Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 12:19 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Zakaz handlu w niedzielę 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Oczywiście Inczuczuna nie słyszał o pracy w systemie ciągłym koniecznym do podtrzymania pewnych funkcji Państwa. Robienie zakupów nie należy do takich funkcji gdyż można zabezpieczyć zakupy w innym terminie lub przez nowe kanały zakupowe np. internet.
A czy Inczuczuna wie, że w tych służbach jest tylko zabezpieczenie na wypadek awarii? Tak samo w spółkach telekomunikacyjnych. W dni wolne pracuję zespół utrzymania ruchu zazwyczaj pod telefonem jak coś zaczyna się dziać to reagują. Tak samo w szpitalach jest zmniejszony to podstawowego minimum koniecznego.
Zakupy w niedzielę nie należą do takich służb które spowodują tragedię gdy przestaną działać.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn kwi 23, 2018 6:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Jockey napisał(a):
Oczywiście Inczuczuna nie słyszał o pracy w systemie ciągłym koniecznym do podtrzymania pewnych funkcji Państwa. Robienie zakupów nie należy do takich funkcji gdyż można zabezpieczyć zakupy w innym terminie lub przez nowe kanały zakupowe np. internet.
A czy Inczuczuna wie, że w tych służbach jest tylko zabezpieczenie na wypadek awarii? Tak samo w spółkach telekomunikacyjnych. W dni wolne pracuję zespół utrzymania ruchu zazwyczaj pod telefonem jak coś zaczyna się dziać to reagują. Tak samo w szpitalach jest zmniejszony to podstawowego minimum koniecznego.
Zakupy w niedzielę nie należą do takich służb które spowodują tragedię gdy przestaną działać.
Otóż ja pracowałem zabezpieczając "pewne funkcje państwa" i znam to od podszewki. Praca nie tylko w niedziele ale też w dni świąteczne takie jak Nowy Rok czy Wielkanoc. Za to wolne w tygodniu i możliwość załatwiania spraw w urzędach. Ale wiedziałem na co się piszę i nie narzekałem, a kiedy przestało mi to odpowiadać przestałem tak pracować. Proste? Proste. Ci biedni uciśnieni pracownicy handlu mogą zrobić to co ja, zmienić pracę. Nie trzeba od razu wywracać całego systemu który ukształtował się przez lata.

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn kwi 23, 2018 6:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Pewnie, pani, która siedzi przy kasie ma mieć wybór: albo tyrać w niedzielę albo zająć się ganianiem bandytów jako policjantka :D

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn kwi 23, 2018 6:58 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz sie 04, 2016 8:47 pm
Posty: 173
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
[color=#FF4000]
Andy72 napisał(a):
Zaraz usłyszę że to wolny wybór pracownic, bo mogą po prostu zdychać z głodu.


Ależ nikt nikomu nie każe być robotnicą. Kapitalizm to nie system dla niewolników, ale dla ludzi świadomych swoich wyborów. 8)
Gdybym 11 lat temu dostał był szansę pracy markecie, to chciałbym wówczas pracować w niedzielę, aby zarabiać lepiej. Niestety nie miałem takiej możliwości. Nie rozumiem, jak można zakładać jakikolwiek przymus w tym zakresie. Przymusu pracy nie ma.
W założeniu ojców założycieli wolnej Polski (T. Mazowiecki, W. Frasyniuk, prof. L. Balcerowicz, A. Michnik) mieliśmy tworzyć społeczeństwo bardziej freelancerskie, złożone przed wszystkim z "wolnych elektronów", wchodzących ze sobą dobrowolnie w relacje gospodarcze i gotowych do podjęcia ryzyka. To widać chociażby w orzecznictwie Trybunału Konstytucyjnego (składów sędziowskich wybranych przez koalicje AWS-UW i PO-PSL), bo orzeczenia były uzasadniane.
Pomiędzy powyższą "cyberpunkową" wizją Polski, a zamordyzmem obecnej władzy jest jednak szeroka przestrzeń, w której można żyć całkiem dobrze. A kraj by sie rozwiijał jeszcse lepiej.


Pn kwi 23, 2018 7:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Stacho napisał(a):
Gdybym 11 lat temu dostał był szansę pracy markecie, to chciałbym wówczas pracować w niedzielę,

Jak ja byłem na studiach to oferowana praca była tylko dla akwizytorów i pań dla towarzystwa.

Stacho napisał(a):
Przymusu pracy nie ma.


Jest przymus, przymusza żołądek a w naszym klimacie opał, dodajmy to tego kredyty i odsetki.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn kwi 23, 2018 7:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
No to pojechałeś z tymi ojcami założycielami. Towarzystwo skompromitowane totalnie.
Ale skoro tak mówili ojcowie założyciele III RP to ja jestem za tym żeby to zaorać. Niestety ich reformy doprowadziły większość Polaków do upodlenia i biedy. Tylko nieliczni się mogli paść jak to widać było za rządów namaszczonych przez ojców założycieli złodziejaszków z PO. Jestem za tym żeby rozwalić ten skostanialy PRL bis i zbudować na jego zgliszczach normalny system gospodarczy z równymi szansami dla wszystkich obywateli a nie tylko UBywateli.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn kwi 23, 2018 7:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Stacho napisał(a):
W założeniu ojców założycieli wolnej Polski (T. Mazowiecki, W. Frasyniuk, prof. L. Balcerowicz, A. Michnik) mieliśmy tworzyć społeczeństwo bardziej freelancerskie, złożone przed wszystkim z "wolnych elektronów", wchodzących ze sobą dobrowolnie w relacje gospodarcze i gotowych do podjęcia ryzyka.

Szoke 100% ze jeszcze sa tacy ludzie jak Stacho z taka ocena tak skompromotowanej kloaki.


Pn kwi 23, 2018 7:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
W IIIRP ta mierzwa nomenklaturowa uchwycila wazne punkty w gospodarce, finansach i polityce, sprzedali przemysl, pieniedzmi wyfutrowali swoich "biznesmenow" robiacych pieniadze na zamowieniach publicznych od swoich a reszcie polakow powiedziano: mamy kapitalizm, dorabiajcie sie.


Pn kwi 23, 2018 7:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Jockey napisał(a):
Juz pisałem wcześniej. To ze dla twojej przyjemności robienia zakupów w niedziele są osoby, które bedą musiały pracować w niedziele.

Nie jestem przeciwnikiem samej idei zakazu handlu w niedzielę i bardzo wyraźnie to napisałem. Nie podobają mi się natomiast dwie rzeczy. Po pierwsze, w tej dyskusji w ogóle nie padają żadne argumenty. Tylko resentymenty i to jest trochę smutne.
Po drugie, ta ustawa jest zwykłym bublem. Wprowadza więcej problemów i podziałów wśród ludzi niż pożytku.
To prawda, że pracownik ma wolny wybór. Oczywiście pracodawca może być nieuczciwy i zagrozić zwolnienie tym, którzy się nie podporządkowują. Od przeciwdziałania takim sytuacją powinno być prawo pracy i związki zawodowe. Ewentualnie zakaz handlu powinien być wprowadzany lokalnie, na poziomie samorządów tam, gdzie sprzedawcy realnie odczuwają taki problem.
Kolejna sprawa jest taka, że bardzo wiele osób dorabia w weekendy, również w sklepach, co stanowi poważną część ich budżetu. Osobiście znam takie osoby. Bardzo chętnie podajesz jaskrawy przykład pracowników szpitali, ale o pracownikach np. gastronomii jakoś nie wspomniałeś. Czy oni są w czymś gorsi od sklepikarzy? Zakaz handlu w niedzielę powoduje, że wiele osób wybiera w tym dniu jedzenie na mieście. Restauracje zarobią kosztem sklepikarzy, co spowoduje migrację pracowników z jednej branży do drugiej. Student któremu zabroniono pracować w sklepie, znajdzie pracę jako kelner. Jak to zwykle bywa z rządowymi regulacjami, spowoduje to jedynie przesunięcie środka ciężkości z jednego miejsca w inne, komplikując życie i generując straty.

Ta ustawa jest ewidentnie nieprzemyślana i nie skonsultowana z najbardziej zainteresowanymi. Obstawiałbym, że stoją za tym ogromne łapówki od restauratorów.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Pn kwi 23, 2018 8:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Andy72 napisał(a):
Pewnie, pani, która siedzi przy kasie ma mieć wybór: albo tyrać w niedzielę albo zająć się ganianiem bandytów jako policjantka :D

No tak nie do końca, bo w pewnym wieku można siedzieć i liczyć, nawet siedząc cały czas na wózku, ale ganiać bandytów, już niekoniecznie.
Trzeba mieć niezłą krzepę do tego,żeby ganiać kogokolwiek.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn kwi 23, 2018 9:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
mareta napisał(a):
No tak nie do końca, bo w pewnym wieku można siedzieć i liczyć, nawet siedząc cały czas na wózku, ale ganiać bandytów, już niekoniecznie.
Trzeba mieć niezłą krzepę do tego,żeby ganiać kogokolwiek.

Właśnie chodziło mi o absurd tego wyboru: pani przy kasie absolutnie w 99% nie ma szans przeklasyfikować się na policjanta.
Tak jak ja nie nadaję się do żadnego innego zawodu jak tylko programista. Akurat żyję w tych czasach, że wszedłem na rynek gdy to zaczęło być potrzebne. I za przyjemną pracę, bez zdolności społecznych, których nie mam wiele, mam całkiem dobry dochód.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn kwi 23, 2018 9:49 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 15, 2009 1:40 am
Posty: 1828
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Andy72 napisał(a):
Właśnie chodziło mi o absurd tego wyboru: pani przy kasie absolutnie w 99% nie ma szans przeklasyfikować się na policjanta.
Tak jak ja nie nadaję się do żadnego innego zawodu jak tylko programista. Akurat żyję w tych czasach, że wszedłem na rynek gdy to zaczęło być potrzebne. I za przyjemną pracę, bez zdolności społecznych, których nie mam wiele, mam całkiem dobry dochód.

Rozumiem że twoim zdaniem nie ma żadnych innych opcji? Czy może aż tak nisko cenisz panią z kasy, jako osobę niezdolną do przekwalifikowania się, czy nawet próby znalezienia innego zajęcia?

_________________
Polska to jest Polska. Tam wyroki boskie stają się niezbadane... nawet dla tego , który je wydał.


Pn kwi 23, 2018 10:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Nie, ja sam nie mógłbym się przeklasyfikować ani na policjanta, ani na nauczyciela ani na kierowcę ciężarówki czy też tłumacza języka hiszpańskiego.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


Pn kwi 23, 2018 10:22 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
Inczuczuna napisał(a):
Rozumiem że twoim zdaniem nie ma żadnych innych opcji? Czy może aż tak nisko cenisz panią z kasy, jako osobę niezdolną do przekwalifikowania się, czy nawet próby znalezienia innego zajęcia?


Tu nie chodzi o zdolności, tylko bardziej o możliwości. Jak człowiek już pracuje w pełnym wymiarze, ma rodzinę i dzieci to nie "pójdzie sobie" i przekwalifikuje się "o tak, tarara". Większość ludzi żyje z miesiąca na miesiąc i teraz żeby taki czas znaleźć na przekwalifikowanie się... POWODZENIA. Trzeba zrobić teraz program PRZEKWALIFIKUJ SIE +, czyli będzie to zapomoga na darmowe studia dla sklepowych, plus 5000+/miesiąc przez 5 lat.

Ja powiem tak. Niedziela dobra wolna jest, ale wolałbym, żeby społeczeństwo SAMO tak się "przekwalifikowało" JAKO CAŁOŚĆ, żeby to nastąpiło. Tak, pewnie zajmie to kilka generacji...

Normalnie oświeciło mnie. WSZYSTKIE dni w tygodni wolne i każdy dostaje 5000+ miesięcznie!

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pn kwi 23, 2018 10:27 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz handlu w niedzielę
No właśnie społeczeństwo samo zdecydowało. PiS szedł do wyborów zapowiadając m.in. tę zmianę i wygrali wybory i mają mandat do takich zmian.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Pn kwi 23, 2018 10:39 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 98 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL