Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 5:50 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Rodrigo Duterte. Czy naprawdę znalazłem faszyzm? 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt sie 12, 2016 9:19 pm
Posty: 126
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Rodrigo Duterte. Czy naprawdę znalazłem faszyzm?
W Filipinach rządzi pan Rodrigo Duterte, który swój główny postulat, czyli pozbycie się narkotyków, realizuje poprzez terror i wspieranie samosądów.
Jest to jedyny przykład o jakim słyszałem, aby państwo sterroryzowało mafię i zmusiło dilerów do przyznawania się do przestępstw. (w więzieniu jest taki bezpieczniejszy niż na ulicy)

Metody tego pana budzą duże zastrzeżenia moralne, niepokojące są jego gesty kojarzące się trochę z pewnym austriackim akwarelistą, który jest oczywiście dla pana Duterte wzorem gdyż "Hitler zamordował 3 miliony Żydów… W naszym kraju są trzy miliony narkomanów. Byłbym szczęśliwy, gdybym ich wymordował."

Lewica często straszy faszyzmem, ale...
przepraszam, ale Kaczyński taki straszny to nie jest...

Ma ktoś jakieś dokładniejsze informacje na temat tego co się dzieje na Filipinach?


So kwi 01, 2017 8:43 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodrigo Duterte. Czy naprawdę znalazłem faszyzm?
Nie rozumiem kompletnie celu tego postu, zwlaszcza na forum Katolickim.
Czy chodzi ci o to by Chrzescijanie bronili mafie?


So kwi 01, 2017 11:09 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodrigo Duterte. Czy naprawdę znalazłem faszyzm?
Normalną sprawą obecnie jest, że wszystko co nielewicowe, lewactwo nazywa albo faszyzmem, albo zaściankowością, zapominając że Herr Adolf był czystej próby lewakiem..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So kwi 01, 2017 11:59 am
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pt sie 12, 2016 9:19 pm
Posty: 126
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodrigo Duterte. Czy naprawdę znalazłem faszyzm?
Celem jest podyskutowanie sobie o tym co dzieje się na Filipinach, bo raczej o tym niezbyt słychać, ale jak się przyjrzy tej sprawie bliżej to wygląda to inaczej.
Gdyby np. na Słowacji zaczeły się dziać takie rzeczy, to wszyscy bo o tym mówili, ale Filipiny to mamy w nosie bo są daleko.

To nie chodzi o to tylko że Duterte morduje mafiozów, ale morduje mafiozów i masę niewinnych ludzi.
Według jak najbardziej katolickich źródeł sama próba dyskusji z policją może skończyć się zastrzeleniem.

Co innego obrona mafii, a co innego sprzeciw wobec terroru.


So kwi 01, 2017 12:02 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodrigo Duterte. Czy naprawdę znalazłem faszyzm?
Jakub Trela napisał(a):
Celem jest podyskutowanie sobie o tym co dzieje się na Filipinach, bo raczej o tym niezbyt słychać, ale jak się przyjrzy tej sprawie bliżej to wygląda to inaczej.
Gdyby np. na Słowacji zaczeły się dziać takie rzeczy, to wszyscy bo o tym mówili, ale Filipiny to mamy w nosie bo są daleko.

To nie chodzi o to tylko że Duterte morduje mafiozów, ale morduje mafiozów i masę niewinnych ludzi.
Według jak najbardziej katolickich źródeł sama próba dyskusji z policją może skończyć się zastrzeleniem.

Co innego obrona mafii, a co innego sprzeciw wobec terroru.


W Uk, to wystarczy ze siegniesz reka do kieszeni gdy Polcja cie zatrzymuje bo szukaja kogos podobnego do ciebie tak jak to kiedys mialo miejsce na stacji Stockwell i innych podobnych miejscach i okolicznosciach.


So kwi 01, 2017 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 04, 2008 1:11 am
Posty: 1747
Lokalizacja: Warszawa, Przyjaciele Oblubieńca
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodrigo Duterte. Czy naprawdę znalazłem faszyzm?
w UK to 90% policjantów nie ma broni... ostatnio jak przed parlamentem zabito terrorystę - to zabił go ochroniarz polityka - bo on miał broń, a policja nie...

_________________
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!


So kwi 01, 2017 3:48 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodrigo Duterte. Czy naprawdę znalazłem faszyzm?
Tek de Cart napisał(a):
w UK to 90% policjantów nie ma broni... ostatnio jak przed parlamentem zabito terrorystę - to zabił go ochroniarz polityka - bo on miał broń, a policja nie...


Kazdy policjant ochraniajacy Parlament ma bron, tylko w tym przypadku zostal zaskoczony sytuacja, a drugi wtedy dopiero zorientowal sie co sie dzieje i strzelil.
Wlasnie by zapobiegac takim zaskoczenniom zdarza sie ze strzelaja do kogos kto siegnal do kieszeni.
Na troszke powazniejsze wypadki zjezdza sie kilka radiowozow, a w srod nich jest co najmniej jeden radiowoz z dluga bronia i odpowiednim wyposarzeniem bagaznika.
Jak obejzysz kiedys program o jakiejs oblawie to zwroc uwage na oznakowania na dachach radiowozow. Te uzbrojone maja inne oznakowania.


So kwi 01, 2017 7:33 pm
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 05, 2015 5:06 pm
Posty: 31
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodrigo Duterte. Czy naprawdę znalazłem faszyzm?
PeterW napisał(a):
Normalną sprawą obecnie jest, że wszystko co nielewicowe, lewactwo nazywa albo faszyzmem, albo zaściankowością, zapominając że Herr Adolf był czystej próby lewakiem..


Ja z kolei zauważam coraz swobodniejsze pozycjonowanie się po prawej stronie przez niektórych, z byle powodu, np. z powodu stosunku do imigracji z krajów Bliskiego Wschodu.

---

A tak z ciekawości: co jest esencjonalne dla „lewicowości” Hitlera?

_________________
Bellum, sacrum bellum.


Wt kwi 04, 2017 10:45 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6818
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodrigo Duterte. Czy naprawdę znalazłem faszyzm?
siniset silmät napisał(a):
PeterW napisał(a):
Normalną sprawą obecnie jest, że wszystko co nielewicowe, lewactwo nazywa albo faszyzmem, albo zaściankowością, zapominając że Herr Adolf był czystej próby lewakiem..


Ja z kolei zauważam coraz swobodniejsze pozycjonowanie się po prawej stronie przez niektórych, z byle powodu, np. z powodu stosunku do imigracji z krajów Bliskiego Wschodu.

---

A tak z ciekawości: co jest esencjonalne dla „lewicowości” Hitlera?

Choćby "tworzenie nowego człowieka" w opozycji do "człowieka tradycji". Cecha wspólna dla lewactwa.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Wt kwi 04, 2017 10:51 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 05, 2015 5:06 pm
Posty: 31
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rodrigo Duterte. Czy naprawdę znalazłem faszyzm?
A, to, powiedzmy, rozumiem. Myślałem, że wylecisz z jakimś „socjalistycznym budowaniem autostrad”.

Jeśli wystąpiłem z tymi uwagami, to dlatego, że dla współczesnego podziału na lewaków i prawaków (czy bardziej ludzkim językiem mówiąc: lewicę i prawicę) nie mam serca, a to dlatego, że na tej osi nie ma miejsca dla chrześcijaństwa. Sytuujący się po stronie tych drugich to zwykle przedstawiciele nowej prawicy, mniej lub bardziej świadomi tego, wiarę w Boga mający za przeproszeniem głęboko w dupie albo stawiający znak równości między religiami – fakt, że są w kontrze do systemu demoliberalnego, a więc tego, którego tworzą tzw. lewacy, bierze się ze słabości, bezradności i absurdalności niektórych jego dogmatów. Jak już dojdzie do międzyrasowego czy międzykulturowego krwawego spięcia, a pewnie do tego dojdzie, odium za to spadnie właśnie na „prawaków”. I tłumaczenie, że prawdziwa prawica to co innego, da tyle samo co w przypadku Hitlera.

Ale to nie temat do dyskusji tutaj. Koniec offtopa.

_________________
Bellum, sacrum bellum.


Wt kwi 04, 2017 11:52 pm
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 201 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL