Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 2:47 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 829 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następna strona
 Konflikt Polski z EU. 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
@lubczyk
Co ma Trzaskowski do wyroków NSA w sprawach, które toczą się od wielu miesięcy? Zainteresowałaś się w ogóle dlaczego wydano takie wyroki? No bo widzisz, tak to już jest, gdy się wydaje zarządzenia niezgodne z prawem. Intencje mogą być jak najbardziej szlachetne, ale sąd orzeka na podstawie i w granicach prawa i nie może przyznać racji dyletantom, którzy nie potrafią prawidłowo sporządzić kilku dokumentów(opinii autorstwa IPN) koniecznych do zmiany nazyw ulic w trybie ustawy dekomunizacyjnej.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


So gru 08, 2018 12:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
lubczyku,

znowu wszystko pomieszałaś. :(
Warszawiacy protestowali przeciwko zmianie nazwy ulic przy których mieszkają i prowadzą działalność gospodarczą, gdyż wywołało to ogromne kłopoty dla dziesiątków tysięcy ludzi. Zmiana nazwy ulicy powoduje konieczność wymiany wszystkich dokumentów na których widnieje adres. Oczywiście na własny koszt, nie słyszałem, żeby inicjatorzy tej zmiany chcieli te wydatki zrefundować z kasy PISu. A dotykało to niekiedy ludzi starszych i niezamożnych.
I gdyby jeszcze zmieniano nazwy ulic na postaci naprawdę wybitne i zasłużone dla ogółu Polaków, ale przecież wiesz, że nie chodziło o żadnych bohaterów, tylko o postać mało udanego Prezydenta, którego nazwiskiem obsr..... ulice i place większości polskich miast i miasteczek.

Johnny wyjaśnił Ci, że to nie była samowola nowego Prezydenta Warszawy, a tym bardziej przejaw bolszewizmu, swoją drogą bolszewizmem jest to co robi w tej sprawie PIS zmuszając ludzi do akceptowania ich wizji świata, tylko wynik niekompetencji urzędników wojewody.
Sąd ustala, czy coś jest zgodne, czy niezgodne z prawem, te decyzje nie były zgodne z prawem uchwalonym przez PIS.


So gru 08, 2018 5:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
Holmes,

Cytuj:
Kiedy w kawalerskich czasach spotykałem się z dziewczynami, nie znęcałem się nad żadną. Kiedy się ożeniłem i docieraliśmy się z żoną, nadal unikałem przemocy.

A jak jest obecnie, gdy proces docierania macie za sobą. Nadal unikasz przemocy? :wink:
Cytuj:
Ale czy o exeterze możemy powiedzieć to samo? No nie wiem.

Sugerujesz, że stosowałem przemoc w stosunku do Yarpena?
Jeśli tak myślałeś, to bardzo się myliłeś. Starałem się sprowadzić Yarpena ze złej drogi, a tego nie da się podciągnąć pod działania przemocowe. :)


Jockey,

Cytuj:
Exeter czekam wciąż na dowody twoich kłamstw.

I oczekujesz ode mnie, że ich dostarczę? 8O Tego to nawet w Korei Północnej nie praktykują. ;)
Chcesz dowodów na to, że kłamałem, to ich poszukaj!
Cytuj:
Dość twojej agitacji i oczerniania innych, manipulacji itp.

Powiedz po prostu, że zakłócam wam spokój i dobre samopoczucie i chcesz się mnie pozbyć. Powiedz to otwarcie, a zaręczam, że sam sobie pójdę.
Ale nie stawiaj mi nieprawdziwych zarzutów i nie nie zmyślaj, że kłamałem, albo manipulowałem.
Za kilka miesięcy, góra dwa lata, przypomnę ci twoje słowa, tak samo jak przypomniałem ci te, wypowiadane w 2015 a wtedy będę mógł nazwać otwarcie twoją obecną postawę i nie ja będę musiał się wstydzić.
Cytuj:
Masz czas do jutra na przedstawienia faktów lub przeproszenie i odwołanie w innym przypadku wylatujesz z wątku.

Nie mam zwyczaju przepraszania za nic. Już dawno chciałem się pożegnać, ale nie ułatwię ci życia odchodząc. Będziesz musiał mnie wyrzucić.


So gru 08, 2018 6:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
exeter napisał(a):
Dawno Książę nie napisałeś czegoś równie prawdziwego - nie ma symetrii pomiędzy działaniami rządu PO/PSL i rządu prawych i sprawiedliwych.
Przybij piątkę. :)

Przybijam :)

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


So gru 08, 2018 7:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
exeter, być może że masz rację, być może jest jak mówisz i nie będzie dalszego ciągu. Anglicy chyba mówili że być Polakiem to stan umysłu i chyba coś w tym jest. Nie każdy kto urodził się w Polsce czuje się Polakiem.
Wszyscy tu wyrażają swoje poglądy uznałam że ja też mogę.
Ciekawe jest że w poglądach nie ma jedności tylko każdy ma inne i czasem się w niektórych kwestiach ze sobą zazębiają i jest wtedy jakiś wspólny front ale generalnie w narodzie nie ma jedności. Wtedy wczasie wojny, wróg był bardzo wyraźny i to był Hitler. Nikt nie miał wątpliwości kto wróg a wszyscy Polacy jednakowo identyfikowali wroga i jednoczyli się we wspólnej walce. Potem był Stalin i już był podział bo dla jednych był wrogiem a dla drugich wyzwolicielem. Teraz jest jednak najgorzej bo niby nie ma wroga albo jest tak jakby ukryty. Niby powinno być szczęście bo nie ma wroga i nie ma wojny. Czasy jednak dziwne bo podział większy niż podczas wojny i za komuny. Wróg gdy jest jawny to jednoczy. Najgorzej jak jest ukryty bo niby go nie ma a coś jest nie tak.


So gru 08, 2018 7:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 30, 2012 9:38 am
Posty: 3264
Lokalizacja: Centralna Polska
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
lubczyku,

przecież ja się na Ciebie nie gniewam i nie odbieram Ci prawa do posiadania własnych poglądów. Napisałem poprzedni post, gdyż chciałem Ci przedstawić inny punkt widzenia.
Wiesz, w Warszawie jest mnóstwo nowych ulic i można było uczcić zmarłego Prezydenta Kaczyńskiego nazywając jego nazwiskiem jedną z nich. Lecz przecież nie o to chodziło pomysłodawcom, chcieli czegoś ekstra i dlatego wybrali jedną z najważniejszych alei w mieście przy której mieszka kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Przypuszczam, że gdyby mogli, zmieniliby nazwę miasta z Warszawy na Kaczogród. ;)

Masz rację, jesteśmy straszliwie podzieleni, oraz, że to jest prawdziwym nieszczęściem. Uważam, że się mylisz sugerując, iż w narodzie znajduje się ukryty wróg pragnący szkodzić Polsce. Ten wróg został sztucznie wykreowany po to, żeby politycy mogli łatwiej zdobywać poparcie.
Wobec tego uważam, że naszym wrogiem, prawdziwym wrogiem, są ci politycy, którzy chcą nas dzielić.
A mnie przecież nic nie dzieli z Tobą, pomimo tego, że czasem mamy odmienne zdania. Pomimo tego potrafimy ze sobą rozmawiać.
I za to Cię lubię. :)


So gru 08, 2018 8:08 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
Exeter
Skoro idziesz w zaparte to od tej chwili masz zakaz pisania w tym wątku. Nie ma pozwolenia na takie kłamstwa, manipulacje jakich się dopuszczasz. Nie ma zgody na obrażanie innych w tak bezczelny sposób jak to robisz

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So gru 08, 2018 8:20 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 10, 2018 10:18 pm
Posty: 746
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
Mhm... Kolejny pokaz tego, że na tym forum są równi i równiejsi, zaleznie od reprezentowanej opcji politycznej. Oczywiście poprzedniej władzy można zarzucać np. bycie podnóżkiem Merkel, bez popierania tego żadnymi konkretymi dowodami, bo przecież prawilny Polak ma zawsze rację w tego typu kwestiach, a tego typu zarzuty to nie są bynajmniej oszczerstwa, kłamstwa, czy jak to sobie lubisz nazywać, drogi Jockeyu.

_________________
"What’s the point of a f***ing window if you can’t jump out of it?" - Patrick Melrose


So gru 08, 2018 8:30 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14119
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
Porównywanie do NKWD też uważasz za OK?
exeter napisał(a):
A to jest byt niezależny i samorządny? I może tak sobie aresztować kogo chce?
Toć NKWD przy nim, to mały pikuś! :wink:

Tak żebyś nie musiał szukać
Cytuj:
Nazwa „NKWD” stała się w potocznym rozumieniu synonimem wszelkich zbrodni dokonanych przez Sowietów. Komisariat był głównym narzędziem w rękach władz radzieckich, którym posłużono się do ogromnych represji wobec własnych obywateli i poza granicami byłego ZSRR, a także masowych deportacji różnych narodowości, w tym Polaków. Organy NKWD były także wykonawcą zbrodni katyńskiej – mordu oficerów Wojska Polskiego w 1940, oraz rozstrzeliwań Polaków po wojnie i uwięzienia w byłych obozach koncentracyjnych, np. na Majdanku. Np. przez więzienie NKWD na Zamku w Lublinie przeszło po wojnie do 1954 około 35 tys. Polaków, a 333 poniosło śmierć. W dniu 22 czerwca 1941 Biuro Polityczne Komunistycznej Partii (bolszewików) Białorusi podjęło uchwałę, zobowiązującą NKWD BSRR do wykonania wyroków śmierci, wydanych na więźniów, przebywających w więzieniach zachodnich obwodów Białorusi. Dwa dni później szef NKWD, Ławrientij Beria, polecił rozstrzelać wszystkich więźniów znajdujących się w śledztwie oraz skazanych za „działalność kontrrewolucyjną”, „sabotaż gospodarczy”, „dywersję” i „działalność antysowiecką”. Uruchomiło to lawinę zbrodni na więźniach. Według danych sowieckich z 10 czerwca 1941, a więc niemal w przededniu agresji niemieckiej, w kresowych więzieniach przebywało ok. 40 tys. więźniów, w tym:

w więzieniach Zachodniej Ukrainy ok. 21 tys. więźniów,
w więzieniach tzw. Zachodniej Białorusi ok. 16,5 tys.,
pozostałe ok. 2,5 tys. więźniów znajdowało się w więzieniach na Wileńszczyźnie.
Łącznie zamordowano ok. 35 tys. uwięzionych. Np. Brygidki (więzienie), więzienie śledcze NKWD – Zamarstynów, więzienie na ulicy Łąckiego we Lwowie tu wymordowano ok. 7 tys. więźniów, w Łucku ofiarą masakry padło ok. 2 tys. więźniów, w Wilnie ok. 2 tys., w Złoczowie ok. 700, Dubnie ok. 1000, Prowieniszkach 500 więźniów, oprócz tego w Drohobyczu, w Czortkowie, Berezweczu, Samborze.

W ciągu tygodnia, w czerwcu 1941 NKWD wymordowało w więzieniach 14700 więźniów, na szlakach ewakuacyjnych zmarło ich przeszło 20 tysięcy.

W latach 1938-1941 NKWD ściśle współpracowało z Gestapo w zakresie likwidacji podziemia i opozycji politycznej na terenach okupowanych przez ZSRR i III Rzeszę

https://pl.wikipedia.org/wiki/NKWD

Reszta tak samo manipuluje w tych wypowiedziach jak tylko może co udowadnia Yarpen

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So gru 08, 2018 8:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt mar 01, 2011 11:14 pm
Posty: 1051
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
Wiesz co exeter ponieważ Cię wyrzucono w rozmowie ze mną to ja solidarnie też już z tego wątku wychodzę a może i z forum. Nie wiem. Już raz też solidarnie przestałam pisać gdy wyrzucono Ewę Agnieszkę. Na kilka lat miałam przerwę i ponieważ to było jedyne forum na którym byłam zalogowana to nie pisałam nigdzie. A jakie dobre owoce z tego były zajęłam się domem i rodziną oraz zmieniłam pracę na cięższą i mniej płatną. Przestałam próżnować a pisanie wierz mi to taki zjadacz czasu. Życzę Ci spełnienia marzeń może tej wspinaczki właśnie. A polityką się nie przejmuj bo nawet jak będzie konflikt i oczywiście będziemy po przeciwnych stronach bo dla mnie Bóg honor ojczyzna to droga życiowa a dla Ciebie UE to najwyżej zgniemy za swoje sprawy bez nienawiści do siebie. A tymczasem trzymaj się bez odbioru.


So gru 08, 2018 9:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
Na moje pytania dalej nikt nie odpowiedzial.


N gru 09, 2018 4:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
Pozwólcie exeterowi pisać.
Francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian wezwał w niedzielę Donalda Trumpa, by nie mieszał się w wewnętrzne sprawy Francji. Była to reakcja na zamieszczone przez prezydenta USA na Twitterze komentarze na temat protestów ruchu "żółtych kamizelek".
https://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/ar ... prawy.html
Pozdrawiam!

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


N gru 09, 2018 5:36 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Pn lis 19, 2018 12:37 pm
Posty: 498
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
No ale też się wmieszał. Na głowę francuskie lewactwo już dostaje.


N gru 09, 2018 10:56 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
Jockey napisał(a):
HeresJohnny napisał(a):
Nie, Yarpenku, nie będziemy się bawić w Twoje ulubione gierki. Doskonale wiesz co zarzucane jest PiSowi w kontekście deliktów konstytucyjnych. Nie ma potrzeby powtarzania tego po raz n-ty. Jeśli zapomniałeś, użyj Google. Jestem przekonany, że wiesz jakich haseł powinieneś użyć do wyszukania odpowiedzi na Twoje pytanie.
To znaczy że nie ma takich.
.



Pewnie nie ma sensu tego powtarzać, bo to jest wiedza na wyciągnięcie ręki, informowały o tym nie tylko media kojarzone z opozycją w Polsce, ale i w zasadzie większość najbardziej opiniotwórczych mediów na świecie, raporty przedstawiały instytucje unijne, Komisja Wenecka działająca na prośbę ministra Pis, stowarzyszenia prawnicze i sędziowskie:

Art. 180 ust. 1,
Art. 183 ust. 3,
Art. 178 ust. 1,
Art. 173,
Art. 190 ust. 1,
Art. 190 ust. 2,
Art. 187 ust. 1,
Art. 194 ust 1

z czego wynika naruszenie Art. 2.

A także istnieją poważne wątpliwości co do złamania przez Pis Konstytucji w innych kwestiach, m.in:
Art. 42 ust 3 (prawo łaski)
Art. 120 (głosowanie nad budżetem)
Art. 51 ust. 2 (gromadzenie informacji o obywatelach).

Oczywiście, absurdalne jest stawianie tezy, że gdy przeciętny zwolennik opozycji nie jest w stanie wymienić numerów artykułów Konstytucji to problemu nie ma.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Pn gru 10, 2018 1:27 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 14, 2013 8:21 pm
Posty: 599
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Konflikt Polski z EU.
Ps. Tytuł tego wątku jest idiotyczny. Nie ma konfliktu Polski z UE. Jest konflikt rządu z instytucjami unijnymi, wywołany łamaniem przez ów rząd zasad praworządności w Polsce.

_________________
http://vanillivi-de-az.livejournal.com/


Pn gru 10, 2018 1:36 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 829 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 164 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL