Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:33 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE. 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
Barney napisał(a):
Po czwarte, masz to gdzieś, więc to Ty w tym zarzucie jesteś hipokrytą.


Właśnie na tym mnie zależy (i na tym, żeby Kościół nie ulegał demonom). W sferze publicznej właściwie tylko na tym.
Wszystko inne mogę mieć gdzieś, pogodziłem się z tym, że życie spędzę w socjaliźmie i niewoli unijnej,ale z tym ,że w Polsce panuje barbarzyńskie prawo zezwalające na mordowanie obywateli, pogodzić się nie chcę i nie mogę.
Przecież w barbarzyńskiej Sparcie było lepiej, tam przynajmniej dziecko miało szansę żyć choćby chwilę.
Jako obywatel podpisuję petycje antyaborcyjne, chodzę na marsze antyaborcyjne, głosuję na Marka Jurka jak startuje, bo partii przywiązanych do nauki katolickiej w Polsce nie ma, a jako chrześcijanin modlę się o zmianę tego prawa.

Natomiast nie mogę zrozumieć postawy wyboru "mniejszego zła", jaką zdajesz się Barney prezentować.
Zło jest zawsze złem, a to, że wraz ze PO może przyjść większe zło w postaci aborcji na życzenie nie wierzę. PO, podobnie jak PIS, jest cwane i za ich czasów był utrzymywany ten zgniły kompromis aborcyjny.
Co mi z tego, że politycy PIS mają mordy zdradzieckie pełne kłamstw o ich przywiązaniu do Boga i wiary, skoro robią to co robią.
A Bóg to widzi i mam nadzieję, że ukarze ich utratą władzy w następnych wyborach.


Śr lis 07, 2018 11:51 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
marboj napisał(a):
Jako obywatel podpisuję petycje antyaborcyjne, chodzę na marsze antyaborcyjne, głosuję na Marka Jurka jak startuje, bo partii przywiązanych do nauki katolickiej w Polsce nie ma, a jako chrześcijanin modlę się o zmianę tego prawa.
ktory dostaje się do PE dzięki PiS.
Cytuj:
24 marca 2012 podpisał w imieniu własnej partii porozumienie o współpracy z PiS[6]. Na mocy tego porozumienia wystartował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 z listy PiS w okręgu warszawskim z pozycji nr 5, uzyskując mandat eurodeputowanego VIII kadencji. Oddano na niego 66 505 głosów, co stanowiło 8,55% wszystkich głosów ważnych w okręgu warszawskim[7]. W październiku 2016 został wybrany w skład Komitetu Wykonawczego Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka „One of Us”[8]. 16 czerwca 2018 ustąpił z funkcji prezesa Prawicy Rzeczypospolitej[9

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lis 07, 2018 12:26 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
Jockey napisał(a):
ktory dostaje się do PE dzięki PiS.

Może resztki sumienia odezwały się w Kaczyńskim, że dał mu miejsce na liście i chłop może wreszcie zarobić.
Dla mnie Marek Jurek to jedyny uczciwy polityk w Polsce, charakteryzujący się zgodnością słów z czynami (no może poza tym błaznem Korwinem :D ),czego wielokrotnie dowiódł. Nawet z tej notki wynika, że dalej walczy o obronę życia. Wiem też, że finansuje pobożnym studentom pielgrzymki do Chartres. Uczciwy gość, wzbudza moje zaufanie.


Śr lis 07, 2018 1:01 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
To sobie na niego głosuj. Fakty są takie ze gdyby nie PiS nie byłoby Marka Jurka w PE. Nie byłoby tez jego ludzi w Sejmie i Senacie RP.
Zarzucasz hipokryzje katolikom wypowiadającym się na forum i broniących poglądów PiS poza sprawami moralnymi a sam głosujesz na kogoś kto bez PiS nie istniałby w polityce. I to nie jest oczywiście hipokryzja.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lis 07, 2018 1:37 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt wrz 25, 2018 9:59 am
Posty: 1271
Lokalizacja: Białystok
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
marboj napisał(a):

Natomiast nie mogę zrozumieć postawy wyboru "mniejszego zła", jaką zdajesz się Barney prezentować.
Zło jest zawsze złem, a to, że wraz ze PO może przyjść większe zło w postaci aborcji na życzenie nie wierzę.

"Polityk chrześcijański, który uczestniczy w tworzeniu prawa, czyni to, opierając się na wartościach etycznych; kieruje się jednak również obserwacją faktów socjologicznych. W praktycznym poszukiwaniu rozwiązań, uwzględniając różnorakie potrzeby państwa, musi on brać pod uwagę realia społeczne, jakie spostrzega. Jego decyzje nie są więc prostym przełożeniem na język prawa samych zasad moralnych.
Polityk chrześcijański może zatem być zdania, że lepiej będzie, jeśli jakiś zły czyn nie będzie w danym państwie karany, czy też będzie potępiony symbolicznie. Musi być jednak przekonany, że karalność tego czynu przyniesie gorsze jeszcze napięcie społeczne."
https://dominikanie.pl/2018/01/polityk- ... moralnych/


Śr lis 07, 2018 1:56 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
Jockey, A Ty co? Wróżbita Maciej? Skąd wiesz, kto bez PIS istniałby w polityce, a kto nie.
Nie siedzę w głowie Twojego wodza, ale czy nie przyszło Ci do głowy, że to samodzielna waga polityczna Marka Jurka i jego popularność wśród prawicowego elektoratu skłoniły umiłowanego przywódcę do dania mu miejsca na liście do PE?
Sumienia nie zagłuszysz. Popierasz morderców dzieci nienarodzonych.


Śr lis 07, 2018 1:56 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
Widzę fakty. A one są takie ze Marek Jurek jest w PE bo startował z listy PiS
PiS wada jest to ze nie przeprowadzili ustawy zakazującej aborcji a jedynie są za nie ruszaniem tematu.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr lis 07, 2018 2:00 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
Jockey napisał(a):
Widzę fakty. A one są takie ze Marek Jurek jest w PE bo startował z listy PiS

Tak. Co by było, gdyby startował z listy Prawicy Rzeczpospolitej nie wiemy.
Zresztą bycie europosłem nijak nie przekłada się na wpływ polityczny w Polsce, to raczej synekura dla zasłużonych. I smutne jest to, że Twoja partia ma podobno zamiar skierować tam Jakiego.

Jockey napisał(a):
PiS wada jest to ze nie przeprowadzili ustawy zakazującej aborcji a jedynie są za nie ruszaniem tematu.

Trochę niechlujnie sformułowane zdanie, nie mogę go zrozumieć.
Ad vocem: nawet zakazu aborcji z przyczyn "eugenicznych" Twoja partia nie chce ostatnio dyskutować. To też smutne.
feelek napisał(a):
Polityk chrześcijański może zatem być zdania, że lepiej będzie, jeśli jakiś zły czyn nie będzie w danym państwie karany, czy też będzie potępiony symbolicznie. Musi być jednak przekonany, że karalność tego czynu przyniesie gorsze jeszcze napięcie społeczne

Dzięki, interesujący artykuł. Wynika z niego, że prawo do życia jest fundamentalne. Jeszcze raz powtórzę:nawet zakazu aborcji z przyczyn "eugenicznych" PIS nie chce ostatnio dyskutować. To bardzo smutne.


Śr lis 07, 2018 2:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
marboj napisał(a):
Barney napisał(a):
Po czwarte, masz to gdzieś, więc to Ty w tym zarzucie jesteś hipokrytą.

Cytuj:
Natomiast nie mogę zrozumieć postawy wyboru "mniejszego zła", jaką zdajesz się Barney prezentować.
Zdaję się? Chyba Ci się zdaje.
Cytuj:
Zło jest zawsze złem, a to, że wraz ze PO może przyjść większe zło w postaci aborcji na życzenie nie wierzę.
Widać masz małą wyobraźnię.


marboj napisał(a):
Dla mnie Marek Jurek to jedyny uczciwy polityk w Polsce, charakteryzujący się zgodnością słów z czynami (no może poza tym błaznem Korwinem :D ),czego wielokrotnie dowiódł. Nawet z tej notki wynika, że dalej walczy o obronę życia. Wiem też, że finansuje pobożnym studentom pielgrzymki do Chartres. Uczciwy gość, wzbudza moje zaufanie.
Zgoda, też wysoko cenię Marka Jurka. Na równi z Antonim Macierewiczem.

Też głosuję na PRz. Niestety, to nie ona jest w stanie coś zrobić.
W pozostałych rzeczach PiS radzi sobie nieźle.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr lis 07, 2018 2:44 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
Barney napisał(a):
Na równi z Antonim Macierewiczem


Co do tej postaci mam ambiwalentne odczucia: z jednej strony legenda opozycji antykomunistycznej, założyciel ZCHN, nie układał się w Magdalence jak bracia z twórcą naszej demokracji, udostępnił Sejmowi zasoby archiwalne MSW, likwidował WSI, miał konflikt z D...czewskim, stworzył WOT a z drugiej skompromitował ideę wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, wykazywał ostatnio dziwną predylekcję do młodych, niekompetentnych ludzi na państwowych stanowiskach i daje sobą pomiatać Kaczyńskiemu. Nie wiem. co o nim myśleć. U mnie chyba na plus mimo wszystko.


Śr lis 07, 2018 6:12 pm
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 14, 2018 8:41 pm
Posty: 787
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
marboj napisał(a):
Barney napisał(a):
Na równi z Antonim Macierewiczem


Co do tej postaci mam ambiwalentne odczucia: z jednej strony legenda opozycji antykomunistycznej, założyciel ZCHN, nie układał się w Magdalence jak bracia z twórcą naszej demokracji, udostępnił Sejmowi zasoby archiwalne MSW, likwidował WSI, miał konflikt z D...czewskim, stworzył WOT a z drugiej skompromitował ideę wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, wykazywał ostatnio dziwną predylekcję do młodych, niekompetentnych ludzi na państwowych stanowiskach i daje sobą pomiatać Kaczyńskiemu.

Chciałabym do tego dorzucić, że Macierewicz wywołał szkody w zakresie polskiej armii i obrony narodowej. Ogółem nie mam zbyt przyjemnych skojarzeń z tą postacią.


Śr lis 07, 2018 7:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 05, 2007 9:56 pm
Posty: 3829
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
marboj napisał(a):
Barney napisał(a):
Na równi z Antonim Macierewiczem


Co do tej postaci mam ambiwalentne odczucia: z jednej strony legenda opozycji antykomunistycznej, założyciel ZCHN, nie układał się w Magdalence jak bracia z twórcą naszej demokracji, udostępnił Sejmowi zasoby archiwalne MSW, likwidował WSI, miał konflikt z D...czewskim, stworzył WOT a z drugiej skompromitował ideę wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, wykazywał ostatnio dziwną predylekcję do młodych, niekompetentnych ludzi na państwowych stanowiskach i daje sobą pomiatać Kaczyńskiemu. Nie wiem. co o nim myśleć. U mnie chyba na plus mimo wszystko.


Dobre podsumowanie Antońiego. Niestety...wyjasnianie ks, to strzal w kolano. Pisalem tutaj, ze to bedzie dla PiS kula u nogi, gdy dojda do władzy. Zapewne opozycja to jeszcze przypomni.


Cz lis 08, 2018 9:22 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
A skąd to wiecie, co?
Bzdury gadacie. Macierewicz, Jurek i Kamiński to nauczciwsi politycy w Polsce. Hejt na nich (o treści mniej więcej takiej, jak powyżej byliście łaskawi bezmyślnie powtórzyć) jest wynikiem tego, ze właśnie oni coś realnie zmieniają.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lis 08, 2018 10:19 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
Barney, przyjacielu, wskaż mi z łaski swojej, gdzie hejtuję (ewentualnie bezmyślnie powtarzam hejt) Maciarewicza?

Byłem parę lat temu na spotkaniu z nim na temat katastrofy smoleńskiej. Mądrze mówił. A teraz okazuje się, że hipotez jest kilkanaście, żadna niepotwierdzona i temat ośmieszony.

A mianowanie na stanowiska w MON p. Misiewicza i studenta z USA to też były strzały w dziesiątkę?

Czy Ty też jesteś wyznawcą zasady, że cenieni przez Ciebie ludzie nie podlegają krytyce?


Cz lis 08, 2018 10:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18250
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zakaz aborcji w Polsce a sankcje UE.
Przeczytaj własny post. Powtarzasz tezy (o badaniu katastrofy) hejterów Macierewicza. A prawda jest taka, ze z sondaży wyszło PiS-owi że nie warto grzać tematu i wycofali.
Krytyce podlega każdy. Ale w stosunku do ludzi tak od lat się poświęcających dla Polski warto się przyjrzeć faktom, zanim zacznie się powtarzać to, co mówią o nich Ci, którym działalność (np. Macierewicza) narusza poważnie interesy.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz lis 08, 2018 11:49 am
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 112 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL