 12:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
G. HY,

Cytuj:
exeter napisał(a):
Zgodzisz się ze mną, gdy napiszę, że w cywilizacji Zachodu patriarchat trzeszczy w szwach?

Nie mogę się z tym zgodzić, bo wszędzie mężczyźni są na kluczowych stanowiskach w ogromnej większości. Hasła równouprawnienia są, ale jakoś ich realizacja jest skrajnie trudna w praktyce.


I tak samo jak w XIX wieku, nie spotkasz kobiety w innym zawodzie niż nauczycielka(dziewcząt) i opiekunka dla dzieci. Nadal nie mają prawa do edukacji ponad poziomem podstawowym, ani praw politycznych i są we władzy mężczyzn z rodziny.
Zaiste, nic się nie zmieniło. :wink:
Nie chcę Cię straszyć, ale może powinieneś udać się do okulisty? :-)


Śr lut 13, 2019 6:18 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 18, 2019 12:10 am
Posty: 293
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Do czego prowadzi feminizm?
exeter napisał(a):
I tak samo jak w XIX wieku, nie spotkasz kobiety w innym zawodzie niż nauczycielka(dziewcząt) i opiekunka dla dzieci. Nadal nie mają prawa do edukacji ponad poziomem podstawowym, ani praw politycznych i są we władzy mężczyzn z rodziny.
Zaiste, nic się nie zmieniło. :wink:
Nie chcę Cię straszyć, ale może powinieneś udać się do okulisty? :-)


Zamiast ironizowania, lepiej czytać ze zrozumieniem. Napisałem: "wszędzie mężczyźni są na kluczowych stanowiskach w ogromnej większości. Hasła równouprawnienia są, ale jakoś ich realizacja jest skrajnie trudna w praktyce."

Chyba ślepiec stwierdzi, że jest inaczej.

_________________
"Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu"


Śr lut 13, 2019 7:43 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 478 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL